سنجش رضایت مشتری

سنجش رضایت مشتری

سنجش رضایت مشتری :در اقتصاد جهان امروز شرکت‌ها باید همه فعالیت‌ها و توانمندی‌های خود را متوجه رضایت مشتری کنند، چرا که مشتریان تنها منبع برگشت سرمایه هستند. بنابراین بازار رقابتی امروز همه سازمان‌ها را ملزم به مشتری مداری می‌کند. رضایت مشتری برای سازمان‌ها امر مهمی تلقی می‌گردد و آن ها مبنی بر اینکه چند درصد از مشتریان‌شان را بتوانند حفظ کنند، برنده یا بازنده‌اند ، بر این اساس موفقیت حفظ مشتری بستگی به میزان رضایت مشتری دارد که می تواند کمک بزرگی برای اندازه‌گیری کیفیت محصول و خدمات باشد.

با عنایت به اینکه رضایت مندی مشتری به عنوان احساس یا نگرش یک مشتری نسبت به محصول یا خدمات بعد از استفاده از آن تعریف می شود لذا در مجموعه توسعه آروین الکترونیک پارس ( سیمند کابل ) همانند تمامی مجموعه های صنعتی  کارآمد دنیا این مقوله اهمیت زیادی یافته است .

رضایت مندی مشتری یک احساس است و برای بهبود آن باید آنرا به یک شاخص کمی تبدیل نمود . بر این اساس در مجموعه توسعه آروین الکترونیک پارس ( سیمند کابل ) شاخص رضایت مندی مشتری از طریق تکمیل فرم های رضایت مندی بررسی و سنجش می گردد . در این فرم ها مشتری ضمن اولویت دهی به عناوین مندرج در فرم که شامل پارامترهای کیفی و عمومی می باشد نظر خود را در خصوص هر پارامتر بیان می نماید . در پایان هر پارامتر بر اساس اولویت و نظر مشتری واجد یک امتیاز گردیده و مجموع این امتیازات نشان دهنده درصد رضایت مشتری خواهد بود .

با عنایت به اهمیت ویژه سنجش رضایت مشتری ، شرکت توسعه آروین الکترونیک پارس موفق به استقرار الزامات و اخذ گواهینامه های ISO 10002 و ISO 10004 گردیده است .

ISO 10002استاندارد بین المللی 

 

 

چهار چوبی بین المللی برای مدیریت و برنامه ریزی در جهت رضایت مندی مشتریان است. این استاندارد راهنمایی است در خصوص طرح وبرنامه ریزی واجرای برنامه هایی در جهت رضایت بیشتر مشتریان و باعث میشود که با طبقه بندی نیاز های مشتریان،مجموعه گواهی گیرنده در مسیر مشتری مداری حرکت نماید.

ISO 10002    برای استفاده مجموعه ها صرف نظر از نوع فعالیت ، وسعت ونوع محصول آنهاست و اغلب قواعد آن جهت بالا رفتن رضایت مشتری ها از مجموعه میباشد. این استاندارد  مفاد قرارداد،پیمانها وقوانین مدون مجموعه ها را تغییر نمیدهدوصرفا انها را در مسیر شخصی در جهت رضایت مشتریان حرکت می دهد.

استاندارد ISO ۱۰۰۰۲ راهنمایی هایی را در درباره فرآیند رسیدگی به شکایات در مورد محصولات سازمان شامل طرح  ریزی ، طراحی ،  اجرا ، نگهداری و بهبود سیستم ارائه می دهد . این استاندارد برای رفع منازعاتی که منشا برون سازمانی دارد و یا به کارکنان مربوط می شود قابل استفاده نیست  . هدف اصلی این استاندارد رسیدن به رضایت مشتری بوسیله ایجاد یک محیط مشتری مدار و آماده پاسخ گویی به  شکایت مشتریان و حل مشکلات آنها می باشد .

ISO 10004استاندارد بین المللی 

سنجش رضایت مشتری

استاندارد بین المللی سنجش رضایت مشتری ISO 10004 چهار چوبی بین المللی برای مدیریت و برنامه ریزی در جهت رضایت مندی مشتریان است

این استاندارد بین‌المللی ( رضایت مشتری ISO 10004 ) راهنمایی هایی برای طراحی و بکارگیری یک فرایند کارا و اثربخش رسیدگی به شکایات برای هر نوع فعالیت تجاری یا غیر تجاری، شامل موارد مرتبط با تجارت الکترونیک فراهم می‌نماید. هدف این استاندارد ، نفع رساندن به یک سازمان و مشتریانش ، شاکیان و سایر طرفهای ذینفع می‌باشد . اطلاعات بدست آمده از فرآیند رسیدگی به شکایات می‌تواند به بهبود در محصولات و فرآیندها منتهی گردد و جایی که شکایات بطور صحیح مورد رسیدگی قرار گیرد، می‌تواند شهرت سازمان را بدون توجه به اندازه، موقعیت و وضعیت آن بهبود بخشد. در فضای بازار جهانی، ارزش یک استاندارد بین‌المللی بیشتر مشهود می‌گردد، بدلیل اینکه در برخورد مصرانه با شکایات ایجاد اعتماد می کند .

