سلامتی و ایمنی و بهداشت محیط

سلامتی ، ایمنی و بهداشت محیط

سلامتی و ایمنی و بهداشت محیط : در جهان امروز ، نیروی انسانی سالم در پیشرفت جوامع بشری نقش بسزایی را برعهده دارد . همه سازمان ها و شرکت های بزرگ تلاش می نمایند تا با بهره گیری از نیروی انسانی سالم و محیطی آرام ، بهره وری اقتصادی خود را افزایش دهند و می کوشند تا از نیروی انسانی و منابع زیست محیطی خود به شایستگی حفاظت نمایند تا استفاده بیشتری را عاید سازمان مربوطه خویش نمایند .

نیروی کار هر کشور، به ویژه کشورهای در حال توسعه ، بخش پر اهمیت از سرمایه های ملی شناخته شده و
اساس توسعه اقتصادی و اجتماعی محسوب می شود. به همین سبب ، حفاظت از تندرستی نیروی کار و بهینه سازی محیط کار، از اهمیت شایان توجه ای برخوردار است.

بهداشت   (Health) ، ایمنی (Safety) و محیط زیست (Environment) سه اصل اساسی در پایه ریزی قوانین بهداشت حرفه ای هستند که به کمک آنها می توان در راستای فراهم آوری ، حفاظت و بالا بردن سطح سلامت نیروی کار گام برداشت.

سلامتی و ایمنی و بهداشت محیط

یکی از ضروری ترین و موثرترین روشها برای حفظ سلامت پرسنل ، تجهیزات و به طبع آن افزایش تولیدات هر سازمان و مجموعه های بزرگ اقتصادی ، استقرار سیستم مدیریت بهداشت ، ایمنی و محیط زیست ( HSE ) است . در این سیستم تلاش می شود با ارائه دستورالعمل ها ، قوانین و مقررات و انجام آموزش تا حد امکان از وقوع حوادث ، بیماری های شغلی و تخریب محیط زیست جلوگیری کرد . البته بایستی توجه داشت که تعهد مدیران و مشارکت همه کارکنان نقش موثری در موفقیت این سیستم در هر سازمان دارد .

در جهان امروز دو موضوع اساسی وجود دارد که از اهمیت ویژه ای برخور دارند . یکی مسئله صیانت از نیروی انسانی شاغل در بخش های مختلف اقتصادی و دیگری حفاظت از محیط کار در کانون توجهات قرار گرفته است . به طور کلی می توان سیستم H.S.E را چنین تعریف نمود :

سیستم H.S.E بخشی از سیستم مدیریت یک سازمان است که برای شناسایی مخاطرات بالفعل و بالقوه به طور دقیق به کار گرفته می شود که با ارزیابی تاثیر آن بر افراد ، محیط کار ، اموال ، دارایی ها و در نهایت حذف ، کاهش یا کنترل آنها موثر بوده و باعث کاهش تلفات جانی افراد و سالم نگهداشتن محیط کار و اموال و تجهیزات سازمان می گردد .

مزایای سیستم مدیریت بهدات ، ایمنی  و محیط زیست

  • بالا بردن ضریب اطمینان کاهش حوادث برای کارکنان
  • رعایت استانداردهای موجود در زمینه فعالیت های عادی و پرخطر در تمامی مراحل S.E
  • کاهش حوادث مرگ و میر ناشی از کار و فعالیت های هادی و پرخطر در سازمان
  • کاهش هزینه ها جهت افزایش سودآوری
  • بررسی وضعیت سازمان از نظر مسایل بهداشت ایمنی و محیط زیست

اهداف سیستم مدیریت H.S.E

  • حصول اطمینان از انطباق با استانداردها و قوانین ملی و بین المللی
  • حفاظت تجهیزات ، املاک و دارایی ها
  • حفاظت از کارکنان و طرف های ذینفع و سلامتی آنها
  • حفاظت محیط کار و بهره برداری بهینه از منابع طبیعی

به طور کلی می توان گفت سازمانی موفق است که خود را ملزم به رعایت مبانی سیستم H.S.E و توسعه پایدار برای همسویی با پیشرفت فناوری و بهبود مداوم سیستم ها و روش ها ، مدیریت سنجیده دارایی ها ، تامین سود معقول ، صرفه جویی اقتصادی و جلب شرکاء فنی بداند و متعهد است تا در اجرای پروژه های خود برای دستیابی به روش های نوین به منظور کاهش حوادث و تاثیرات مخرب زیست محیطی تلاش همه جانبه ای را به عمل آورد .

 

سلامتی و ایمنی و بهداشت محیط

سلامتی و ایمنی و بهداشت محیط

لینک کوتاه شده این صفحه : https://www.simandcable.com/simandLRJnz

سیم و کابل سیمند کابل شرکت سیم و کابل بهترین برند سیم و کابل خرید سیم و کابل فروش سیم و کابل سیم و کابل از کجا برخریم آیا سیم و کابل بهترین نوع است خرید بهترین نوعغ سیم و کابل فروش مستقیم سیم و کابل خرید مستقیم سیم و کابل سیمند کابل مرغوب ترین نوع سیم و کابل بهترین نوع سیم و کابل سیم و کابل افشان از کجا بخریم قیمت سیم و کابل افشان خرید سیم کابل افشان قیمت سیم و کابل از کجا بگیریم قیمت تمام سیم و کابل بهترین قیمت سیم و کابل ارزان ترین نوع قیمت سیم و کابل

سیمند کابل ، فروش سیم و کابل ، خرید سیم و کابل ، سیم و کابل ، انواع سیم و کابل

سیم و کابل  سیمند کابل فروش سیم و کابل خرید سیم و کابل سیم های قابل انعطاف سیم افشان سیم های نصب ثابت سیم مفتولی سیم خشک کابل افشان کابل انعطاف پذیر سبک کابل های نصب ثابت سبک کابل های قدرت چند رشته کابل های قدرت تک رشته کابل دو روکشه کابل تلفن سیم تلفن قیمت سیم تلفن خرید سیم نلفن خرید کابل تلفن کابل تلفن هوایی قیمت کابل تلفن هوایی کابل دو روکشه کابل های مسلح سیم فولادی کابل آرموردار کابل زره دار کابل با هادی هم مرکز کابل کانسانتریک کابل سازمانی کابل ابزار دقیق کابل کنترل انعطاف پذیر بدون شیلد کابل کنترل افشان بدون شیلد کابل کنترل افشان شیلدار سیم رانژه کابل تلفنی بیرون ساختمان کابل کواکسیال کابل مخابراتی زمینی کابل مخابراتی هوایی کابل تلفن فرکانس صوتی کابل آنتن کابل دوربین کابل آیفون سیم سخت هوایی هادی لخت مسی کابل گرد کابل تخت کابل جوشکاری با قوس الکتریکی کابل جوش کابل بالابر کابل زمینی کابل هالوژن کابل خشک قیمت کابل جوش کابل افشان چیست لیست قیمت سیم و کابل راهنمای خرید سینی کابل مجله سیم و کابل سیم و کابل ایران انواع کابل تلفن کابل آلومینیومی