پلی پروپیلن ها

پلی پروپیلن ها

پلی پروپیلن در صنعت سیم و کابل به اشکال مختلفی مورد استفاده قرار می گیرد که از جمله آن می توان به نوار به عنوان لایه میانی کابل های قدرت و نخ به عنوان پرکننده اشاره نمود .

پلی پروپیلن مارده ای سبک است با جرم مخصوص کمتر از آب و از پلیمر شدن گاز پلی پروپیلن به دست می آید . پلی پروپیلن در برابر رطوبت ، روغن ها و حلال های معمولی مقاوم است و در دمای حدود 170 درجه سانتیگراد ذوب می شود .

پلی پروپیلن ها

پلی پروپیلن ها

پلی پروپیلن برای ساخت الیافی به همین نام ، پارچه ، طناب ، قایق ، ورقه های بسته بندی ، چمدان سازی ، برخی وسایل پزشکی که نیاز به گندزدایی دارند و غیره به کار می رود .

این ماده در سال 1337 شمسی در آمریکا عرضه گردید و در سال های بعد تولید آن به سرعت افزایش یافت .

صنعت نسبتا” نوپای پتروشیمی ایران ، در سال های اخیر به تولید فرآورده های پلیمیری متعددی اقدام کرده است . یکی از محصولات پرمصرف این صنعت ، پلی پروپیلن است که در اراک و تبریز دهها هزار تن از آن در سال تولید می گردد . این فرآورده در کاخانجات رده دوم به کالای مورد نیاز تبدیل می شود . کارخانجات تولید کف پوشها ، قالب ریزی تزریقی ، قالب ریزی های دمشی و لائی سازی ها از این دسته می باشند .

امروز پلی پروپیلن انواع متعددی دارد و با وزن های مولکولی متفاوت و افزودنی های متنوع همراه می شود تا در کاربردهای مناسب مورد استفاده قرار گیرد .

مواد اولیه ساخت پلی پروپیلن ، دو عنصر کربن و هیدروژن است . این عناصر در طبیعت به وفور یافت می شوند اما تبدیل هیدروژن و کربن به پلی پروپیلن به طور مستقیم در سطح وسیع عملی نشده است .

از نظر شیمی آلی پروپان به پروپیلن بسیار نزدیک است . در خانواده الکنها پروپان سومین عضو است و بعد از متان و اتان قرار دارد . این ماده در دمای معمولی گاز است ، در دمای 187 –  درجه سانتی گراد جامد شده و در دمای 42  – درجه سانتی گراد می جوشد و به گاز تبدیل می گردد .

دومین عضو خانواده الکینها بعد از اتیلن پروپن یا پروپیلن است . این ماده که در شرایط معمولی گاز است ، در دمای 185 – درجه سانتیگراد ذوب می شود . در فرمول شیمیایی پروپن یک پیوند دوگانه وجود دارد . این پیوند دوگانه مشخصه الکینهاست و چون در واکنش های شیمیایی با مواد از پیوند دیگر سبقت می گیرد به آن گروه عاملی گفته می شود . اگر پروپن با هیدروژن ترکیب شود پروپان به وجود می آید و اگر با آب ترکیب شود ، ایزوپروپیل الکل حاصل می گردد .

پلی پروپیلن در دمای معمولی جامد است .

لینک کوتاه شده این صفحه : https://www.simandcable.com/simandbWR2p

سیم و کابل - سیمند کابل - خرید سیم و کابل - فروش سیم وکابل - فروشنده سیم و کابل - فروشسیم و کابل - فروش سیم وکابل - انواع سیم و کابل - سیم و کابل - سیم و کابل خوب - سیم و کابل درجه یک - بهترین سیم و کابل - سیم وکابل اصل - سیم وکابل با کیفیت - سیم کابل - فروش سیم کابل - خرید سیم کابل - با کیفیت ترین سیم برق - بهترین سیم و کابل ایران - خرید سیم ساختمان - با کیفیت ترین سیم برق - کابل صنعتی افشان - با کیفیت ترین کابل برق - سیم افشان چیست - کابل ساختمانی - سیم ساختمان - کابل برق مفتولی - کابل برق - فروش سیم ساختمانی - خرید سیم برق مفتولی - خرید کابل برق - سیم و کابل - انواع سیم و کابل - سیم وکابل - قیمت سیم برق - سیم برق قیمت - کابل صنعتی - انواع کابل صنعتی - فروش کابل صنعتی - فروش سیم و کابل آنلاین - سیم و کابل انلاین - اطلاعات سیم و کابل فروش سیم و کابل - خرید سیم و کابل - فروش سیم و کابل برق - فروش کابل برق - انواع سیم و کابل - فروش سیم و کابل - خرید سیم و کابل - خرید سیم برق - خرید کابل برق - فروش کابل برق - فروش سیم برق - فروش سیم و کابل برق - خرید سیم و کابل برق

سیمند کابل ، فروش سیم و کابل ، خرید سیم و کابل ، سیم و کابل ، انواع سیم و کابل

سیم و کابل  سیمند کابل فروش سیم و کابل خرید سیم و کابل سیم های قابل انعطاف سیم افشان سیم های نصب ثابت سیم مفتولی سیم خشک کابل افشان کابل انعطاف پذیر سبک کابل های نصب ثابت سبک کابل های قدرت چند رشته کابل های قدرت تک رشته کابل دو روکشه کابل تلفن سیم تلفن قیمت سیم تلفن خرید سیم نلفن خرید کابل تلفن کابل تلفن هوایی قیمت کابل تلفن هوایی کابل دو روکشه کابل های مسلح سیم فولادی کابل آرموردار کابل زره دار کابل با هادی هم مرکز کابل کانسانتریک کابل سازمانی کابل ابزار دقیق کابل کنترل انعطاف پذیر بدون شیلد کابل کنترل افشان بدون شیلد کابل کنترل افشان شیلدار سیم رانژه کابل تلفنی بیرون ساختمان کابل کواکسیال کابل مخابراتی زمینی کابل مخابراتی هوایی کابل تلفن فرکانس صوتی کابل آنتن کابل دوربین کابل آیفون سیم سخت هوایی هادی لخت مسی کابل گرد کابل تخت کابل جوشکاری با قوس الکتریکی کابل جوش کابل بالابر کابل زمینی کابل هالوژن کابل خشک قیمت کابل جوش کابل افشان چیست لیست قیمت سیم و کابل راهنمای خرید سینی کابل مجله سیم و کابل سیم و کابل ایران انواع کابل تلفن کابل آلومینیومی