معرفی کابل های کنترل انعطاف پذیر شیلددار

کابل های کنترل انعطاف پذیر شیلددار

اتوماسیون کردن دستگاه های صنعتی یا انجام برنامه ریزی دقیق برای برق کشی صنعتی نیازمند استفاده از تجهیزات مقاوم و همچنین استاندارد دارد. دستگاه های صنعتی به دلیل دقت و کارکرد حساسی که دارند باید به کمک کابل های مناسبی برق رسانی شوند تا امکان یک حرکت کوتاه و مداوم را داشته باشند و از طرفی نیز به خوبی و بدون ایجاد شدن اتصال کوتاه برق رسانی شوند. به همین منظور در این تجهیزات از کابل های کنترل انعطاف پذیر شیلددار استفاده می شود.

این محصولات به صورت یک هسته یا چند هسته ای طراحی شده اند و مانند سایر کابل ها دارای استانداردهای خاصی هستند. وجود یک لایه شیلد دار در این محصولات می تواند مانع از خرابی یا خوردگی بدنه اصلی سیم شود، اما به همان نسبت نیز میزان انعطاف پذیر بودن کابل را کاهش می دهد، به همین دلیل شما باید براساس نیاز خود یکی از این کابل های این دسته را براساس نوع دستگاه صنعتی خود خریداری کنید.

شرکت سیمند کابل با داشتن سابقه بسیار طولانی در زمینه تولید کابل های کنترل انعطاف پذیر شیلددار، تلاش کرده است تا سبد محصولات خود را همیشه به روز و مطابق با استانداردهای روز جهان کامل کند. این شرکت با ارائه انواع مختلفی از این نوع کابل ها به شما این امکان را می دهد برای راه اندازی کارگاه یا کارخانه خود، بتوانید از کابل های با کیفیت و استاندارد استفاده کنید تا هزینه های اولیه نصب و راه اندازی دستگاه های شما کاهش پیدا کند.

کابل های کنترل انعطاف پذیر شیلددار

 

کابل های کنترل انعطاف پذیر شیلددار چگونه ساخته می شوند؟

تنوع تولید کابل های کنترل انعطاف پذیر شیلددار بسیار زیاد است و این محصولات بر اساس کاربرد و نوع شیلدی که دارند به چند دسته مختلف تقسیم می شوند. در حالت کلی، کابل های کنترل در دو مدل بهم تنیده شده یا لایه ای ساخته می شوند.

در مدل لایه ای، لایه هسته اصلی که از جنس مس است به دور بدنه اصلی کشیده شده است و با استفاده از پشم یا پلاستیک خاص، با محافظ اصلی ترکیب می شود، این روش بسیار ارزان و کم هزینه تمام می شود و برای محیط هایی که انعطاف پذیری و مقاومت کابل اهمیت زیادی ندارد استفاده می شود. عمر این کابل ها به نسبت مدل های دیگر نیز بسیار کوتاه تراست زیرا تنها یک لایه از جنس PVC بر روی آن کشیده شده است.

اما در مدل هسته ای، سیم ها درون یک هسته متمرکز قرار گرفته اند که بر روی آن نیز یک یا چند لایه شیلد کشیده شده است. این نوع کابل ها محدودیت هایی مانند اندازه و همچنین قابلیت انعطاف پذیری دارند، اما عمر بسیار طولانی تری دارند و به نسبت مدل لایه ای گران تر نیز می باشند.

بیشتر این محصولات از مس به عنوان هادی استفاده می کنند و از چند رشته سیم و کابل تشکیل شده اند. در بیشتر این محصولات یک سیم سبز و مشکی برای برق و بقیه سیم ها برای اتصال به دستگاه ساخته شده است.

معرفی کابل های کنترل انعطاف پذیر شیلددار

از نظر طراحی کابل های کنترل انعطاف پذیر شیلددار از نظر نوع شیلد نیز با هم تفاوت دارند. به عنوان مثال کابل شیلدار معمولی، کابل شیدار دار فویل دار، کابل بهم تابیده شده و کابل فویل دار بهم تابیده شده، دسته بندی می شوند که هرکدام روش ساخت کاملا منحصر به فردی نیز دارند.

