معرفی کابل های قدرت چند رشته با روکش پی وی سی

کابل های قدرت چند رشته با روکش پی وی سی یکی از پر مصرف ترین کابل ها به شمار می روند. از این کابل ها برای استفاده در زیر خاک، درون آب، داخل ساختمان ها، داخل کارگاه ها، مراکز توزیع برق، داخل کارخانجات و حتی داخل نیروگاه های برق استفاده می شود. دلیل استفاده فراوان از این نوع کابل کارایی و دوام فوق العاده آن است.

معرفی کابل های قدرت چند رشته با روکش پی وی سی

کابل های قدرت چند رشته با روکش پی وی سی در واقع از چندین نوع کابل با روکش پی وی سی ایجاد شده اند. این نوع کابل ها در برابر حرارت و رطوبت، مواد شیمیایی و شعله مقاومت مناسبی دارند. دلیل این مقاومت مناسب استفاده از عایق های پلی وینیل کلراید یا همان پی وی سی است. پی وی سی از جمله پلیمر های ترموپلاستیک است که به عنوان یک ماده بسیار ارزشمند در صنایع مختلف مورد استفاده قرار می گیرد.

از ویژگی های پی وی سی می توان به سخت بودن و در عین حال انعطاف پذیری بالای آن اشاره کرد که باعث می شود این کابل ها به راحتی در فضایی هایی مانند لوله ها و داکت قرار گرفته و در پیچ و خم ها دچار مشکل نشود.

کابل های قدرت چند رشته با روکش پی وی سی

ساختار کابل های قدرت چند رشته با روکش پی وی سی

ساختار کابل های قدرت چند رشته با روکش پی وی سی در نوع خود جالب توجه است. روکش ابتدایی این کابل ها از جنس های پی وی سی ساده و مقاوم است. این نوع از پی وی سی تقریبا در همه مدل های کابل ها استفاده می شود. رنگ معمولی استفاده شده در روکش ابتدایی این کابل ها هم مشکی است.

نکته قابل توجه در کابل های قدرت چند رشته با روکش پی وی سی در لایه بعدی آنها است که در آن از پی وی سی اکسترود شده (پلاستیک ذوب شده و فشرده شده توسط دستگاه) استفاده می شود. این کار باعث میشود که استحکام کابل چند برابر شده و در برابر ضربه ها، حرارت و حتی آب نیز مقاومت خوبی از خود نشان دهد.

 در زیر این لایه پی وی سی مخصوص، کابل ها با روکش پی وی سی معمولی خود قرار گرفته اند تا ضریب اطمینان کابل به مقدار قابل توجهی افزایش پیدا کند.

 همین موارد سبب شده است که دامنه استفاده از کابل های قدرت چند رشته با روکش پی وی سی بسیار گسترده باشد. از صنایع گرفته تا در منازل، باغ ها، چاه های آب و حتی نیروگاه های برق نیز از این کابل ها به راحتی استفاده می شود. به دلیل انعطاف پذیری و مقاومت خوبی که این کابل ها از خود نشان می دهند به عنوان یکی از پر مصرف ترین کابل ها در شاخه برق قدرت از آن آنها یاد می شود.

بخش مغزی کابل که شامل بخش فلزی آن می شود و از چند رشته کابل های نازک تر به هم تابیده شده تشکیل شده است. این بخش شامل کابل مس آنیل شده با انعطاف پذیری بالا است. کابل های مسی قرار داده شده در آن به صورت به هم تابیده است که استحکام و مقاومت بالاتری در برابر دما از خود نشان می دهند.

 استاندارد های کابل های قدرت چند رشته با روکش پی وی سی

استاندارد استفاده شده برای تولید کابل های قدرت چند رشته با روکش پی وی سی شامل استاندارد های IEC 60502 و ISIRI 3569 با ولتاژ نامی ۱۰۰۰/۶۰۰ ولت است.

  • استاندارد IEC 60502 به این معنی است که این کابل ازمایش های ویژه در خصوص جنس و نوع عایق کابل را در ولتاژ های AC با توان 1 کیلووات تا 3 کیلو وات را با موفقیت پشت سر گذاشته است. به همین دلیل این کابل برای استفاده در شبکه های توزیع و کارخانجات صنعتی و حتی تاسیسات صنعتی برق قدرت مناسب است.
  • استاندارد ISIRI 3569 مربوط به کابل های قدرت چند رشته با روکش پی وی سی است که از روکش های اکسترود شده استفاده می کنند. این استاندارد از سال 1388 جایگزین استاندارد قبلی شده است و در سازمان استاندارد ایران مورد استفاده قرار میگیرد. داشتن این استاندارد در یک کابل به این معنی است که این کابل در صورتی که در معرض آتش قرار گیرد مقاومت مناسبی از خود نشان داده و حتی در صورت شعله ور شدن نیز گاز های مضر از خود نشان نمی دهد. البته این استاندارد به صورت کامل بیان می کند که از این نوع کابل در نیروگاه های هسته ای، زیر دریایی ها و کشتی ها نمی توان استفاده کرد.

