لوله خرطومی

لوله برق خرطومی : برق کشی یکی از امور ضروری در ساختمان سازی است که اجرای آن باید بر اساس استاندارهای لازم ایمنی صورت گیرد. عدم توجه به اجرای اصولی و نکات ایمنی ممکن است منجر به بروز حادثه و پیامدهای ناگوار شود. سیم های برق هادی هستند و جریان برق را از خود عبور می دهند، از این رو باید در پوشش های مناسب و عایق نگهداری شوند تا دچار آسیب و یا منجر به برق گرفتگی ساکنین نشوند.

لوله خرطومی از جمله پرمصرف ترین لوله های برق است که در انتقال کابل ها و سیم های برق در برق کشی ساختمان های امروزی مورد استفاده قرار می گیرند.این لوله ها به دلیل محافظت از کابل ها در مسیر خود و در امان بودن از پوسیدگی، خوردگی، قطع شدن و …. مورد استفاده می باشند. ماده اولیه تولید این محصول گرانول پی وی سی است که به همراه مواد دیگر استفاده می شود.

لوله خرطومی
لوله برق خرطومی

لوله خرطومی یک مسیر ایمن برای عبور کابل های برق در داخل و یا خارج از ساختمان فراهم می کند و دارای ویژگی های منحصر بفرد است. این نوع لوله در دو نوع معمولی و نسوز تولید و به بازار عرضه می شود. لوله خرطومی معمولی داری سطحی خرطومی شکل و صیقلی است و به منظور عبور سیم های برق بر روی دیوار مورد استفاده قرار می گیرد.

این نوع لوله از انعطاف بالایی برخوردار نیست و ممکن است هنگام استفاده در مسیرهای دارای پیچ و خم شکسته شود. برای استفاده از این نوع لوله باید احتیاط های لازم رعایت گردد. لوله خرطومی معمولی از ماده پلی آمید در رنگ های متفاوت ساخته می شود. برخلاف لوله خرطومی نسوز، این لوله ها از مقاومت لازم در برابر حرارت و آتش برخوردار نیستند. لوله خرطومی نسوز از نظر ظاهر همانند لوله خرطومی معمولی است اما از انعطاف پذیری بسیار بالاتری برخوردار می باشد.

روکش لوله های نسوز از جنس پی وی سی می باشد. مقاوت و استحکام این لوله ها در برابر آتش و حرارت بالا ایده آل است، از این رو در هنگام آتش سوزی آسیبی به سیم های برق وارد نمی شود. این لوله نسوز و نشکن برای عبور کابل های برق بر روی دیوار سلاختمان یا در داخل آن استفاده می گردد.

لوله برق خرطومی
لوله برق خرطومی

ویژگی ها و مزایای لوله خرطومی

  • لوله های خرطومی از انعطاف پذیری بالایی برخوردار هستند و بدنه آنها نرم است. این لوله ها را می توان به راحتی در پیچ و خم های دیوار بدون ترک خوردگی و شکستگی استفاده کرد.
  • وزن لوله خرطومی بسیار سبک است و بار اضافی بر ساختمان وارد نمی کند. علاوه بر آن لوله کشی برق ساختمان با این لوله بسیار سریع و آسان اجرا می شود و پروژه در زمان کوتاهی به اتمام می رسد.
  • این لوله ها از نظر اقتصادی بسیار مقرون بصرفه هستند و خرید و نصب آنها هزینه بالایی در بر نخواهد داشت.
  • سطح داخلی لوله خرطومی صیقلی و صاف است و هیچ آسیبی به سیم های برق وارد نمی شود.
  • لوله برق خرطومی در سایزها و قطرهای مختلف ساخته می شود و مشتریان می توانند بر اساس نیاز خود اقدام به خرید آن نمایند.
  • این نوع لوله یک عایق ایده آل برای سیم های حاوی جریان الکتریکی است.
  • لوله های انعطاف پذیر خرطومی، کابل های برق را در برابر عواملی نظیر رطوبت، باران، گرد و غبار، مواد شیمیایی و … محافظت می نمایند.
  • لوله خرطومی نسوز یک لوله بسیار مناسب با مقاومت بالا در برابر خطر اتصال کابل های برق و یا آتش سوزی ناشی از آن است.
  • لوله خرطومی را می توان برای برق کشی منازل مسکونی، ساختمان های اداری، تجاری، تفریحی، صنعتی و … استفاده نمود.
  • این لوله از توانایی لازم برای محافظت از سیم های برق برخوردار است.
لوله برق خرطومی
لوله برق خرطومی

کاربرد لوله خرطومی

لوله های خرطومی به طور گسترده در برق کشی انواع ساختمان برای عبور امن سیم های برق مورد استفاده قرار می گیرند. این لوله ها برای نصب و راه اندازی سیستم های سرمایشی و گرمایشی و سیم کشی تابلوهای برق کاربرد دارند. علاوه بر آن از آنها به منظور انتقال سیم های برق در آرگ ها و سقف کاذب نیز استفاده می شود.

لوله برق خرطومی لوله برق خرطومی

لینک کوتاه شده این صفحه : https://www.simandcable.com/simand1TGTN

امکان ارسال دیدگاه وجود ندارد!