بررسی دلایل تفاوت قیمت سیم و کابل تلفن

بررسی دلایل تفاوت قیمت سیم و کابل تلفن

سیم وکابل این روزها به عنوان یکی از ابزارهای مهم شناخته شده اند. سیم و کابل در حوزه های کاری مختلف مانند برق رسانی، تا انتقال داده ها گسترده شده است و این موضوع نشان دهنده کاربردهای مختلف این ابزار مهم می باشد. یکی از موارد مهم انواع سیم و کابل در حوزه مخابرات است که شرکت سیمند کابل با ارائه قیمت سیم و کابل تلفن به صورت روزانه می تواند شما را در خرید این محصول همراهی کند.

انواع مختلفی از سیم و کابل های تلفن با روکش های مختلف و مقاوم در بازار وجود دارد که می توان از آنها در بخش های مختلف یک ساختمان و یا بخش های صنعتی و یا وسایل الکترونیکی استفاده نمود. برای خرید بهترین و جدیدترین کابل های تلفن و همچنین پیداکردن محصولات اورجینال می توانید از فروشگاه سیمند کابل استفاده کنید.

قیمت سیم و کابل تلفن

سیم و کابل تلفن چیست؟

برای انتقال جریان برق نیازمند استفاده از سیم های خاص و هادی های مقاوم در برابر برق هستیم، اما زمانی که اطلاعاتی مانند سیگنال های آنالوگ تلفن را بخواهیم جا به جا کنیم و تبدیل به دیجیتال نماییم، نیازمند استفاده از کابل هایی با توانایی انتقال جریان پایین تر حد معمول هستیم به همون منظور از سیم و کابل تلفن استفاده می کنیم و باید از فروشگاه های معتبر که اقدام به فروش سیم و کابل می کنند استفاده کرد.

قیمت سیم و کابل تلفن بر اساس متراژ متفاوت است و استفاده از آن در بخش های ساخت و ساز و هم می توان از آن استفاده نمود. این نوع کابل در زوج های بهم تابیده وجود دارند و هرکابل بسته به نوع می تواند 4 الی 6 زوج کابل برای انتقال داده ها داشته باشد.

سیم و کابل تلفن به همراه داده ها می توانند مقداری نیز، برق را با خود منتقل کنند که سبب روشن شدن تلفن میشود. این ابزار با انتقال داده های تبدیل شده به دیجیتال، سبب ارسال داده ها به صورت دقیق و زمان واقعی می شود

به همین دلیل از این نوع کابل ها در انتقال داده و همچنین انتقال داده های صوتی در آیفون ها نیز استفاده می شود و به آنها کابل آیفون می گویند، اما عملکردی همانند کابل های تلفن را دارند ولی از نظر قیمتی بسیار ارزان تر هستند، زیرا نیاز به روکش های بسیار مقاومی نیستند و البته احتمال ایجاد نویز در آنها نیز زیاد است.

معیارهای مختلفی وجود دارد که قیمت سیم و کابل را تغییر میدهد. این محصول از نظر ابعاد و همچنین نوع طراحی نسبت به مدل سیم های دیگر دارای پوششی ساده تر است و قیمت آن نیز نسبت به سیم و کابل های دیگر بازار کمتر است. سیم رانژه یا همان سیم تلفن، یک نوع سیم  خاص می باشد که می تواند داده ها را منتقل کند.

قیمت سیم و کابل تلفن

دسته بندی سیم و کابل تلفن

کابل های تلفن بیشتر در زمینه انتقال داده ها در حوزه مخابرات استفاده می شود که وظیفه انتقال اطلاعات را برعهده دارند، این نوع کابل ها از کیفیت ویژه ای برخوردار هستند و می توانند داده ها را به خوبی از مرکز و از یک فرستنده به گیرنده ارسال کنند.

از نظر قیمت سیم و کابل و همچنین نوع طراحی این نوع کابل به دو مدل مسی و نوری تقسیم میشود که کابل مسی همان کابل معمولی موجود در بازار می باشد و از کابل نوری نیز در ارسال تعداد زیادی داده به صورت همزمان در خطوط اصلی استفاده می شود که به دلیل داشتن فناوری جدید، سرعت انتقال داده بسیار زیادی دارد.