 

موارد استفاده از کابل های قدرت چند رشته با روکش pvc

همانطور که گفته شد کابل های کابل های قدرت چند رشته با روکش pvc مصارف گوناگون و متنوعی دارند. از این کابل ها برای استفاده در:

  • صنایع کوچک و بزرگ
  • نیروگاه های رق
  • شبکه توزیع برق
  • ساختمان های مسکونی و اداری
  • کارگاه های تولیدی
  • باغ های کشاورزی
  • چاه های آب

و در محیط هایی با دمای منفی 10 درجه تا مثبت 70 درجه قابل استفاده هستند.

 کابل های قدرت چند رشته با روکش پی وی سی به دلیل پی وی سی استفاده شده در آنها از مقاومت خوبی برخوردار هستند، اما باید به این نکته نیز اشاره شده که این مقاومت در خصوص برخورد های فیزیکی مانند کندن زمین و یا صدمات فیزیکی و مکانیکی کارایی ندارد؛ یعنی از این کابل ها در جایی که احتمال صدمات مکانیکی وجود دارد نباید استفاده کرد.

 

 جدول بررسی مشخصات کابل های قدرت چند رشته با روکش pvc

تعداد و سطح مقطع هادی

mm۲

ضخامت عایق

mm

ضخامت روکش میانی

mm

ضخامت روکش

mm

میانگین قطر خارجی

mm

حداکثر مقاومت هادی در ۲۰ درجه سانتیگراد

Ω / km

وزن تقریبی

Kg/KM

۱۰×۱ ۱.۰ ۱.۴ ۸.۸ ۱.۸۳ ۱۵۵
۱۶×۱ ۱.۰ ۱.۴ ۹.۹ ۱.۱۵ ۲۳۳
۲۵×۱ ۱.۲ ۱.۴ ۱۱.۶ ۰.۷۲۷ ۳۴۵
۳۵×۱ ۱.۲ ۱.۴ ۱۲.۷ ۰.۵۲۴ ۴۴۷
۵۰×۱ ۱.۴ ۱.۴ ۱۴.۷ ۰.۳۸۷ ۵۹۰
۷۰×۱ ۱.۴ ۱.۴ ۱۶.۴ ۰.۲۶۸ ۷۹۹
۹۵×۱ ۱.۶ ۱.۴ ۱۸.۸ ۰.۱۹۳ ۱۱۰۶
۱۲۰×۱ ۱.۶ ۱.۵ ۲۱.۱ ۰.۱۵۳ ۱۳۴۲
۱۵۰×۱ ۱.۸ ۱.۶ ۲۳ ۰.۱۲۴ ۱۶۶۳
۱۸۵×۱ ۲.۰ ۱.۷ ۲۵.۶ ۰.۰۹۹۱ ۲۰۹۱
۲۴۰×۱ ۲.۲ ۱.۸ ۲۸.۶ ۰.۰۷۵۴ ۲۷۲۰
۳۰۰×۱ ۲.۴ ۱.۹ ۳۱.۵ ۰.۰۶۰۱ ۳۳۷۰
۱x 400 ۲.۶ ۲.۰ ۳۵.۳ ۰.۰۴۷۰ ۴۱۵۴
۵۰۰×۱ ۲.۸ ۲.۱ ۳۹.۲ ۰.۰۳۶۶ ۵۳۱۰
