سیم مفتول روکش دار

سیم مفتول یکی از ابزارهای مهم در زمینه ساخت و ساز می باشد. این محصول که یک، حالت نیمه پایانی دارد از بیلت های فولادی تولید شده است که مقاومت بسیار بالایی و در عین حال نیز با وجود قابلیت انعطاف پذیری می توان از آن در حالت های مختلف استفاده نمود.

سیم مفتول روکش دار نیز یکی از محصولات مهم در حوزه ساخت و ساز می باشد. این محصول امکان دارد در یک کارخانه به عنوان ماده اولیه و در یک کارگاه تولیدی محصولات مفتولی یک محصول نهایی باشد. این محصولات پس عملیات کویل یا همان کلاف بندی به صورت دسته بندی شده نگهداری می کنند به همین دلیل وزن سیم مفتول روکش دار را به صورت وزن یک کلاف بیان می کنند. انواع مختلفی از این نوع سیم مفتول ها در بازار وجود دارد که هرکدام برای کاربرد خاصی استفاده میشود.

 

سیم مفتول روکش دار

سیم مفتول روکش دار چیست؟

یک محصول فولادی می باشد که سطح مقطع آن ما بین 0.4 الی 4 میلیمتر است  و با استفاده از فرایندهای کشش  و نورد گرم و تولید می شود. این محصولات عموما از فولادهای کم کربن تولید می شوند. این محصولات به دلیل تنوع کارکرد بسیار بالا دارای گرید های مختلفی نیز می باشد که میزان کربن به کار رفته در آن را مشخص می کند. سیم مفتول ها در دو حالت با روکش و بدون روکش طراحی شده است که از مدل های بدون روکش در فرایندهای ساخت و ساز به عنوان نگهدارنده نیز استفاده می کنند.

البته توجه داشته باشید که تنوع سیم مفتول روکش دار بسیار زیاد است و حتی در برخی از مدل ها از سیم مفتول های مسی نیز در انجام برخی از کارهای الکترونیکی استفاده می شود.

سیم مفتول روکش دار

سیم مفتول سیاه

یکی از ابزارهای پرکاربرد در صنعت آرماتور بندی سیم مفتول سیاه می باشد. این محصول که در اندازه های بزرگ طراحی می شود، در برابر خوردگی و زنگ زدگی مقاوم نیست و بیشتر برای کارهای چند روزه مورد استفاده قرار میگیرد. البته امروزه مدل های روکش دار این محصول نیز در بازار وجود دارد که با داشتن مقاومت بیشتر در برابر خوردگی می تواند مدت زمان بیشتری را در برابر زنگ زدگی مقاومت کند و عمر بیشتری نسبت به مدل های معمولی خود دارد. اگر به این نوع سیم های مفتولی نگاه کنید، می توانید آثار زنگ زدگی را به صورت لکه های قرمز و نارنجی بر روی سیم مشاهده کنید.

سیم مفتول گالوانیزه

این نوع سیم ها از انواع سیم مفتول سیاه بدست می آیند و برای محیط های سرد و گرم طراحی شده است. البته دو مدل از این نوع سیم وجود دارد که یک مدل را گالوانیزه گرم و دیگری را گالوانیزه سرد می نامند. مدل سرد این محصول کمی از نظر کیفیت از مدل گرم ضعیف تر است، اما در محیط های شرجی و همچنین رطوبتی بسیار مورد استفاده قرار میگیرد.

سیم مفتول روکش دار، پی وی سی

با ایجاد یک پوشش دهی مناسب در سیم مفتول سیاه، محصولی به نام سیم مفتول روکش دار پی وی سی به وجود می آید. این محصول در مقابل خوردگی و درجه حرارت های بسیار بالا و پایین مقاوم است. این محصول مقاومت بسیاری در برابر خوردگی دارد و می تواند به سادگی شکل پذیر باشد و برای انجام کارهای مختلف بسیار مناسب است.

سیم مفتول استینلس

این نوع سیم مفتول حتی از سیم مفتول روکش دار نیز مقاوم تر است و از نظر کیفیت و حتی هزینه نسبت به مدل های دیگر بسیار گران تر می باشد و شما می توانید برای تهیه آن فروشگاه سیمند کابل استفاده کنید. در طراحی این محصول از فولاد ضد زنگ استفاده شده است که نسبت به فولاد معمولی نسبت به خوردگی و زنگ زدگی بسیار مقاوم است. ویژگی دیگر این نوع سیم ها خاصیت ضد آهنربایی آن می باشد. این نوع سیم مفتول به دلیل طراحی و آرایش کریستالی خود در برابر انواع آهن رباها نیز بسیار مقاوم است.

