سیلیکون ها

سیلیکون ها

پلی سیلوکسان یا سیلیکون اصطلاحی آشنا برای توصیف خانواده ای از ترکیبات آلی سیلیسیم است که پیکره یا زنجیره ملکولی اصلی آنها از اتم های اکسیژن و سیلیسیم به صورت یک در میان تشکیل گردیده است :

مقالات مرتبط بیشتر بخوانید 

فروش سیم و کابل 

Silicones

Silicones

صطلاح سیلیکون برای این نوع ساختار به دلیل تشابه آن با کتون پذیرفته شد زیرا واحد ساختاری زنجیره ( R۲Sio ) شباهت ظاهری با یک کتون ( R۲CO ) دارد ، اما اصطلاح مذکور در نامگذاری علمی این ترکیبات جایی ندارد .

اصطلاح علمی تر سیلوکسان برای پیوند های ( Si-O ) و پلی ارگانو سیلوکسان برای زنجیرهای الیگومری و پلیمری متشکل از واحدهای تکراری به شکل بالا به کار می رود . در بیشتر ترکیبات این خانواده  ، گروه های R عبارتند از : متیل ، آلکیل های بلندتر ، فلوئوروآلکیل ، فنیل و وینیل که برای مقاصد علمی از چند گروه جانشین دیگر نیز استفاده شده است .

گروه های R دیگر در این پلیمر ها شامل هیدروژن ، کلر ، آلکوکسی ، آسیلوکسی یا الکیل آمینو می باشد . این پلیمرها با انواع پرکننده ، افزودنی و حلال ها برای تولید محصولات گوناگون مصرف می شوند که مواد اخیر نیز گاهی در این گروه قرار داده می شوند .

سیلیکون ها در بر گیرنده مجموعه ای از خواص غیر عادی هستند که مهمترین آنها پایداری در برابر گرما و اکسایش و وابستگی نسبتا” متوسط خواص فیزیکی به دماست . مشخصه های مهم دیگر این مواد بی اثری شیمیایی زیاد ، مقاومت در برابر هوازدگی ، مقاومت دی الکتریک خوب و کشش سطحی کم است .

با توجه به فرمول عمومی ، ساختار ملکولی این ترکیبات ساختار خطی تا شاخه دار و ساختارهای دارای پیوند عرضی را در بر می گیرد . بدین ترتیب بسته به طول زنجیر و گروه های آلی متصل به سیلیسیم ، ترکیباتی از خواص و طیف وسیعی از مواد به رقت آب تا سیال های  سنگین و انواع گریس ، ژل ، لاستیک و رزین های جامد با کاربردهای مهم تجاری پدید می آید .

سیلیکون ها به سه گروه اصلی سیال ها ، رزین ها و الاستومرها تقسیم می شوند . با استفاده از این مواد ، محصولات سیلیکونی زیادی نیز مانند انواع امولسیون ، گریس ، چسب ، درزگیر ، پوشش و مواد ویژه برای کاربردهای بسیار متنوع تولید شده اند .

سیلیکون های الاستومری در تولید انواع سیم و کابل مقاوم در برابر حرارت و حریق کاربرد داشته که اصطلاحا” در بازار به کابل های سیلیکونی شناخته می شوند .

مقالات مرتبط بیشتر بخوانید 

فروش سیم و کابل 

Silicones

Silicones

سیلیکون ها در قرن نوزدهم توجه دانشمندان و پژوهشگران را به خود جلب کردند ، اما از نظر صنعتی از اوایل دهه ۳۰ بررسی آنها آغاز گردید . در سال ۱۹۴۵ به صورت اختراع ثبت و در اواسط دهه ۱۹۴۰ وارد بازار شدند و در فاصله ۶۰ سال  تقریبا” در همه صنایع کاربردهای متنوعی یافتند .

لینک کوتاه شده این صفحه : https://www.simandcable.com/simand6vCzY

سیم و کابل سیمند کابل شرکت سیم و کابل بهترین برند سیم و کابل خرید سیم و کابل فروش سیم و کابل سیم و کابل از کجا برخریم آیا سیم و کابل بهترین نوع است خرید بهترین نوعغ سیم و کابل فروش مستقیم سیم و کابل خرید مستقیم سیم و کابل سیمند کابل مرغوب ترین نوع سیم و کابل بهترین نوع سیم و کابل سیم و کابل افشان از کجا بخریم قیمت سیم و کابل افشان خرید سیم کابل افشان قیمت سیم و کابل از کجا بگیریم قیمت تمام سیم و کابل بهترین قیمت سیم و کابل ارزان ترین نوع قیمت سیم و کابل

سیمند کابل ، فروش سیم و کابل ، خرید سیم و کابل ، سیم و کابل ، انواع سیم و کابل

سیم و کابل  سیمند کابل فروش سیم و کابل خرید سیم و کابل سیم های قابل انعطاف سیم افشان سیم های نصب ثابت سیم مفتولی سیم خشک کابل افشان کابل انعطاف پذیر سبک کابل های نصب ثابت سبک کابل های قدرت چند رشته کابل های قدرت تک رشته کابل دو روکشه کابل تلفن سیم تلفن قیمت سیم تلفن خرید سیم نلفن خرید کابل تلفن کابل تلفن هوایی قیمت کابل تلفن هوایی کابل دو روکشه کابل های مسلح سیم فولادی کابل آرموردار کابل زره دار کابل با هادی هم مرکز کابل کانسانتریک کابل سازمانی کابل ابزار دقیق کابل کنترل انعطاف پذیر بدون شیلد کابل کنترل افشان بدون شیلد کابل کنترل افشان شیلدار سیم رانژه کابل تلفنی بیرون ساختمان کابل کواکسیال کابل مخابراتی زمینی کابل مخابراتی هوایی کابل تلفن فرکانس صوتی کابل آنتن کابل دوربین کابل آیفون سیم سخت هوایی هادی لخت مسی کابل گرد کابل تخت کابل جوشکاری با قوس الکتریکی کابل جوش کابل بالابر کابل زمینی کابل هالوژن کابل خشک قیمت کابل جوش کابل افشان چیست لیست قیمت سیم و کابل راهنمای خرید سینی کابل مجله سیم و کابل سیم و کابل ایران انواع کابل تلفن کابل آلومینیومی