کابل های کمربندی

کابل های کمربندی

کابل هایی را که در آنها برای تمام رشته های سیم بکار گرفته شده در داخل کابل از یک غلاف فلزی به طور مشترک استفاده می شود به کابل های کمربندی شهرت دارند . از این کابل های کمربندی بطور خاص تا ولتاژ 20 کیلوولت استفاده می گردد . در ساخت این کابل ها سه یا چهار رشته از سیم های عایق شده را به هم تابیده و در خاتمه بر روی آنها نوار کاغذی مخصوصی همانند کمربند  می پیچند. سطح مقطع این کابل ها از 5/1 میل متر مربع تا 1000 میلی متر مربع می باشد .

شایان ذکر است که در شبکه های شهری و در ولتاژ 220 ولت تا 380 ولت از کابل های کمربندی می توان استفاده نمود . در این نوع از کابل ها معمولا و در بیشتر موارد سیم های فاز را به شکل قطاعی یا سکتور و سیم نول را با مقطع دایره ای شکل می سازند .

به دلیل وجود شدت میدان مغناطیسی ، از کابل های کمربندی در ولتاژهای بالا بصورت گسترده استفاده نمی گردد زیرا این گونه کابل ها از لحاظ استحکام عایقی ضعیف می باشند به همین جهت در ولتاژهای بالا بیشتر از کابل های تک رشته با غلاف سربی مخصوص استفاده می گردد .

همچنین کار کردن و نصب کابل های تک رشته ای آسانتر از کابل های کمربندی می باشد . همچنین کابل هایی که دارای سه غلاف می باشد از قابلیت جریان دهی بالاتری نسبت به کابل های کمربندی برخوردارند . بصورت کلی جهت هر کابل دو مشخصه مهم را باید در نظر گرفت :

 – ولتاژ الکتریکی که کابل بایستی در آن ولتاژ مورد استفاده قرار گیرد

–  قابلیت ماکزیمم جریان دهی کابل .

در این بین ولتاژ الکتریکی قابل تحمل برای هر کابلی بستگی به ضخامت عایق بکار رفته بین دو رشته و ماکزیمم جریانی که از یک کابل می تواند عبور نماید نیز بستگی به سطح مقطع رشته های کابل دارد .

در کابل هایی که امروزه مورد استفاده قرار می گیرند ، ساختار کابل می بایستی به گونه ای در نظر گرفته شود که تحمل مناسب شدت میدان الکتریکی را داشته باشند به همین دلیل یک جریان ثابت هرچه ولتاژ کابل افزایش یابد باید سطح مقطع کابل نیز افزایش پیدا کند .

نکته دیگر در مورد کابل هایی که در فشار ضعیف مورد استفاده قرار می گیرند این است که درجه حرارت کاری آنها برای کابل های مورد استفاده در محدوده ولتاژی 6/0 تا 1 کیلوولت نباید از حدود 65 درجه سانتیگراد به طور تقریبی بیشتر گردد .

لینک کوتاه شده این صفحه : https://www.simandcable.com/simand9L2cJ

سیم و کابل سیمند کابل شرکت سیم و کابل بهترین برند سیم و کابل خرید سیم و کابل فروش سیم و کابل سیم و کابل از کجا برخریم آیا سیم و کابل بهترین نوع است خرید بهترین نوعغ سیم و کابل فروش مستقیم سیم و کابل خرید مستقیم سیم و کابل سیمند کابل مرغوب ترین نوع سیم و کابل بهترین نوع سیم و کابل سیم و کابل افشان از کجا بخریم قیمت سیم و کابل افشان خرید سیم کابل افشان قیمت سیم و کابل از کجا بگیریم قیمت تمام سیم و کابل بهترین قیمت سیم و کابل ارزان ترین نوع قیمت سیم و کابل سیمند کابل - سیم و کابل - سیم و کابل مرغوب - سیم و کابل استاندارد - انواع سیم و کابل - بهترین نوع سیم و کابل - خرید سیم و کابل - فروش سیم و کابل - قروشنده سیم و کابل - سیم و کابل ارزان - سیم و کابل با کیفیت - سیم و کابل لاله زار - قیمت سیم و کابل - قیمت سیم و کابل سیمند کابل - سیم و کابل دست دوم - خرید سیم و کابل - فروش سیم و کابل - عکس های سیم و کابل - تائیدیه سیم و کابل - تائیدیه های سیم و کابل سیمند کابل - عکس های کارخانه سیمند کابل - خبر های سیم و کابل - قیمت مس - قیمت مس سیم و کابل - مس آزاد سیم و کابل - نمایندگی سیم و کابل - نمایندگی سیمند کابل - پیگیری محصولات سیمند کابل - محصولات درون چاهی - قیمت سیم 1/5 - قسمت سیم 2/5 - قیمت سیم و کابل های ساختمانی - سیم یک - سیم 1×10 - سیم 1/5×1 - سیم 2/5×1 - سیم های متصل - انواع سیم و کابل - فروشنده سیم و کابل - خرید سیم و کابل سیمند کابل - بهترین نوع سیم و کابل در بازار - سیم سیما - سیم سیمکو - سیم و کابل ابهر

سیمند کابل ، فروش سیم و کابل ، خرید سیم و کابل ، سیم و کابل ، انواع سیم و کابل

سیم و کابل  سیمند کابل فروش سیم و کابل خرید سیم و کابل سیم های قابل انعطاف سیم افشان سیم های نصب ثابت سیم مفتولی سیم خشک کابل افشان کابل انعطاف پذیر سبک کابل های نصب ثابت سبک کابل های قدرت چند رشته کابل های قدرت تک رشته کابل دو روکشه کابل تلفن سیم تلفن قیمت سیم تلفن خرید سیم نلفن خرید کابل تلفن کابل تلفن هوایی قیمت کابل تلفن هوایی کابل دو روکشه کابل های مسلح سیم فولادی کابل آرموردار کابل زره دار کابل با هادی هم مرکز کابل کانسانتریک کابل سازمانی کابل ابزار دقیق کابل کنترل انعطاف پذیر بدون شیلد کابل کنترل افشان بدون شیلد کابل کنترل افشان شیلدار سیم رانژه کابل تلفنی بیرون ساختمان کابل کواکسیال کابل مخابراتی زمینی کابل مخابراتی هوایی کابل تلفن فرکانس صوتی کابل آنتن کابل دوربین کابل آیفون سیم سخت هوایی هادی لخت مسی کابل گرد کابل تخت کابل جوشکاری با قوس الکتریکی کابل جوش کابل بالابر کابل زمینی کابل هالوژن کابل خشک قیمت کابل جوش کابل افشان چیست لیست قیمت سیم و کابل راهنمای خرید سینی کابل مجله سیم و کابل سیم و کابل ایران انواع کابل تلفن کابل آلومینیومی ;