انواع کابل مخابراتی

انواع کابل مخابراتی

انواع کابل مخابراتی : با توسعه و پیشرفت فناوری پتروشیمی در ساخت مواد پلاستیکی جهت پوشش و عایق کردن انواع کابل مخابراتی و غلاف این نوع از کابل ها باعث گسترش روز افزون استفاده از کابل های مخابراتی و انواع مختلف آن شده است.  در ادامه به طور کامل با کابل مخابراتی چیست آشنا خواهید شد.

با توجه به گسترش کابل مخابراتی با روکش مواد پلاستیکی بعد از جنگ جهانی دوم، روز به روز مصرف آن افزایش یافت و در قرن حاضر جانشین کابلهای کاغذی شده است. معمولا ماده اصلی این کابل ها مس و مواد حاصل از صنایع پتروشیمی است.

در میان انواع کابل ها، کابل مخابراتی پر استفاده ترین و مهمترین و محبوب ترین کابل ها به شمار می روند، این نوع از کابل ها بیشترین استفاده را در تاسیسات شهری و خانگی دارند. کابل مخابراتی معمولا در دو نوع مسی و نوری تولید می شوند و به دو طریق یعنی هوایی و زمینی استفاده می شود.

ویژگی‌های کابل مخابراتی چیست ؟

هر کدام از کابل مخابراتی خصوصیات مخصوص به خود را دارند، برای مثال کابل های هوایی از روکشی مستحکم شکل گرفته اند که در برابر بارندگی و نور خورشید مقاوم باشند. معمولا این نوع از کابل ها به رنگ مشکی بوده و به واسطه روکش مستحکم، قابلیت خمش کمتری دارند و شکننده تر می باشند، از این مدل کابل بیشتر در محیط های بیرونی یک ساختمان استفاده می شود که معمولا به آن ها outdoor گفته می شود.

معمولا قطر مغزی کابل های مسی هوایی در بازار به ۴ سایز دسته بندی می شوند:

 • ۴ میلی متر ۵ میلی متر (مرسوم به صفر پنج(
 • ۶ میلی متر (مرسوم به صفر شش(
 • ۸ میلی متر (مرسوم به صفر هشت(

همچنین کابل مخابراتی زمینی بیشتر به رنگ طوسی بوده و از نظر انعطاف پذیری در شرایط خوبی هستند و در محیط داخلی ساختمان بیشترین کاربرد دارند. این نوع از کابل ها از فروش بیشتری در بازار محصولات صنعتی نیز برخوردار هستند.

جنس کابل مخابراتی هوایی و زمینی، موجود در بازار به دو حالت است که بستگی به نوع استفاده شما دارد تا انتخاب نمایید.

مانند کابل های مخابراتی مسی و کابل های مخابراتی نوری که در در صنعت مخابرات بیشترین استفاده را به خود اختصاص داده اند.

در ادامه مقاله کابل مخابراتی چیست با انواع کابل مخابراتی آشنا خواهید شد:

انواع کابل مخابراتی مسی:

 • کابل ژله فیلد کانالی (CFC)
 • کابل ایرکور کانالی (CUC)
 • کابل هوایی ساده (AC)
 • کابل ژله فیلد خاکی (BFC)
 • کابل هوایی مهاردار (SSC)
 • دوبل هوایی مهاردار (DW)

انواع کابل مخابراتی

نوری:

 • کابل نوری ژله فیلد کانالی (OCFC)
 • کابل نوری ژله فیلد خاکی (OBFC)
 • کابل نوری مهاردار هوایی (OSSC)

خرید کابل مخابراتی؟

افزایش روزافزون جمعیت و گسترش ارتباطات در قرن 21، موجب شده تا از کابل مخابراتی به طور گسترده ای در سطح شهر و روستا ها استفاده شود؛ و همین موضوع باعث شده تولید کنندگان بیشتری در سطح کشور و خارج از کشور انواع کابل های مخابراتی با کیفیت های مختلف را تو. لید کنند. مارک های مختلفی از کابل مخابراتی هوایی و زمینی در بازار محصولات الکترونیکی وجود دارد، اما خرید مناسب ترین کابل از بازار داخلی، کار راحتی نیست.

در مقاله کابل مخابراتی چیست توصیه می‌کنیم برای دانستن قیمت و خرید کابل مخابراتی با افرادی که در این زمینه تخصص دارند مشورت کنید و به نمایندگی های معتبر و یا فروشگاه محصولات صنعتی و الکترونیکی به صورت حضوری و یا اینترنتی مراجعه کنید.

مراکز گوناگونی در شهرها وجود دارد که انواع کابل مخابراتی با کیفیت را برای مصرف کننده به فروش می رساند، مانند فروشگاه های محصولات صنعتی، مغازه های فروش لوازم صنعتی کوچک، نمایندگی ها، مراکز دولتی و … این مراکز خدمات مورد نیاز برای مشتریان را فراهم می کنند.

