نحوه‌ی خرید سیم و کابل ارزان

اگر اطلاعاتی درباره‌ی انواع اتصالات نظیر اتصالات الکترونیکی و الکتریکی داشته باشید حتما می‌دانید که این اتصالات بدون در نظر گرفتن و حضور سیم و کابل تقریبا بی‌معنا است. کابل‌ها و سیم‌ها در هر فضایی که اتصال الکتریکی وجود داشته باشد حضور دارند بنابراین انتخاب درست سیم و کابل از اهمیت بسیار بالایی برخوردار است. برخی از افراد به دنبال خرید سیم و کابل با قیمتی مقرون به صرفه و ارزان می‌باشند

اما متاسفانه به دلیل عدم آگاهی از مشخصات کابل‌های استاندارد، در دام سیم و کابل تقلبی می‌افتند. باید بدانید که همیشه قیمت بالا ملاکی برای باکیفیت بودن محصول نیست زیرا امروزه فروشگاه‌های معتبری هستند که با دریافت حداقل سود ممکن محصولات باکیفیتی را در اختیار مشتری قرار می‌دهند. ما در این مقاله به بررسی نکاتی می‌پردازیم که برای خرید سیم و کابل ارزان به آن‌ها احتیاج خواهید داشت پس با ما همراه باشید تا ارزان‌ترین سیم و کابل موجود در بازار را به شما معرفی کنیم.

سیم و کابل ارزان قیمت

تفاوت میان سیم و کابل

پیش از خرید سیم و کابل ارزان حتما باید با تعریف هر یک و همچنین تفاوت میان آن دو آشنا شوید. جالب است بدانید که اکثر افراد تفاوت میان این دو را نمی‌دانند و اغلب سیم و کابل را باهم اشتباه می‌گیرند. حتما می‌دانید که سیم رشته‌ای رسانا است

جریان الکتریکی را از خود منتقل می‌کند. همچنین کابل نیز مجموعه‌ای از سیم‌ها می‌باشند که توسط روکشی پوشانده شده و در کنار هم قرار گرفته‌اند. کابل‌ها و سیم‌ها انواع مختلفی دارند که کاربرد آن‌ها با یکدیگر متفاوت است. به عنوان مثال سیم افشان سیمی است که مقاومت الکتریکی و انعطاف پذیری بیشتری دارد. بنابراین پیش از خرید سیم و کابل باید با انواع و همچنین ویژگی‌ها و کاربردهای هر یک آشنا شده و آگاهانه اقدام به خرید کنید.

 

عوامل موثر بر قیمت سیم و کابل ارزان

همانطور که گفته شد قیمت سیم و کابل برای خریداران زیادی امری مهم تلقی می‌شود  همچنین امروزه به دلیل افزایش نوسانات بازار، قیمت سیم و کابل دچار تغییر و تحول شده است. عوامل مهمی در تغییر قیمت سیم و کابل دخیل بوده‌اند که برخی از مهم‌ترین آن‌ها عبارتند از:

  1. نوع کابل

کابل‌ها در انواع مختلفی وارد بازار شده‌اند که هر یک از آن‌ها به واسطه‌ی ویژگی‌ها و مزایایی که دارند، قیمت منحصر به فردی را به خود اختصاص داده‌اند. به عنوان مثال انواع کابل‌های موجود در بازار عبارتند از: کابل‌های چند رسانا، کابل افشان، کابل‌های پیچ خورده، کابل‌های کواکسیال، کابل‌های برق، کابل‌های فیبر نوری، کابل‌های فشار قوی و…

جالب است بدانید که استفاده از برخی از این کابل‌ها بسیار رایج بوده و توسط افراد زیادی مورد استفاده قرار می‌گیرد. اما برخی دیگر در مصارف تخصصی‌تر کاربرد دارند. بدیهی است که قیمت کابل‌های معمول و متداول با قیمت کابل‌های تخصصی نظیر کابل‌های کواکسیال متفاوت بوده و به مراتب کابل‌های تخصصی و پیشرفته قیمت بالاتری خواهند داشت.

علاوه بر این لازم به ذکر است که موارد دیگری از جمله سختی کابل و یا انعلاف پذیری آن و یا عایق بودن کامل ممکن است در تغییر قیمت کابل موثر باشد. در واقع نوع عایق کابل‌ها که XLPE  یا PVC  است، قیمت بالاتری دارد و نوع XLPE گران‌تر می‌باشد. از دیگر عوامل موثر بر قیمت کابل می‌توان به طول کابل‌ها اشاره کرد که هر چه طول کابل بیشتر باشد، میزان مواد مصرفی در آن بیشتر بوده و قیمت آن نیز بیشتر خواهد بود.

کابل افشان

 

  1. زمان لازم برای مونتاژ و کارخانه تولید کننده

معمولا برای مونتاژ یک کابل چند هفته زمان لازم می‌باشد که اگر شما قصد سفارش یک کابل سفارشی را داشته باشید، به مراتب ممکن است زمان مونتاژ آن را کاهش دهید که این عامل می‌تواند در محاسبه‌ی قیمت کابل موثر باشد. علاوه بر این باید بدانید که امروزه کارخانه‌های زیادی در زمینه‌ی تولید سیم و کابل فعالیت می‌کنند که هر یک از آن‌ها ممکن است قیمت خاصی را برای محصولات خود در نظر بگیرند.

