معرفی سیم های افشان آلومینیومی

سیم های افشان آلومینیومی

سیم های افشان آلومینیومی : امروزه از سیم ها فقط برای سیستم های برق رسانی استفاده نمی شود و کاربردهای ساختمانی و استفاده در سیستم های آرماتور بندی و استحکامات اولیه ساختمان را نیز به واسطه سیم ها انجام می دهند. اما به دلیل استفاده بیش از حد از مس، این سیم ها را به گونه دیگری می سازند و کاربردها در سیستم های برق و صنعت بسیار بیشتری می باشد.

سیم های افشان آلومینیومی یکی از محصولاتی هستند که این روزها کاربردهای فراوانی دارد و در سیم کشی های میان مدت و حتی استفاده از آنها در محکم سازی تجهیزات ساختمانی بسیار کاربردی است. این سیم ها با مدل های مسی خود کاملا متفاوت هستند و طراحی و ساخت این نوع سیم ها نیاز استانداردهای مخصوص به خود را دارد. سیم های افشان آلومینیومی به دلیل داشتن برخی از مشکلات برای طولانی مدت و برق کشی مناسب نیستند، اما کاربردهای فراوان دیگری در بخش های ساختمانی و برق رسانی دارد که می تواند بسیار کاربردی باشد.

 

معرفی سیم های افشان آلومینیومی

سیم های افشان آلومینیومی همانند سیم مسی افشان هستند، با این تفاوت که در بخش هادی آنها از سیم آلومینیومی استفاده شده است، این عنصر که از خانواده بورها می باشد کیفیت بسیار بالایی دارد، اما مشکلاتی را نیز با خود به همراه دارد به عنوان مثال آلومینیومی نسبت به مس قابلیت چکش خواری کمتری دارد و تولید رشته سیم های نازک از آن بسیار سخت میباشد، اما به دلیل مقاومت بالا می توانند در محکم کردن و ایجاد نماهای ساختمانی بسیار کاربردی باشد.

این نوع سیم ها بر اساس استاندارد ملی ایران شماره ۳۰۸۴ و استاندارد بین المللی   IEC   ۶۰۲۲۸ تولید میشوند جنس هادی های آنها بیشتر از گروه ۵ یا ۶ می باشد و برای استفاده از آنها باید حتما سطح مقطع سیم ۱۰ میلی متر به بالا باشد.

سیم های افشان آلومینیومی

این سیم ها مقاومت بسیار بالایی دارند و طراحی آنها به گونه ای است که در کارهای بزرگ و همچنین پروژه های صنعتی می تواند بسیار کاربردی باشد. تولید سیم های افشان آلومینیومی امروزه به دلیل افزایش قیمت بی سابقه مس به عنوان یک راه حل جایگزین تبدیل شده است و همین موضوع باعث شده تا در هنگام انجام پروژه های صنعتی و استفاده از کابل های فشار قوی به این محصول روی آورده شود. البته این نوع کابل ها به دلیل داشتن برخی مشکلات، هنوز برای مصارف عمومی مناسب نیستند و نیاز به تغییراتی دارند.

سیم های افشان آلومینیومی

این نوع کابل ها را بیشتر در بخش صنعتی و برای انتقال جریان های فشار قوی استفاده می کنند، زیرا مقاومت مناسب این کابل ها و همچنین داشتن اتصال قوی تر و ایجاد یک لایه اکسیده شده بر روی آن می تواند مانع از بروز مشکلاتی مانند نویز یا خوردگی در کابل ها شود و همین موارد برای بخش هایی که نیاز است یک کابل را در یک محیط دور افتاده استفاده کرد، باعث می شود، عمر این نوع کابل چندین برابر از مدل های مسی باشد. البته برای داشتن این نوع کابل ها نیز با استانداردهای خاصی را در نظر بگیرید و بهتر از برای خرید و فروش سیم وکابل از فروشگاه های معتبر در این حوزه استفاده کنید.

