سیم افشان 5 در 1.5

معرفی سیم افشان 5 در 1.5

ما در این مقاله به بررسی سیم افشان 5 در 1.5 و تمام مشخصات فنی و مهم آن می پردازیم. این سیم امروزه به یکی از پرکاربرد ترین سیم های افشان فعلی تبدیل شده است که در حوزه های مختلفی کاربرد دارد.

به عنوان مثال شما می توانید از این محصول در پروژه های ساختمانی شهری، صنعتی و حتی برخی تجهیزات و ماشین آلات استفاده نمایید. به طور کلی از این سیم به عنوان یک محصول پرکاربرد یاد می شود. در ادامه به بررسی مشخصات فنی این سیم خواهیم پرداخت.

بررسی مشخصات فنی سیم افشان 5 در 1.5 :

در این بخش از مقاله تمام مشخصات فنی سیم افشان 5 در 1.5 به صورت جامع و تفکیک شده بررسی خواهیم کرد.

رشته های هادی به کار رفته در سیم افشان 5 در 1.5 :

برای ساخت این سیم ها از مس های آنیل شده استفاده می شود. مس آنیل شده به کار رفته در دسته های هادی این سیم باید خلوص ۹۹.۵ درصدی داشته باشد. کیفیت هدایت الکتریکی و به طور کلی کیفیت عملکرد یک سیم افشان، وابسته به جنس سیم های هادی موجود در آن و درصد خلوص آن ها می باشد.

در نتیجه در زمان خرید سیم افشان 5 در 1.5، بهتر است به سراغ برند هایی بروید از رشته های افشان با بیشترین درصد خلوص برای ساخت محصولات خود استفاده می کنند. لازم به ذکر است که رشته های افشان به کار رفته در این سیم های از نوع گروه ۵ می باشند که قابلیت انعطاف پذیری قابل توجهی دارند.

عایق سیم :

برای عایق کردن اطراف سیم افشان 5 در 1.5 مانند اکثر سیم های افشان موجود در بازار از روکش های پی وی سی استفاده می شود. عایق پی وی سی به کار رفته در اطراف این سیم ها معمولا قطری معادل ۰.۷ میلی دارند. این عایق پی وی سی سبب می شود تا شما بتوانید از این محصولات در مکان های مختلف به راحتی استفاده کنید.

در کنار سهولت در استفاده، این عایق از از رشته های هادی موجود در سیم محافظ می کند. امروزه از این کابل ها اغلب به صورت توکار و در زیر گچ و … استفاده می شود. به همین دلیل عایق پی وی سی موجود بر روی سیم می تواند تاثیر چشمگیری بر روی طول عمر ان داشته باشد.

سیم افشان 5 در 1.5

قطر  و ضخامت بخش های مختلف سیم :

ضخامت حداقل عایق به کار رفته برای سیم افشان 5 در 1.5 باید برابر با ۰.۵۳ میلی باشد. میانگین قطر خارجی این سیم ها بین ۲.۸ الی ۳.۴ میلی متر  می باشد. برند تولید کننده این محصول تاثیر چشمگیری بر روی قطر خارجی نهایی آن می گذارد .

قطر رشته های هادی :

سیم افشان 5 در 1.5 معمولا با ۲۹ الی ۳۱ عدد رشته مسی تولید می شود. دقت داشته باشید که قطر هر رشته مسی به کار رفته در این سیم حدود ۰.۲۳۰ الی ۰.۲۳۷ میلی متر می باشد.

مقاومت رشته های هادی :

آزمایش اندازه گیری مقاومت هادی یک کابل افشان معمولا بر روی سیم های یک متری انجام می شود. اما باید دقت داشته باشید که طول و متراژ سیم نیز می تواند بر روی این فاکتور تاثیر داشته باشد.

اما به طور کلی مقاومت هادی یک سیم افشان 5 در 1.5 برابر با ۱۳.۳ اهم بر کیلومتر می باشد. دقت داشته باشید که اگر مقاومت سیم از عدد فوق بیشتر باشد، یعنی قطر رشته های به کار رفته درون سیم پایین تر از حد استاندارد می باشد.

استفاده از سیم های مسی نامرغوب، یکی دیگر از دلایلی است که باعث می شود مقاومت این سیم بیشتر از ۱۳.۳ اهم بر کیلومتر باشد.

سیم افشان 5 در 1.5

انعطاف پذیری در دما های مختلف :

کابل ها و سیم های برق جز محصولاتی می باشند که در محیط ها مختلف و مناطق سردسیر و گرمسیر مورد استفاده قرار می گیرند. یک سیم افشان 5 در 1.5 باید به گونه ای تولید شده باشد که در نواحی مختلف قابل استفاده باشد و کارایی خود را از دست ندهد.

به عنوان مثال یک سیم افشان با این مشخصات باید بتواند انعطاف پذیری خود را تا حدود منفی ۱۵ درجه سانتی گراد حفظ نماید.

مشخصات یک سیم افشان 5 در 1.5 مرغوب :

اگر به دنبال یک سیم افشان مرغوب و با کیفیت می گردید، باید در هنگام خرید به برخی نکات دقت داشته باشید. عدم وجود برآمدگی و فرورفتگی روی سطح کابل یکی از نشانه های عدم مرغوبیت سیم می باشد.

یک سیم افشان 5 در 1.5 مرغوب دارای سطح خارجی براق و کاملا صاف می باشد. البته دقت داشته باشید که وجود برخی موج های کوچک بر روی سطح سیم نشانه ی عدم کیفیت آن نمی باشد.