در اصل کابل هایی که به صورت شیلد کامل در هنگام خرید و فروش سیم و کابل دیده می شوند از نوع کابل دینامیکی هستند که اکثرا مقاومت بالایی در برابر فشار، ضربه و خوردگی دارند و می تواند در یک فضای محدود نیز به صورت طولانی مدت مورد استفاده قرار بگیرند. این نوع از کابل های کنترل انعطاف پذیر شیلددار بسیار گران قیمت هستند و در بخش هسته آنها از سیم افشان یا کابل افشان نیز استفاده می شود که برای اتصال سریع تر تجهیزات صنعتی مورد استفاده قرار می گیرند.

از نظر نوع تعداد هسته ها و قطر هرکدام نیز، این محصولات می توانند کاملا بر اساس نیاز شما سفارشی سازی شوند و تنوع بسیاری در این زمینه وجود دارد، به همین دلیل بهتر است محصولات خود را از فروشگاه سیم و کابل استاندارد تهیه کنید.

کاربرد کابل های کنترل انعطاف پذیر شیلددار

به دلیل تنوع بسیار زیاد، امکان استفاده از کابل های کنترل انعطاف پذیر شیلددار در مکان های مختلف و برای برق کشی تجهیزات برقی، صنعتی و ساختمانی نیز وجود دارد، اما در بیشتر موارد از این نوع کابل ها در کنترل کردن ابزارها و لوازم برقی قابل برنامه ریزی استفاده می شود.

زمانی که شما نیازمند حرکت دادن اهرم ها یا موتور به کمک یک برنامه داخلی هستید، نیازمند کابل های با کیفیت بالا، برای جلوگیری از افت ولتاژ یا خرابی و خوردگی هستید که بتوانند به صورت طولانی مدت و بدون تاثیرگذاری بر روی دستگاه به خوبی کار کنند، به همین دلیل استفاده از کابل های کنترل انعطاف پذیر شیلددار به شما این امکان را می دهد تا تجهیزات خود راه اندازی کنید.

همچنین این کابل ها به دلیل داشتن چندین لایه، به خوبی می توانند در خرطومی ها یا لوله ها نیز مورد استفاده قرار بگیرند و از این رو می توان برای برق کشی سرورها یا ساختمان های بلند نیز از این نوع کابل ها استفاده کرد.

 

کاربردهای صنعتی

یکی از مهم ترین مزایای استفاده از کابل های کنترل انعطاف پذیر شیلددار، مقاومت بالای آن به نسبت کابل های دیگر موجود در بازار است. به دلیل وجود چندین لایه، مقاومت این کابل ها بسیار زیاد است، اما به همان نسبت نیز انعطاف پذیری آن پایین است و به همین دلیل می توان از آن در تابلو برق ها یا دستگاه های صنعتی به خوبی استفاده کرد.

به دلیل وجود چند لایه شیلد اضافه، این نوع کابل ها در برابر رطوبت نیز مقاوم هستند و می توان از آنها برای راه اندازی هر نوع ابزاری استفاده کرد و تنها باید به خرید یک کابل مناسب توجه کنید. همچنین این کابل ها به دلیل اینکه در برابر گرما و همچنین دما نیز مقاومت بالایی دارند، در صورت گرم شدن، برخی از ویژگی های خود را از دست نخواهند داد و این موضوع سبب می شود تا دستگاه شما در برابر آسیب های برقی در هنگام کار طولانی مدت در خط تولید مصون باشد.

 

کاربردهای ساختمانی

یکی از مهم ترین روش های نصب انواع دستگاه های برقی در خانه به صورت طولانی مدت و استاندارد، استفاده از کابل های کنترل انعطاف پذیر شیلددار است. این محصولات می توانند در هنگام نصب انواع پکیج های دیواری یا هود یا ابزارهای دیگر مورد استفاده قرار بگیرند.

دلیل کاربرد زیاد این نوع کابل ها در برق کشی برخی از تجهیزات، مقاومت بالای آنها در برابر هر نوع آب و هوایی است. به عنوان مثال کابل هایی که در کنار شوفاژ، پکیج یا موارد دیگر نصب می شوند، بعد از مدتی پوسیده می شوند، اما کابل های کنترل انعطاف پذیر شیلددار به دلیل داشتن مقاومت بالا در برابر دما و رطوبت عمر بسیار طولانی تری دارند و می توانند در برابر نوسانات برق نیز از محصولات برقی شما در خانه استفاده کنند.

