سیم و کابل های خاص

سیم و کابل های خاص

در حالت کلی در استانداردهای رایج مورد استفاده صنعت سیم و کابل الزامات پایه انواع سیم و کابل جهت استفاده در مصارف عمومی بیان گردیده است . در اغلب استاندارد ها موارد زیر بصورت عمومی بیان شده است :

 • جنس ، نوع و ویژگی های الکتریکی هادی
 • جنس و مشخصات ابعادی عایق
 • نحوه آرایش رشته ها در کابل های چند رشته ای
 • ساختار و مشخصات ابعادی روکش میانی
 • ساختار و مشخصات لایه های محافظ
 • جنس و مشخصات ابعادی روکش

در تمامی سیم و کابل ها تمام یا بخشی از این عناصر وجود داشته که مشخصات آنها می بایستی با الزامات استاندارد مربوطه مطابقت داشته باشد .

اما با توجه به نیازهای مصرف کنندگان و شرایط خاص نصب و بهره برداری با بهره گیری از الزامات و ویژگی های بیان شده در هر استاندارد می توان طیف وسیعی از سیم و کابل های خاص را طراحی و تولید نمود .

نکته حایز اهمیت در این بین کاربرد سیم و یا کابل مورد نظر می باشد که بر اساس شرایط و ویژگی های نصب و بهره برداری ساختار و به طبع آن ویژگی های هر محصول تعیین می گردد .

سیم و کابل های خاص اکثرا” جهت مصارف صنعتی و ویژه طراحی و تولید می گردند . از جمله این مصارف می توان به کنترل و مونیتورینگ سیستم های صنعتی ، انتقال انرژی و یا سیگنال درشرایط محیطی سخت همچون زیر دریا ، معادن و سیستم های حمل و نقل پیشرفته از جمله هواپیما و مترو و نیز کاربردهای نظامی اشاره نمود .

بی شک با توجه به شرایط خاص بهره برداری سیم و کابل در هریک از این سیستم ها ساختار ویژه ای از محصولات مورد نیاز می باشد و قاعدتا” تولید کننده سیم و کابل های خاص می بایستی علاوه بر استفاده از امکانات مدرن تولیدی با بهره گیری از آزمایشگاه و تجهیزات کنترل کیفیت پیشرفته نسبت به بررسی میزان انطباق ویژگی محصولات تولید شده با الزامات استاندارد مربوطه اطمینان حاصل نماید .

سیم و کابل های خاص عمدتا” در گروه های زیر تولید و عرضه می گردند :

 • کابل های ابزار دقیق که برای انتقال داده ها و به کارگیری در فناوری اندازه گیری و کنترل ، نظیر اتاق های کنترل واحد های صنعتی و نیروگاه ها مورد استفاده قرار می گیرند . در کابل های ابزار دقیق با به کارگیری اسکرین ، مدار انتقال در برابر تداخلات الکتریکی بیرونی محافظت می شود . همچنین این کابل ها با ساختار زوجی دارای مقادیر مناسب از نظر تضعیف همشنوایی  می باشند .
سیم و کابل خاص

سیم و کابل خاص

 • کابل های کنترل شیلد دار که برای اتصال اجزاء دستگاه های مورد استفاده در خطوط تولید ، شامل ماشین افزار و تجهیزات حمل و نقل مکانیکی مناسب هستند . اتصال مستقیم این کابل ها به برق اصلی مجاز است . خمش مستمر کابل های شیلد دار مجاز نیست . اگر درحین به کارگیری این کابل ها لزومی به حرکت آنها نباشد نصب در کانال ها ، سینی ها و غیره توصیه می گردد . به کارگیری این کابل ها در مکان هایی که حد متعارفی از تداخل میدان مغناطیسی وجود داشته باشد پیشنهاد می گردد . این کابل ها برای استفاده در داخل ساختمان و جایی که دمای محیط بین ۵+ تا ۴۰+ درجه سانتیگراد باشد طراحی شده اند .
 • کابل های دریایی که برای انتقال انرژی و یا سیگنال بین ماطق مختلف و از طریق دریا مورد استفاده قرار می گیرد . از جمله این مناطق می توان به موارد زیر اشاره نمود :
 • اتصال یک جزیره به شبکه برق یک کشور
 • اتصال دو جزیره مجاور
 • انتقال برق تولیدی حاصل از نیروگاه های بادی دریایی
 • اتصال سکوهای نفتی و حفاری مستقر در دریا به همدیگر یا به خشکی
 • انتقال برق برای مصارف ربات های زیر آبی و نورپردازی زیر آب
 • انتقال برق در نیروگاه های آبی که دارای ژنراتور های مستقر در محفظه ای در زیر آب هستند.
سیم و کابل استاندارد

