سیم پمپ شناور

سیم پمپ شناور

سیم پمپ شناور : پمپ های شناور یا درون چاهی تنها گزینه برای استخراج آب از اعماق چاه می باشند . این پمپ ها در دو مدل دوتکه و یکپارچه تولید می گردند . در هر دو مدل پمپ شناور ، الکتروموتورها همواره در داخل آب قرار داشته و بواسطه آب خنک می شود  . در پمپ های یکپارچه پمپ با مکش آب از قسمت تحتانی و گذر از روی الکتروموتور به عملیات خنک کاری کمک می شود . اما در پمپ های دوتکه مکش از قسمت میانی پمپ صورت می گیرد و برای خنک کاری از گردش آب در داخل الکتروموتور استفاده می شود .

بر خلاف موتورهای حاوی روغن ، که به دلیل تماس با رطوبت وارد شده از خارج ، عایق آن از کار می افتد ، پمپ های شناور در محیط پر آب به کار خود ادامه می دهد. همچنین در این موتورها خطر آلودگی آب با روغن وجود ندارد. موتورهای زیر آب به عنوان موتورهای غوطه ور در مایعات استفاده می شوند و به دلیل مزایای بسیاری در بسیاری از کاربردهای صنعتی شناخته می شوند. به همین دلیل ، سیم های مورد استفاده برای سیم پیچ در موتور شناور به نصب با درجه بالا و غیر قابل نفوذ در برابر مایعات نیاز دارند.

مزایای الکتروپمپ های شناور که”موتورهای نوع مرطوب” نیز نامیده می شوند در مقایسه با سایر موتورها بسیار بوده  و تولید چنین موتورهایی به طور مداوم در حال افزایش است.

کاربرد این فناوری تنها در زمینه سنتی پمپ های زیر آب یا درون چاهی نیست. امروزه ، “موتورهای نوع مرطوب” به عنوان پمپ های ویژه در قایق های لایروبی ، زیردریایی ها ، ابزار تحقیق در اعماق دریا و غیره استفاده می شوند.

سیم های سیم پیچ “موتورهای نوع مرطوب” به طور مداوم با مایعاتی همچون آب که کم و بیش خاصیت تهاجمی دارند ، تماس دارند. به همین دلیل عایق های اکسترود شده سیم های سیم پیچ باید کاملاً در برابر آب و در برابر تعدادی از مواد مختلف مقاوم باشند.

خصوصیات دی الکتریک عایق (مقاومت دی الکتریک ، مقاومت عایق ، تلفات دی الکتریک) باید از استانداردهای بالایی برخوردار باشد که البته باید تحت تأثیر رطوبت در مدت زمان طولانی بررسی گردد .

با توجه به شرایط بهره برداری و نتایج آزمایشات طولانی مدت ، جهت تولید سیم های شناور از ترکییات PVC مناسب استفاده می گردد . این مواد عایقی واجد خواص عالی برای اطمینان از طولانی بودن عمر سیم پیچ و به طبع آن پمپ مربوطه هستند. برخی از ویژگی های اصلی مورد نیاز پلیمرهای عایق سیم شناور به شرح زیر می باشد :

–  مقاومت دی الکتریک بالا

–  مقاومت در برابر حرارت بالا

–  تلفات دی الکتریک کم (tan δ)

– مقاومت حرارتی و شیمیایی خوب

جهت اطمینان از ثبات ویژگی در سیم های شناور از آزمایشات مختلفی بهره گرفته می شود یکی از این آزمونها تست ولتاژ در حمام آب با ولتاژ متناوب (۵۰ هرتز) به مدت ۲۴ ساعت می باشد .

همچنین آزمایشاتی بشرح زیر بر روی این سیم ها انجام می گردد :

  • اندازه گیری قطر
  • اندازه گیری ضخامت لایه عایقی
  • سنتر بودن عایق
  • مشخصات ظاهری سطح عایق

سیم پمپ شناور

لینک کوتاه شده این صفحه : https://www.simandcable.com/simandciDb5

سیم و کابل سیمند کابل شرکت سیم و کابل بهترین برند سیم و کابل خرید سیم و کابل فروش سیم و کابل سیم و کابل از کجا برخریم آیا سیم و کابل بهترین نوع است خرید بهترین نوعغ سیم و کابل فروش مستقیم سیم و کابل خرید مستقیم سیم و کابل سیمند کابل مرغوب ترین نوع سیم و کابل بهترین نوع سیم و کابل سیم و کابل افشان از کجا بخریم قیمت سیم و کابل افشان خرید سیم کابل افشان قیمت سیم و کابل از کجا بگیریم قیمت تمام سیم و کابل بهترین قیمت سیم و کابل ارزان ترین نوع قیمت سیم و کابل

سیمند کابل ، فروش سیم و کابل ، خرید سیم و کابل ، سیم و کابل ، انواع سیم و کابل

سیم و کابل  سیمند کابل فروش سیم و کابل خرید سیم و کابل سیم های قابل انعطاف سیم افشان سیم های نصب ثابت سیم مفتولی سیم خشک کابل افشان کابل انعطاف پذیر سبک کابل های نصب ثابت سبک کابل های قدرت چند رشته کابل های قدرت تک رشته کابل دو روکشه کابل تلفن سیم تلفن قیمت سیم تلفن خرید سیم نلفن خرید کابل تلفن کابل تلفن هوایی قیمت کابل تلفن هوایی کابل دو روکشه کابل های مسلح سیم فولادی کابل آرموردار کابل زره دار کابل با هادی هم مرکز کابل کانسانتریک کابل سازمانی کابل ابزار دقیق کابل کنترل انعطاف پذیر بدون شیلد کابل کنترل افشان بدون شیلد کابل کنترل افشان شیلدار سیم رانژه کابل تلفنی بیرون ساختمان کابل کواکسیال کابل مخابراتی زمینی کابل مخابراتی هوایی کابل تلفن فرکانس صوتی کابل آنتن کابل دوربین کابل آیفون سیم سخت هوایی هادی لخت مسی کابل گرد کابل تخت کابل جوشکاری با قوس الکتریکی کابل جوش کابل بالابر کابل زمینی کابل هالوژن کابل خشک قیمت کابل جوش کابل افشان چیست لیست قیمت سیم و کابل راهنمای خرید سینی کابل مجله سیم و کابل سیم و کابل ایران انواع کابل تلفن کابل آلومینیومی