بهترین کابل شارژر چه ویژگی هایی دارد

کابل شارژر

بهترین کابل شارژر باید بتواند یک شارژ کارآمد را به گوشی شما دهد، در هم پیچیده نشود و با استحکامی که دارد باعث عمر مفید و طولانی شود. تولید کابل و اساساً هر محصول دیگری با قیمت ارزان به چه معناست؟ این بدان معناست که محصول نهایی بسیار پایین تر از استانداردهای مشتری خواهد بود. ایجاد عملکرد پایه و همچنین شارژ با سرعت مناسب، دو جنبه حائز اهمیت هستند که به طور کلی برای کسی که بخواهد برای دستگاه خود کابل بخرد توجه به آن دو مورد کافی است.

یک کابل شارژ خوب دارای ویژگی های مختلفی است که خریدار باید آن ها را شناسایی کند تا بتواند بهترین گزینه را مبنی بر خرید انتخاب کند. در ادامه به بررسی ویژگی های مورد نیاز می پردازیم که می توانند کمک بزرگی برای شما باشند. پس تا انتهای این مطلب ما را همراهی کنید.

 

طول کابل شارژر چقدر است؟

اولین نکته این است که شما می خواهید طول کابل شارژ خود را انتخاب کنید. طول کابل شما اهمیتی ندارد؛ زیرا این یک ترجیح شخصی است. کابل های کوتاه معمولاً در محدوده ۱ فوت یا ۳ فوت است. سپس طول متوسط ​​۶ فوت وجود دارد. در نهایت، اکثر کابل های شارژ تا ۹ فوت یا ۱۰ فوت طول دارند.

امروزه کابل هایی تولید می شوند که می توان طول آن ها را تنظیم کرد. بدین صورت شما بر اساس میزان استفاده می توانید به تنظیم طول آن ها بپردازید. یعنی آن ها را کوتاه و یا بلند کنید.

انواع جنس های کابل

یکی از نکاتی که درباره خرید بهترین کابل شارژر باید در نظر داشته باشید، جنس آن ها است. امروزه کابل ها با کمک جنس های مختلفی ساخته می شوند. همین موضوع باعث می شود تا شما انتخاب های مختلفی را پیش روی خودتان ببینید که هر کدام از آن ها ویژگی های خاص خودشان را دارند. در ادامه به بررسی دو مورد از بهترین جنس هایی که می توانید از آن ها استقبال کنید، خواهیم پرداخت. پس در ادامه نیز به ادامه مطلب توجه داشته باشید.

کابل شارژر با نایلون بافته شده

یکی از بهترین جنس هایی که می تواند در ساخت کابل ها مورد استفاده قرار بگیرد، نایلون بافته شده است. این مواد می توانند از کابل محافظت بیشتری کنند. همین موضوع باعث طول عمر بالاتر شارژرها خواهد شد. همچنین اگر جزو افرادی هستید که به طور دائم کابل خود را جا به جا می کنید، این جنس از کابل ها بهترین گزینه ای است که شما می توانید از آن استقبال کنید. فرایند خراب شدن این شارژرها بیشتر طول می کشد؛ چرا که در ابتدا نایلون شروع به فرسوده شدن می کند. سپس نوبت قاب پلاستیکی می رسد و در نهایت قسمت های داخلی سیم خراب می شوند.

کابل شارژر

کابل هایی با جنس کولار

از دیگر جنس هایی که برای تولید کابل شارژر از آن بهره گرفته می شود، می توانیم به کولار اشاره داشته باشیم. این کابل ها هر چند شبیه کابل های معمولی به نظر می رسند اما از کیفیت خوبی برخوردار هستند. در این کابل ها حتی اگر ساختار خارجی پاره شود، با این وجود به دلیل ساختار کولار، اطراف سیم همچنان پوشش داده می شوند.

 

سر شارژر؛ یکی از مهم ترین موارد

سر کابل های شارژ یکی دیگر از نقاط ضعف رایج کابل های شارژ است؛ زیرا این نقطه کابل است که باید بتواند بیشترین فشار را بر روی خود تحمل کند. فشار روی سر کابل از انعطاف ناپذیری آن ناشی می شود و وقتی چیزی انعطاف پذیر نیست، می شکند. در مورد سر کابل نیز همین امر صادق است.

هنگامی که سر پایه کابل انعطاف پذیر است، اجازه می دهد تا فشار بیشتر پخش شود که باعث می شود بسیاری از قسمت های سر به راحتی بدون ایجاد صدمه فشار را تحمل کنند.

 

نشانگرهای ال ای دی

شارژرهایی که دارای قیمت بالاتری نسبت به گزینه های دیگر هستند، از نشانگر ال ای دی بر روی آن ها استفاده شده است. این نشانگر می تواند به شما کمک کند تا متوجه شوید آیا گوشی شارژ می شود یا خیر. همچنین زمانی که رنگ چراغ نشانگر عوض می شود، بدین معناست که گوشی شما کامل شارژ شده است و می توانید آن را از منبع برق جدا کنید. این ویژگی خوبی است؛ چرا که از شارژ مازاد دستگاه جلوگیری کرده و به سلامت باتری شما کمک می کند.