سالانه خریداران زیادی به این نمایندگی مراجعه کرده تا این محصول با ارزش را به صورت عمده خریداری و آن را به بازار ارائه دهند. شما خریداران عزیز می توانید به راحتی و با مراجعه غیر حضوری به این نمایندگی ها در سراسر کشور کابل مخابراتی و انواع محصولات دیگر مورد نیاز خود را با صرف کمترین هزینه خریداری نمایید.

حال به طور کامل با کابل مخابراتی آشنا شدید.

 

انواع کابل مخابراتی انواع کابل مخابراتی انواع کابل مخابراتی انواع کابل مخابراتی

انواع کابل مخابراتی 

انواع کابل مخابراتی

 

لینک کوتاه شده این صفحه : https://www.simandcable.com/simande5xGL

سیم و کابل سیمند کابل شرکت سیم و کابل بهترین برند سیم و کابل خرید سیم و کابل فروش سیم و کابل سیم و کابل از کجا برخریم آیا سیم و کابل بهترین نوع است خرید بهترین نوعغ سیم و کابل فروش مستقیم سیم و کابل خرید مستقیم سیم و کابل سیمند کابل مرغوب ترین نوع سیم و کابل بهترین نوع سیم و کابل سیم و کابل افشان از کجا بخریم قیمت سیم و کابل افشان خرید سیم کابل افشان قیمت سیم و کابل از کجا بگیریم قیمت تمام سیم و کابل بهترین قیمت سیم و کابل ارزان ترین نوع قیمت سیم و کابل سیمند کابل - سیم و کابل - سیم و کابل مرغوب - سیم و کابل استاندارد - انواع سیم و کابل - بهترین نوع سیم و کابل - خرید سیم و کابل - فروش سیم و کابل - قروشنده سیم و کابل - سیم و کابل ارزان - سیم و کابل با کیفیت - سیم و کابل لاله زار - قیمت سیم و کابل - قیمت سیم و کابل سیمند کابل - سیم و کابل دست دوم - خرید سیم و کابل - فروش سیم و کابل - عکس های سیم و کابل - تائیدیه سیم و کابل - تائیدیه های سیم و کابل سیمند کابل - عکس های کارخانه سیمند کابل - خبر های سیم و کابل - قیمت مس - قیمت مس سیم و کابل - مس آزاد سیم و کابل - نمایندگی سیم و کابل - نمایندگی سیمند کابل - پیگیری محصولات سیمند کابل - محصولات درون چاهی - قیمت سیم 1/5 - قسمت سیم 2/5 - قیمت سیم و کابل های ساختمانی - سیم یک - سیم 1×10 - سیم 1/5×1 - سیم 2/5×1 - سیم های متصل - انواع سیم و کابل - فروشنده سیم و کابل - خرید سیم و کابل سیمند کابل - بهترین نوع سیم و کابل در بازار - سیم سیما - سیم سیمکو - سیم و کابل ابهر

سیمند کابل ، فروش سیم و کابل ، خرید سیم و کابل ، سیم و کابل ، انواع سیم و کابل

سیم و کابل  سیمند کابل فروش سیم و کابل خرید سیم و کابل سیم های قابل انعطاف سیم افشان سیم های نصب ثابت سیم مفتولی سیم خشک کابل افشان کابل انعطاف پذیر سبک کابل های نصب ثابت سبک کابل های قدرت چند رشته کابل های قدرت تک رشته کابل دو روکشه کابل تلفن سیم تلفن قیمت سیم تلفن خرید سیم نلفن خرید کابل تلفن کابل تلفن هوایی قیمت کابل تلفن هوایی کابل دو روکشه کابل های مسلح سیم فولادی کابل آرموردار کابل زره دار کابل با هادی هم مرکز کابل کانسانتریک کابل سازمانی کابل ابزار دقیق کابل کنترل انعطاف پذیر بدون شیلد کابل کنترل افشان بدون شیلد کابل کنترل افشان شیلدار سیم رانژه کابل تلفنی بیرون ساختمان کابل کواکسیال کابل مخابراتی زمینی کابل مخابراتی هوایی کابل تلفن فرکانس صوتی کابل آنتن کابل دوربین کابل آیفون سیم سخت هوایی هادی لخت مسی کابل گرد کابل تخت کابل جوشکاری با قوس الکتریکی کابل جوش کابل بالابر کابل زمینی کابل هالوژن کابل خشک قیمت کابل جوش کابل افشان چیست لیست قیمت سیم و کابل راهنمای خرید سینی کابل مجله سیم و کابل سیم و کابل ایران انواع کابل تلفن کابل آلومینیومی ;