همچنین کابل های مسی برای استفاده راحت تر در صنعت مخابرات بر اساس جنس هادی خود، دارای چند حالت با مغزی های مختلف می باشد و در دو نوع هوایی و زمینی موجود است و از نظر قیمت سیم و کابل تلفن نیز تفاوتهایی باهم دارند که به دلیل اندازه و همچنین سرعت انتقال داده ها میباشد.

در کابل های مسی هوایی، به دلیل وجود نور خورشید، احتمال بروز مشکل به مرور زمان در آنها وجود دارد، به همین منظور در این نوع کابل های تلفن از یک روکش سیم بسیار مقاوم استفاده شده است که قیمت و کیفیت کابل را تا حدود زیادی افزایش می دهد و هادی آن را در برابر ضربه و یا حرارت مقاومت می کند.

این نوع روکش ها بیشتر از جنس پی وی سی فشرده هستند و قیمت سیم و کابل تلفن را آن افزایش می دهد و برای خرید آن باید از فروشگاه سیم و کابل مجاز در ایران استفاده کرد.

قیمت سیم و کابل تلفن

به طور کلی سیم های تلفن براساس نوع کاربرد زمینی و هوایی خود به دسته های زیر تبدیل می شوند؛

  • کابل های ژله فیلد و خاکی
  • کابل هوایی ساده
  • کابل ایرک کانالی مقاوم
  • کابل های هوایی مهاردار
  • کابل های فیلد کانالی
  • کابل های دوبل مهاردار هوایی

از کابل های مهاردار نیز برای جلوگیری از خمش و فشار زیاد استفاده می شود و مقاومت این محصول نسبت به مدل های دیگر بسیار بیشتر می باشد. این کابل همچنین دارای کیفیت بسیار بالایی است و از نظر قیمت سیم و کابل تلفن نیز بسیار گران تر از مدل های دیگر می باشد.

دلیل تفاوت قیمت سیم و کابل تلفن

یکی از دلایل اصلی تفاوت در قیمت سیم و کابل تلفن نوع کاربرد آن می باشد. بسیاری از بخش ها وجود دارد که شما نیازمند استفاده از کابل های بسیار مقاوم هستید و این عامل باعث می شود تا شما بتوانید از کابل های مقاوم استفاده کنید.

بسیاری از کابل هایی که از روکش های مقاوم مثل کابل های ژله ای کانالی و یا کابل های هوایی مهاردار استفاده می کنند، قیمت بسیار بیشتری نسبت به کابل های معمول دارند، زیرا این نوع کابل ها در برابر ضربه و همچنین کشش و فشار مقاومت بسیار بیشتری نسبت به مدل های معمولی دارند.

یکی دیگر از دلایل تغییر قیمت کابل تلفن تعداد رشته سیم های درون آن می باشد. این نوع کابل به صورت زوج تابیده می باشند و در 5 رشته سیم اصلی و 5 رشته سیم فرعی قرار داده شده اند که یک کابل اصلی به یک کابل فرعی بر اساس استانداردها زوج شده است. اما در بسیاری از کابل های خانگی و حتی کابل افشان و سیم افشان استفاده از مدل های کوچک خانگی بسیار ارزان تر از حالت های دیگر می باشد و به همین منظور، می توان از این کابل استفاده نمود.

تعداد زوج ها به معنای افزایش تعداد هسته ها نیز می باشد و کابل هایی که دارای تعداد زیادی هسته هستند باید برای جلوگیری از ایجاد نویز نیز سطح روی مقاومی داشته باشند و از ایجاد نویز در آنها جلوگیری کند و همین عامل نیز سبب افزایش قیمت سیم و کابل تلفن در این مدل از کابل های تلفن می شود.

قیمت سیم و کابل تلفن

کابل های شیلدار مختلفی در بازار وجود دارد که این کابل ها می توانند مانع از بروز نویز و ایجاد سیگنال های اضافه در هنگام انتقال داده ها شوند، در مراکز و یا ساختمان های اداری و خانگی بسیار بزرگ، برای جلوگیری از ایجاد نویز بر روی خطوط تلفن از این نوع کابل ها استفاده می شود که در مدل های دو زوج،چهار زوج، شش زوج و… در بازار موجود است.

