سیم با عایق اسکین ( پوسته رنگی )

SKIN COAT TECHNOLOGY

امروزه یکی از معضلات بازار مصرف ، عرضه سیم و کابل تقلبی می باشد . وجود این محصولات در بازار  و بهره گیری از آنها در پروژه های انتقال برق علاوه بر افزایش هزینه های بهره برداری از سیستم های برقی ، منجر به بروز مشکلات و حوادث ناگوار برای مصرف کنندگان این محصولات می گردد به نحوی که مطابق آمارهای رسمی بیش از 50 درصد از حوادث آتش سوزی منازل بدلیل استفاده از سیم و کابل غیر استاندارد می باشد .

عایق اسکین

از آنجایی که کیفیت عایق در محصولات سیم و کابل یکی از مهمترین پارامترهای کارکردی این محصولات می باشد  و آمیختگی سایر مواد از جمله رنگدانه ( مستر بچ ) منجر به کاهش ویژگی های مکانیکی و الکتریکی عایق می گردد  

لذا با توجه به این نکته که ویژگی های مکانیکی از جمله ازدیاد طول و استحکام کششی و نیز ویژگی های الکتریکی از جمله مقاومت عایقی جزو الزامات استانداردهای سیم و کابل می باشد ، سیمند کابل با هدف ترویج فرهنگ استفاده و شناسایی محصولات مرغوب و با کیفیت ،  با ایجاد تغییراتی در خطوط تولید و بگارگیری تجهیزات روزآمد کلیه محصولات سیم تولیدی خود را با روش اسکین ( دارای پوسته رنگی ) تولید و عرضه می نماید .

در این روش ابتدا بر روی هادی عایق بیرنگ ( فاقد هر نوع رنگدانه ) تزریق گردیده و سپس یک لایه نازک از عایق رنگی بر روی آن قرار می گیرد . این لایه بیرونی که متناسب با اندازه و نوع سیم دارای ضخامتی از 004/0 تا 01/0 میلی متر می باشد قابل جدا شدن نبوده و براحتی خراشیده نمی شود .

بدلیل اینکه در این روش مقادیر بالای رنگدانه ( مستربچ ) با عایق آمیخته نمی گردد ، ساختار عایق یکنواخت باقی مانده و ویژگی های مکانیکی آن کاهش نمی یابد . این امر علاوه بر سهولت شناسایی تولیدات سیمند کابل ، باعث ایجاد  ویژگی های زیر در محصول می گردد  :

  • بهبود مقاومت عایقی پلیمر
  • افزایش طول عمر محصول
  • یکنواختی رنگ سطح محصول
  • افزایش ویژگی های مکانیکی پلیمر
لینک کوتاه شده این صفحه : https://www.simandcable.com/simand8HqtV

امکان ارسال دیدگاه وجود ندارد!