لاستیک های سیلیکونی

لاستیک های سیلیکونی

 

 

امروزه طیف گسترده ای از انواع سیم و کابل با استفاده از پلیمرهای لاستیک سیلیکون تولید و عرضه می گردد . با توجه به ویژگی های این نوع لاستیک کابل های تولیدی عمدتا” در شرایط دنای بالا نصب و بهره برداری می شوند .

 

Silicone tires

Silicone tires

 

در سال های اخیر برای رفع کمبودهای موجود در محدوده الاستومرهای آلی و گشودن زمینه های نوین ، پژوهش های فزآینده ای در زمینه الاستومرهای کارآمد بر اساس پلیمرهای معدنی انجام گردیده است .
آن دسته از خواص الاستومرهای سیلیکونی که این مواد را از الاستومرهای آلی متمایز می کند عبارتند از :

مقالات مرتبط بیشتر بخوانید 

فروش سیم و کابل 

– مقاومت در دمای های بالا ( کاربرد ثابت در دمای ۲۵۰ درجه سانتیگراد نیز ممکن است )
– پایداری گرما اکسایشی
– پایداری هیدرولیتی
– انعطاف پذیری در دماهای پایین ( دمای انتقال شیشه ای ( Tg ) کم )
– خواص مکانیکی مفید در محدوده دمایی وسیع
– خواص الکتریکی ثابت
– بی اثری شیمیایی
– مقاومت در برابر حلال ها ( نرم شدن ، تورم و حل شدن )
– از نظر تولید نسبتا” اقتصادی
– قابل استفاده در طرز کارهای فرآورش معمول

افزون بر این ، خواصی چون مقاومت در برابر هوازدگی و کشش سطحی پایین هم در مورد پلیمرها و هم الاستومرهای سیلیکونی مشاهده می گردد . سایر خواص غیر عادی پلی دی متیل سیلوکسانها ( PDMS ) مقادیر کم فشار بخار ، گرانروی ، ضریب دمایی گرانروی ، آنتروپی رقت و حجم اضافی مخلوط شدن است . انواع سیلوکسان از تراوایی بزرگی نیز برخوردارند . این خواص در الاستومرهای بر اساس PDMS نیز مشاهده می گردد.
برای تبدیل پلیمرهای سیلیکونی مایع یا مومی شکل به ماتریس الاستومری یکپارچه باید زنجیرهای پلیمری شبکه ای ( دارای پیوند های عرضی ) شوند .
پخت الاستومر سیلوکسانی را می توان با گرمادهی در مجاورت کاتالیزورهای گوناگون یا با پخت پرانرژی به انجام رساند . پخت فرو دما ( دماهای پایین ) که به آن ولکانش در دمای پایین ( LTV ) یا متداول تر ولکانش در دماهای معمولی ( RTV ) نیز می گویند را می توان بر اساس نوع واکنش مورد استفاده برای شبکه ای کردن سیلوکسان ها نیز تقسیم نمود . این واکنش ها عبارتند از :
واکنش اضافی عموما” هیدروسیلیل دار کردن و واکنش تراکمی .
الاستومرهای سیلیکونی تولید شده با پخت در دماهای بالا در صنایع عام لاستیک ، که در آن تجهیزات ویژه و تخصصی برای اختلاط ، انتقال و گرما دادن به آمیزه های پلیمری بسیار گرانرو متداول است ، مصرف می گردند و در نتیجه ، بیشتر اطلاعات موجود برای فرآورش لاستیک در مورد فرآورش فرادمای سیلیکون ها با استفاده از آغازگر پراکسید نیز کاربرد دارد .

لینک کوتاه شده این صفحه : https://www.simandcable.com/simandls9vr

سیم و کابل سیمند کابل شرکت سیم و کابل بهترین برند سیم و کابل خرید سیم و کابل فروش سیم و کابل سیم و کابل از کجا برخریم آیا سیم و کابل بهترین نوع است خرید بهترین نوعغ سیم و کابل فروش مستقیم سیم و کابل خرید مستقیم سیم و کابل سیمند کابل مرغوب ترین نوع سیم و کابل بهترین نوع سیم و کابل سیم و کابل افشان از کجا بخریم قیمت سیم و کابل افشان خرید سیم کابل افشان قیمت سیم و کابل از کجا بگیریم قیمت تمام سیم و کابل بهترین قیمت سیم و کابل ارزان ترین نوع قیمت سیم و کابل

سیمند کابل ، فروش سیم و کابل ، خرید سیم و کابل ، سیم و کابل ، انواع سیم و کابل

سیم و کابل  سیمند کابل فروش سیم و کابل خرید سیم و کابل سیم های قابل انعطاف سیم افشان سیم های نصب ثابت سیم مفتولی سیم خشک کابل افشان کابل انعطاف پذیر سبک کابل های نصب ثابت سبک کابل های قدرت چند رشته کابل های قدرت تک رشته کابل دو روکشه کابل تلفن سیم تلفن قیمت سیم تلفن خرید سیم نلفن خرید کابل تلفن کابل تلفن هوایی قیمت کابل تلفن هوایی کابل دو روکشه کابل های مسلح سیم فولادی کابل آرموردار کابل زره دار کابل با هادی هم مرکز کابل کانسانتریک کابل سازمانی کابل ابزار دقیق کابل کنترل انعطاف پذیر بدون شیلد کابل کنترل افشان بدون شیلد کابل کنترل افشان شیلدار سیم رانژه کابل تلفنی بیرون ساختمان کابل کواکسیال کابل مخابراتی زمینی کابل مخابراتی هوایی کابل تلفن فرکانس صوتی کابل آنتن کابل دوربین کابل آیفون سیم سخت هوایی هادی لخت مسی کابل گرد کابل تخت کابل جوشکاری با قوس الکتریکی کابل جوش کابل بالابر کابل زمینی کابل هالوژن کابل خشک قیمت کابل جوش کابل افشان چیست لیست قیمت سیم و کابل راهنمای خرید سینی کابل مجله سیم و کابل سیم و کابل ایران انواع کابل تلفن کابل آلومینیومی