 

آیا فست شارژر به گوشی آسیب وارد می کند؟

توان یک شارژر معمولی در بازه ۵ تا ۱۰ وات قرار دارد. استفاده از یک شارژر سریع تر می تواند این مقدار را تا هشت برابر افزایش دهد. به عنوان مثال گوشی های مدل iPhone 11 Pro و Pro Max از شارژر سریع ۱۸ واتی برخوردار هستند. هر کدام از مدل های Galaxy Note 10 و Note 10 Plus دارای شارژرهای ۲۵ واتی بوده که در داخل جعبه قرار دارند. همچنین سامسونگ همراه با خود یک شارژر فوق سریع ۴۵ واتی دارد که با قیمت ۵۰ دلار به فروش می رسد.

با این حال، اگر در باتری و یا انواع لوازم الکترونیکی شارژر خود نقص فنی خاصی وجود نداشته باشد، استفاده از شارژرهای سریع به باتری گوشی شما هیچگونه آسیب طولانی مدتی را نمی رساند. برای این امر دو دلیل وجود دارد.

باتری های فست شارژ در دو مرحله به فعالیت خود ادامه می دهند. در اولین مرحله شاهد یک ولتاژ انفجاری اعمال شده به باتری خالی یا تقریبا خالی خواهید بود. این میزان، شارژ شدید را از ۵۰ to تا ۷۰ in در ۱۰ ، ۱۵ یا ۳۰ دقیقه اول به شما می دهد. دلیل این امر را می توانیم اینطور بیان کنیم که در مرحله اولیه از شارژر شدن، باتری ها قابلیت جذب شارژ را با سرعت بسیار بالایی دارند؛ بدون این که تاثیرات منفی آنچان زیادی بر سلامتی باتری گوشی ها داشته باشد.

به عنوان مثال، سامسونگ وعده داده است که شارژر ۴۵ واتی می تواند در مدت تنها نیم ساعت باتری خالی را به ۷۰ درصد شارژ برساند. همچنین اپل نیز ادعا می کند که شارژر سریع همراه آیفون ۱۱ پرو می تواند در ۳۰ دقیقه به میزان ۵۰ درصد شارژ شود.

کابل شارژر

 

سخن آخر

در این مطلب به بررسی ویژگی هایی پرداختیم که در هنگام خرید کابل شارژر باید به آن ها توجه کنید. در صورتی که کابل خریداری شده شما آن کیفیت لازم را نداشته باشد، در آن صورت به گوشی نیز آسیب وارد می شود. همین موضوع باعث خواهد تا هزینه های جانبی مبنی بر تعمیر گوشی ها کنار بگذارید. پس با رعایت نکات گفته شده، بهتر کابل را برای خودتان خریداری کنید و از آن نهایت استفاده را ببرید.

 

 

لینک کوتاه شده این صفحه : https://www.simandcable.com/simandZh4js

سیم و کابل سیمند کابل شرکت سیم و کابل بهترین برند سیم و کابل خرید سیم و کابل فروش سیم و کابل سیم و کابل از کجا برخریم آیا سیم و کابل بهترین نوع است خرید بهترین نوعغ سیم و کابل فروش مستقیم سیم و کابل خرید مستقیم سیم و کابل سیمند کابل مرغوب ترین نوع سیم و کابل بهترین نوع سیم و کابل سیم و کابل افشان از کجا بخریم قیمت سیم و کابل افشان خرید سیم کابل افشان قیمت سیم و کابل از کجا بگیریم قیمت تمام سیم و کابل بهترین قیمت سیم و کابل ارزان ترین نوع قیمت سیم و کابل

سیمند کابل ، فروش سیم و کابل ، خرید سیم و کابل ، سیم و کابل ، انواع سیم و کابل

سیم و کابل  سیمند کابل فروش سیم و کابل خرید سیم و کابل سیم های قابل انعطاف سیم افشان سیم های نصب ثابت سیم مفتولی سیم خشک کابل افشان کابل انعطاف پذیر سبک کابل های نصب ثابت سبک کابل های قدرت چند رشته کابل های قدرت تک رشته کابل دو روکشه کابل تلفن سیم تلفن قیمت سیم تلفن خرید سیم نلفن خرید کابل تلفن کابل تلفن هوایی قیمت کابل تلفن هوایی کابل دو روکشه کابل های مسلح سیم فولادی کابل آرموردار کابل زره دار کابل با هادی هم مرکز کابل کانسانتریک کابل سازمانی کابل ابزار دقیق کابل کنترل انعطاف پذیر بدون شیلد کابل کنترل افشان بدون شیلد کابل کنترل افشان شیلدار سیم رانژه کابل تلفنی بیرون ساختمان کابل کواکسیال کابل مخابراتی زمینی کابل مخابراتی هوایی کابل تلفن فرکانس صوتی کابل آنتن کابل دوربین کابل آیفون سیم سخت هوایی هادی لخت مسی کابل گرد کابل تخت کابل جوشکاری با قوس الکتریکی کابل جوش کابل بالابر کابل زمینی کابل هالوژن کابل خشک قیمت کابل جوش کابل افشان چیست لیست قیمت سیم و کابل راهنمای خرید سینی کابل مجله سیم و کابل سیم و کابل ایران انواع کابل تلفن کابل آلومینیومی