کابل افشان 3 در 4

کابل افشان 3 در 4

کابل افشان 3 در 4 به دلیل مشخصات فنی خاص و منحصر به فردی که دارد، امروزه به یکی از پرکاربرد ترین کابل های افشان بازار تبدیل شده است. این کابل افشان امروزه در حوزه های مختلفی مورد استفاده قرار می گیرد. آشنایی با مشخصات فنی یک کابل به شما کمک می کند تا بتوانید از آن به بهترین شکل ممکن استفاده نمایید. ما در این مقاله به بررسی تمام مشخصات فنی مهم کابل افشان 3 در 4 می پردازیم.

در نتیجه برای آشنایی بیشتر با این محصول و تمام نکات مهم مرتبط با آن، تا انتهای این مقاله همراه ما باشید.

کابل افشان 3 در 4

بررسی مشخصات فنی کابل :

در این بخش از مقاله به بررسی مشخصات فنی کابل کابل افشان 3 در 4 می پردازیم. از سری مهمترین مشخصات فنی یک کابل برق می توان رشته های به کار رفته در آن، انعطاف پذیری، مقاومت، نوع و جنس روکش به کار رفته بر روی آن، عایق موجود در اطراف کابل های هادی و … اشاره کرد. ما در بخش های بعدی مقاله به طور کامل، تمامی آپشن های فوق را بررسی می کنیم.

رشته های هادی به کار رفته در کابل افشان 3 در 4 :

رشته های هادی به کار رفته در کابل افشان 3 در 4، مهم ترین بخش این محصول می باشند. تمام عملکرد و بازدهی این محصول وابسته به رشته های هادی موجود در آن می باشد. برای ساخت کابل افشان 3 در 4 از رشته های مسی آنیل شده استفاده می شود.

رشته های مسی آنیل شده به کار رفته در این کابل ها از گروه ۵ می باشند. این مدل سیم های هادی قابلیت انعطاف پذیری مناسبی می باشند. دلیل اصلی پر کاربرد بودن سیم های افشان ساخته با کمک رشته های هادی آنیل شده، همین انعطاف پذیری مناسب و قابل توجه ایشان می باشد.

روکش سیم :

روکش به کار رفته بر روی کابل افشان 3 در 4 مانند اغلب سیم های افشار موجود در بازار، از جنس PVC می باشد. قطر این روکش وابسته به برند تولید کننده سیم متغیر می باشد. برخی از کارخانه های تولید کننده این محصولات از مواد اولیه بیشتری برای تولید این روکش ها استفاده می کنند.

به همین دلیل قطر نهایی روکش عایق محصولات ایشان نیز بیشتر می باشد. اما به طور کلی قطر روکش یک کابل افشان 3 در 4 برابر با حدود ۰.۱ میلی متر می باشد. دقت داشته باشید که قطر عایق اطراف رشته های هادی با روکش کلی دور سیم متفاوت است. در ادامه مشخصات عایق به کار رفته در رشته های هادی مسی را نیز بررسی خواهیم کرد.

کابل افشان 3 در 4

ضخامت و قطر بخش های مختلف کابل افشان 3 در 4 :

قطر و ضخامت کابل های برق، جز مهم ترین مشخصه های فنی آن ها می باشند. به طوری که کاربرد، مهم مصرف و … این محصولات وابسته به قطر و ضخامت ایشان تعیین می شود. همانطور که از نام این محصول می توان حدس زد، درون کابل افشان 3 در 4 از سه عدد رشته با سطح مقطع معادل ۴ میلی متر مربع استفاده شده است.

دقت داشته باشید که سطح مقطع کلی این سیم بیشتر از مجموعه این سه سطح مقطع می باشد .زیرا مواردی همچون عایق های دور رشته های هادی، روکش بیرونی و … نیز به آن ها اضافه شده و سطح مقطع کلی را افزایش می دهند. قطر خارجی کابل افشان 3 در 4 به طور میانگین برابر با حدود ۱۱.۲ میلی متر می باشد. اما لازم به ذکر است که این عدد ممکن است با نوسانات بسیار اندکی رو به رو شود.

مقاومت رشته های هادی :

مقاومت کابل افشان 3 در 4، یکی از مهم ترین مشخصات فنی این محصول می باشد. میزان مقاومت نه تنها در این محصول بلکه در تمام کابل ها و سیم های برق از اهمیت بسیار زیادی برخوردار است. مقاومت می تواند تاثیر بسیار چشمگیری بر روی کارایی، بازدهی و عملکرد یک سیم و کابل برق داشته باشد.

به همین دلیل این پارامتر یکی از مهم ترین مواردی است که در هنگام خرید کابل افشان 3 در 4 باید به آن دقت داشته باشد. مقاومت کابل افشان 3 در 4 به طور میانگین برای هر کیلومتر از این سیم برابر با حدود ۴.۹۵ اهم در کیلومتر می باشد. دقت داشته باشید که این عدد برای دمای حدود ۲۰ درجه سانتی گراد می باشد. نوسانات دما و سرد یا گرم شدن هوا می تواند تاثیر نسبتا قابل توجهی بر روی مقاومت سیم بگذارد.

عایق به کار رفته در کابل افشان 3 در 4 :

عایق به کار رفته بر روی رشته های هادی مسی، یکی دیگر از بخش های مهم کابل افشان 3 در 4 می باشد. لازم به ذکر است که این بخش به طور کامل با روکش بیرونی و کلی اطراف سیم متفاوت است. این عایق دور تا دور تمامی رشته های هادی موجود در سیم وجود دارد. عایق موجود در کابل سبب جلوگیری اتصال بین سه رشته ی موجود در کابل می شود.

