کابل های صنعتی

کابل های صنعتی

محصولات سیم و کابل در گستره وسیعی از مصارف مورد استفاده قرار می گیرد از ساختمان سازی تا مصارف خاص نظامی اما بخش عمده ای از این محصولات در صنایع گوناگون و جهت کاربردهای مختلف مورد استفاده می باشد .

صنایع مختلف با توجه به شرایط تولیدی و محیطی آنها نیازمند انواع خاص و متفاوتی از سیم وکابل ها می باشند که در ادامه به برخی از انواع آنها اشاره می گردد .

کابل های صنعتی

کابل های صنعتی

کابل های انتقال سیگنال

 

در صنعت تجهیزات و عملگرهایی وجود دارند که با دریافت سیگنالهای ویژه تغییر وضعیت داده یا کار پیش بینی شده ای را انجام می دهند. گروهی از این تجهیزات را ابزار دقیق می نامند. کابل ابزار دقیق مسیری مطمئن و ایمن را برای تبادل سیگنالهای یاد شده مهیا می کند. ابزارها و دستگاه ها بسیار متنوع هستند و حساسیت یا اثر گذاری آنها متغیر است و در شرایط متفاوتی کار می کنند.

کابل های ابزار دقیق برای انتقال و دریافت سیستم کنترل ، سیگنال های آنالوگ و دیجیتال از حسگرها و تجهیزات استفاده می شوند. این نوع از کابل ها در طیف گسترده ای از صنایع از جمله تولید و توزیع برق و صنعت پتروشیمی مورد استفاده قرار می گیرند .

 

کابل های مخابراتی

کابل های مخابراتی نوعی واسطه انتقال هدایت شونده هستند. کابل ها معمولاً برای انتقال انرژی الکتریکی شناخته می شوند. با این حال ، کابل های مخابراتی در    زمینه های ارتباطی برای انتقال امواج الکترومغناطیسی استفاده می شوند. این     کابل ها به عنوان راهنمای موج الکترومغناطیسی نامیده می شوند. این کابل ها برای انتقال سیگنال های آنالوگ یا دیجیتال به صورت نصب ثابت مناسبند . این نوع از کابل ها در انواع مختلفی تولید می گردند که از جمله آنها می توان به کابل های فرکانس صوتی ، کابل های بیرون ساختمان ، فیبرهای نوری و کابل های شبکه اشاره نمود . کابل های مخابراتی بیرون ساختمان برای نصب در بیرون ساختمان مناسب است . عملکرد این کابل ها اساسا” در مدارهای فرکانس صوتی است . به عنوان مثال از این کابل ها می توان به شکل کابل های اولیه و ثانویه در شبکه های تلفن محلی ، مخابرات ، راه آهن و واحدهای صنعتی استفاده کرد .

کابل های مخابراتی

کابل های مخابراتی

کابل فیبر نوری شبیه به کابل الکتریکی است ، اما حاوی یک یا چند فیبر نوری است که برای حمل نور استفاده می شود. عناصر فیبر نوری معمولاً به صورت جداگانه با لایه های پلاستیکی پوشیده شده و در یک لوله محافظ مناسب برای محیطی که کابل مستقر شود ، قرار می گیرند . انواع مختلفی از کابل  برای کاربردهای مختلف ، به عنوان مثال ارتباط از راه دور یا یک اتصال داده با سرعت بالا بین قسمت های مختلف یک ساختمان وجود دارد .

کابل های مخابراتی

کابل های مخابراتی

کابل سیستم های ایمنی

در بسیاری از صنایع از جمله صنعت ساختمان نیاز به اعلام سریع حوادث از جمله حریق می باشد . بدین منظور از کابل های مختلفی جهت اعلام حریق استفاده      می گردد . این نوع از کابل های می بایستی در شرایط بحرانی حریق قابلیت خود را حفظ نموده و سیگنال های مربوطه را به تجهیزات مورد نظر انتقال دهند . انواع مختلفی از این محصولات تولید و عرضه می گردد که از جمله آنها می توان به کابل های واجد لایه ای از میکا بر روی هادی اشاره نمود .

