ویژگی های xlpe مورد استفاده در سیم و کابل

ویژگی های xlpe مورد استفاده در سیم و کابل

XLPE یا پلی اتیلن شبکه ای شده یک پلیمر عایق ترموست است. شبکه ای شدن فرآیندی است که ساختار مولکولی زنجیره های پلیمری را تغییر می دهد به طوری که اتصال آنها به هم محکم تر گردد و این اتصال متقاطع یا به وسیله مواد شیمیایی و یا به روش های فیزیکی انجام می شود. اتصال متقاطع شیمیایی شامل افزودن مواد شیمیایی یا آغازگرهایی مانند سیلان یا پراکسید برای تولید رادیکالهای آزاد است که اتصال متقابل را تشکیل می دهند. اتصال متقابل فیزیکی شامل قرار دادن پلیمر در معرض انرژی بالا مانند الکترون با انرژی بالا یا پرتونگاری مایکروویو است.

ویژگی های xlpe

ویژگی های xlpe

مواد پلی اتیلن خود دارای مقاومت بسیار عالی دی الکتریک ، مقاومت عایقی بالا و ضریب افت پایین در همه فرکانس ها می باشد که آن را به عنوان عایق ایده آل معرفی نموده است ، اما محدوده دمای کارکرد آن محدود است. اتصال متقاطع PE برای تبدیل شدن به XLPE ، ضمن حفظ خصوصیات الکتریکی ، دامنه دمای کاری عایق را افزایش می دهد.
XLPE برای دامنه ولتاژ از ولتاژ کم تا فوق العاده زیاد مناسب است و از سایر عایق ها از قبیل PVC ، لاستیک اتیلن پروپیلن (EPR) و لاستیک سیلیکونی فراتر می رود. اتصال متقابل پلی اتیلن همچنین باعث افزایش مقاومت در برابر مواد شیمیایی و روغن در دمای بالا می شود .
خواص مکانیکی XLPE نسبت به بسیاری از عایق های دیگر برتری دارد و مقاومت کششی بیشتر و مقاومت بالاتر در برابر ضربه را نشان می دهد عایق XLPE حتی در دمای لحیم کاری آهن نیز ذوب نمی شود .
بهبود مقاومت در برابر پدیده درختی یکی دیگر از مزایای عایق XLPE برای کابلهای LV و کابلهای MV نسبت به عایقهای پلی اتیلن PE است. پدیده درختی نقصی است که بدلیل وجود ساختار ضعیف در عایق ایجاد می گردد که در آن خطوط شکستگی در جهت میدان الکتریکی رخ داده و رشد می کنند و با فشار الکتریکی افزایش می یابد. لازم به ذکر است که این اثر محدود به مواد PE نیست.

کابل XLPE

به طور خلاصه ، کابل XLPE در صنایعی که سیم و کابل در شرایط خاص قرار می گیرد ، استفاده می شود از جمله:
– شرایط شدید درجه حرارت (بالا و پایین)
– انتقال جریان با ولتاژ بالا
– وجود سایش و استرس
– وجود آب و مایعات دیگر در محیط نصب کابل
– وجود مواد شیمیایی و سایر مواد خطرناک

از کابل XLPE می توان برای لوله کشی ، استخراج و کاربردهای مختلف الکتریکی استفاده کرد. کابل های پلی اتیلن شبکه ای نیز می توانند در صنعت شیمیایی و در صنعت گرمایش تجاری و مسکونی استفاده شوند.

لینک کوتاه شده این صفحه : https://www.simandcable.com/simandredqK

سیم و کابل سیمند کابل شرکت سیم و کابل بهترین برند سیم و کابل خرید سیم و کابل فروش سیم و کابل سیم و کابل از کجا برخریم آیا سیم و کابل بهترین نوع است خرید بهترین نوعغ سیم و کابل فروش مستقیم سیم و کابل خرید مستقیم سیم و کابل سیمند کابل مرغوب ترین نوع سیم و کابل بهترین نوع سیم و کابل سیم و کابل افشان از کجا بخریم قیمت سیم و کابل افشان خرید سیم کابل افشان قیمت سیم و کابل از کجا بگیریم قیمت تمام سیم و کابل بهترین قیمت سیم و کابل ارزان ترین نوع قیمت سیم و کابل

سیمند کابل ، فروش سیم و کابل ، خرید سیم و کابل ، سیم و کابل ، انواع سیم و کابل

سیم و کابل  سیمند کابل فروش سیم و کابل خرید سیم و کابل سیم های قابل انعطاف سیم افشان سیم های نصب ثابت سیم مفتولی سیم خشک کابل افشان کابل انعطاف پذیر سبک کابل های نصب ثابت سبک کابل های قدرت چند رشته کابل های قدرت تک رشته کابل دو روکشه کابل تلفن سیم تلفن قیمت سیم تلفن خرید سیم نلفن خرید کابل تلفن کابل تلفن هوایی قیمت کابل تلفن هوایی کابل دو روکشه کابل های مسلح سیم فولادی کابل آرموردار کابل زره دار کابل با هادی هم مرکز کابل کانسانتریک کابل سازمانی کابل ابزار دقیق کابل کنترل انعطاف پذیر بدون شیلد کابل کنترل افشان بدون شیلد کابل کنترل افشان شیلدار سیم رانژه کابل تلفنی بیرون ساختمان کابل کواکسیال کابل مخابراتی زمینی کابل مخابراتی هوایی کابل تلفن فرکانس صوتی کابل آنتن کابل دوربین کابل آیفون سیم سخت هوایی هادی لخت مسی کابل گرد کابل تخت کابل جوشکاری با قوس الکتریکی کابل جوش کابل بالابر کابل زمینی کابل هالوژن کابل خشک قیمت کابل جوش کابل افشان چیست لیست قیمت سیم و کابل راهنمای خرید سینی کابل مجله سیم و کابل سیم و کابل ایران انواع کابل تلفن کابل آلومینیومی