کابل کنتور برق

کابل کنتور برق

 

میزان برق مصرف شده در یک سیستم  معادل کار الکتریکی می باشد ، به عبارت دیگر کارو بـرق مـصرف شـده از یک جنس بوده و میزان کار الکتریکی از حاصلـضرب قـدرت مـصرفی در زمـان به دست می آید. جهت محاسبه کار انجام شده توسط برق می بایستی میـزان تـوان مـصرف شـده را بـر حست کیلو وات در زمان مصرف کردن وسیله مربوطه ضرب نماییم. در شرایطی کـه قـدرت مـصرفی در سیستم ثابـت نباشد باید توسط دستگاه اندازه گیري در هر لحظـه از زمـان قـدر مـصرفی را در زمـان ضـرب کـرده و سپس مقادیر حاصله را با هم جمع نماییم. تنها وسـیله انـدازه گیـري کـه ایـن کـار را انجام می دهد کنتور برق است.

Power meter cable

کنتور وسیله ای است که میزان انرژی الکتریکی را بر حسب کیلووات ساعت اندازه گیری و نمایش می دهد . کنتورها در انواع مختلف مکانیکی و دیجیتال عرضه می شوند . نکته مهم این است که کنتورها عموما” بر اساس نیروی الکترومغناطیس عمل می نمایند .

در مصارف خانگی از انواع کنتورهای تک فاز و یا سه فاز بهره گرفته می شود که به کنتورهای اکتیو معروفند که برای اندازه گیری مقدارانرژی اکتیو مصرفی مورد استفاده قرار می گیرند .

کنتورهای تک فاز مکانیکی عمدتا” با ولتاژ 220 ولت کار می کنند و از انشعابات ولتاژ ثانویه تغذیه می گردند . جهت اتصال کنتورها به این انشعابات از کابل می بایستی استفاده گردد .

برای استفاده اقتصادی از کابل انتخاب بهینه سطح مقطع از اهمیت بسزایی برخوردار است . بصورت کلی معیارهای انتخاب کابل عبارتند از :

  • ولتاژ نامی
  • انتخاب سطح مقطع با توجه به جریان دهی کابل
  • در نظر گرفتن افت ولتاژ مجاز
  • تحمل جریان اتصال کوتاه توسط کابل

ولتاژ نامی کابل بایستی متناسب با سیستمی که کابل در آن مورد استفاده قرار می گیرد باشد .

به صورت کلی جهت انتقال برق به کنتور از کابل های تک مفتولی و یا نیمه افشان بهره گرفته می شود که سطح مقطع آن با توجه به عوامل فوق انتخاب می گردد البته در سنوات اخیر به جهت جلوگیری از برق دزدی از انواع کابل هم مرکز یا کانسانتریک استفاده می گردد .

 

کابل های هم مرکز یا NYCY و یا به عبارت مصطلح در نزد مصرف کنندگان ، کابل های سازمانی که جهت برق رسانی مورد استفاده قرار می گیرند دارای ساختار زیر می باشند :

هادی : مس آنیل شده گروه 1 ( تک مفتولی ) ، گروه 2 (تابیده شده منظم) مطابق استاندارد ISIRI 3084 یا IEC 60228 .

عایق : آمیزه PVC از نوع PVC/A.

نحوه قرار گیری رشته ها : رشته ها در کابل های چند رشته به هم تابیده  می شوند .

روکش میانی : رشته های به هم تابیده با آمیزه هایی از پی وی سی اکسترود شده یا نواری به صورت عرضی پوشیده  می شوند .

هادی هم مرکز :

در کابل تک رشته هادی هم مرکز به طور مستقیم بر روی عایق و در کابل چند رشته بر روی روکش میانی به کار می رود .

جنس هادی هم مرکز از هادی مسی ، نوار مسی و یا ترکیبی از این دو است .

روکش: آمیزه PVC از نوع PVC/ST1 ، رنگ روکش به طور معمول مشکی است  .