این تفاوت‌ در قیمت‌‌ها به عواملی همچون قیمت انرژی، هزینه‌ی حمل و نقل، دستمزد کارگران کارخانه و یا شاخصه‌های اقتصادی نظیر رکود، تورم، نرخ ارز و…بستگی دارد.همچنین قیمت محصولات کارخانه‌های داخلی و خارجی نیز با یکدیگر متفاوت است که در ادامه مفصلا به آن اشاره می‎کنیم.

کابل فشار قوی

 

  1. نحوه‌ی عملکرد سیم و کابل ارزان

یکی از عواملی که در هنگام خرید سیم و کابل ارزان باید به آن توجه کنید، نحوه‌ی عملکرد کابل می‌باشد. در واقع برای تولید کابل‌های سفارشی تمام جوانب بررسی و مورد توجه قرار می‌گیرد. تقریبا هر مصارفی نظیر خانگی، شرکتی یا تجاری کابل مختص به خود را نیاز دارد بنابراین شناخت نحوه‌ی عملکرد کابل در شرایط مختلف از اهمیت بسیار بالایی برخوردار است.

به عنوان مثال کابلی که در زیر خاک قرار می‌گیرد با کابلی که در تماس با تغییرات جوی است متفاوت می‌باشد. کابلی که به شکل زیر زمینی مورد استفاده قرار می‌گیرد باید دارای روکشی به نام روکش ارمور باشد تا در مقابل خوردگی و جانواران در امان بماند. همچنین کابلی که در تماس با برف و باران است حتما باید عایق باشد تا بتواند در این شرایط از خود محافظت کند.

 

  1. مواد اولیه‌ی به کار رفته شده

فلزی که برای تولید کابل‌ها مورد استفاده قرار می‌گیرد معمولا از جنس مس یا آلومینیوم می‌باشد. اگر به قیمت انواع سیم برق و کابل دقت کنیم در میابیم که نوسانات قیمت مس و آلومینیوم تاثیر زیادی روی آن گذاشته است. با توجه به این موضوع در تولید سیم‌های روکش‌دار و عایق تغییرات قیمت مواد اولیه می‌تواند سبب تغییر قیمت سیم یا کابل شود.

 

قیمت سیم و کابل ایرانی و خارجی

همانطور که گفته شد امروزه کارخانه‌های زیادی در سطح کشور در راستای تولید سیم و کابل فعالیت می‌کنند و هر یک از آن‌ها ممکن است قیمت منحصر به فردی برای محصولاتشان در نظر بگیرند. اما جالب است بدانید که این تفاوت قیمت‌ها نه تنها در میان تولید کنندگان مختلف داخلی بلکه میان تولید کنندگان داخلی و خارجی نیز به طرز عجیبی دیده می‌شود. بنابراین اگر قصد خرید سیم و کابل ارزان را دارید به این موضوع توجه کنید که نمونه‌های خارجی معمولا قیمت بالاتری نسبت به نمونه‌های داخلی دارند.

در واقع به صورت کلی می‌توان بیان کرد قیمت بهترین بندهای ایرانی با قیمت اجناس متوسط خارجی برابر است و معمولا کیفیت محصولات بهترین برندهای خارجی با بهترین برندهای ایرانی برابری می‌کند. همچنین لازم است بدانید که قیمت بالا ملاکی برای کیفیت نیست زیرا امروزه برخی از نمایندگان فروش سیم و کابل و کارخانه‌های معتبر با دریافت کمترین سود ممکن، محصولات مقرون به صرفه‌ای را در اختیار مشتریان قرار می‌دهند.

 

خرید سیم و کابل ارزان

همانطور که گفته‌ شد فروشگاه‌های عرضه سیم و کابل تاثیر بسیار زیادی در کم و یا زیاد بودن قیمت کابل و سیم دارند. بنابراین اگر به دنبال خرید سیم و کابل ارزان با قیمتی مقرون به صرفه هستید پس از انتخاب برند تولید کننده، حتما نسبت به انتخاب فروشگاه سیم و کابل وسواس لازم را به خرج دهید.

فروشگاه سیمند کابل فروشگاهی است که با کیفیت‌ترین محصولات را با مقرون به صرفه‌ترین قیمت در اختیار مشتریان قرار می‌دهد.در واقع این فروشگاه مشتری مدار بوده و رضایت و اطمینان مشتری را اصلی‌ترین هدف خود می‌دانید. جهت خرید سیمند کابل می‌توانید از طریق همین سایت اقدام کرده و محصولاتی با کیفیت را با قیمتی ارزان خریداری کنید.

در پایان امیدواریم که این مقاله برای علاقه مندان مفید واقع شده باشد. شما می‌توانید سوالات و نظرات خود را از طریق بخش کامنت با کارشناسان سیمند به اشتراک بگذارید.

لینک کوتاه شده این صفحه : https://www.simandcable.com/simandFmZ6R

امکان ارسال دیدگاه وجود ندارد!