سود تعرفه‌گذاری‌های غلط برق در جیب صنایع پرمصرف

سود تعرفه‌گذاری‌های غلط برق در جیب صنایع پرمصرف

سود تعرفه‌گذاری‌های غلط برق در جیب صنایع پرمصرف  : علی بخشی، رئیس هیات مدیره سندیکای صنعت برق ایران در گفتگو با نود اقتصادی درباره اجرایی شدن طرح برق امید گفت: این طرح از نظر اجرایی و فنی قابل اجراست، چون قابلیت اندازه‌گیری دارد و مصارف را می‌توان در بازه تعیین شده مشخص کرد و پولی از کم مصرف‌ها نگرفت. اما اجرای آن کار درستی نیست. در واقع رایگان کردن برق کم‌مصرف‌ها قسمتی از بسته‌ای بود که برای اصلاح تعرفه‌های برق تعریف شده بود.

وی در ادامه درباره بسته اصلاح تعرفه‌های صنعت برق گفت: طبق این بسته قرار بود تعرفه خانوارهای کم مصرف، رایگان شود، برای صنایع پرمصرف که محصولات صادراتی دارند، تعرفه های آزاد و قیمت تمام شده محاسبه شود و برای میانگین این دو فرمول‌گذاری جدیدی شود. یعنی یک بسته اقتصادی برای صنعت برق تعریف شده بود که بنا بود بر آن اساس اصلاح هوشمندی درباره تعرفه‌ها اتفاق بیفتد که متاسفانه از این بسته کامل، تنها یک بخشی که رایگان کردن تعرفه‌های کم مصرف‌های خانگی  بود، در مسیر اجرا قرار گرفته و بقیه موارد مورد بی‌توجهی واقع شده است.

رئیس هیات مدیره سندیکا افزود: اجرای این طرح نه تنها ثمره‌ای برای صنعت برق نخواهد داشت، بلکه پیام اشتباهی هم به سیاستگذاران و تصمیم‌گیران مملکت می‌رساند که وضعیت صنعت برق به قدری خوب است که می‌تواند بخشی از مصرف را رایگان کند.

بخشی با اشاره به بدهی50 هزار میلیارد تومانی وزارت نیرو به پیمانکاران، سازندگان و تولیدکنندگان صنعت برق، تصریح کرد: این بدهی از مابه‌التفاوت قیمت تمام شده و قیمت فروش برق حاصل شده است. البته طبق قانون مقداری از درآمد حاصل از هدفمندی باید توسط سازمان هدفمندی به وزارت نیرو برمی‌گشت که برنگشته است. اخیرا رئیس کمیسیون انرژی مجلس در این زمینه مکاتباتی با سازمان هدفمندی داشته است اما هنوز پولی پرداخت نشده است.

وی در ادامه با تاکید بر اینکه وضع اقتصاد صنعت برق بسیار شکننده است، گفت: هر ساله این مطالبات سنگین‌تر و وضعیت اقتصادی صنعت برق بدتر می شود. امروز که با تغییر قیمت‌های مواد اولیه و ارز، قیمت تمام شده برق افزایش پیدا کرده است، مشکلات این صنعت هم بیشتر شده است.

ما یک سیکل معیوب در اقتصاد برق داریم که اگر توجهی به آن نشود با خاموشی‌ها مواجه خواهیم شد. امروز یارانه‌هایی که برای صنایع پرانرژی و پرمصرف داده می‌شود از جیب دولت نیست بلکه از جیب وزارت نیرو و صنعت برق پرداخت می‌شود. میزان سود سالانه این صنایع، واقعی نیست، بلکه به اشتباه و طی تعرفه‌گذاری غلط از وزارت نیرو خارج شده و خود را به صورت سود نشان می‌دهد.

رئیس هیات مدیره سندیکا با اشاره به اهداف دولت از اجرای این طرح، ادامه داد: یکی از اهداف طرح تشویق و ایجاد انگیزه برای پرمصرفان و کسانی است که خط مجاز مصرف را رد کردند، هدف از این کار نیز صرفه‌جویی در صنعت برق است. هدف دوم کمک به اقشار ضعیف جامعه است. ما مخالفتی با کمک به این قشر نداریم اما منابع این کمک‌رسانی باید از درآمد حاصل از پرمصرف‌ها پرداخت شود نه اینکه باری بر دوش صنعت برق بگذارد.

بخشی در پایان خاطرنشان کرد: اگر دولت بعدی هم در اجرای این طرح تعهد داشته باشد بهتر است با هوشمندی کل بسته تعریف شده برای اصلاح تعرفه‌های صنعت برق را اجرایی کند نه فقط تنها یک بخش از آن را. نمی‌شود هزینه‌های ناشی از حذف تعرفه کم مصرفان خانگی را بر دوش صنعت برق گذاشت. امروز صنعت برق تاوان نوع تعرفه‌‌گذاری‌های این صنعت را می‌دهد.

