نحوه انتخاب کابل کواکسیال دوربین های مدار بسته

نحوه انتخاب صحیح کابل کواکسیال دوربین های مدار بسته

کابل کواکسیال دوربین : یک سیستم دوربین مدار بسته از اجزای متفاوتی شکل می گیرد که هر کدام از آنها برای حفظ کیفیت تصویر ویدئویی اهمیت بسیار زیادی دارند. بسیاری از طراحان سیستم های دوربین مدار بسته معیارهای خاصی را برای استفاده از سخت افزارها مشخص می کنند. ولی به هر حال وقتی نوبت به انتقال تصاویر می شود، فقط اطلاعات عادی به کاربران داده می شوند.

انتخاب کابل کواکسیال دوربین برای روش انتقال صحیح تصاویر یکی از مهم ترین جنبه های طراحی سیستم های با کیفیت هستند. می توانید باکیفیت ترین مولفه های سخت افزاری را داشته باشید، ولی کافی است سیگنال ویدئویی به صورت مناسب منتقل نشود و به این ترتیب کل سیستم شما زیر سوال خواهد رفت. اگر سیستم انتقال تصاویر مناسبی را انتخاب کنید، می توانید بسیاری از مشکلات موجود را حل کنید.

 

انواع کابل کواکسیال دوربین

معمولا سیگنال های ویدئویی دوربین های مدار بسته به وسیله کابل کواکسیال دوربین منتقل می شوند. در واقع کابل کواکسیال دوربین برای انتقال دامنه فرکانس ویدیو کامل با کمترین اعوجاج یا میرایی ممکن طراحی شده است و برای همین بهترین گزینه برای دوربین های مدار بسته است. با همه اینها، اگر کابل کواکسیال دوربین به درستی انتخاب نشود، انتقال سیگنال کاهش پیدا می کند و یا اینکه باعث تداخل از خارج به سیگنال می شود که در نتیجه نویز زیادی را ایجاد می کند و همین امر می تواند باعث پایین آمدن کیفیت کار شود.

در واقع انواع مختلفی از کابل کواکسیال دوربین وجود دارند. دانش کامل درباره پارامترهای مختلف این نوع کابل و انتخاب کابل مناسب برای سیستم دوربین های مدار بسته باعث می شود که وقت و هزینه مشتریان هدر نرود. سیگنال های ویدئویی دوربین های مدار بسته از دو جزء فرکانس بالا و پایین تشکیل شده اند؛ فرکانس پایین شامل اطلاعات پالس ها برای همگام سازی افقی و عمودی است و فرکانس بالا شامل اطلاعات ویدئویی می شود.

برای اینکه بتوان این گستره کامل از فرکانس ها را با کمترین اعوجاج یا میرایی ممکن منتقل کرد، بسیار مهم است که کابل کواکسیال دوربین را متناسب با مشخصات انتقال دوربین مدار بسته مورد نظر انتخاب کرد.

پارامترهایی که برای این انتخاب باید در نظر گرفته شوند، عبارتند از برخی ویژگی های مکانیکی مثل مواد رسانای مرکزی، مواد دی الکتریک و نوع محافظ و پوشش کابل. خصوصیات الکتریکی به کار گرفته شده، مثل مقاومت، ظرفیت، امپدانس و میرایی هم اهمیت ویژه ای دارند. در ادامه هر کدام از این موارد را توضیح داده ایم:

کابل کواکسیال

رسانای مرکزی

مواد رسانای مرکزی معمولا از مس خام ساخته می شوند که برای عملکرد مطلوب برای انتقال سیگنال دوربین مدار بسته مناسب است. از آنجا که سیگنال تصویری دوربین مدار بسته شامل یک ویدئوی کامپوزیت با اجزای فرکانسی نسبتا کم در مقایسه با سیگنال ویدئو CATV  است، مقاومت اندک D.C. ارائه شده از سوی مس، می تواند تا حد زیادی انتقال سیگنال ویدئویی را بهبود ببخشد.