۱.۵×۲ ۰.۸ ۱.۰ ۱.۸ ۱۱.۵ ۱۲.۱ ۱۸۶
۲.۵×۲ ۰.۸ ۱.۰ ۱.۸ ۱۲.۵ ۷.۴۱ ۲۲۲
۴×۲ ۱.۰ ۱.۰ ۱.۸ ۱۴ ۴.۶۱ ۳۰۳
۶×۲ ۱.۰ ۱.۰ ۱.۸ ۱۵ ۳.۰۸ ۳۷۴
۱۰×۲ ۱.۰ ۱.۰ ۱.۸ ۱۶.۷ ۱.۸۳ ۴۹۳
۱۶×۲ ۱.۰ ۱.۰ ۱.۸ ۲۰ ۱.۱۵ ۷۳۴
۲۵×۲ ۱.۲ ۱.۰ ۱.۸ ۲۳ ۰.۷۲۷ ۱۰۵۹
۳۵×۲ ۱.۲ ۱.۰ ۱.۸ ۲۵.۵ ۰.۵۲۴ ۱۳۴۶
۱.۵×۳ ۰.۸ ۱.۰ ۱.۸ ۱۲ ۱۲.۱ ۲۰۶
۲.۵×۳ ۰.۸ ۱.۰ ۱.۸ ۱۳ ۷.۴۱ ۲۵۷
۴×۳ ۱.۰ ۱.۰ ۱.۸ ۱۵ ۴.۶۱ ۳۶۳
۶×۳ ۱.۰ ۱.۰ ۱.۸ ۱۶ ۳.۰۸ ۴۴۴
۱۰×۳ ۱.۰ ۱.۰ ۱.۸ ۱۷.۵ ۱.۸۳ ۶۱۵
۳x 16 ۱.۰ ۱.۰ ۱.۸ ۲۱ ۱.۱۵ ۹۰۵
۲۵×۳ ۱.۲ ۱.۰ ۱.۸ ۲۴.۵ ۰.۷۲۷ ۱۳۲۰
۳۵×۳ ۱.۲ ۱.۰ ۱.۸ ۲۷ ۰.۵۲۴ ۱۶۹۹
۱.۵×۴ ۰.۸ ۱.۰ ۱.۸ ۱۲.۸ ۱۲.۱ ۲۴۱
۲.۵×۴ ۰.۸ ۱.۰ ۱.۸ ۱۳.۸ ۷.۴۱ ۳۰۲
۴×۴ ۱.۰ ۱.۰ ۱.۸ ۱۶ ۴.۶۱ ۴۱۷
۶×۴ ۱.۰ ۱.۰ ۱.۸ ۱۷ ۳.۰۸ ۵۲۷
۱۰×۴ ۱.۰ ۱.۰ ۱.۸ ۱۹ ۱.۸۳ ۷۳۸
۱۶×۴ ۱.۰ ۱.۰ ۱.۸ ۲۲.۵ ۱.۱۵ ۱۱۱۵
۲۵×۴ ۱.۲ ۱.۰ ۱.۸ ۲۶.۹ ۰.۷۲۷ ۱۶۲۰
۳۵×۴ ۱.۲ ۱.۰ ۱.۸ ۲۹.۵ ۰.۵۲۴ ۲۱۰۰
۱.۵×۵ ۰.۸ ۱.۰ ۱.۸ ۱۳.۵ ۱۲.۱ ۲۷۲
۲.۵×۵ ۰.۸ ۱.۰ ۱.۸ ۱۴.۵ ۷.۴۱ ۳۴۵
۴×۵ ۱.۰ ۱.۰ ۱.۸ ۱۷ ۴.۶۱ ۴۸۳
۶×۵ ۱.۰ ۱.۰ ۱.۸ ۱۸.۵ ۳.۰۸ ۶۱۵
۱۰×۵ ۱.۰ ۱.۰ ۱.۸ ۲۰.۵ ۱.۸۳ ۸۶۴
۱۶×۵ ۱.۰ ۱.۰ ۱.۸ ۲۴.۵ ۱.۱۵ ۱۲۷۳
۲۵×۵ ۱.۲ ۱.۰ ۱.۸ ۱۷.۵ ۰.۷۲۷ ۱۸۸۸
۳۵×۵ ۱.۲ ۱.۰ ۱.۸ ۱۸.۵ ۰.۵۲۴ ۲۴۶۸
۳x 25/16 ۱.۲/۱.۰ ۱.۰ ۱.۸ ۲۷ ۰.۷۲۷/۱.۱۵ ۱۴۴۰
۳x 35/16 ۱.۲/۱.۰ ۱.۰ ۱.۸ ۲۸ ۰.۵۲۴/۱.۱۵ ۱۷۹۹
۳x 50/25 ۱.۴/۱.۲ ۱.۹ ۳۲ ۰.۳۸۷/۰.۷۲۷ ۲۰۶۹
۳x 70/35 ۱.۴/۱.۲ ۲.۰ ۳۵ ۰.۲۶۸/۰.۵۲۴ ۲۸۲۴
۳x 95/50 ۱.۶/۱.۴ ۲.۲ ۴۰.۵ ۰.۱۹۳/۰.۳۸۷ ۳۸۷۶
۳x 120/70 ۱.۶/۱.۴ ۲.۳ ۴۴ ۰.۱۵۳/۰.۲۶۸ ۴۸۵۰
۳x 150/70 ۱.۸/۱.۴ ۲.۴ ۴۸ ۰.۱۲۴/۰.۲۶۸ ۵۸۲۳
۳x 185/95 ۲.۰/۱.۶ ۲.۶ ۵۳ ۰.۰۹۹۱/۰.۱۹۳ ۷۳۳۴
۳x 240/120 ۲.۲/۱.۶ ۲.۸ ۶۰ ۰.۰۷۵۴/۰.۱۵۳ ۹۴۷۸