سیم های افشان آلومینیومی

کاربردهای اصلی سیم های افشان آلومینیومی

سیم های افشان آلومینیومی به صورت مدام این روزها برای جایگزینی سیستم های انتقال و توزیع برق می شوند، اما برا مصارف عمومی به هیچ عنوان مناسب نیستند. این سیم ها به دلیل مقاومت الکتریکی بسیار بالا، احتمال خوردگی و اکسید شدن در مجاورت سایر فلزات و همچنی بالا بودن ضریب نسبی خطی مخصوصا در بخش های اتصالی، به همین دلیل خیلی مناسب کارهای عمومی و استفاده در سیستم های ساختمانی نمی باشد.

این محصولات کاربرد فراوانی دارند و بیشتر در بخش های صنعتی و بزرگ برای انتقال برق و جریان های بسیار قوی مورد استفاده قرار میگیرند. همچنین از سیم افشان و کابل افشان آلومینیومی می توان برای محافظت و ایجاد یک سیستم بسته نیز استفاده کرد.

سیم های افشان آلومینیومی

سیم های افشان آلومینیومی در اصل همانند مدل های نیمه افشان طراحی و تولید میشوند تا مقاومت بالاتری داشته باشند و مقاومت الکتریکی آنها نیز کاهش پیدا کند. این نوع سیم ها به دلیل مقاومت بسیار بالایی که دارند، حتی در باربری نیز استفاده و کاربرد دارند.

متاسفانه این نوع کابل ها هنوز به خوبی در بین محصولات دیگر این حوزه جای نیفتاده است و برای خرید آنها بهتر است از فروشگاه سیم و کابل مجاز در ایران استفاده کنید. این نوع سیم وکابل را بهتر است با مشورت افرادی که در این حوزه با تجربه هستند، انتخاب کنید، زیرا جنس، ابعاد و همچنین ضخامت آنها به صورت مستقیم بر میزان بار الکتریکی قابل انتقال تاثیر گذار است.

روش تولید سیم های افشان آلومینیومی

این نوع محصولات تاحدودی همانند سیم های افشان مسی تولید می شوند، یعنی ابتدا رشته سیم های آنیل شده آلومینیومی به ابعاد بسیار کوچکتری تبدیل می شوند و سپس با استفاده از یک دستگاه کامل، این رشته ها بهم تابیده می شوند تا مانع از بروز نویز و ایجاد اتصال کوتاه شوند، سپس با محکم سازی و کاهش فضای بین این سیم ها، یک محصولات وارد فاز لایه بندی شده و از طریق روکش های مختلفی که وجود دارد، در داخل یک عایق قرار میگیرند. این نوع سیم ها به دلیل کاربردهایی که دارند، بیشتر از جنس لاستیک می باشند و از عایق های پی وی سی خیلی در آنها استفاده نمی شود.

به دلیل استفاده از این سیم ها در کانال های زیرزمینی یا محیط های بزرگ و باز، عایق این محصولات بسیار مقاوم تر از مدل های مسی است و می توانند تا ۹۰ درجه دما را به راحتی تحمل کنند. از طرفی نیز این نوع کابل به دلیل خاصیت اکسیده شدن، فرایند خاصی را برای جلوگیری از این حالت طی می کنند، که می تواند بر روی کیفیت کابل بسیار تاثیر گذار باشد.

شرکت سیمند کابل یکی از تولیدکنندگان بزرگ محصولات الکترونیکی در ایران می باشد که به صورت تخصصی در حوزه تولید سیم های افشان آلومینیومی فعالیت دارد. فروشگاه سیمند کابل با داشتن تنوع محصولی بسیار بالا به شما کمک می کنند تا بتوانید محصولات بسیار با کیفیتی را خریداری کنید. این شرکت همچنین با داشتن نمایندگی های مختلف در سراسر ایران آماده خدمت رسانی به شما می باشد.

