اهمیت خرید سیم برق و مواردی که در هنگام خرید باید به آن توجه کنید

در هنگام ساختمان سازی یا انجام پروژه های مختلف، یکی از مواردی که باید توجه زیادی به آن کنید، بخش سیم کشی و تامین سیستم برق کشی آن محیط می باشد. در محیط ساختمانی، رعایت اصول اولیه و استفاده از تجهیزات استاندارد به شما این امکان را می دهد تا بتوانید سیستم کشی برق مناسب و ایمنی را داشته باشید و رفاه و ایمنی افراد را به صورت کامل  به ارمغان آورید، به همین دلیل خرید سیم برق در این بین از اهمیت ویژه ای برخوردار است و این امکان را به  شما می دهد تا براساس ابعاد و نوع پروژه ای که دارید بتوانید محصولات استانداردی را تهیه کنید.

خرید و فروش سیم و کابل این روزها در بسیاری از مناطق کشور در حال انجام است، اما خرید محصولات استاندارد و باکیفیت می تواند ضامن ایمنی افراد داخل ساختمان شود و سبب می شود تا میزان مصرف برق شما نیز به صورت محسوسی کاهش پیدا کند و این موضوع سبب بهبود سیستم برق کشی محیط شما خواهد شد.

خرید سیم برق

کاربردهای سیم برق

خرید سیم برق این روزها موضوع مهمی شده است و تنوع محصولات در این زمینه بسیار گسترده شده است و این موضوع باعث شده تا هر فرد بتواند براساس نیاز خود محصولات جدیدی را در اختیار داشته باشد.

سیم کشی امروزه به دلیل تنوع بسیار بالای تجهیزات الکترونیکی و برقی وارد فاز جدیدی شده است و همین موضوع انتخاب کردن انواع سیم و کابل را سخت کرده است و در محل هایی که خرید و فروش سیم و کابل انجام می شود، تنوع گسترده ای از محصولات وجود دارد که انتخاب را برای یک فرد بسیار سخت می کند و این هنر شما است که بتوانید یک محصول مناسب را از یک فروشگاه سیم و کابل تهیه کنید.

به همین دلیل قبل از خرید سیم برق بهتر است از کارفرما یا یک فرد با تجربه مشورت بگیرید و سعی کنید محصولی مناسب و برابر با استانداردهای جهانی را تهیه کنید تا با سرعت بیشتری کار خود را پیش ببرید.

چه مواردی را باید در هنگام خرید سیم برق رعایت کرد؟

خرید سیم برق برای کارهای مختلفی مانند سیم کشی محیط های صنعتی و خانگی، می تواند سبب سردرگمی شما شود. زیرا تنوع محصولات در این حوزه بسیار زیاد است. اما هر کدام از محصولات ساخته شده در این حوزه برای یک محیط آب و هوایی یا کاربردی خاص تهیه شده‌اند که می تواند سبب شود تا شما بتوانید یک محصول مناسب را برای کار خود انتخاب کنید، در ادامه این مقاله به بررسی مهم ترین فاکتورهای خرید سیم برق خواهیم پرداخت.

 

نوع سیم یا کابل

توجه داشته باشید که در بازار محصولات مختلفی به عنوان سیم و کابل به فروش می رسد که در مدل های مختلف عرضه شده اند. به عنوان مثال سیم افشان و کابل افشان با اینکه در برخی از موارد شبیه به هم هستند، اما از نظر نوع کاربرد می توانند تفاوت های زیادی داشته باشند و شما باید حتما در هنگام خرید سیم برق، این مورد را در نظر داشته باشید.

بخش هادی سیم برق

اگر به دنبال برق کشی استاندارد اما با ظرفیت بالا هستید، حتما باید از سیم های برقی با هادی مرکزی مس استفاده کنید. محصولات متنوعی با انواع هادی ها در بازار وجود دارند که برای ظرفیت های مختلف طراحی شده اند و شما باید براساس نوع مصرف و کاربرد سعی کنید یکی از این هادی های موجود را تهیه کنید. بیشتر کابل ها و سیم های موجود در بازار از نوع سیم هایی با هادی مسی هستند، اما در این بین مدل هایی از نوع آلیاژ آلومینیوم نیز برای کارهای مختلف وجود دارد.

روکش کابل و سیم

در هنگام خرید سیم برق باید به روکش کابل یا سیم نیز توجه کنید. هر شرکت بر اساس کاربرد یک محصول، یک لایه محافظتی را بر روی سیم خود قرار داده است. به عنوان مثال کابل های ضدحریق در برابر آتش گرفتن و دمای بالا مقاومت مناسبی دارند و سیم های چاه آب نیز در برابر نفوذ آب و تغییر در جنس بدنه کابل، به همین دلیل رعایت کردن اصول خرید در این مورد می تواند به صورت مستقیم بر روی کاربرد و هزینه نهایی کار شما تاثیر گذار باشد.