قطر عایق به کار رفته در اطراف رشته های مسی و هادی موجود در این کابل به طور میانگین برابر با حدود ۰.۷ میلی متر می باشد. این آپشن نیز وابسته به برند تولید کننده کابل بوده و می تواند دچار نوسان شود.

کابل افشان 3 در 4

قیمت  کابل افشان 3 در 4 :

قیمت کابل افشان 3 در 4 مانند سایر تجهیزات برقی و الکتریکی موجود در بازار همواره با تغییر و نوسان رو به رو بوده است. فاکتور ها و پارامتر های متنوعی می توانند بر روی قیمت نهایی این محصول تاثیر داشته باشند. به عنوان مثال محصولات تولید شده توسط برخی برند های مشهور موجود در بازار، قیمت بیشتری نسبت به محصولات برند های معمولی تر دارند.

دقت داشته باشید که خرید از برند های مشهور و پرطرفدار همواره به معنی خرید یک محصول با کیفیت و ایمن نمی باشد. در کنار آپشن فوق، مواردی همچون نوسانات نرخ ارز، کیفیت ساخت سیم، متراژ و طول سیم، جنس متریال به کار رفته در سیم و … نیز می توانند بر روی قیمت نهایی کابل افشان 3 در 4 تاثیر گذار باشند.

کابل افشان 3 در 4

لینک کوتاه شده این صفحه : https://www.simandcable.com/simand3kgDT

سیم و کابل سیمند کابل شرکت سیم و کابل بهترین برند سیم و کابل خرید سیم و کابل فروش سیم و کابل سیم و کابل از کجا برخریم آیا سیم و کابل بهترین نوع است خرید بهترین نوعغ سیم و کابل فروش مستقیم سیم و کابل خرید مستقیم سیم و کابل سیمند کابل مرغوب ترین نوع سیم و کابل بهترین نوع سیم و کابل سیم و کابل افشان از کجا بخریم قیمت سیم و کابل افشان خرید سیم کابل افشان قیمت سیم و کابل از کجا بگیریم قیمت تمام سیم و کابل بهترین قیمت سیم و کابل ارزان ترین نوع قیمت سیم و کابل سیمند کابل - سیم و کابل - سیم و کابل مرغوب - سیم و کابل استاندارد - انواع سیم و کابل - بهترین نوع سیم و کابل - خرید سیم و کابل - فروش سیم و کابل - قروشنده سیم و کابل - سیم و کابل ارزان - سیم و کابل با کیفیت - سیم و کابل لاله زار - قیمت سیم و کابل - قیمت سیم و کابل سیمند کابل - سیم و کابل دست دوم - خرید سیم و کابل - فروش سیم و کابل - عکس های سیم و کابل - تائیدیه سیم و کابل - تائیدیه های سیم و کابل سیمند کابل - عکس های کارخانه سیمند کابل - خبر های سیم و کابل - قیمت مس - قیمت مس سیم و کابل - مس آزاد سیم و کابل - نمایندگی سیم و کابل - نمایندگی سیمند کابل - پیگیری محصولات سیمند کابل - محصولات درون چاهی - قیمت سیم 1/5 - قسمت سیم 2/5 - قیمت سیم و کابل های ساختمانی - سیم یک - سیم 1×10 - سیم 1/5×1 - سیم 2/5×1 - سیم های متصل - انواع سیم و کابل - فروشنده سیم و کابل - خرید سیم و کابل سیمند کابل - بهترین نوع سیم و کابل در بازار - سیم سیما - سیم سیمکو - سیم و کابل ابهر

سیمند کابل ، فروش سیم و کابل ، خرید سیم و کابل ، سیم و کابل ، انواع سیم و کابل

سیم و کابل  سیمند کابل فروش سیم و کابل خرید سیم و کابل سیم های قابل انعطاف سیم افشان سیم های نصب ثابت سیم مفتولی سیم خشک کابل افشان کابل انعطاف پذیر سبک کابل های نصب ثابت سبک کابل های قدرت چند رشته کابل های قدرت تک رشته کابل دو روکشه کابل تلفن سیم تلفن قیمت سیم تلفن خرید سیم نلفن خرید کابل تلفن کابل تلفن هوایی قیمت کابل تلفن هوایی کابل دو روکشه کابل های مسلح سیم فولادی کابل آرموردار کابل زره دار کابل با هادی هم مرکز کابل کانسانتریک کابل سازمانی کابل ابزار دقیق کابل کنترل انعطاف پذیر بدون شیلد کابل کنترل افشان بدون شیلد کابل کنترل افشان شیلدار سیم رانژه کابل تلفنی بیرون ساختمان کابل کواکسیال کابل مخابراتی زمینی کابل مخابراتی هوایی کابل تلفن فرکانس صوتی کابل آنتن کابل دوربین کابل آیفون سیم سخت هوایی هادی لخت مسی کابل گرد کابل تخت کابل جوشکاری با قوس الکتریکی کابل جوش کابل بالابر کابل زمینی کابل هالوژن کابل خشک قیمت کابل جوش کابل افشان چیست لیست قیمت سیم و کابل راهنمای خرید سینی کابل مجله سیم و کابل سیم و کابل ایران انواع کابل تلفن کابل آلومینیومی