سیم های افشان آلومینیومی

خرید سیم و کابل امر بسیار مهمی است و به صورت مستقیم بر روی عملکرد دستگاه ها و سیستم های انتقال برق تاثیر میگذارد. همچنین استفاده از سیم های افشان آلومینیومی شرایط را کمی نیز پیچیده تر می کند، زیرا این نوع محصولات محدودیت هایی را نیز دارد، پس بهتر است قبل از خرید این محصولات، ابتدا از افراد باتجربه در این حوزه مشورت بگیرید.

تیم مشاوره شرکت سیمند کابل با داشتن سابقه بسیار طولانی و تجارب ارزشمند به صورت شبانه روزی، آماده خدمت رسانی به شما عزیزان می باشد و به شما این امکان را می دهند تا بتوانید محصولاتی کاملا استاندارد و مناسب کار خود را تهیه کنید. این شرکت همچنین به دلیل داشتن تنوع محصولی بسیار بالا، می تواند بر اساس کارکرد شما، نیازهای شما را بررسی کرده و سپس بهترین محصولات موجود در بازار را به همراه استاندارد و ضمانت نامه اصالت کالا در اختیار شما عزیزان قرار دهد.

همچنین نمایندگی های مجاز این شرکت در سراسر ایران می توانند برای انجام خدمات برق رسانی نیز به شما کمک کنند و با دادن مشاوره یا انجام پروژه های صنعتی یا خانگی، سیستم های برق رسانی شما را به صورت استاندارد طراحی کنند.

لینک کوتاه شده این صفحه : https://www.simandcable.com/simandgqdhy

سیم و کابل سیمند کابل شرکت سیم و کابل بهترین برند سیم و کابل خرید سیم و کابل فروش سیم و کابل سیم و کابل از کجا برخریم آیا سیم و کابل بهترین نوع است خرید بهترین نوعغ سیم و کابل فروش مستقیم سیم و کابل خرید مستقیم سیم و کابل سیمند کابل مرغوب ترین نوع سیم و کابل بهترین نوع سیم و کابل سیم و کابل افشان از کجا بخریم قیمت سیم و کابل افشان خرید سیم کابل افشان قیمت سیم و کابل از کجا بگیریم قیمت تمام سیم و کابل بهترین قیمت سیم و کابل ارزان ترین نوع قیمت سیم و کابل

سیمند کابل ، فروش سیم و کابل ، خرید سیم و کابل ، سیم و کابل ، انواع سیم و کابل

سیم و کابل  سیمند کابل فروش سیم و کابل خرید سیم و کابل سیم های قابل انعطاف سیم افشان سیم های نصب ثابت سیم مفتولی سیم خشک کابل افشان کابل انعطاف پذیر سبک کابل های نصب ثابت سبک کابل های قدرت چند رشته کابل های قدرت تک رشته کابل دو روکشه کابل تلفن سیم تلفن قیمت سیم تلفن خرید سیم نلفن خرید کابل تلفن کابل تلفن هوایی قیمت کابل تلفن هوایی کابل دو روکشه کابل های مسلح سیم فولادی کابل آرموردار کابل زره دار کابل با هادی هم مرکز کابل کانسانتریک کابل سازمانی کابل ابزار دقیق کابل کنترل انعطاف پذیر بدون شیلد کابل کنترل افشان بدون شیلد کابل کنترل افشان شیلدار سیم رانژه کابل تلفنی بیرون ساختمان کابل کواکسیال کابل مخابراتی زمینی کابل مخابراتی هوایی کابل تلفن فرکانس صوتی کابل آنتن کابل دوربین کابل آیفون سیم سخت هوایی هادی لخت مسی کابل گرد کابل تخت کابل جوشکاری با قوس الکتریکی کابل جوش کابل بالابر کابل زمینی کابل هالوژن کابل خشک قیمت کابل جوش کابل افشان چیست لیست قیمت سیم و کابل راهنمای خرید سینی کابل مجله سیم و کابل سیم و کابل ایران انواع کابل تلفن کابل آلومینیومی