نحوه انتخاب کابل اینترنت

انتخاب کابل اینترنت

مگابیت ها، Cats و کابل ها اصطلاحات گیج کننده ای هستند که در رابطه با انواع کابل اینترنت مورد استفاده قرار می گیرند. فهمیدن اینکه کدام از این کابل ها به دردتان می خورند، کار راحتی نیست، برای همین است که ما در اینجا قصد داریم به شما کمک کنیم.

در این نوشته ما به تعریف این اصطلاحات و نیز بیان مزایا و مشکلات استفاده از آنها پرداخته ایم. در واقع برایتان توضیح خواهیم داد که روکش ها و پوشش های کابل چه کاری انجام می دهند و چرا به آنها نیاز دارید و یا ندارید. برای اینکه بتوانید بهترین کابل  نظر را برای خانه یا محل کار خود انتخاب کنید، با سیمند کابل همراه باشید.

چگونه کابل اینترنت را انتخاب کنیم

آسان ترین برای انتخاب کابل اینترنت مورد نیاز، این است که کابلی را انتخاب کنید که با دامنه و عملکرد مورد نظر شما هماهنگ باشد.

 

کابل اینترنت

اما این میان به چه چیزی نیاز دارید؟

اول از همه به سرعت مورد نیاز اینترنت خانه یا محل کار خود توجه کنید. اگر اینترنت شما از نوع گیگابایت باشد، کابل اینترنت قدیمی باعث می شود که به مشکل بربخورید. اگر اینترنت مصرفی شما کندتر باشد، توصیه می شود که از کابل اینترنت نوع Cat 5 و یا از مدل های جدیدتر استفاده کنید.

اگر نمی دانید از چه سرعتی برای اینترنت خانه یا محل کار خود استفاده می کنید، کافی است از طریق برخی سایت های مربوط به تست سرعت استفاده کنید. کافی است رایانه خود را مستقیما به مودم وصل کرده و وارد یکی از این سایت ها شوید. این کار به شما ایده اولیه ای را می دهد که چه نوع کابلی را نیاز دارید.

در قدم اول باید سرعتی را که برای شبکه خود لازم دارید در نظر بگیرید. اگر مشترک خانگی باشید می توانید این مرحله را رها کرده و از آن بگذرید چون این اطلاعات برای شما ضروری نیستند. اما اگر مدام در حال جابجا کردن انواع فایل ها میان کامپیوترها و رایانه های مختلف هستید یا با استفاده از شبکه ویدئوهایی را پخش می کنید که پهنای باند بالایی دارند، کابل اینترنت مناسب می تواند بر روی عملکرد شما تاثیر بگذارد.

از آنجا که امروزه روترها سریع تر و تواناتر هستند و در نتیجه سرعت شبکه را بالا می برند و استفاده از آن را آسان تر می کنند، برای اینکه بتوانید به خوبی از آنها استفاده کنید، باید حتما کابل اینترنت مناسب و دارای ظرفیت متناسب با نیاز خود تهیه کنید. اگر می خواهید کابل اینترنت خود را عوض کنید هم توصیه ما این است که برای استفاده بیشتر از سرعت، انواع جدیدتر کابل ها را به کار بگیرید تا بتوانید از تنظیمات مورد نظر مطمئن شوید.

معمولا این حرف به معنای آن است که یا باید از کابل Cat 6a و یا دست کم از کابل Cat8 استفاده کنید. در واقع کابل اینترنت به تنهایی کار خاصی نمی کند، ولی اگر کابل مناسبی را انتخاب کنید، می تواند در کنار دستگاه های سطح بالای شبکه این تضمین را به شما بدهد که بیشترین و بهترین اتصال ممکن را دارید.

 

پوشش و روکش فویل کابل اینترنت

از مدل cat6 به بعد همه کابل های اینترنت دارای پوشش و روکشی هستند که باعث کم شدن تداخل ها می شوند و البته درک نحوه عملکرد این پوشش اهمیت زیادی دارد.

یک کابل اینترنت دارای روکش با لایه ای از فویل متعادل شده پوشانده می شود که باعث جلوگیری از تداخل الکترومغناطیسی می شود. در یک خانه امروزی و مدرن، انواع سیگنال های وای فای، بلوتوث و لوازم خانگی مختلف وجود دارند که اگر کابل اینترنت بدون پوشش و محافظ باشد، باعث ایجاد مشکلاتی از نظیر تداخل خواهد شد.

این امر مخصوصا در مورد کابل های اینترنتی که فضایی بزرگ تر و مسیری طولانی را پوشش می دهند، اهمیت زیادی دارد. بنابراین پوشش و محافظ اهمیت زیادی در تنظیمات مربوط به سرعت دارد و به همین دلیل است که استاندارد بودن آن امری اجباری است.

به صورت عادی روکش فویلی به دور هر کدام از سیم های زوج به هم تابیده پیچیده می شود که باعث می شود تداخل یا به اصطلاح آلودگی سیگنال میان هر کدام از سیم های زوج به هم تابیده هم کمتر شود. در مدل های پیشرفته تر یک محافظ فویل به عنوان یک لایه داخلی برای غلاف کابل اینترنت اضافه می کنند تا حفاظت از سیم ها را به حداکثر حفاظت ممکن برسانند.

 

کابل اینترنت

Cat چیست و چه می کند؟

وقتی که قصد خرید کابل اینترنت را دارید، ممکن است متوجه شوید که همیشه کابل های اینترنت را با عنوان هایی مثل “Cat-5,” “Cat6e,” و یا چیزی شبیه این عنوان بندی و طبقه بندی کرده اند. Cat به معنای دسته و طبقه است. عددی که در ادامه آن می آید، نشان می دهد که مشخصات کابل چیست و این کابل اینترنت چگونه می تواند به درد شما بخورد.

