سیم و کابل خودرویی و کاربردهای آن

سیم و کابل خودرویی

خودرو این روزها به عنوان یکی از ابزارهای مهم حمل و نقل شناخته می شود، که استفاده از آن به صورت مداوم احساس می شود. این وسیله نیز همانند بسیاری از تجهیزات دیگر موجود در جهان، نیازمند نیروی برق می باشد و بخش برق خود را از طریق یک باتری و تجهیزات الکترونیک آن دریافت می کند. سیم و کابل خودرویی یکی از تجهیزات بسیار مهمی است که به کیفیت و طول عمر بخش های الکترونیکی ماشین کمک بسیاری می کند.

برای هر بخش از خودرو انواع مختلفی از محصولات موجود است که هرکدام می توانند بخشی از نیاز یک سیستم خودرو را رفع کنند. استانداردها و طراحی های مختلفی برای این نوع محصولات صورت گرفته است که سبب افزایش کیفیت این محصولات نسبت به سیم و کابل های معمولی در بازار شده است.

 

سیم و کابل خودرویی چیست؟

در بسیاری از بخش های یک خودرو انواع مختلفی از سیم ها و سوکت ها طراحی شده است که وظیفه آنها برق رسانی به بخش های مختلف یک خودرو می باشد. این سیم ها باید علاوه بر اندازه کوچک و استاندارد، دست و پاگیر نیز نباشند و در کنار طراحی مناسب، مقاوم نیز باشند.

سیم های خودرویی باید حتما انعطاف پذیر باشند و در برابر شرایط آب و هوایی متفاوت نیز مقاوم باشند. سیم های خودرو انواع مختلفی دارند که مدل های رایج آن شامل؛ AV، AVS، AVSS، CAVUS، T2 ID، T2 IR و مدل های دیگری می باشد که هرکدام در بخشی از یک سیستم برق رسانی خودرو کاربرد دارند.

این سیم ها انواع مختلفی دارند و مدل های رایج آن بیشتر از نوع سیم افشان هستند. سیم و کابل به واسطه داشتن طراحی های مختلف می توانند در بخش های گوناگون یک خودرو مورد استفاده قرار بگیرند. سیم خودرو بیشتر از نوع سیم افشان است و در طراحی آنها از هادی های مس و آنیل شده استفاده شده است که باعث انتقال بهتر جریان برق می شوند.

طراحی سیم و کابل خودرویی بسیار ظریف تر از مدل های دیگر موجود در بازار و قطر اصلی هادی های آنیل شده آن نیز به نسبت بیشتر است. بیشتر سیم های استفاده شده در ماشین ها از همان مدل سیم افشان ساده هستند که دارای قطر کمتری هستند.

سیم و کابل خودرویی

سیم و کابل خودرویی چه استانداردهایی دارند؟

براساس محل استفاده از سیم و کابل تفاوت های زیادی در استفاده از آنها وجود دارد. به عنوان مثال در سیم و کابل خودرو، جلوگیری از خوردگی و همچنین خرابی و در کنار آن انعطاف پذیری از عوامل تعینن کننده کیفیت محصول است. به منظور کیفیت بهتر این محصولات در ابعاد بسیار کوچکتر طراحی شده اند و روکش های بسیار مقاومی دارند.

استانداردهای به کار رفته در این نوع سیم ها همانند استاداردهای به کار رفته در سیم های افشان می باشد. برای اتصال باتری خودور به بخش های اصلی نیز انواع مختلفی از سیم ها وجود دارد که تفاوت های زیادی با سیم های داخل خودرو دارند.

برق بخش اصلی استارت ماشین و بسیاری از تجهیزات الکترونیکی و همچنین به سبب کمبود و کاهش فضا در ماشین های امروز، وجود یک سیم مقاوم می تواند سلامت بخش های مختلف خودرو و عملکرد آن در طولانی مدت را تضمین کند. بیش از ۱۰ مدل سیم و کابل خودرویی استاندارد در بازارها وجود دارد که هرکدام به گونه خاصی طراحی شده اند. به عنوان مثال در مدل های کابل های شیلدار  AVSS از فناوری شیلد اضافه به منظور جلوگیری از خوردگی یا آتش سوزی در کابل ها استفاده شده است امکان افزایش کیفیت کابل را فراهم می کند.

کابل ها بسیار حساس هستند و مدل هایی که در خودرو استفاده می شوند، کیفیت بسیار مناسبی دارند، از طرفی نیز با وجود طراحی اختصاصی خود این امکان را به وجود می آورند تا بتوانند در برابر خوردگی و نفوذ آب بسیار مقاوم باشند. کابل های داخل خودرو بیشتر ضد آب هستند و لایه های محافظی زیادی دارند.

زیرا در صورت خرابی این کابل ها احتمال بهم ریختن بخشی از فاکتورهای اساسی یک کابل مانند میزان مقاومت، میزان انتقال برق و بسیاری ازموارد دیگر نیز وجود دارد، به همین دلیل داشتن کابل های شیلددار میتواند مانع از بروز این مشکلات در خودرو شود. در حالت کلی سیم و کابل خودرویی می تواند از مدل های AVSS، AVS، AV، T2 IR، T2 ID، Cavus و بسیاری موارد دیگر باشد که هرکدام استانداردهای طراحی مخصوص به خود را دارند.

 

کاربردهای دیگر سیم و کابل خودرویی

یکی از مواردی که به اشتباه در مورد سیم و کابل خودرویی وجود دارد، کاربرد آنهاست. این محصولات علاوه بر تولید و ساخت ماشین، در بخش های دیگر مانند سیستم ها و ساخت دستگاهای صنعتی یا خانگی نیز کاربرد دارند. توانایی انتقال برق یکنواخت و در عین حال بسیار باکیفیت، باعث می شود که این کابل ها به انواع یک ابزار مناسب و مقرون به صرفه برای تولید تجهیزات با جریان بسیار ضعیف شوند.