 

 

لینک کوتاه شده این صفحه : https://www.simandcable.com/simandBDxtF

سیم و کابل سیمند کابل شرکت سیم و کابل بهترین برند سیم و کابل خرید سیم و کابل فروش سیم و کابل سیم و کابل از کجا برخریم آیا سیم و کابل بهترین نوع است خرید بهترین نوعغ سیم و کابل فروش مستقیم سیم و کابل خرید مستقیم سیم و کابل سیمند کابل مرغوب ترین نوع سیم و کابل بهترین نوع سیم و کابل سیم و کابل افشان از کجا بخریم قیمت سیم و کابل افشان خرید سیم کابل افشان قیمت سیم و کابل از کجا بگیریم قیمت تمام سیم و کابل بهترین قیمت سیم و کابل ارزان ترین نوع قیمت سیم و کابل سیمند کابل - سیم و کابل - سیم و کابل مرغوب - سیم و کابل استاندارد - انواع سیم و کابل - بهترین نوع سیم و کابل - خرید سیم و کابل - فروش سیم و کابل - قروشنده سیم و کابل - سیم و کابل ارزان - سیم و کابل با کیفیت - سیم و کابل لاله زار - قیمت سیم و کابل - قیمت سیم و کابل سیمند کابل - سیم و کابل دست دوم - خرید سیم و کابل - فروش سیم و کابل - عکس های سیم و کابل - تائیدیه سیم و کابل - تائیدیه های سیم و کابل سیمند کابل - عکس های کارخانه سیمند کابل - خبر های سیم و کابل - قیمت مس - قیمت مس سیم و کابل - مس آزاد سیم و کابل - نمایندگی سیم و کابل - نمایندگی سیمند کابل - پیگیری محصولات سیمند کابل - محصولات درون چاهی - قیمت سیم 1/5 - قسمت سیم 2/5 - قیمت سیم و کابل های ساختمانی - سیم یک - سیم 1×10 - سیم 1/5×1 - سیم 2/5×1 - سیم های متصل - انواع سیم و کابل - فروشنده سیم و کابل - خرید سیم و کابل سیمند کابل - بهترین نوع سیم و کابل در بازار - سیم سیما - سیم سیمکو - سیم و کابل ابهر

سیمند کابل ، فروش سیم و کابل ، خرید سیم و کابل ، سیم و کابل ، انواع سیم و کابل

سیم و کابل  سیمند کابل فروش سیم و کابل خرید سیم و کابل سیم های قابل انعطاف سیم افشان سیم های نصب ثابت سیم مفتولی سیم خشک کابل افشان کابل انعطاف پذیر سبک کابل های نصب ثابت سبک کابل های قدرت چند رشته کابل های قدرت تک رشته کابل دو روکشه کابل تلفن سیم تلفن قیمت سیم تلفن خرید سیم نلفن خرید کابل تلفن کابل تلفن هوایی قیمت کابل تلفن هوایی کابل دو روکشه کابل های مسلح سیم فولادی کابل آرموردار کابل زره دار کابل با هادی هم مرکز کابل کانسانتریک کابل سازمانی کابل ابزار دقیق کابل کنترل انعطاف پذیر بدون شیلد کابل کنترل افشان بدون شیلد کابل کنترل افشان شیلدار سیم رانژه کابل تلفنی بیرون ساختمان کابل کواکسیال کابل مخابراتی زمینی کابل مخابراتی هوایی کابل تلفن فرکانس صوتی کابل آنتن کابل دوربین کابل آیفون سیم سخت هوایی هادی لخت مسی کابل گرد کابل تخت کابل جوشکاری با قوس الکتریکی کابل جوش کابل بالابر کابل زمینی کابل هالوژن کابل خشک قیمت کابل جوش کابل افشان چیست لیست قیمت سیم و کابل راهنمای خرید سینی کابل مجله سیم و کابل سیم و کابل ایران انواع کابل تلفن کابل آلومینیومی ;