منظور از کابل‌های تلفن فرکانس صوتی چیست

از کابل‌های تلفن فرکانس صوتی برای انتقال دادن سیگنال‌های آنالوگ یا دیجیتال استفاده می‌شود و نصب آن‌ها به صورت ثابت می‌باشد. اگر می‌خواهید درباره کابل‌های تلفن فرکانس صوتی اطلاعات بیشتری داشته باشید، این مقاله را از دست ندهید و تا انتهای آن با ما همراه باشید.

هادی این کابل‌ها از مس آنیل شده تک مفتولی ساخته شده است، رشته‌های این سیم به صورت جفتی و زوج بهم تابیده شده‌اند و هر کدام از آن‌ها رنگ‌های خاص خود را دارند.

معمولا با شنیدن کابل‌های تلفن فرکانس صوتی، به یاد تلفن و نقش بسیار مهم آن در زندگی خواهید افتاد. همانطور که می‌دانید تلفن یکی از اختراعات بسیار مهم در جهان می‌باشد که باعث برقراری ارتباط بین افراد مختلف در سراسر جهان می‌شود. این برقراری ارتباط توسط سیم‌های مختلفی انجام می‌گیرد و بدون وجود این سیم‌ها برقراری ارتباط ممکن نیست.

 

کابل‌های تلفن فرکانس صوتی

 

همانطور که می‌دانید، دنیای الکترونیک و سیم‌ها یک دنیای شگفت انگیز و بزرگ می‌باشد و سیم و کابل‌های متفاوت و متنوعی در آن وجود دارند که هر کدام از آن‌ها برای انجام کار خاصی تولید شده‌اند.

ممکن است تصور کنید که سیم و کابل‌ها همگی شبیه به یکدیگر هستند و هیچ فرقی ندارد که از کدام سیم یا کابل استفاده کنید. اما این تصور کاملا اشتباه است و هر نوع سیم و کابلی وظیفه‌ی خاصی را انجام می‌دهد و برای انجام کار خاصی از آن استفاده می‌کنند.

بهتر است هنگام خرید سیم و کابل‌ها به نوع آن‌ها و وظیفه‌ای که قرار است انجام دهند، توجه کنید و آن‌ها را متناسب با وظیفه‌ای که انجام می‌دهند انتخاب کنید.

نحوه خرید کابل های تلفن فرکانس صوتی:

اگر قصد خرید کابل‌های تلفن فرکانس صوتی را دارید و به دنبال یک مرکز معتبر می‌گردید، بهتر است به فروشگاه اینترنتی سیمند کابل مراجعه کنید.

فروشگاه اینترنتی سیمند کابل با جمع آوری بهترین و مرغوب‌ترین سیم‌ و کابل‌ها، به خوبی توانسته است در دل مشتریان خود جا باز کند و بهترین محصولات را در اختیار آن‌ها قرار دهد.

توجه به این نکته حائز اهمیت است که کارشناسان و متخصصان فروشگاه سیمند کابل همواره آماده پاسخگویی به سوالات شما هستند و برای خرید یک محصول استاندارد و مناسب به شما کمک می‌کنند.

با خرید از فروشگاه سیمند کابل می‌توانید با خیالی آسوده از سیم و کابل مورد نظر خود استفاده کنید و نگران خراب شدن آن نباشید. زیرا این فروشگاه معتبر بهترین محصولات را در اختیار شما قرار می‌دهد.

ممکن است تصور کنید که این فروشگاه خوش‌نام، بهترین و باکیفیت‌ترین محصولات خود را با قیمت بالایی به فروش می‌رساند. اما این‌چنین نیست و این فروشگاه شگفت انگیز محصولات خود را با قیمتی بسیار مناسب و به صرفه به فروش می‌رساند.

سیمند کابل با حذف واسطه‌ها به خوبی توانسته است، محصولات را با بهترین قیمت به فروش برساند و هیچ گونه هزینه اضافی از شما دریافت نکند.

برای خرید کابل‌های تلفن فرکانس صوتی از فروشگاه سیمند کابل، می‌توانید به سایت معتبر سیمند کابل مراجعه کنید و محصول مورد نظر خود را از میان محصولات فوق العاده‌ای که در این فروشگاه وجود دارند، انتخاب کنید و سفارش خود را ثبت کنید. بعد از چند روز کاری می‌توانید سفارشات خود را درب منزل تحویل بگیرید و از آن‌ها بهره مند شوید.

آشنایی با کابل‌های تلفن فرکانس صوتی:

همانطور که گفته شد برقراری ارتباط توسط تلفن، با استفاده از کابل‌های تلفن فرکانس صوتی انجام می‌گیرد. این کابل‌ها از چندین سیم عایق جفت شده ساخته شده‌اند که به جک تلفن منزل شما متصل می‌شود.

کابل‌های تلفن فرکانس صوتی در انواع مختلفی وجود دارند که هر کدام از آن‌ها هدف خاصی را دنبال می‌کنند، اندازه و عملکردهای متفاوتی دارند. حال شما را با برخی از رایج‌ترین کابل‌های تلفن آشنا می‌کنیم که به صورت زیر می‌باشند:

  1. کابل‌های کواکسیال:

کابل‌های کواکسیال یکی از پرطرفدارترین کابل‌های تلفن فرکانس صوتی می‌باشند که محبوبیت بسیار زیادی دارد.