این نوع کابل ها نسبت به مدل های دیگر سطح روکش ضعیف تری دارند، اما دارای یک شیلد داخلی برای جلوگیری از بروز اعوجاج هستند و می توانند در مقابل انواع نویز ها، مانند ایجاد شدن نویز کابل برق بر روی سیم تلفن مقاومت کنند و قیمت سیم و کابل تلفن در این مدل ها نیز بر اساس اندازه تغییر می کند.

لینک کوتاه شده این صفحه : https://www.simandcable.com/simandpFsyg

سیم و کابل سیمند کابل شرکت سیم و کابل بهترین برند سیم و کابل خرید سیم و کابل فروش سیم و کابل سیم و کابل از کجا برخریم آیا سیم و کابل بهترین نوع است خرید بهترین نوعغ سیم و کابل فروش مستقیم سیم و کابل خرید مستقیم سیم و کابل سیمند کابل مرغوب ترین نوع سیم و کابل بهترین نوع سیم و کابل سیم و کابل افشان از کجا بخریم قیمت سیم و کابل افشان خرید سیم کابل افشان قیمت سیم و کابل از کجا بگیریم قیمت تمام سیم و کابل بهترین قیمت سیم و کابل ارزان ترین نوع قیمت سیم و کابل سیمند کابل - سیم و کابل - سیم و کابل مرغوب - سیم و کابل استاندارد - انواع سیم و کابل - بهترین نوع سیم و کابل - خرید سیم و کابل - فروش سیم و کابل - قروشنده سیم و کابل - سیم و کابل ارزان - سیم و کابل با کیفیت - سیم و کابل لاله زار - قیمت سیم و کابل - قیمت سیم و کابل سیمند کابل - سیم و کابل دست دوم - خرید سیم و کابل - فروش سیم و کابل - عکس های سیم و کابل - تائیدیه سیم و کابل - تائیدیه های سیم و کابل سیمند کابل - عکس های کارخانه سیمند کابل - خبر های سیم و کابل - قیمت مس - قیمت مس سیم و کابل - مس آزاد سیم و کابل - نمایندگی سیم و کابل - نمایندگی سیمند کابل - پیگیری محصولات سیمند کابل - محصولات درون چاهی - قیمت سیم 1/5 - قسمت سیم 2/5 - قیمت سیم و کابل های ساختمانی - سیم یک - سیم 1×10 - سیم 1/5×1 - سیم 2/5×1 - سیم های متصل - انواع سیم و کابل - فروشنده سیم و کابل - خرید سیم و کابل سیمند کابل - بهترین نوع سیم و کابل در بازار - سیم سیما - سیم سیمکو - سیم و کابل ابهر

سیمند کابل ، فروش سیم و کابل ، خرید سیم و کابل ، سیم و کابل ، انواع سیم و کابل

سیم و کابل  سیمند کابل فروش سیم و کابل خرید سیم و کابل سیم های قابل انعطاف سیم افشان سیم های نصب ثابت سیم مفتولی سیم خشک کابل افشان کابل انعطاف پذیر سبک کابل های نصب ثابت سبک کابل های قدرت چند رشته کابل های قدرت تک رشته کابل دو روکشه کابل تلفن سیم تلفن قیمت سیم تلفن خرید سیم نلفن خرید کابل تلفن کابل تلفن هوایی قیمت کابل تلفن هوایی کابل دو روکشه کابل های مسلح سیم فولادی کابل آرموردار کابل زره دار کابل با هادی هم مرکز کابل کانسانتریک کابل سازمانی کابل ابزار دقیق کابل کنترل انعطاف پذیر بدون شیلد کابل کنترل افشان بدون شیلد کابل کنترل افشان شیلدار سیم رانژه کابل تلفنی بیرون ساختمان کابل کواکسیال کابل مخابراتی زمینی کابل مخابراتی هوایی کابل تلفن فرکانس صوتی کابل آنتن کابل دوربین کابل آیفون سیم سخت هوایی هادی لخت مسی کابل گرد کابل تخت کابل جوشکاری با قوس الکتریکی کابل جوش کابل بالابر کابل زمینی کابل هالوژن کابل خشک قیمت کابل جوش کابل افشان چیست لیست قیمت سیم و کابل راهنمای خرید سینی کابل مجله سیم و کابل سیم و کابل ایران انواع کابل تلفن کابل آلومینیومی ;