 

لینک کوتاه شده این صفحه : https://www.simandcable.com/simandhruL9

سیم و کابل سیمند کابل شرکت سیم و کابل بهترین برند سیم و کابل خرید سیم و کابل فروش سیم و کابل سیم و کابل از کجا برخریم آیا سیم و کابل بهترین نوع است خرید بهترین نوعغ سیم و کابل فروش مستقیم سیم و کابل خرید مستقیم سیم و کابل سیمند کابل مرغوب ترین نوع سیم و کابل بهترین نوع سیم و کابل سیم و کابل افشان از کجا بخریم قیمت سیم و کابل افشان خرید سیم کابل افشان قیمت سیم و کابل از کجا بگیریم قیمت تمام سیم و کابل بهترین قیمت سیم و کابل ارزان ترین نوع قیمت سیم و کابل سیمند کابل - سیم و کابل - سیم و کابل مرغوب - سیم و کابل استاندارد - انواع سیم و کابل - بهترین نوع سیم و کابل - خرید سیم و کابل - فروش سیم و کابل - قروشنده سیم و کابل - سیم و کابل ارزان - سیم و کابل با کیفیت - سیم و کابل لاله زار - قیمت سیم و کابل - قیمت سیم و کابل سیمند کابل - سیم و کابل دست دوم - خرید سیم و کابل - فروش سیم و کابل - عکس های سیم و کابل - تائیدیه سیم و کابل - تائیدیه های سیم و کابل سیمند کابل - عکس های کارخانه سیمند کابل - خبر های سیم و کابل - قیمت مس - قیمت مس سیم و کابل - مس آزاد سیم و کابل - نمایندگی سیم و کابل - نمایندگی سیمند کابل - پیگیری محصولات سیمند کابل - محصولات درون چاهی - قیمت سیم 1/5 - قسمت سیم 2/5 - قیمت سیم و کابل های ساختمانی - سیم یک - سیم 1×10 - سیم 1/5×1 - سیم 2/5×1 - سیم های متصل - انواع سیم و کابل - فروشنده سیم و کابل - خرید سیم و کابل سیمند کابل - بهترین نوع سیم و کابل در بازار - سیم سیما - سیم سیمکو - سیم و کابل ابهر

سیمند کابل ، فروش سیم و کابل ، خرید سیم و کابل ، سیم و کابل ، انواع سیم و کابل

سیم و کابل  سیمند کابل فروش سیم و کابل خرید سیم و کابل سیم های قابل انعطاف سیم افشان سیم های نصب ثابت سیم مفتولی سیم خشک کابل افشان کابل انعطاف پذیر سبک کابل های نصب ثابت سبک کابل های قدرت چند رشته کابل های قدرت تک رشته کابل دو روکشه کابل تلفن سیم تلفن قیمت سیم تلفن خرید سیم نلفن خرید کابل تلفن کابل تلفن هوایی قیمت کابل تلفن هوایی کابل دو روکشه کابل های مسلح سیم فولادی کابل آرموردار کابل زره دار کابل با هادی هم مرکز کابل کانسانتریک کابل سازمانی کابل ابزار دقیق کابل کنترل انعطاف پذیر بدون شیلد کابل کنترل افشان بدون شیلد کابل کنترل افشان شیلدار سیم رانژه کابل تلفنی بیرون ساختمان کابل کواکسیال کابل مخابراتی زمینی کابل مخابراتی هوایی کابل تلفن فرکانس صوتی کابل آنتن کابل دوربین کابل آیفون سیم سخت هوایی هادی لخت مسی کابل گرد کابل تخت کابل جوشکاری با قوس الکتریکی کابل جوش کابل بالابر کابل زمینی کابل هالوژن کابل خشک قیمت کابل جوش کابل افشان چیست لیست قیمت سیم و کابل راهنمای خرید سینی کابل مجله سیم و کابل سیم و کابل ایران انواع کابل تلفن کابل آلومینیومی ;