یک فرآیند کارا و اثربخش رسیدگی به شکایات، هم نیازهای سازمان‌هایی که محصول را تامین می‌کنند و هم آنهایی که دریافت کننده آن محصولات هستند را منعکس می‌نماید .

تشویق به باز خورد مشتری، از جمله شکایات وقتی که مشتری ناراضی است، می‌تواند فرصتهایی برای حفظ یا دستیابی به وفاداری و تائید مشتری، و بهبود داخلی و رقابت بین‌المللی ایجاد نماید .

بکارگیری فرآیند توصیف شده در این استاندارد بین‌المللی  می‌تواند :

  • برای شاکی امکان دسترسی به فرآیندی آزاد و مسئول در رسیدگی به شکایات را فراهم نماید.
  • رسیدن توانایی سازمان به حل شکایات در حالت مصرانه سیستمی و مسئولانه، برای رضایتمندی شاکی و سازمان
  • رسیدن توانایی سازمان به شناسایی روندها و حذف علل شکایات، و بهبود فعالیتهای سازمان
  • کمک به سازمان در ایجاد یک رویکردمشتری مدار برای حل شکایات، و تشویق کارکنان در جهت بهبود
  • مهارتهای کارکردن با مشتریان، و فراهم کردن پایه و اساسی برای بازرسی وتجزیه وتحلیل مستمر فرآیند رسیدگی به شکایات، حل شکایات ، و بهبودهای ایجاد شده فرآیندی
  • سازمانها مایلند فرآیند رسیدگی به شکایات را در ارتباط با علائمرضایت مشتری از رفتار و فرآیندهای حل اختلاف بیرونی بکار گیرند .

این استاندارد بین‌المللی  با ISO 9001 و ISO 9004 سازگار است و اهداف این دو استاندارد را در بکارگیری کارا و اثربخش یک فرآیند رسیدگی به شکایات پشتیبانی می‌کند. همچنین می‌تواند بطور مستقل استفاده شود .

سنجش رضایت مشتری بر اساس طرح های موجود سیستم کیفیت هر شش ماه یکبار بصورت عمومی صورت می گیرد ، همچنین امکان اخذ نظرات مشتری همواره از طریق تماس با شماره ۳۵۴۰ و نیز مراجعه با سایت شرکت به آدرس www.simandcable.com میسر می باشد .

در حال حاضر مطابق با آخرین نظر سنجی صورت گرفته از مشتریان رضایت ایشان از مجموعه سیمند کابل ( و کلیه خدمات ارائه شده منجمله خدمات مالی ، تحویل کالا و کیفیت محصولات ) بیش از ۹۶ درصد ( ۱۲۷/۹۶ درصد ) برآورد گردیده است .

قابل ذکر است میزان رضایت مصرف کنندگان در شرکت ها و نهاد های دولتی از طریق فرم مربوطه اخذ و بررسی می گردد .

لینک کوتاه شده این صفحه : https://www.simandcable.com/simandXPieK

سیم و کابل سیمند کابل شرکت سیم و کابل بهترین برند سیم و کابل خرید سیم و کابل فروش سیم و کابل سیم و کابل از کجا برخریم آیا سیم و کابل بهترین نوع است خرید بهترین نوعغ سیم و کابل فروش مستقیم سیم و کابل خرید مستقیم سیم و کابل سیمند کابل مرغوب ترین نوع سیم و کابل بهترین نوع سیم و کابل سیم و کابل افشان از کجا بخریم قیمت سیم و کابل افشان خرید سیم کابل افشان قیمت سیم و کابل از کجا بگیریم قیمت تمام سیم و کابل بهترین قیمت سیم و کابل ارزان ترین نوع قیمت سیم و کابل

سیمند کابل ، فروش سیم و کابل ، خرید سیم و کابل ، سیم و کابل ، انواع سیم و کابل

سیم و کابل  سیمند کابل فروش سیم و کابل خرید سیم و کابل سیم های قابل انعطاف سیم افشان سیم های نصب ثابت سیم مفتولی سیم خشک کابل افشان کابل انعطاف پذیر سبک کابل های نصب ثابت سبک کابل های قدرت چند رشته کابل های قدرت تک رشته کابل دو روکشه کابل تلفن سیم تلفن قیمت سیم تلفن خرید سیم نلفن خرید کابل تلفن کابل تلفن هوایی قیمت کابل تلفن هوایی کابل دو روکشه کابل های مسلح سیم فولادی کابل آرموردار کابل زره دار کابل با هادی هم مرکز کابل کانسانتریک کابل سازمانی کابل ابزار دقیق کابل کنترل انعطاف پذیر بدون شیلد کابل کنترل افشان بدون شیلد کابل کنترل افشان شیلدار سیم رانژه کابل تلفنی بیرون ساختمان کابل کواکسیال کابل مخابراتی زمینی کابل مخابراتی هوایی کابل تلفن فرکانس صوتی کابل آنتن کابل دوربین کابل آیفون سیم سخت هوایی هادی لخت مسی کابل گرد کابل تخت کابل جوشکاری با قوس الکتریکی کابل جوش کابل بالابر کابل زمینی کابل هالوژن کابل خشک قیمت کابل جوش کابل افشان چیست لیست قیمت سیم و کابل راهنمای خرید سینی کابل مجله سیم و کابل سیم و کابل ایران انواع کابل تلفن کابل آلومینیومی