یک قاعده کلی این است که هرچه عددها بزرگ تر می شوند، سرعت و فرکانس ها هر دو بالا می روند. این اعداد را معمولا بر اساس مگاهرتز اندازه گیری می کنند. کابل های جدیدتر از پهنای باند بالاتری پشتیبانی می کنند و به خاطر همین است که سرعت بارگیری و اتصالات مربوط به آنها را افزایش می دهند.

یادتان باشد که هرچه کابل اینترنت بلندتر باشد، سرعت انتقال کمتر خواهد شد. به همین خاطر است که معمولا کابل ها را به صورت دو سرعته درجه بندی می کنند؛ یکی در 10 تا 30 متری و دیگری در 100 متری. از آنجا که درجه بندی 100 متری خارج از پروژه های حرفه ای خیلی بزرگ، کاربردی ندارد، پیشنهاد می کنیم که تمرکز خود را بر روی کابل های 10 تا 30 متری بگذارید.

کابل های Cat 3 و Cat 5

هر دو کابل اینترنت Cat 3 و Cat 5 در حال حاضر منسوخ شده و کنار گذاشته شده اند. ممکن است هنوز هم از کابل های Cat 5 استفاده کنند، ولی اگر قرار است کابل جدیدی خریداری کنید، اصلا به سراغ این دو نوع نروید، چون عملکرد آنها کند بوده و حتی گاهی از کار هم می می افتند.

 

کابل اینترنت Cat 5e

در کابل اینترنت Cat 5e، حرف e به معنای تقویت شده است. در واقع از نظر فیزیکی هیچ تفاوتی بین انواع کابل های Cat 5 و Cat 5e وجود ندارد، اما تولیدکنندگا برای اینکه بتوانند سیگنال های ناخواسته بین کانال های ارتباطی را کاهش داده و به اصطلاح تداخل را از بین ببرند، کابل های مدل Cat 5e را با استانداردهای دقیق تری تولید می کنند.

در حال حاضر کابل اینترنت Cat 5e متداول ترین کابل وجود است که البته دلیلی اصلی آن کم بودن هزینه تولید آن و نیز پشتیبانی اش از سرعت هایی است که بالاتر از سرعتی هستند که کابل های  Cat 5 قادر به پشتیبانی از آنها بودند.

Cat 7

کابل های Cat 7 که با استفاده از جدیدترین فناوری ها تولید شده اند، از پهنای باند بالاتر و سرعت انتقال به شدت سریع تر نسبت به انواع قبلی خود پشتیبانی می کنند. در واقع کابل اینترنت Cat 7 در دامنه 15 متری حداکثر 100 گیگابایت بر ثانیه را در اختیار کاربران قرار می دهد  که همین امر باعث می شود این نوع کابل یکی از توانمندترین کابل های اینترنت باشد. کابل های Cat 7 همیشه دارای روکش مناسب هستند و از یک متصل کننده GigaGate45  استفاده می کند که اصلاح شده و با انواع پورت های RJ45 سازگار است.

لینک کوتاه شده این صفحه : https://www.simandcable.com/simandaCFfB

سیم و کابل سیمند کابل شرکت سیم و کابل بهترین برند سیم و کابل خرید سیم و کابل فروش سیم و کابل سیم و کابل از کجا برخریم آیا سیم و کابل بهترین نوع است خرید بهترین نوعغ سیم و کابل فروش مستقیم سیم و کابل خرید مستقیم سیم و کابل سیمند کابل مرغوب ترین نوع سیم و کابل بهترین نوع سیم و کابل سیم و کابل افشان از کجا بخریم قیمت سیم و کابل افشان خرید سیم کابل افشان قیمت سیم و کابل از کجا بگیریم قیمت تمام سیم و کابل بهترین قیمت سیم و کابل ارزان ترین نوع قیمت سیم و کابل

سیمند کابل ، فروش سیم و کابل ، خرید سیم و کابل ، سیم و کابل ، انواع سیم و کابل

سیم و کابل  سیمند کابل فروش سیم و کابل خرید سیم و کابل سیم های قابل انعطاف سیم افشان سیم های نصب ثابت سیم مفتولی سیم خشک کابل افشان کابل انعطاف پذیر سبک کابل های نصب ثابت سبک کابل های قدرت چند رشته کابل های قدرت تک رشته کابل دو روکشه کابل تلفن سیم تلفن قیمت سیم تلفن خرید سیم نلفن خرید کابل تلفن کابل تلفن هوایی قیمت کابل تلفن هوایی کابل دو روکشه کابل های مسلح سیم فولادی کابل آرموردار کابل زره دار کابل با هادی هم مرکز کابل کانسانتریک کابل سازمانی کابل ابزار دقیق کابل کنترل انعطاف پذیر بدون شیلد کابل کنترل افشان بدون شیلد کابل کنترل افشان شیلدار سیم رانژه کابل تلفنی بیرون ساختمان کابل کواکسیال کابل مخابراتی زمینی کابل مخابراتی هوایی کابل تلفن فرکانس صوتی کابل آنتن کابل دوربین کابل آیفون سیم سخت هوایی هادی لخت مسی کابل گرد کابل تخت کابل جوشکاری با قوس الکتریکی کابل جوش کابل بالابر کابل زمینی کابل هالوژن کابل خشک قیمت کابل جوش کابل افشان چیست لیست قیمت سیم و کابل راهنمای خرید سینی کابل مجله سیم و کابل سیم و کابل ایران انواع کابل تلفن کابل آلومینیومی