روز ملی تشکل‌ها ۲۲ مرداد ماه

روز ملی تشکل‌ها؛ روزی برای یادآوری اهمیت مشارکت و انسجام فعالان اقتصادی

تشکل‌ها بخش موثری از جامعه مدنی هستند که می‌توانند فرآیند‌ها و پارادایم‌های سیاست‌گذاری را در قالب حرکت‌های منسجم صنفی و ملی، تغییر داده و بهبود ببخشند. در حقیقت تشکل‌های اقتصادی برآیندی از تفکرات، دیدگاه‌ها و اقدامات فعالان یک حوزه هستند که تاثیر غیرقابل‌انکاری بر سازماندهی جوامع دارند.

اگرچه در ایران هنوز تشکل‌ها تا دستیابی به جایگاه واقعی و موثر خود بر ساختار‌های کلان کشور فاصله قابل توجهی دارند، اما بی‌شک در طول سال‌های اخیر مسیر درستی را برای افزایش قدرت چانه‌زنی و تاثیرگذاری بر تصمیم‌گیری‌های خرد و کلان کشور در پیش گرفته‌اند.

روز ملی تشکل‌ها، روز بزرگداشت یک اقدام مدنی در بطن جامعه‌ای است که کنشگران آن با صبوری و مجاهدت همواره به دنبال بهبود شرایط بوده‌اند. این امر به ویژه در خصوص تشکل‌های اقتصادی که به نمایندگی از اعضایشان تلاش می‌کنند حتی‌الامکان راهکار‌های عملیاتی را برای عبور چالش‌های پرتعداد فضای کسب و کار اقتصاد ایران به دولتمردان و سیاستگذاران پیشنهاد دهند، ابعاد بسیار گسترده‌تری دارد.

در فضای اقتصاد دولتی ایران با نوسانات جهش‌وار، تحریم‌های مستمر، رکود، کمبود نقدینگی و تورم، فعالان اقتصادی سخت‌ترین شرایط ممکن را می‌گذرانند و این موضوع مسئولیت بسیار سنگین‎تری بر دوش تشکل‌ها می‌گذارد. پیگیری مواردی که عمده آن‌ها زاییده سیاست‌های کلان کشور است و صنعتگران و فعالان اقتصادی سهمی در وقوع آن‌ها ندارند، در جامعه‌ای که تشکل‌ها هنوز هم برای اثبات خود باید راه طولانی را طی کنند، امری دشوار است.

نگاهی به آنچه در طول سال‌های اخیر بر صنعت برق کشور گذشته و تلاش‌هایی که برای رفع این مشکلات از سوی تشکل‌های این صنعت از جمله سندیکای صنعت برق ایران صرف شده، به خوبی گواه همین نکته است که اثربخشی تشکل‌های کسب و کار تنها در سایه سیاستگذاری صحیح، پیگیری مستمر، انسجام و اتحاد اعضا و تمرکز بر ارائه راهکار‌های عملیاتی امکان‌پذیر است.

اعضا مهمترین و اصلی‌ترین نقطه اتکای تشکل‎ها محسوب می‌شوند و عملا بدون مشارکت، همراهی و اعتماد آنها، این نهاد‌های صنفی، پیکره‌ای تهی و فاقد مشروعیت بوده و قادر نیستند نقش موثری در بهبود محیط کسب و کار ایفا کنند.

بیست و دوم مرداد ماه، روز ملی تشکل‌ها و مشارکت‌های اجتماعی. شاید موعد مناسبی برای یادآوری این مساله مهم است که بهترین مسیر برای تغییر و بهبود شرایط توسط فعالان اقتصادی و کارآفرینان صنعتی، به عنوان یکی از ارکان کلیدی توسعه اقتصادی، هم‌افزایی، انسجام و یکپارچگی در سایه تشکل‌ها و مشارکت‌های اجتماعی است.

فعالان صنعت برق کشور که بدون شک در طول یک دهه اخیر سخت‌ترین سال‌های فعالیت خود را پشت سر گذاشته‌اند نیز از این قاعده مستثنی نیستند و سندیکا همواره تلاش کرده فراگیری اقدامات و فعالیت‌های خود را حتی‌الامکان متناسب با ظرفیت اعضا گسترش دهد تا پیکره منسجم و هدفمند از بخش خصوصی صنعت برق کشور ایجاد کند. در سایه همین یکپارچگی و همراهی مثال‌زدنی اعضای محترم، انتخاب سندیکا به عنوان تنها تشکل اقتصادی کشور با رتبه A+ امکان‌پذیر شده تا صنعت برق تنها صنعت کشور باشد که تشکلی با تاثیرگذاری مشخص بر سیاستگذاری‌های عمومی و تخصصی دارد.

روز ملی تشکل‌ها یادآور آن است که تشکل‌های اقتصادی هنوز برای ایفای نقش موثر خود راهی بسیار طولانی و دشوار در پیش دارند، اما بدون تردید عبور از این مسیر با همراهی و مشارکت همیشگی اعضای محترم امکان‌پذیر و امیدوارکننده است.

در سایه همین همدلی و یکپارچگی، فردا شاید روز بهتری باشد.

 

روز ملی تشکل‌ها

لینک کوتاه شده این صفحه : https://www.simandcable.com/simandFdDFz

سیم و کابل سیمند کابل شرکت سیم و کابل بهترین برند سیم و کابل خرید سیم و کابل فروش سیم و کابل سیم و کابل از کجا برخریم آیا سیم و کابل بهترین نوع است خرید بهترین نوعغ سیم و کابل فروش مستقیم سیم و کابل خرید مستقیم سیم و کابل سیمند کابل مرغوب ترین نوع سیم و کابل بهترین نوع سیم و کابل سیم و کابل افشان از کجا بخریم قیمت سیم و کابل افشان خرید سیم کابل افشان قیمت سیم و کابل از کجا بگیریم قیمت تمام سیم و کابل بهترین قیمت سیم و کابل ارزان ترین نوع قیمت سیم و کابل

سیمند کابل ، فروش سیم و کابل ، خرید سیم و کابل ، سیم و کابل ، انواع سیم و کابل

سیم و کابل  سیمند کابل فروش سیم و کابل خرید سیم و کابل سیم های قابل انعطاف سیم افشان سیم های نصب ثابت سیم مفتولی سیم خشک کابل افشان کابل انعطاف پذیر سبک کابل های نصب ثابت سبک کابل های قدرت چند رشته کابل های قدرت تک رشته کابل دو روکشه کابل تلفن سیم تلفن قیمت سیم تلفن خرید سیم نلفن خرید کابل تلفن کابل تلفن هوایی قیمت کابل تلفن هوایی کابل دو روکشه کابل های مسلح سیم فولادی کابل آرموردار کابل زره دار کابل با هادی هم مرکز کابل کانسانتریک کابل سازمانی کابل ابزار دقیق کابل کنترل انعطاف پذیر بدون شیلد کابل کنترل افشان بدون شیلد کابل کنترل افشان شیلدار سیم رانژه کابل تلفنی بیرون ساختمان کابل کواکسیال کابل مخابراتی زمینی کابل مخابراتی هوایی کابل تلفن فرکانس صوتی کابل آنتن کابل دوربین کابل آیفون سیم سخت هوایی هادی لخت مسی کابل گرد کابل تخت کابل جوشکاری با قوس الکتریکی کابل جوش کابل بالابر کابل زمینی کابل هالوژن کابل خشک قیمت کابل جوش کابل افشان چیست لیست قیمت سیم و کابل راهنمای خرید سینی کابل مجله سیم و کابل سیم و کابل ایران انواع کابل تلفن کابل آلومینیومی