سیم افشان ۱ در ۹۵

بررسی تخصصی سیم افشان ۱ در ۹۵

سیم افشان ۱ در ۹۵ به صورت تک رشته یا تک سیم تولید می گردد. سطح مقطع هادی آن ۹۵ میلی متر مربع است. در کابل های فشار ضعیف افشان و مفتولی ما دو گروه داریم. به گروه اول کابل های سبک و معمولی می گویند. این گروه ولتاژ نامی بین 300 تا 500 ولت و 450 تا 750 ولت دارند. این گروه برای کاربری عمومی بیشتر استفاده می شوند. این گروه کابل ‌ها را به صورت مستقیم نمی‌توان در زیرزمین نصب کرد.

گروه دوم به کابل های زمینی فشار ضعیف معروف هستند. این مدل کابل ولتاژ اسمی بین ۶۰۰ تا ۱0۰۰ ولت دارند. به علت داشتن فیلر بیشتر و روکش مناسب می‌توان این مدل کابل را در زمین نصب کرد. هادی این مدل کابل از نوع افشان و مفتولی می باشد.

کابل 95*1

آشنایی با کابل فشار ضعیف

گفتیم که سیم افشان ۱ در ۹۵ نوعی کابل فشار ضعیف است. کابل های فشار ضعیف زمانی که جریان متناوب از آنها عبور می کند ولتاژ نامی بین ۵۰ تا ۱۰۰ دارند. اگر جریان مستقیم داشته باشیم ولتاژی بین 75 تا 1500  ولت دارند. بنابراین کابل فشار ضعیف فشار و استرس الکتریکی شدیدی را تجربه نمی‌کند. این نوع کابل از جنس مس یا آلومینیوم ساخته می شود و دو حالت کلی افشان و استخوانی دارد. هادی این نوع کابل در انواع فشرده و حلقوی تولید می گردد.کابل های فشار ضعیف در دو نوع سخت یا انعطاف پذیر دسته ‌بندی می ‌شوند. برخی از کابل های فشار ضعیف به شکل زره دار یا شیلد دار تولید و عرضه می گردند.

روش شناسایی کابل برق بر اساس شناسه

روی سیم افشان ۱ در ۹۵ و همه سیم ها و کابل ها یک شناسه درج شده است که اطلاعات کاملی از آن کابل به ما ارائه می‌کند. این مشخصه در کل طول کابل باید درج شود تا به راحتی قابل دیدن باشد. در ادامه به صورت خلاصه این شناسه و حروف آن را بررسی می‌نماییم. طبق استانداردهای بین‌المللی باید حتما کابل دارای شناسه باشد که به صورت زیر تفسیر می شود:

A هادی آلومینیومی

C هادی مسی هم مرکز

CW هادی مسی خالص پیچیده شده

CE هادی مسی هم مرکز مخصوص کابل های سه مغزی

S شیلد مسی

SE شیلد مسی مخصوص کابل ‌های سه مغزی

Y عایق پی وی سی

PE عایق پلی اتیلن

XPLE عایق پلی اتیلن کراس لینک شده

K غلاف مسی

F زره فولادی با سطح مقطع تخت

R زره فولادی با سطح مقطع گرد

حداکثر ولتاژ یک سیم که برای فاز و نول آن مجاز است را می توانیم از روی شناسه کابل کشف کنیم. وقتی به شناسه نگاه کنید دو عدد در انتهای آن درج شده است که عدد سمت چپ کمترین ولتاژ و عدد سمت راست حداکثر ولتاژ مجاز را نشان می دهد. به عنوان نمونه اگر روی یک کابل عدد 0.6/1 کیلو ولت را دیدید یعنی حداکثر ولتاژ مجاز بین فاز و نول 0.6 کیلو ولت است.همچنین حداکثر ولتاژ 1 کیلو ولت یا 1000 ولت می باشد.

سیم افشان 95*1

سیم افشان 95*1

طبقه بندی کابل های برق

وقتی می گوییم سیم افشان ۱ در ۹۵ یعنی سیمی با یک رشته هادی و سطح مقطعی با ۹۵ میلی متر مربع. پس عدد اول همیشه تعداد رشته ها و عدد دوم سطح مقطع هادی کابل را نشان می‌دهد. اگر کابلی رشته ‌های بیشتر از ۱۶ داشته باشد چون سیم های فاز و نول آن مقطع های مختلفی دارند به شکل دیگری بیان می‌شود. به عنوان مثال 3*25+10 یعنی ما سه هادی با سطح مقطع ۲۵ میلی متر مربع و یک هادی با سطح مقطع ۱۰ میلی متر مربع داریم. پس سه هادی معادل فاز و یک هادی معادل نول می باشد.