کاربردهای سیم مفتول

یکی از استفاده مهم از سیم مفتول روکش دار در طراحی انواع توری ها می باشد. از این ابزار می توان در محیط های مختلف استفاده نمود. به عنوان مثال با این وسیله می توان انواع توری گابیون،توری فرنگی و حتی توری پرسی را تولید و استفاده نمود.

از مدل های بدون روکش این محصول در طراحی انواع سیم خاردارها و سیم های خطی نیز استفاده می شود که به منظور ایجاد حصار در محیط های مختلف بسیار موثر است. این مدل را می توان با باز طراحی به همراه تیغه ها و یا به صورت سرخود تولید نمود.

سیم مفتول روکش دار

بستن قالب ها

یکی از موارد مهم استفاده از انواع سیم مفتول در تولید و همچنین پر کردن قالب ها در ساختمان ها و یا بخش های مختلف صنعتی می باشد. به عنوان مثال با این ابزار می توان محیط قالب بتن ریزی را به صورت کامل محدود کرد.

همچنین یکی از کاربردهای اصلی سیم مفتول، استفاده از آنها برای آرماتور بندی و نگهداری بخش های مختلف یک سازه ساختمانی برای مدت کوتاهی می باشد. برای راحتی کار خود در این زمینه می توانید این محصولات را از یک فروشگاه سیم و کابل معتبر خریداری نمایید.

دلایل استفاده از سیم مفتول روکش دار

  • مقاومت در برابر زنگ زدگی
  • مقاوم در برابر آسیب
  • مقاومت بالا در برابر آتش
  • هزینه کم
  • قدرت حمایتی

مقاومت در برابر زنگ زدگی

یکی از مهم ترین ویژگی های این نوع سیم و کابل مقاومت بالای آن در برابر زنگ زدگی می باشد که می تواند عمر استفاده از آن را تا حدود زیادی افزایش دهد. با این ویژگی از این محصول می توان در محیط های بیرونی نیز استفاده کرد و تغییر آب و هوا تاثیر بسیار کمی بر روی این نوع سیم ها دارد.

مقاوم در برابر آسیب

یکی از موارد مهم سیم مفتول روکش دار، مقاومت آن در برابر آسیب و پارگی می باشد. قابلیت انعطاف پذیری بالای آن سبب می شود در انجام کارهای مختلف بتوان به خوبی از آن استفاده نمود. پوشش فولادی داخلی و همچنین وجود روکش بیرونی آن سبب می شود که مقاومت آن نسبت به ضربه و حتی فشارهای حاصله نیز افزایش پیدا کند.

مقاوم در برابر آتش

در فرایند تولید این نوع کابل که حتی در کابل های افشان نیز مدل های از آن رامی توان مشاهده کرد، این محصولات در برابر آتش بسیار مقاوم می شوند. زیرا این سیم ها در حالت نقطه ذوب خود دمای بسیار بیشتری از حالت معمولی و سیم های دیگر را می تواند تحمل کند.

کم هزینه بودن

سیم مفتول روکش دار نسبت به مدل های دیگر موجود در بازار، دارای هزینه کمتری است، این نوع سیم که حتی از سیم افشان نیز ارزان تر است، سبب کاهش هزینه های تولید و یا ساخت و ساز صنعتی می شود و به دلیل قابلیت چکش خواری بسیار بالا، می تواند به اشکال مختلف بازطراحی و تولید شود.

سیم مفتول روکش دار مسی

یکی دیگر از ابزارهایی که در بازار تولید می شود، انواع سیم مفتول از جنس مس می باشد. این محصولات در صنایع مختلفی همچون ریلی، خانگی،یخچال سازی و حتی آرماتور بندی نیز کاربرد دارد و می تواند به عنوان یک ابزار مناسب استفاده شود. این مدل نسبت به مدل های قدیمی، از نظر هزینه کمی گران تر است، اما سطح مقاومت بسیار بیشتری دارد و همچنین قطر آن نیز نسبت به سیم مفتول معمولی بسیار بیشتر است.

لینک کوتاه شده این صفحه : https://www.simandcable.com/simand36f1q

امکان ارسال دیدگاه وجود ندارد!