سیم رانژه تلفن چیست؟

کاربردهای سیم رانژه تلفن : یکی از محصولات که در حوزه سیم و کابل بسیار کاربرد دارد، سیم رانژه تلفن است. این محصول که برای اتصال به شبکه مخابراتی کشور در محیط های اداری، خانگی و صنعتی از آن استفاده می شود یکی از محصولات بسیار کاربردی است که تقریبا در تمام خانه ها وجود دارد.

این نوع سیم ها از نوع نیمه افشان یا سیم افشان هستند و به دلیل کاربرد مناسب خود، استانداردهای مخصوص به خود را دارند. طراحی و تولید این نوع سیم ها پیچیدگی خاص خود را دارد و شرکت های تولیدکننده این نوع کابل را به عنوان مهم ترین سیستم انتقال اطلاعات در دنیا می دانند، در ادامه این مقاله به بررسی این نوع کابل و روش های ساخت و کاربرد آن اشاره خواهیم کرد، پس تا آخر این مقاله با ما همراه باشید.

معرفی و بررسی کاربردهای سیم رانژه تلفن

سیم رانژه تلفن چیست؟

سیم رانژه تلفن در اصل یک نوع سیم افشان یا کابل افشان است. این محصول کیفیت بسیار بالایی دارد و از طریق یک لایه محافظتی از جنس لاستیک محافظت میشود. البته امروزه مدل های پی وی سی آن نیز در بازار موجود است که توسط شرکت های بزرگی چون سیمند کابل در ایران تولید میشوند. برای خرید و فروش این نوع کابل ها بهتر است استانداردهای نوشته شده بر روی آن را بررسی کنید و برای یک خرید مطمئن از فروشگاه سیم و کابل کاملا معتبر محصولات خود را خریداری کنید.

این نوع سیم از نوع نیمه افشان است که دارای چند لایه هادی از جنس مس هستند. این محصولات در کنار داشتن فناوری خاص طراحی به دلیل انتقال کم جریان برق، ابعاد بسیار کوچکی دارند و همین موضوع باعث شده تا این محصولات از قابلیت انعطاف پذیری مناسبی بهره مند شوند.

کاربرد سیم رانژه تلفن در بخش ارتباطات زمینی مخابرات برای تلفن های خانگی است. این نوع کابل ها به صورت زوج بهم تابیده عرضه شده اند و دارای 4 نوع رشته سیم مختلف هستند، که وظیفه یکی از این کابل ها انتقال جریان برق نیز می باشد.

کاربردهای سیم رانژه تلفن

طریقه ساخته شدن سیم رانژه تلفن

در ابتدا از مفتولی های سیمی برای این کابل استفاده میشود و به ازای هر کابل یک سیم نازک طراحی و تولید می شود. بعد از این موضوع این نوع کابل ها از طریق یک دستگاه مخصوص به اندازه استاندارد کشیده شده، تا یک محصول مقاوم و بسیار محکم تولید شود، سپس تمام این رشته سیم ها در کنار هم قرار گرفته و برای جلوگیری از نویز بر روی یکدیگر تابیده می شوند.

این محصولات همچنین بعد از طراحی و انجام مراحل ساخت، حال وارد فاز لایه محافظ می شوند که در این حالت یک لایه محافظ براساس استاندارد کابل بر روی آن کشیده میشود و بعد از این مرحله هر 4 رشته کابل در کنار یکدیگر مجددا درون یک کابل بزرگتر قرار میگیرند که به نام سیم رانژه تلفن شناخته میشوند.

معرفی و بررسی کاربردهای سیم رانژه تلفن

البته این تنها یکی از متداول ترین راه های ساخت این نوع کابل ها می باشد. برخی از محصولات این حوزه از نوع ضد آب هستند و برای شرایط آب و هوایی خاص طراحی شده اند که استانداردهای واتر پروف را نیز دارند به همین دلیل ساخت آنها کمی از نظر طراحی و ساختار با حالت های معمولی متفاوت است. در کل ساخت سیم رانژه تلفن بسیار ساده تر از کابل های دیگر است، زیرا از نسخه های مفتولی استفاده میکند.

کاربرد های سیم رانژه تلفن

در اصل از اسم این محصول کارکرد آن پیداست، بعد از ایجاد کابل های مخابراتی بزرگ برای یک محدود شهری، نیاز به استفاده از کابل های کوچکتر برای ایجاد انشعاب در هر منزل می باشد و برای ایجاد این نوع انشعابات از کابل اصلی از سیم رانژه تلفن استفاده میشود. این محصولات نیز بر اساس ابعاد و پروژه مورد نظر شما کاملا متفاوت می باشند و برای مصارف صنعتی انواع دیگری از آن در بازار است.