اندازه و قطر سیم

اگر برای کارهای بزرگ با توان جریانی بالا به دنبال خرید سیم و کابل هستید، باید در نظر داشته باشید که محصولی استاندارد و باکیفیت را خریداری کنید. هرچه ظرفیت خط انتقال شما بالاتر باشد، باید از سیم هایی قطورتر استفاده کنید تا بتوانید جریان را با وجود گرما و مقاومت داخل سیم باز هم به خوبی انتقال دهید. در بخش هایی که نیاز به کابل های فشار قوی دارید، باید محصولات مناسب این بخش را تهیه کنید و در صورتی که در کارهای معمولی و کوچک به دنبال خرید سیم برق هستید، باید محصولات استاندارد همان بخش را تهیه کنید.

خرید سیم برق

چرا خرید سیم برق استاندارد اهمیت دارد؟

در کشور ایران، مناطق جغرافیایی مختلف به همراه آب و هوا و شرایط زیستی خاص وجود دارد که هرکدام به گونه ای نیاز به یک محصول خاص دارند. در برخی از مناطق رطوبت بسیار بالا است و در برخی مناطق دیگر میزان دما بسیار زیاد است، به همین دلیل در هنگام خرید کابل برق باید حتما به نوع محیط و روش های استفاده آن دقت بسیاری شود. از طرف دیگر استفاده از تجهیزات مناسب و استاندارد می تواند عمر سیم کشی ساختمان شما را تا حدود زیادی افزایش دهد و سبب راحتی شما شود.

در ساختمان های بزرگ، نیازمند استفاده از انواع سیم های برق برای سیستم اطفاء حریق، برق کشی، مدیریت برق اضطراری و موارد دیگر وجود دارد که هرکدام در هنگام خرید، نیازمند رعایت کردن اصول و استانداردهای مخصوص به خود هستند تا بتوانند به خوبی و در بازه های طولانی کار کنند.

در این بین با همکاری با شرکت ها و نمایندگی های مجاز هر شرکت، شما می توانید لیست کاملی از محصولات جدید هر شرکت را نیز در اختیار داشته باشید و در صورت اطلاع نداشتن از نیاز خود با یک مشاوره صحیح می توانید محصولات موردنظر ساختمان سازی خودتان را تهیه کنید.

باید در نظر داشته باشید که رعایت کردن این اصول و استفاده صحیح از تجهیزات باعث می شود تا شما بتوانید با سرعت بیشتری کار برق کشی را پیش ببرید.

شرکت سیمند کابل ارائه دهنده انواع سیم برق

شرکت سیمند کابل با سابقه بسیار طولانی خود در زمینه تولید انواع محصولات حوزه برق و الکترونیک تلاش کرده است تا بهترین محصولات را با بالاترین کیفیت موجود و قیمتی مناسب در اختیار مشتریان خود قرار دهد. این شرکت با همکاری نهادها و همچنین نمایندگان دلسوز خود در سراسر کشور، ارائه خدمات و همچنین محصولات خود را در سطح کاملا جدیدی آغاز کرده است

که می تواند سبب شود تا شما بتوانید به آسانی و بدون نگرانی از نبود محصولات استاندارد، هر نوع وسیله ای را برای برق کشی ساختمان در اختیار داشته باشید. برای خرید سیم برق دیگر نباید نگران پیدا کردن محصولات استاندارد باشید، زیرا نمایندگان شرکت سیمند کابل با داشتن ارتباط دائمی و شبانه روزی، می توانند بهترین و باکیفیت ترین سیم افشان و کابل افشان را برای برق کشی ساختمانی بر اساس استانداردهای مورد نیاز شما تهیه و در اختیار شما قرار دهند.

همچنین نمایندگان  و فروشگاه سیمند کابل در تمام نقاط ایران، در تلاش هستند با ارائه خدمات مناسب شما را در ساختمان سازی یا انجام پروژه های صنعتی نیز همراهی کنند و با رویکردی مناسب، علاوه بر کاهش هزینه های سیم کشی شما، سبب بهبود کیفیت ایمنی و زندگی افراد داخل ساختمان نیز شود.

خرید سیم برق

خرید سیم برق 

لینک کوتاه شده این صفحه : https://www.simandcable.com/simandSW8iA

امکان ارسال دیدگاه وجود ندارد!