ویژگی های سیم افشان ۱ در ۹۵

این مدل کابل افشان 1 در 95 از نوع کابل های قدرت و زمینی می باشد. در آن از هادی مسی افشان استفاده شده است. بنابراین قدرت و انعطاف پذیری بالایی دارد. روی این کابل شناسه NYY  درج شده است. بیشترین مقاومت الکتریکی هادی این نوع کابل 0.206 اهم بر کیلومتر است. این مقاومت در دمای ۲۰ درجه سلسیوس ثبت شده است. در نصب مثلثی این کابل تا ۲۸۰ آمپر جریان مجاز را می‌تواند عبور دهد. وقتی به صورت تخت نصب می شود و عایقی از جنس پی وی سی دارد تا ۲۳۰ آمپر جریان از خود عبور می دهد. این کابل دارای استانداردهای ISIRI 3569-1 و IEC 60502-1 می باشد.

کابل 1 در 95 جهت متصل کردن تجهیزات کاربرد دارد. از مهمترین کاربردهای آن کابل کشی ساختمان و مصارف صنعتی است. در انواع محیط های مرطوب، خشک باز یا بسته می توان از این کابل انعطاف پذیر استفاده نمود. طبق استاندارد نصب این کابل در زیرزمین یا در داخل بتن فشرده ممنوع است. ولتاژ این نوع کابل 3۰۰ تا ۵۰۰ ولت است. عایق و روکش آن از جنس پی وی سی می باشد. غلاف نهایی این نوع کابل به رنگ طوسی یا مشکی است.

در جدول زیر شدت جریان مجاز برای سیم افشان ۱ در ۹۵ لیست شده است. بر اساس مسافت های مختلف این مقدار تست و بررسی گردیده و سعی شده افت ولتاژ از ۵ درصد بیشتر نشود.

کاربردهای سیم افشان ۱ در ۹۵

مهمترین ویژگی این نوع کابل قدرت انعطاف‌پذیری بالا است. بنابراین در کاربردهایی که انعطاف‌پذیری زیاد مهم است این کابل به کار می رود. کاربرد رایج آن در:

  • ماشین آلات و تجهیزات متحرک صنعتی
  • خروجی منابع تغذیه اضطراری
  • برای تغذیه الکترو موتور های قدرتی به کار می رود.

 فروش سیم افشان ۱ در ۹۵

  • کابل های این مجموعه همه دارای استاندارد می ‌باشند و ضمانت اصل بودن کالا خیال شما را از خرید کابل راحت می کند.
  • به متراژ دلخواه مشتری کابل ها از پک ‌های هزار متری برش داده می‌شوند.
  • متراژ دلخواه مشتری در بسته ‌بندی ‌هایی به شکل کلاف و قرقره عرضه می شود.
  • نحوه ثبت سفارش و استعلام موجودی کالا بسیار راحت آسان برای مشتریان عزیز در نظر گرفته شده است.
  • مشتریان می توانند اطلاعات فنی و تخصصی درباره هر مدل کابل را در سایت مطالعه و بررسی نمایند.
  • ضمانت و گارانتی اصل بودن کالا توسط مجموعه تضمین می‌شود.
  • به ازای تکرار خرید برای مشتریان قدیمی امتیازهای مخصوصی در نظر گرفته شده است.

جمع بندی نهایی

سیم افشان ۱ در ۹۵ در خطوط توزیع برق برای انتقال برق به کار می‌رود. این کابل با داشتن روکش پی وی سی و هادی کلاس ۵ انعطاف پذیری بالایی دارد. در محیط ‌هایی که انعطاف پذیری زیاد لازم است بیشتر کاربرد دارد. عایق و روکش در این کابل آن را از آسیب های مکانیکی، فیزیکی و شیمیایی حفظ می‌کند. همچنین از نشت آب باران، نور خورشید، در معرض اسید و باز قرار گرفتن کابل را حفظ می‌کنند. سطح مقطع این کابل تک رشته ۹۵ میلی ‌متر مربع است. وزن آن 965 کیلوگرم است. هادی مسی به کار رفته در کابل 1 در 95 از نوع مس آنیل شده کلاس 5 می باشد.این سیم افشان از نوع قدرتی است.