اگر قرار باشد از کابل کواکسیال دوربین در دوربین مدار بسته ایکه که در محل خود ثابت شده است، استفاده شود، به کار گرفتن کابلی با رسانای مرکزی جامد قابل قبول است. اما اگر دوربین سر جای خود ثابت نشده است، باید کابلی را انتخاب کرد که رسانای مرکزی آن به صورت رشته ای باشد تا اگر خم شد، نشکند.

کابل کواکسیال دوربین که دارای رسانای مرکزی مسی باشد، هم وجود دارد. هسته فولادی این رسانای مرکزی، باعث ایجاد قدرت اضافی در کابل می شود و پوشش مسی مسیری را برای عبور سیگنال RF فراهم می سازد. از این تکنیک به این دلیل استفاده می شود که هرچه فرکانس انتقال بیشتر باشد، سیگنال الکترونی بیشتر پیش می رود.

کابلی که رسانای مرکزی آن از فولاد با روکش مس ساخته شده باشد مقاومت D.C. بسیار بالاتری نسبت به مس لخت دارد و در نتیجه اجزای فرکانس های پایین تر از سیگنال ویدئویی دوربین مدار بسته را به شدت ضعیف می کند. گرچه قیمت چنین کابل هایی از انواع کابل های دارای رسانای مرکزی مس خالص کمتر است، اما به درد دوربین های مدار بسته نمی خورند و استفاده از آنها توصیه نمی شود. به تفاوت زیاد میان این دو ماده توجه داشته باشید.

اگر کابل کواکسیال دوربین دارای رسانای مرکزی فولادی پوشیده شده از مس باشد، اطلاعات پالس های مربوط به همگام سازی کاهش پیدا کرده و در نتیجه باعث ایجاد نوعی اعوجاج یا میرایی در سیگنال های ویدئویی می شود.

کابل کواکسیال دوربین

 

روکش از جنس الیاف بافته شده

کابل هایی که دارای روکش های بافته شده از الیاف هستند، کاملا مناسب دوربین های مدار بسته می باشند. هدف اصلی استفاده از این نوع روکش ها دو نکته است؛ یکی تدارک مسیر زمینه ای با مقاومت پایین DC و دیگری جلوگیری از تداخل خارجی و در نتیجه آسیب دیدن سیگنال های ویدئویی. این پوشش باید از مس لخت ساخته شود تا مسیر برگشت D.C.R کمی داشته باشد. این محافظ برای اینکه بتواند به اندازه کافی در برابر تداخل های الکتریکی خارجی مقاومت از خود نشان دهد، باید دارای نواری باشد که حداقل ۹۵ درصد و یا بیشتر از آن بافته شده باشد.

مدل هایی که کمتر از این حد با الیاف بافته شده پوشیده شده اند، به درد سیستم دوربین مدار بسته نمی خورند. برای ایجاد محافظت بیشتر در محدوده RFI اگر پوشش دارای فویل آلومینیومی باشد، می توان آن را پذیرفت، به شرطی که همراه با آن از یک نوار مسی دارای پوشش بالای الیاف بافته شده استفاده شود تا بتوان مسیر بازگشت D.C.R. پایین را فراهم کرد.

 ترکیبی از یک کابل کواکسیال دوربین دارای محافظ فویل آلومینیومی و یک کابل آلومینیومی با بافت پوشش اندکی که معمولا برای CATV  به کار گرفته می شود، به هیچ عنوان به درد سیستم دوربین مدار بسته نمی خورد. چون پوشش های آلومینیومی مقاومت D.C. بالاتری دارند و قسمت بافته شده این نوع کابل ها فقط می تواند درصد کمی را پوشش دهد، نوع پوشش آنها برای محافظت از سیگنال ها و انتقال داده های ویدئویی دوربین های مدار بسته کافی نیستند.

پوشش

معمولا پوشش مناسب بر اساس محیطی مشخص می شود که کابل در آن نصب شده است. این پوشش دو عملکرد اصلی دارد؛ یکی اینکه از کابل در برابر هر چیزی که ممکن است بر روی آن اثر گذاشته یا به آن آسیب بزند، محافظت می کند و دیگر آنکه یک ترمینال جامد را فراهم می کند. معمولا پی وی سی به خاطر کاربردهای متنوعی که دارد، یکی از انتخاب های خوب است. کابل هایی که دارای درجه بندی پلنوم هستند، برای استفاده در کانال ها یا فضاهایی مناسب هستند که هوای محیط در آنها جاری است بدون اینکه مجاری داشته باشند.