سود تعرفه‌گذاری‌های غلط برق در جیب صنایع پرمصرف

سود تعرفه‌گذاری‌های غلط برق در جیب صنایع پرمصرف

سود تعرفه‌گذاری‌های غلط برق در جیب صنایع پرمصرف سود تعرفه‌گذاری‌های غلط برق در جیب صنایع پرمصرف  سود تعرفه‌گذاری‌های غلط برق در جیب صنایع پرمصرف 

منبع :

سندیکای برق 

خبر سیمند کابل 

لینک کوتاه شده این صفحه : https://www.simandcable.com/simandnLd8M

سیم و کابل سیمند کابل شرکت سیم و کابل بهترین برند سیم و کابل خرید سیم و کابل فروش سیم و کابل سیم و کابل از کجا برخریم آیا سیم و کابل بهترین نوع است خرید بهترین نوعغ سیم و کابل فروش مستقیم سیم و کابل خرید مستقیم سیم و کابل سیمند کابل مرغوب ترین نوع سیم و کابل بهترین نوع سیم و کابل سیم و کابل افشان از کجا بخریم قیمت سیم و کابل افشان خرید سیم کابل افشان قیمت سیم و کابل از کجا بگیریم قیمت تمام سیم و کابل بهترین قیمت سیم و کابل ارزان ترین نوع قیمت سیم و کابل سیمند کابل - سیم و کابل - سیم و کابل مرغوب - سیم و کابل استاندارد - انواع سیم و کابل - بهترین نوع سیم و کابل - خرید سیم و کابل - فروش سیم و کابل - قروشنده سیم و کابل - سیم و کابل ارزان - سیم و کابل با کیفیت - سیم و کابل لاله زار - قیمت سیم و کابل - قیمت سیم و کابل سیمند کابل - سیم و کابل دست دوم - خرید سیم و کابل - فروش سیم و کابل - عکس های سیم و کابل - تائیدیه سیم و کابل - تائیدیه های سیم و کابل سیمند کابل - عکس های کارخانه سیمند کابل - خبر های سیم و کابل - قیمت مس - قیمت مس سیم و کابل - مس آزاد سیم و کابل - نمایندگی سیم و کابل - نمایندگی سیمند کابل - پیگیری محصولات سیمند کابل - محصولات درون چاهی - قیمت سیم 1/5 - قسمت سیم 2/5 - قیمت سیم و کابل های ساختمانی - سیم یک - سیم 1×10 - سیم 1/5×1 - سیم 2/5×1 - سیم های متصل - انواع سیم و کابل - فروشنده سیم و کابل - خرید سیم و کابل سیمند کابل - بهترین نوع سیم و کابل در بازار - سیم سیما - سیم سیمکو - سیم و کابل ابهر

سیمند کابل ، فروش سیم و کابل ، خرید سیم و کابل ، سیم و کابل ، انواع سیم و کابل

سیم و کابل  سیمند کابل فروش سیم و کابل خرید سیم و کابل سیم های قابل انعطاف سیم افشان سیم های نصب ثابت سیم مفتولی سیم خشک کابل افشان کابل انعطاف پذیر سبک کابل های نصب ثابت سبک کابل های قدرت چند رشته کابل های قدرت تک رشته کابل دو روکشه کابل تلفن سیم تلفن قیمت سیم تلفن خرید سیم نلفن خرید کابل تلفن کابل تلفن هوایی قیمت کابل تلفن هوایی کابل دو روکشه کابل های مسلح سیم فولادی کابل آرموردار کابل زره دار کابل با هادی هم مرکز کابل کانسانتریک کابل سازمانی کابل ابزار دقیق کابل کنترل انعطاف پذیر بدون شیلد کابل کنترل افشان بدون شیلد کابل کنترل افشان شیلدار سیم رانژه کابل تلفنی بیرون ساختمان کابل کواکسیال کابل مخابراتی زمینی کابل مخابراتی هوایی کابل تلفن فرکانس صوتی کابل آنتن کابل دوربین کابل آیفون سیم سخت هوایی هادی لخت مسی کابل گرد کابل تخت کابل جوشکاری با قوس الکتریکی کابل جوش کابل بالابر کابل زمینی کابل هالوژن کابل خشک قیمت کابل جوش کابل افشان چیست لیست قیمت سیم و کابل راهنمای خرید سینی کابل مجله سیم و کابل سیم و کابل ایران انواع کابل تلفن کابل آلومینیومی ;