رئومتری در پلی اتیلن ها

رئومتری در پلی اتیلن ها

 

هدف رئومتری موئینه ای ، ارزیابی عکس العمل رئولوژیکی رزین های پلی اتیلن مذاب در مقابل دامنه وسیعی از سرعت های برشی است . به طور مقدماتی برای بررسی خواص مذاب تحت شرایط برش بالا ، مشابه آن چه که در جریان فرآیند دهی رخ می دهد ، استفاده می گردد .

در کل ، رابطه بین گرانروی مذاب و سرعت برش را در محدوده ای که قابل کاربرد برای فرآیند های قالب گیری تجاری باشد با این تکنیک می توان به دست آورد . رئومتری موئینه ای هم چنین برای شرایطی که تحت آن ناپایداری مذاب ( پوست کوسه ، شکست مذاب و غیره ) رخ می دهد ، استفاده می شود . این اطلاعات برای تعیین فرآیند پذیری نسبی رزین ها ارزشمند است .

 

 

شکل هندسی رئو متری موئینه ای مشابه شاخص دهنده ذوب است . پلیمر مذاب در بدنه حرارت داده شده ای از طریق یک دای موئینه ای تحت فشار اعمال شده از طریق یک پیستون اکسترود می شود .

نیروی اعمال شده به پیستون با سرعت حرکت آن در محدوده وسیعی قابل کنترل است ، همین طور دمای پلیمر و ابعاد موئینه . رابطه بین نیروی اعمال شده به پیستون و سرعت حرکت آن در برهمکنش گرانروی مذاب به تنش برشی اعمال شده منعکس می شود . در دستگاه های جدید کنترل تجربی و محاسبات نهایی به وسیله کامپیوتر انجام می گیرد .

اصلاحات اضافی مانند دای موئینه با طول های قابل تغییر و قطرهای متفاوت ، استفاده از مبدل فشار و امکان تغییر سرعت های پیستون دقیقا” قابل کنترل است .

رئومترهای با دای شیار دار نیز در دسترس هستند اما کمتر از رئومترهای موئینه معمول هستند . رئومترهای موئینه ای در بین صنایع پلیمری که فرآیند دهی ذوب در آن حایز اهمیت است بسیار معروف می باشند . نوع جریان در دای موئینه مشابه آن چیزی است که در بسیاری از فرآیند های تجاری یافت می شود و سرعت های برشی قابل دسترس را در محدوده وسیعی که شامل جریان اکستروژن و قالب ریزی تزریقی است ، تحت پوشش قرار می دهد . سرعت های برشی تا چندین هزار ثانیه را می توان به صورت رفت و برگشت دو طرفه ایجاد نمود . رئومتری موئینه ای نیازمند مقدار نسبتا” زیادی نمونه برای دست یابی به تحلیل کامل است و معمولا” که از چند صد گرم پلیمر در جریان یک بررسی کامل استفاده می شود .

مشکل اساسی در رئومتر موئینه ای ، تخریب مذاب در درون سیلندر در طی آزمایش است . در مورد پلی اتیلن از تخریب به میزان قابل توجهی می توان اجتناب نمود در صورتی که پایدار کننده های مناسب مورد استفاده قرار گیرد و اکسیژن نیز خارج گردد .

لینک کوتاه شده این صفحه : https://www.simandcable.com/simandH53LY

سیم و کابل سیمند کابل شرکت سیم و کابل بهترین برند سیم و کابل خرید سیم و کابل فروش سیم و کابل سیم و کابل از کجا برخریم آیا سیم و کابل بهترین نوع است خرید بهترین نوعغ سیم و کابل فروش مستقیم سیم و کابل خرید مستقیم سیم و کابل سیمند کابل مرغوب ترین نوع سیم و کابل بهترین نوع سیم و کابل سیم و کابل افشان از کجا بخریم قیمت سیم و کابل افشان خرید سیم کابل افشان قیمت سیم و کابل از کجا بگیریم قیمت تمام سیم و کابل بهترین قیمت سیم و کابل ارزان ترین نوع قیمت سیم و کابل

سیمند کابل ، فروش سیم و کابل ، خرید سیم و کابل ، سیم و کابل ، انواع سیم و کابل

سیم و کابل  سیمند کابل فروش سیم و کابل خرید سیم و کابل سیم های قابل انعطاف سیم افشان سیم های نصب ثابت سیم مفتولی سیم خشک کابل افشان کابل انعطاف پذیر سبک کابل های نصب ثابت سبک کابل های قدرت چند رشته کابل های قدرت تک رشته کابل دو روکشه کابل تلفن سیم تلفن قیمت سیم تلفن خرید سیم نلفن خرید کابل تلفن کابل تلفن هوایی قیمت کابل تلفن هوایی کابل دو روکشه کابل های مسلح سیم فولادی کابل آرموردار کابل زره دار کابل با هادی هم مرکز کابل کانسانتریک کابل سازمانی کابل ابزار دقیق کابل کنترل انعطاف پذیر بدون شیلد کابل کنترل افشان بدون شیلد کابل کنترل افشان شیلدار سیم رانژه کابل تلفنی بیرون ساختمان کابل کواکسیال کابل مخابراتی زمینی کابل مخابراتی هوایی کابل تلفن فرکانس صوتی کابل آنتن کابل دوربین کابل آیفون سیم سخت هوایی هادی لخت مسی کابل گرد کابل تخت کابل جوشکاری با قوس الکتریکی کابل جوش کابل بالابر کابل زمینی کابل هالوژن کابل خشک قیمت کابل جوش کابل افشان چیست لیست قیمت سیم و کابل راهنمای خرید سینی کابل مجله سیم و کابل سیم و کابل ایران انواع کابل تلفن کابل آلومینیومی