کاربرد کابل های کنترل انعطاف پذیر شیلددار بسیار گسترده است و شما می توانید به واسطه این نوع کابل ها هر نوع وسیله برقی را راه اندازی کنید. تنها نکته مهم در هنگام استفاده از این نوع کابل، خرید یک کابل مناسب براساس نیاز و کاربردی که مدنظر دارید می باشد.

لینک کوتاه شده این صفحه : https://www.simandcable.com/simanduONAV

سیم و کابل سیمند کابل شرکت سیم و کابل بهترین برند سیم و کابل خرید سیم و کابل فروش سیم و کابل سیم و کابل از کجا برخریم آیا سیم و کابل بهترین نوع است خرید بهترین نوعغ سیم و کابل فروش مستقیم سیم و کابل خرید مستقیم سیم و کابل سیمند کابل مرغوب ترین نوع سیم و کابل بهترین نوع سیم و کابل سیم و کابل افشان از کجا بخریم قیمت سیم و کابل افشان خرید سیم کابل افشان قیمت سیم و کابل از کجا بگیریم قیمت تمام سیم و کابل بهترین قیمت سیم و کابل ارزان ترین نوع قیمت سیم و کابل سیمند کابل - سیم و کابل - سیم و کابل مرغوب - سیم و کابل استاندارد - انواع سیم و کابل - بهترین نوع سیم و کابل - خرید سیم و کابل - فروش سیم و کابل - قروشنده سیم و کابل - سیم و کابل ارزان - سیم و کابل با کیفیت - سیم و کابل لاله زار - قیمت سیم و کابل - قیمت سیم و کابل سیمند کابل - سیم و کابل دست دوم - خرید سیم و کابل - فروش سیم و کابل - عکس های سیم و کابل - تائیدیه سیم و کابل - تائیدیه های سیم و کابل سیمند کابل - عکس های کارخانه سیمند کابل - خبر های سیم و کابل - قیمت مس - قیمت مس سیم و کابل - مس آزاد سیم و کابل - نمایندگی سیم و کابل - نمایندگی سیمند کابل - پیگیری محصولات سیمند کابل - محصولات درون چاهی - قیمت سیم 1/5 - قسمت سیم 2/5 - قیمت سیم و کابل های ساختمانی - سیم یک - سیم 1×10 - سیم 1/5×1 - سیم 2/5×1 - سیم های متصل - انواع سیم و کابل - فروشنده سیم و کابل - خرید سیم و کابل سیمند کابل - بهترین نوع سیم و کابل در بازار - سیم سیما - سیم سیمکو - سیم و کابل ابهر

سیمند کابل ، فروش سیم و کابل ، خرید سیم و کابل ، سیم و کابل ، انواع سیم و کابل

سیم و کابل  سیمند کابل فروش سیم و کابل خرید سیم و کابل سیم های قابل انعطاف سیم افشان سیم های نصب ثابت سیم مفتولی سیم خشک کابل افشان کابل انعطاف پذیر سبک کابل های نصب ثابت سبک کابل های قدرت چند رشته کابل های قدرت تک رشته کابل دو روکشه کابل تلفن سیم تلفن قیمت سیم تلفن خرید سیم نلفن خرید کابل تلفن کابل تلفن هوایی قیمت کابل تلفن هوایی کابل دو روکشه کابل های مسلح سیم فولادی کابل آرموردار کابل زره دار کابل با هادی هم مرکز کابل کانسانتریک کابل سازمانی کابل ابزار دقیق کابل کنترل انعطاف پذیر بدون شیلد کابل کنترل افشان بدون شیلد کابل کنترل افشان شیلدار سیم رانژه کابل تلفنی بیرون ساختمان کابل کواکسیال کابل مخابراتی زمینی کابل مخابراتی هوایی کابل تلفن فرکانس صوتی کابل آنتن کابل دوربین کابل آیفون سیم سخت هوایی هادی لخت مسی کابل گرد کابل تخت کابل جوشکاری با قوس الکتریکی کابل جوش کابل بالابر کابل زمینی کابل هالوژن کابل خشک قیمت کابل جوش کابل افشان چیست لیست قیمت سیم و کابل راهنمای خرید سینی کابل مجله سیم و کابل سیم و کابل ایران انواع کابل تلفن کابل آلومینیومی ;