ویژگی کابل های با عایق و روکش PVC

ویژگی کابل های با عایق و روکش PVC

 

پلی وینیل کلراید یا PVC به طور گسترده ای در ساخت کابل های الکتریکی برای عایق کاری ، پرکننده های داخل کابل و غلاف مورد استفاده قرار می گیرد. برای نخستین بار در دهه ۵۰ میلادی PVC به دلیل سهولت در فرآوری ، به عنوان عایق و روکش در کابلهای مورد استفاده در سیم کشی های خانگی مورد استفاده قرار گرفت . PVC مقرون به صرفه است و همچنین دارای خواص کهنگی بسیار خوبی است و به طور معمول  عمر مفید آن از ۲۵ تا ۳۰ سال بیشتر است .

با توجه به اینکه خواص پلی وینیل کلراید به راحتی قابل اصلاح است یکی از متنوع ترین ترموپلاستیک های رایج در نظر گرفته می شود – اگرچه PVC ذاتاً سخت و سفت و سخت است اما این نقیصه با بهره گیری از پلاستیک سازها ، تثبیت کننده ها ، روان کننده ها ، پرکننده ها و مواد تشکیل دهنده دیگر به راحتی اصلاح می شود. پردازش و بهبود خواص مختلف همچنین پردازش و بازیافت آن هنگام استفاده به عنوان نوع ترموپلاستیک بسیار آسان است.

کابل با عایق و روکش PVC در برابر شعله دارای خصوصیت خود خاموش شوندگی می باشد که یکی از ویژگی های مهم  کابل های برقی در اکثر کاربردها است. PVC را می توان در برابر طیف گسترده ای از مواد شیمیایی از جمله روغن ها ، اسیدها و قلیاها مقاوم ساخت همچنین پلی وینیل کلراید در برابر سایش سخت ، مقاوم و بادوام است. افزودن افزودنی های مختلف می تواند دامنه دمای آن ، به طور معمول از -۴۰ تا ۱۰۵ درجه سانتیگراد ، و همچنین مقاومت در برابر نور خورشید ، کاهش انتشار دود و بهبود مقاومت در برابر آب را بهبود بخشد.

گاهی برخی مواد عایقی ویژگی بین پلی اتیلن شبکه ای XLPE و PVC  دارند (در حقیقت ویژگی بین مواد ترموپلاستیک و ترموست ). این مواد ترموست نوعی PVC شبکه شده می باشند . که به طور معمول با تکنولوژی پرتو الکترونی تولید می گردند اما بایستی توجه داشت که  استفاده از آنها گران تر است . از این مواد بیشتر در پروژه های  صنایع دفاع و خودرو مورد استفاده قرار می گیرند .

این رده از پلیمرهای پلی وینیل کلراید مقاومت بیشتری در برابر دما داشته و از استحکام مکانیکی و مقاومت دی الکتریک بهتری برخوردار می باشند  ، به این معنی که می توان از این مواد به عنوان عایق  با ضخامت کمتر استفاده کرد که باعث می شود ابعاد کلی کابل کوچکتر شود.

لینک کوتاه شده این صفحه : https://www.simandcable.com/simandarN6I

سیم و کابل سیمند کابل شرکت سیم و کابل بهترین برند سیم و کابل خرید سیم و کابل فروش سیم و کابل سیم و کابل از کجا برخریم آیا سیم و کابل بهترین نوع است خرید بهترین نوعغ سیم و کابل فروش مستقیم سیم و کابل خرید مستقیم سیم و کابل سیمند کابل مرغوب ترین نوع سیم و کابل بهترین نوع سیم و کابل سیم و کابل افشان از کجا بخریم قیمت سیم و کابل افشان خرید سیم کابل افشان قیمت سیم و کابل از کجا بگیریم قیمت تمام سیم و کابل بهترین قیمت سیم و کابل ارزان ترین نوع قیمت سیم و کابل

سیمند کابل ، فروش سیم و کابل ، خرید سیم و کابل ، سیم و کابل ، انواع سیم و کابل

سیم و کابل  سیمند کابل فروش سیم و کابل خرید سیم و کابل سیم های قابل انعطاف سیم افشان سیم های نصب ثابت سیم مفتولی سیم خشک کابل افشان کابل انعطاف پذیر سبک کابل های نصب ثابت سبک کابل های قدرت چند رشته کابل های قدرت تک رشته کابل دو روکشه کابل تلفن سیم تلفن قیمت سیم تلفن خرید سیم نلفن خرید کابل تلفن کابل تلفن هوایی قیمت کابل تلفن هوایی کابل دو روکشه کابل های مسلح سیم فولادی کابل آرموردار کابل زره دار کابل با هادی هم مرکز کابل کانسانتریک کابل سازمانی کابل ابزار دقیق کابل کنترل انعطاف پذیر بدون شیلد کابل کنترل افشان بدون شیلد کابل کنترل افشان شیلدار سیم رانژه کابل تلفنی بیرون ساختمان کابل کواکسیال کابل مخابراتی زمینی کابل مخابراتی هوایی کابل تلفن فرکانس صوتی کابل آنتن کابل دوربین کابل آیفون سیم سخت هوایی هادی لخت مسی کابل گرد کابل تخت کابل جوشکاری با قوس الکتریکی کابل جوش کابل بالابر کابل زمینی کابل هالوژن کابل خشک قیمت کابل جوش کابل افشان چیست لیست قیمت سیم و کابل راهنمای خرید سینی کابل مجله سیم و کابل سیم و کابل ایران انواع کابل تلفن کابل آلومینیومی