کاربرد این کابل در ماشین آلات و تجهیزات متحرک صنعتی، خروجی منابع تغذیه اضطراری و تغذیه الکترو موتور های قدرتی است. سطح مقطع سیم افشان ۱ در ۹۵ از نوع دایره ای است که جزء رایج ترین نوع سطح مقطع می باشد. هنگام خرید کابل به علامت استاندارد و شناسه های درج شده روی آن دقت کنید. خرید کابل تقلبی خطر آتش سوزی را بالا می برد.

لینک کوتاه شده این صفحه : https://www.simandcable.com/simandZXsJV

سیم و کابل سیمند کابل شرکت سیم و کابل بهترین برند سیم و کابل خرید سیم و کابل فروش سیم و کابل سیم و کابل از کجا برخریم آیا سیم و کابل بهترین نوع است خرید بهترین نوعغ سیم و کابل فروش مستقیم سیم و کابل خرید مستقیم سیم و کابل سیمند کابل مرغوب ترین نوع سیم و کابل بهترین نوع سیم و کابل سیم و کابل افشان از کجا بخریم قیمت سیم و کابل افشان خرید سیم کابل افشان قیمت سیم و کابل از کجا بگیریم قیمت تمام سیم و کابل بهترین قیمت سیم و کابل ارزان ترین نوع قیمت سیم و کابل سیمند کابل - سیم و کابل - سیم و کابل مرغوب - سیم و کابل استاندارد - انواع سیم و کابل - بهترین نوع سیم و کابل - خرید سیم و کابل - فروش سیم و کابل - قروشنده سیم و کابل - سیم و کابل ارزان - سیم و کابل با کیفیت - سیم و کابل لاله زار - قیمت سیم و کابل - قیمت سیم و کابل سیمند کابل - سیم و کابل دست دوم - خرید سیم و کابل - فروش سیم و کابل - عکس های سیم و کابل - تائیدیه سیم و کابل - تائیدیه های سیم و کابل سیمند کابل - عکس های کارخانه سیمند کابل - خبر های سیم و کابل - قیمت مس - قیمت مس سیم و کابل - مس آزاد سیم و کابل - نمایندگی سیم و کابل - نمایندگی سیمند کابل - پیگیری محصولات سیمند کابل - محصولات درون چاهی - قیمت سیم 1/5 - قسمت سیم 2/5 - قیمت سیم و کابل های ساختمانی - سیم یک - سیم 1×10 - سیم 1/5×1 - سیم 2/5×1 - سیم های متصل - انواع سیم و کابل - فروشنده سیم و کابل - خرید سیم و کابل سیمند کابل - بهترین نوع سیم و کابل در بازار - سیم سیما - سیم سیمکو - سیم و کابل ابهر

سیمند کابل ، فروش سیم و کابل ، خرید سیم و کابل ، سیم و کابل ، انواع سیم و کابل

سیم و کابل  سیمند کابل فروش سیم و کابل خرید سیم و کابل سیم های قابل انعطاف سیم افشان سیم های نصب ثابت سیم مفتولی سیم خشک کابل افشان کابل انعطاف پذیر سبک کابل های نصب ثابت سبک کابل های قدرت چند رشته کابل های قدرت تک رشته کابل دو روکشه کابل تلفن سیم تلفن قیمت سیم تلفن خرید سیم نلفن خرید کابل تلفن کابل تلفن هوایی قیمت کابل تلفن هوایی کابل دو روکشه کابل های مسلح سیم فولادی کابل آرموردار کابل زره دار کابل با هادی هم مرکز کابل کانسانتریک کابل سازمانی کابل ابزار دقیق کابل کنترل انعطاف پذیر بدون شیلد کابل کنترل افشان بدون شیلد کابل کنترل افشان شیلدار سیم رانژه کابل تلفنی بیرون ساختمان کابل کواکسیال کابل مخابراتی زمینی کابل مخابراتی هوایی کابل تلفن فرکانس صوتی کابل آنتن کابل دوربین کابل آیفون سیم سخت هوایی هادی لخت مسی کابل گرد کابل تخت کابل جوشکاری با قوس الکتریکی کابل جوش کابل بالابر کابل زمینی کابل هالوژن کابل خشک قیمت کابل جوش کابل افشان چیست لیست قیمت سیم و کابل راهنمای خرید سینی کابل مجله سیم و کابل سیم و کابل ایران انواع کابل تلفن کابل آلومینیومی ;