پلی اتیلن برای فضای باز به کار می رود که در آن ممکن است کابل در معرض مقدار زیادی رطوبت، نور و گرمای خورشید و نیز ساییدگی قرار داشته باشد. اگر کابل دارای درجه بندی داخلی است، نباید آن را در لوله های هوایی و یا زیرزمینی به کار رفت چون برای چنین مکان هایی طراحی نشده است و مجبور خواهید شد که مدام آنها را عوض کنید.

 

نتیجه گیری

طراحی سیستم های دوربین مدار بسته نیازمند استفاده از اجزای با کیفیت و مهندسی شده و نیز روش های مناسب نصب است. باید به یاد داشت که کابل کواکسیال دوربین که برای سیستم دوربین مدار بسته تعیین و مشخص می شود، یکی از همین اجزاست و نوع آن بر روی عملکرد صحیح سیستم اثر مهمی دارد. بنابراین بهتر است که از کابل های با درجات متفاوت از کابل مناسب برای دوربین مدار بسته خود استفاده نکنید. اگر از آنچه در اینجا گفته شد، پیروی کنید، برای کابل کشی دوربین های خود با مشکل روبرو نخواهید شد.

لینک کوتاه شده این صفحه : https://www.simandcable.com/simandNyBCy

سیم و کابل سیمند کابل شرکت سیم و کابل بهترین برند سیم و کابل خرید سیم و کابل فروش سیم و کابل سیم و کابل از کجا برخریم آیا سیم و کابل بهترین نوع است خرید بهترین نوعغ سیم و کابل فروش مستقیم سیم و کابل خرید مستقیم سیم و کابل سیمند کابل مرغوب ترین نوع سیم و کابل بهترین نوع سیم و کابل سیم و کابل افشان از کجا بخریم قیمت سیم و کابل افشان خرید سیم کابل افشان قیمت سیم و کابل از کجا بگیریم قیمت تمام سیم و کابل بهترین قیمت سیم و کابل ارزان ترین نوع قیمت سیم و کابل

سیمند کابل ، فروش سیم و کابل ، خرید سیم و کابل ، سیم و کابل ، انواع سیم و کابل

سیم و کابل  سیمند کابل فروش سیم و کابل خرید سیم و کابل سیم های قابل انعطاف سیم افشان سیم های نصب ثابت سیم مفتولی سیم خشک کابل افشان کابل انعطاف پذیر سبک کابل های نصب ثابت سبک کابل های قدرت چند رشته کابل های قدرت تک رشته کابل دو روکشه کابل تلفن سیم تلفن قیمت سیم تلفن خرید سیم نلفن خرید کابل تلفن کابل تلفن هوایی قیمت کابل تلفن هوایی کابل دو روکشه کابل های مسلح سیم فولادی کابل آرموردار کابل زره دار کابل با هادی هم مرکز کابل کانسانتریک کابل سازمانی کابل ابزار دقیق کابل کنترل انعطاف پذیر بدون شیلد کابل کنترل افشان بدون شیلد کابل کنترل افشان شیلدار سیم رانژه کابل تلفنی بیرون ساختمان کابل کواکسیال کابل مخابراتی زمینی کابل مخابراتی هوایی کابل تلفن فرکانس صوتی کابل آنتن کابل دوربین کابل آیفون سیم سخت هوایی هادی لخت مسی کابل گرد کابل تخت کابل جوشکاری با قوس الکتریکی کابل جوش کابل بالابر کابل زمینی کابل هالوژن کابل خشک قیمت کابل جوش کابل افشان چیست لیست قیمت سیم و کابل راهنمای خرید سینی کابل مجله سیم و کابل سیم و کابل ایران انواع کابل تلفن کابل آلومینیومی