در کنار ویژگی فوق، شما می توانید با برش دادن سطح مقطع کابل، از درجه کیفی آن اطلاع یابید. کابل های با کیفیت و تولید شده توسط کمپانی های با سابقه، همواره به گونه ای ساخته شده اند که رشته های هادی آن ها در بخش مرکزی قرار گرفته است.

در صورتی که رشته های هادی یک سیم افشان 5 در 1.5 نامرغوب، در بخش های حاشیه آن قرار گرفته است.

سیم افشان 5 در 1.5

قیمت سیم افشان 5 در 1.5 :‌

امروزه عوامل مختلفی بر روی قیمت سیم های برق تاثیر می گذارند. به همین دلیل همواره شاهد نوسانات قیمت آن ها می باشیم. از سری مهمترین عوامل تاثیر گذار بر روی قیمت کابل های برق می توان به برند تولید کننده سیم، نوع متریال به کار رفته در سیم، نوسانات نرخ ارز و …. اشاره کرد.

دقت داشته باشید که هر یک از عوامل فوق به میزان خاصی بر روی قیمت سیم افشان 5 در 1.5 تاثیر گذاشته و میزان اثر گذاری تمامی ان ها به یک شکل نمی باشد. به شما توصیه می کنیم در زمان خرید این نوع کابل ها به سراغ برند های با سابقه بروید تا محصولات با کیفیت تر و با طول عمر بیشتری به شما ارائه دهند.

پرداخت اندکی هزینه بیشتر و خرید سیم با کیفیت تر می تواند تاثیر چشمگیری بر روی بازدهی نهایی پروژه شما داشته باشد.

 در انتها امیدواریم اطلاعات مناسب و جامعی در زمینه سیم افشان 5 در 1.5 به دست اورده باشید.

 

سیم افشان 5 در 1.5

لینک کوتاه شده این صفحه : https://www.simandcable.com/simandHYtYO

سیم و کابل سیمند کابل شرکت سیم و کابل بهترین برند سیم و کابل خرید سیم و کابل فروش سیم و کابل سیم و کابل از کجا برخریم آیا سیم و کابل بهترین نوع است خرید بهترین نوعغ سیم و کابل فروش مستقیم سیم و کابل خرید مستقیم سیم و کابل سیمند کابل مرغوب ترین نوع سیم و کابل بهترین نوع سیم و کابل سیم و کابل افشان از کجا بخریم قیمت سیم و کابل افشان خرید سیم کابل افشان قیمت سیم و کابل از کجا بگیریم قیمت تمام سیم و کابل بهترین قیمت سیم و کابل ارزان ترین نوع قیمت سیم و کابل سیمند کابل - سیم و کابل - سیم و کابل مرغوب - سیم و کابل استاندارد - انواع سیم و کابل - بهترین نوع سیم و کابل - خرید سیم و کابل - فروش سیم و کابل - قروشنده سیم و کابل - سیم و کابل ارزان - سیم و کابل با کیفیت - سیم و کابل لاله زار - قیمت سیم و کابل - قیمت سیم و کابل سیمند کابل - سیم و کابل دست دوم - خرید سیم و کابل - فروش سیم و کابل - عکس های سیم و کابل - تائیدیه سیم و کابل - تائیدیه های سیم و کابل سیمند کابل - عکس های کارخانه سیمند کابل - خبر های سیم و کابل - قیمت مس - قیمت مس سیم و کابل - مس آزاد سیم و کابل - نمایندگی سیم و کابل - نمایندگی سیمند کابل - پیگیری محصولات سیمند کابل - محصولات درون چاهی - قیمت سیم 1/5 - قسمت سیم 2/5 - قیمت سیم و کابل های ساختمانی - سیم یک - سیم 1×10 - سیم 1/5×1 - سیم 2/5×1 - سیم های متصل - انواع سیم و کابل - فروشنده سیم و کابل - خرید سیم و کابل سیمند کابل - بهترین نوع سیم و کابل در بازار - سیم سیما - سیم سیمکو - سیم و کابل ابهر

سیمند کابل ، فروش سیم و کابل ، خرید سیم و کابل ، سیم و کابل ، انواع سیم و کابل

سیم و کابل  سیمند کابل فروش سیم و کابل خرید سیم و کابل سیم های قابل انعطاف سیم افشان سیم های نصب ثابت سیم مفتولی سیم خشک کابل افشان کابل انعطاف پذیر سبک کابل های نصب ثابت سبک کابل های قدرت چند رشته کابل های قدرت تک رشته کابل دو روکشه کابل تلفن سیم تلفن قیمت سیم تلفن خرید سیم نلفن خرید کابل تلفن کابل تلفن هوایی قیمت کابل تلفن هوایی کابل دو روکشه کابل های مسلح سیم فولادی کابل آرموردار کابل زره دار کابل با هادی هم مرکز کابل کانسانتریک کابل سازمانی کابل ابزار دقیق کابل کنترل انعطاف پذیر بدون شیلد کابل کنترل افشان بدون شیلد کابل کنترل افشان شیلدار سیم رانژه کابل تلفنی بیرون ساختمان کابل کواکسیال کابل مخابراتی زمینی کابل مخابراتی هوایی کابل تلفن فرکانس صوتی کابل آنتن کابل دوربین کابل آیفون سیم سخت هوایی هادی لخت مسی کابل گرد کابل تخت کابل جوشکاری با قوس الکتریکی کابل جوش کابل بالابر کابل زمینی کابل هالوژن کابل خشک قیمت کابل جوش کابل افشان چیست لیست قیمت سیم و کابل راهنمای خرید سینی کابل مجله سیم و کابل سیم و کابل ایران انواع کابل تلفن کابل آلومینیومی ;