سیم و کابل استاندارد

 • کابل های مقاوم در برابر حریق . این کابل ها به گونه ای طراحی می گردند که بتواند حتی در شرایط حریق نیز به کار خود ادامه دهد و در شرایط آتش سوزی کابل های ضد حریق کم دود بوده  و دود آن عاری از گازهای سمی و کشنده می باشد که این ویژگی امنیت افراد و ایمنی تجهیزات را تضمین می نماید.
سیم و کابل مرغوب

سیم و کابل مرغوب

و بسیاری از محصولات از جمله سیم و کابل مورد استفاده در صنایع هواپیمایی ، سیم و کابل های مورد استفاده در تسلیحات و تجهیزات نظامی و … در زمره سیم و کابل های خاص قرار     می گیرند که با توجه به حساسیت عمده تجهیزات متصل به سیم و کابل های خاص و شرایط ویژه نصب و بهره برداری از این محصولات ، کیفیت آنها می بایستی کاملا” بررسی و تضمین شده بوده و ویژگی های ساختاری آنها در مرور زمان دچار تغییر و زوال نگردد . بی شک این امر نیازمند تجربه و توانمندی تولید کننده می باشد .

لینک کوتاه شده این صفحه : https://www.simandcable.com/simandEDmRI

سیم و کابل سیمند کابل شرکت سیم و کابل بهترین برند سیم و کابل خرید سیم و کابل فروش سیم و کابل سیم و کابل از کجا برخریم آیا سیم و کابل بهترین نوع است خرید بهترین نوعغ سیم و کابل فروش مستقیم سیم و کابل خرید مستقیم سیم و کابل سیمند کابل مرغوب ترین نوع سیم و کابل بهترین نوع سیم و کابل سیم و کابل افشان از کجا بخریم قیمت سیم و کابل افشان خرید سیم کابل افشان قیمت سیم و کابل از کجا بگیریم قیمت تمام سیم و کابل بهترین قیمت سیم و کابل ارزان ترین نوع قیمت سیم و کابل

سیمند کابل ، فروش سیم و کابل ، خرید سیم و کابل ، سیم و کابل ، انواع سیم و کابل

سیم و کابل  سیمند کابل فروش سیم و کابل خرید سیم و کابل سیم های قابل انعطاف سیم افشان سیم های نصب ثابت سیم مفتولی سیم خشک کابل افشان کابل انعطاف پذیر سبک کابل های نصب ثابت سبک کابل های قدرت چند رشته کابل های قدرت تک رشته کابل دو روکشه کابل تلفن سیم تلفن قیمت سیم تلفن خرید سیم نلفن خرید کابل تلفن کابل تلفن هوایی قیمت کابل تلفن هوایی کابل دو روکشه کابل های مسلح سیم فولادی کابل آرموردار کابل زره دار کابل با هادی هم مرکز کابل کانسانتریک کابل سازمانی کابل ابزار دقیق کابل کنترل انعطاف پذیر بدون شیلد کابل کنترل افشان بدون شیلد کابل کنترل افشان شیلدار سیم رانژه کابل تلفنی بیرون ساختمان کابل کواکسیال کابل مخابراتی زمینی کابل مخابراتی هوایی کابل تلفن فرکانس صوتی کابل آنتن کابل دوربین کابل آیفون سیم سخت هوایی هادی لخت مسی کابل گرد کابل تخت کابل جوشکاری با قوس الکتریکی کابل جوش کابل بالابر کابل زمینی کابل هالوژن کابل خشک قیمت کابل جوش کابل افشان چیست لیست قیمت سیم و کابل راهنمای خرید سینی کابل مجله سیم و کابل سیم و کابل ایران انواع کابل تلفن کابل آلومینیومی