مدل های شیلد دار این محصول نیزمیتواند برای ساخت محصولاتی که باید در برابر رطوبت یا نویز مقاوم باشند، بسیار کاربردی است و در محیط های شرجی از آن استفاده می شود، نمونه استفاده از این کابل ها در تولید موتور آب و بسیاری از محصولات این حوزه نیز دیده می شود.

درکل استفاده از سیم و کابل خودرویی و خرید و فروش سیم و کابل نیاز به بررسی تخصصی دارد، زیرا تنوع محصولات در این حوزه بسیار زیاد است. کابل افشان نمونه اصلی این محصولات است که می توانید آنها را از فروشگاه سیمند کابل تهیه کنید.

استانداردها و فاکتورهای کابل های خودرویی بسیار زیاد است و بسته به نوع و محل کاربرد می تواند متفاوت باشد. در این کابل ها به دلیل افزایش و بهبود انتقال برق، نیمه های بزرگتری نسبت به کابل های افشان وجود دارد که به هم تنیده شده اند، این روش باعث می شود تا از بروز نویز در هنگام انتقال برق جلوگیر شود، همچنین جنس عایق این محصولات نیز از پلاستیک های ضد آب یا در برخی از موارد از پی وی سی های پیشرفته می باشد که در برابر ضربه و فشار بسیار مقاوم هستند.

به دلیل بهم تنیده شدن این کابل ها، قابلیت انعطاف پذیری بیشتری نیز دارند و برای محیط هایی که فضای کمی وجود دارد، استفاده از آنها می تواند بسیار کاربردی باشد و به دلیل ایجاد شدن حالت مغناطیسی، احتمال بروز نویز در این کابل ها بسیار کم است.

شرکت سیمند کابل با داشتن سابقه طولانی در زمینه طراحی و تولید انواع محصولات حوزه سیم وکابل به عنوان یکی از بزرگترین تولید کنندگان این محصولات در بازار ایران شناخته می شود. این شرکت با رعایت استانداردهای تولید سیم و کابل خودرویی، توانسته محصولاتی باکیفیت و قابل رقابت با محصولات خارجی را تولید و روانه بازار کند.

تنوع محصولات فروشگاه سیم و کابل شرکت سیمند کابل بسیار زیاد است و برای خرید بهترین نوع کابل ها برای انجام پروژه های خود، می توانید از نمایندگان مجاز این شرکت در سراسر کشور یا با تماس تلفنی به صورت غیر حضوری با استفاده از مشاوران با تجربه ما اقدام به انتخاب بهترین محصولات خود نمایید. سیمند کابل همیشه در حال کار و گسترده کردن سبد محصولات خود می باشد تا بتواند طیف وسیعی از نیازهای کاربران خود را رفع کند.

سیم و کابل خودرویی توسط این شرکت در مدل ها و ابعاد مختلفی وجود دارد که برای بسیاری از پروژه های صنعتی می تواند بسیار مفید و کاربردی باشد و حتی برای تامین برق خودرو یا لوازم الکترونیکی دیگر نیز مورد استقاده قرار می گیرد.

لینک کوتاه شده این صفحه : https://www.simandcable.com/simandp2XFD

سیم و کابل سیمند کابل شرکت سیم و کابل بهترین برند سیم و کابل خرید سیم و کابل فروش سیم و کابل سیم و کابل از کجا برخریم آیا سیم و کابل بهترین نوع است خرید بهترین نوعغ سیم و کابل فروش مستقیم سیم و کابل خرید مستقیم سیم و کابل سیمند کابل مرغوب ترین نوع سیم و کابل بهترین نوع سیم و کابل سیم و کابل افشان از کجا بخریم قیمت سیم و کابل افشان خرید سیم کابل افشان قیمت سیم و کابل از کجا بگیریم قیمت تمام سیم و کابل بهترین قیمت سیم و کابل ارزان ترین نوع قیمت سیم و کابل

سیمند کابل ، فروش سیم و کابل ، خرید سیم و کابل ، سیم و کابل ، انواع سیم و کابل

سیم و کابل  سیمند کابل فروش سیم و کابل خرید سیم و کابل سیم های قابل انعطاف سیم افشان سیم های نصب ثابت سیم مفتولی سیم خشک کابل افشان کابل انعطاف پذیر سبک کابل های نصب ثابت سبک کابل های قدرت چند رشته کابل های قدرت تک رشته کابل دو روکشه کابل تلفن سیم تلفن قیمت سیم تلفن خرید سیم نلفن خرید کابل تلفن کابل تلفن هوایی قیمت کابل تلفن هوایی کابل دو روکشه کابل های مسلح سیم فولادی کابل آرموردار کابل زره دار کابل با هادی هم مرکز کابل کانسانتریک کابل سازمانی کابل ابزار دقیق کابل کنترل انعطاف پذیر بدون شیلد کابل کنترل افشان بدون شیلد کابل کنترل افشان شیلدار سیم رانژه کابل تلفنی بیرون ساختمان کابل کواکسیال کابل مخابراتی زمینی کابل مخابراتی هوایی کابل تلفن فرکانس صوتی کابل آنتن کابل دوربین کابل آیفون سیم سخت هوایی هادی لخت مسی کابل گرد کابل تخت کابل جوشکاری با قوس الکتریکی کابل جوش کابل بالابر کابل زمینی کابل هالوژن کابل خشک قیمت کابل جوش کابل افشان چیست لیست قیمت سیم و کابل راهنمای خرید سینی کابل مجله سیم و کابل سیم و کابل ایران انواع کابل تلفن کابل آلومینیومی