کابل سیستم های ایمنی

کابل سیستم های ایمنی

کابل های مسلح

این کابل ها را می توان در زیرخاک ، درون آب ، داخل ساختمان ، کانال های کابل کشی  و هنگامی که حفاظت مکانیکی بیشتر و یا در زمان نصب و به کارگیری کابل استقامت کششی بالاتری مورد نیاز باشد ، استفاده کرد .

کابل های مسلح

کابل های مسلح

زره در این نوع از کابل ها به انواع زیر می باشد :

– سیمهای گرد یا تخت : فولاد گالوانیزه ، مس ، مس قلع اندود ، آلومینیوم یا آلیاژ آلومینیوم

–  نوارها : فولاد ( نورد گرم یا سرد با کیفیت تجاری ) ، فولاد گالوانیزه ،آلومینیوم یا آلیاژ آلومینیوم

هر گاه نیاز به حداقلی از هدایت الکتریکی برای لایه زره سیم فولادی لازم باشد ، می توان تعدادی سیم مسی یا مس قلع اندود در لایه زره در نظر گرفت .

در انتخاب جنس زره ، خصوصا ٌ هر گاه از زره به عنوان اسکرین استفاده شود ، باید دقت شود تا در صورت احتمال خوردگی نه تنها ایمنی مکانیکی بلکه ایمنی الکتریکی تامین شود .

جنس زره کابل های تک رشته برای مصرف در سیستمهای a.c. باید از نوع غیر مغناطیس باشد ، مگر آنکه ساختار خاصی انتخاب شده باشد .

لینک کوتاه شده این صفحه : https://www.simandcable.com/simanddNzHT

سیم و کابل سیمند کابل شرکت سیم و کابل بهترین برند سیم و کابل خرید سیم و کابل فروش سیم و کابل سیم و کابل از کجا برخریم آیا سیم و کابل بهترین نوع است خرید بهترین نوعغ سیم و کابل فروش مستقیم سیم و کابل خرید مستقیم سیم و کابل سیمند کابل مرغوب ترین نوع سیم و کابل بهترین نوع سیم و کابل سیم و کابل افشان از کجا بخریم قیمت سیم و کابل افشان خرید سیم کابل افشان قیمت سیم و کابل از کجا بگیریم قیمت تمام سیم و کابل بهترین قیمت سیم و کابل ارزان ترین نوع قیمت سیم و کابل

سیمند کابل ، فروش سیم و کابل ، خرید سیم و کابل ، سیم و کابل ، انواع سیم و کابل

سیم و کابل  سیمند کابل فروش سیم و کابل خرید سیم و کابل سیم های قابل انعطاف سیم افشان سیم های نصب ثابت سیم مفتولی سیم خشک کابل افشان کابل انعطاف پذیر سبک کابل های نصب ثابت سبک کابل های قدرت چند رشته کابل های قدرت تک رشته کابل دو روکشه کابل تلفن سیم تلفن قیمت سیم تلفن خرید سیم نلفن خرید کابل تلفن کابل تلفن هوایی قیمت کابل تلفن هوایی کابل دو روکشه کابل های مسلح سیم فولادی کابل آرموردار کابل زره دار کابل با هادی هم مرکز کابل کانسانتریک کابل سازمانی کابل ابزار دقیق کابل کنترل انعطاف پذیر بدون شیلد کابل کنترل افشان بدون شیلد کابل کنترل افشان شیلدار سیم رانژه کابل تلفنی بیرون ساختمان کابل کواکسیال کابل مخابراتی زمینی کابل مخابراتی هوایی کابل تلفن فرکانس صوتی کابل آنتن کابل دوربین کابل آیفون سیم سخت هوایی هادی لخت مسی کابل گرد کابل تخت کابل جوشکاری با قوس الکتریکی کابل جوش کابل بالابر کابل زمینی کابل هالوژن کابل خشک قیمت کابل جوش کابل افشان چیست لیست قیمت سیم و کابل راهنمای خرید سینی کابل مجله سیم و کابل سیم و کابل ایران انواع کابل تلفن کابل آلومینیومی