سیم افشان 1 در 0.5

سیم افشان 1 در 0.5

ما در این مقاله به بررسی و معرفی سیم افشان 1 در 0.5 می پردازیم. همانطور که می دانید اغلب سیم های برق اغلب به صورت استوانه ای و با کمک رشته های هادی و انعطاف پذیر تشکیل می شوند. این تجهیزات برای انتقال برق بین دو نقطه از سازه های مختلف مورد استفاده قرار می گیرند. سیم افشان 1 در 0.5 یکی از پرکاربردترین مدل های موجود در بازار است که از آن در زمینه های مختلف و گوناگونی استفاده می گردد. برای آشنایی بیشتر با این مدل سیم برق پرکاربرد، تا انتهای این مقاله، همراه ما باشید.

ویژگی های سیم افشان 1 در 0.5 :

سیم افشان 1 در 0.5 وابسته به کارخانه تولید کننده خود، دارای مشخصات متفاوتی می باشد. برخی برند های تولید کننده این محصولات از متریال های با کیفیت تری در ساخت محصولات خود استفاده می کنند به همین دلیل محصولات تولید شده توسط ایشان، دارای کیفیت بهتری می باشند. در هنگام خرید سیم های برق باید به مشخصاتی مثل سطح مقطع، عایق رویی سیم، جنس رشته های به کار رفته در آن و … توجه داشته باشید. تمامی فاکتور های فوق می توانند تاثیر چشمگیری بر روی بازدهی و عملکرد نهایی پروژه شما داشته باشد. برق کشی ساختمان های مسکونی یا سایر پروژه های ساختمانی، صنعتی و … از اهمیت ویژه ای برخوردار است. به همین دلیل باید به سراغ محصولات مناسب و کاربردی بروید.

ویژگی هایی مثل انعطاف پذیری، سطح مقطع اندک و … سبب شده است که سیم افشان 1 در 0.5، امروزه دارای کاربرد های عمومی، ساختمانی و … داشته باشد. لازم به ذکر است که از سیم افشان 1 در 0.5 در سازه های مخابراتی نیز استفاده می شود. زیرا این سیم ها می توانند سیگنال های ارتباطی و مخابراتی را شکل مناسبی منتقل کنند. در حال حاضر بسیاری از برند های تولید کننده این محصولات از پوشش های عایق بر روی سیم افشان 1 در 0.5 استفاده می کنند تا آنها را در برابر بارش، مصالح ساختمانی و … مقاوم سازند. استفاده از پوشش های عایق ضمن برخورداری از ویژگی های فوق، سبب می شود تا افراد فعال در این حوزه به راحتی از آنها استفاده نمایند.

مشخصات سیم افشان 1 در 0.5 :

سیم افشان 1 در 0.5 معمولا با کمک رشته های افشان با سطح مقطع ۰.۵ میلی متر تولید می شود. رشته های به کار رفته در این سیم دارای قطری معادل ۰.۲۰ میلی متر می باشند و سبب انعطاف پذیری سیم افشان 1 در 0.5 می شوند. این محصولات با کمک روش آنیل ساخته می شوند. روش انیل سبب می شود تا فلز های به کار رفته در سیم های برق به ویژگی هایی مثل انعطاف پذیری، کشش و … دست پیدا کنند. رشته های مسی به کار رفته در سیم افشان 1 در 0.5 نیز با کمک این روش ساخته می شوند.

سیم افشان 1 در 0.5 اغلب دارای ولتاژ نامی برابر با ۳۰۰ الی ۵۰۰ ولت می باشد. وزن این سیم ها به طور میانگین برای هر کیلومتر برابر با ۸ کیلوگرم می باشد. مقاوم رشته های مسی به کار رفته در این سیم ها برابر ۳۹ اهم در دمای ۲۰ درجه سانتی گراد می باشد. به این نکته دقت داشته باشید که این مقاومت برای رشته های مسی آنیل شده می باشد و رشته های مسی که با روش های دیگری ساخته شده باشند، دارای مقاومت های متفاوتی نیز می باشند.

مقاومت هر سیم در برابر تغییر دما یکی دیگر از ویژگی های تمامی سیم های برق می باشد که سیم افشان 1 در 0.5 نیز از این قاعده مستثنا نیست. این ویژگی وابسته به جداره عایق به کار رفته بر روی سیم می باشد. در واقع قطر و جنس جدار عایق یا پلاستیکی به کار رفته بر روی رشته های هادی سیم، تعیین کننده مقاومت آن در برابر سرما و گرما می باشد. البته لازم به ذکر است که امروزه اغلب برند ها از روکش هایی استفاده می کنند در دراز مدت دچار آسیب دیدگی نشوند.

قیمت سیم افشان 1 در 0.5 :

قیمت سیم های برق، یکی دیگر از آپشن هایی است که برای اغلب مصرف کنندگان مهم می باشد. قیمت سیم افشان 1 در 0.5 مانند قیمت سایر این تجهیزات وابسته به عوامل مختلفی می باشد. برند تولید کننده سیم، یکی از مهم ترین عوامل تاثیر گذار بر روی قیمت می باشد. امروزه قیمت محصولات تولید شده توسط برخی کارخانه های داخلی و خارجی به نسبتا سایرین بیشتر می باشد. به این نکته دقت داشته باشید که قیمت بالاتر، همواره نشان دهنده کیفیت و کارایی یک سیم افشان 1 در 0.5 نمی باشد.

کیفیت متریال به کار رفته در سیم، یکی دیگر از آپشن هایی است که بر روی قیمت سیم افشان 1 در 0.5 تاثیر میگذارد. به عنوان مثال هرچه جنس روکش به کار رفته بر روی سیم های برق بهتر باشد و از کیفیت بالاتری برخوردار باشد، قیمت نهایی سیم نیز بیشتر می شود. در کنار جنس و کیفیت روکش سیم، کیفیت سایر متریال به کار رفته درون این محصولات نیز حائز اهمیت می باشد.

بررسی و نقد اجمالی محصول :

به طور کلی و با توجه به ویژگی هایی مثل مقاومت، قدرت انتقال جریان، سطح مقطع و … سیم افشان 1 در 0.5، برای مصارف عمومی مثل تولید تابلو های برق، سیم کشی برخی نقاط سازه های ساختمانی و … مناسب می باشد. در واقع شما می توانید از این محصول در محیط هایی که نیاز به جریان های زیاد با میزان آمپر بالایی ندارید، استفاده کنید. به علاوه این سیم های امروزه اکثرا با روکش های عایق تولید و به بازار وارد می شوند. به همین دلیل استفاده از ان ها برای مکان هایی که به ایجاد اتصال نیاز دارید هم بسیار مناسب است.

در انتها به شما توصیه می کنیم در هنگام خرید سیم افشان 1 در 0.5 به سراغ کمپانی ها و تولید کنندگان با کیفیت و با سابقه بروید. زیرا این سیم ها اغلب در مکان های داخلی یک سازه یا پروژه مورد استفاده قرار می گیرند و دسترسی به ایشان بعد از اتمام پروژه نسبتا سخت و دشوار می باشد.

 

سیم افشان 1 در 0.5

لینک کوتاه شده این صفحه : https://www.simandcable.com/simanduzZWO