این کابل یک کانال فیزیکی دارد، یک لایه عایق مقاوم دارد و ماندگاری بالایی بالایی دارد به همین دلیل می‌توانید مدت‌ها از آن استفاده کنید.

بهتر است برای نگهداری سیم برق منزل خود، اقدامات لازم را انجام دهید و از استاندارد بودن آن‌ها مطمئن شوید. کابل‌های کواکسیال در اندازه‌های مختلفی ساخته شده‌اند که هر کدام از آن‌ها عملکردهای متفاوتی دارند و دارای قابلیت انتقال قدرت می‌باشند.

توجه داشته باشید که کابل‌های کواکسیال علاوه بر ارتباط‌های مخابراتی، در اتصال تجهیزات مختلف صوتی و تصویری، تلویزیون و شبکه‌های LAN هم کاربرد دارند.

کابل های تلفن فرکانس صوتی

  1. کابل جفت پیچ خورده:

کابل جفت پیچ خورده نوع دیگری از کابل‌های تلفن فرکانس صوتی می‌باشد که از دو سیم مسی تشکیل شده است که به دور یکدیگر پیچ خورده‌اند. توجه داشته باشید که تعداد جفت‌های پیچ خورده در این کابل‌ها متفاوت می‌باشد. به این صورت که هر چقدر تعداد این سیم‌ها بیشتر باشد، بهتر است. زیرا خطرت نویز خارجی و مکالمه متقابل را کاهش می‌دهد و ماندگاری بیشتری هم دارد.

کابل جفت پیچ خوردن در دو نوع تولید شده است که به صورت زیر می‌باشند:

  • جفت پیچ خورده بدون محافظ یا UTP
  • جفت پیچ خورده محافظ یا STP

فراموش نکنید که این نوع کابل‌ها پهنای باند کمی دارند و می‌توان گفت که این نکته به عنوان ضعف این کابل‌ها شناخته شده است.

 

  1. کابل‌های فیبر نوری:

این نوع کابل‌ها یکی از جدیدترین نوع کابل‌های تلفن فرکانس صوتی می‌باشند. این کابل‌ها برای انتقال داده‌ها از فیبرهای نوری استفاده می‌کنند و داده‌ها را با استفاده از نور به جای برق منتقل می‌کنند. نحوه کار این کابل ها برخلاف کابل‌های قدیمی می‌باشد که برای انتقال داده‌ها از سیم‌های مسی استفاده می‌کردند.

فیبرهای نوری دارای لایه‌ی پلاستیکی می‌باشند که این لایه‌ها داخل یک لوله محافظ قرار دارند. این لایه، کابل فیبر نوری را در برابر تداخل‌های خارجی مقاوم می‌کند و به اتصال بسیار سریع اینترنت کمک می‌کند.

کابل‌های فیبر نوری در دو نوع موجود هستند:

  • کابل فیبر نوری تک حالته: این نوع کابل‌ها هسته‌‌ی کوچکی دارند که اجازه ورود یک حالت از نور را در زمان‌های مشخص شده می‌دهد.
  • کابل فیبر نوری چند حالته: این نوع کابل فیبر نوری قطر بیشتری دارد و اجازه ورود نور و داده‌های بیشتری را می‌دهد.

 

  1. کابل مخابراتی پر از ژله:

این نوع کابل مخابراتی یک کابل ژله‌ای نفتی می‌باشد که در برابر آب بسیار مقاوم است. این کابل یک کابل زیر زمینی است که عایق آن پلی اتیلن می‌باشد و فضاهایی که بین هادی‌ها وجود دارد را با ژله نفتی پر کرده‌اند.

این ژله‌ها کاربردهای فراوانی دارند، به عنوان مثال اگر کابل مورد نظر شما آسیب ببیند، رطوبت و آب به داخل آن نفوذ نمی‌کند. معمولا از این کابل‌ها در آب و هوای گرم و سرد استفاده می‌شود.

کابل های تلفن فرکانس صوتی

  1. کابل روبان:

به این کابل، کابل دو قلو مسطح یا کابل مسطح چند سیم هم می‌گویند که از سیم‌های عایق زیادی ساخته شده است که این سیم‌ها به صورت موازی در کنار یکدیگر قرار گرفته‌اند.

با وجود این سیم‌ها، داده‌ها به صورت همزمان انتقال می‌یابند.

 

توجه داشته باشید که کابل‌های تلفن فرکانس صوتی مانند کابل‌های برق، سیگنال‌های صوتی را حمل می‌کنند. به همین دلیل به آن‌ها کابل‌ تلفن فرکانس صوتی می‌گویند.

هر کدام از کابل‌هایی که گفته شد، پهنای باند و پیکربندی خاص خود را دارند. پس می‌توانید هنگام خرید آن‌ها به دنبال کابل‌هایی باشید که نیازهای شما را به بهترین نحو ممکن برآورده می‌سازند.

توجه داشته باشید که برای انجام هرگونه کار سیم کشی باید لوازم جانبی ایمنی مورد نیاز آن را فراهم کنید.

با خرید سیم و کابل مورد نیاز خود از فروشگاه سیمند کابل، یک خرید ایمن و مطمئن را تجربه خواهید کرد.

لینک کوتاه شده این صفحه : https://www.simandcable.com/simandVuZ6r

امکان ارسال دیدگاه وجود ندارد!