این محصولات در نوع مفتولی نیز در بازار موجود هستند که قابلیت انعطاف پذیری بسیار مناسبی دارند و بیشتر به صورت قلع اندود هستند. این نوع سیم در حالت خم شو بین -5 تا 50 درجه سانتیگراد تحمل دارد و در نصب های ثابت می تواند بین -30 تا 70 درجه را تحمل کند، به همین دلیل استفاده از این کابل ها در پروژه های روکار یا توکار می تواند بسیار مناسب باشد.

سیم رانژه تلفن

معرفی و بررسی کاربردهای سیم رانژه تلفن

در کنار این موارد برخی از کابل های تلفن نیز از لایه های ضد آتش و ضد گرما استفاده می کنند که می توانند دمای بسیار بالاتری از حد معمول را پشتیبانی کنند. به دلیل طراحی حرفه ای و استاندارد این محصولات، امکان سوکت زدن آنها نیز با استفاده از دستگاه سوکت زن بسیار ساده است و کافی است تنها کابل ها را به صورت صحیح در کنار یکدیگر قرار داده و از آنها استفاده کنید. همچنین این محصول در ایجاد  مراکز تلفن خودکار ارتباط بین کافو ها بسیار موثر است و کاربرد بسیار زیادی دارد. در این بخش است که با اتصال بین این کافوها امکان ارتباطات مخابراتی وجود دارد.

تمام محصولات تولید شده در این حوزه از استانداردهای جهان و ایران مانند IEC 60228 و ISIRI 3048 بهره می برند که نتیجه آن تولید یک محصول مناسب است. اما بهتر است قبل از خرید این نوع کابل ها برای انجام پروژه های خود از افراد باتجربه در این حوزه مشورت بگیرید، زیرا تنوع محصولات این حوزه بسیار بالا می باشد

وبسیاری از شرکت های غیر استاندارد، اقدام به کپی برداری از محصولات اصل در بازار کرده اند و این موضوع می تواند صدمات جبران ناپذیری به سیستم مخابراتی شما بزند، از طرفی انتخاب یک کابل مناسب، میتواند کیفیت مکالمات و همچنین نرخ تاخیر تماس را تا حد زیادی کاهش دهد.

از کجا سیم رانژه تلفن تهیه کنیم؟

شرکت ها و فروشگاه های بزرگ مجاز در سراسر کشور وجود دارند که با تولیدکنندگان بزرگ کابل در سراسر ایران در حال همکاری هستند و می توانند بهترین محصولات را برای شما تهیه کنند. برای خرید و فروش سیم و کابل شرکت سیمند کابل با ایجاد یک فروشگاه کامل به نام فروشگاه سیم و کابل سیمند کابل تلاش کرده است تا یک محیط کاملا مناسب به همراه استانداردهای لازم را جهت خرید راحت شما ایجاد کند.

فروشگاه سیمند کابل با ارائه مشخصات کامل تمام سیم ها و کابل های موجود و همچنین مشخص کردن استانداردها و وجود اصالت کالا، تلاش می کند تا محصولاتی کاملا حرفه ای و یک دست را وارد بازار کند. این شرکت همچنین دارای کادر بسیار باتجربه برای مشاوره نیز می باشد و شما می توانید قبل از خرید محصولات خود با افراد این شرکت در تماس باشید، تا بهترین محصول را برای انجام کارهای خود خریداری کنید.

از طرفی این شرکت با داشتن نمایندگی های مجاز در سراسر کشور در حال خدمت رسانی به تمام ایرانیان می باشد و در تلاش است تا با تولید و ایجاد تنوع بیشتر در سبد محصولات خود، بهترین و باکیفیت ترین سیم و کابل های موجود در ایران را برای شما آماده سازی کنید.

سیم رانژه مخابراتی

وجود فناوری دانش بنیان و همچنین استفاده از ظرفیت ها و مهندسان داخلی نیز سبب شده است تا تولید سیم رانژه تلفن در ایران به بهترین حالت خود دست پیدا کند و حتی با رقبای خارجی خود نیز به رقابت بپردازید. کیفیت بالا، داشتن اصالت کالا، هزینه مقرون به صرفه و عمر بسیار طولانی به نسبت محصولات دیگر موجود در بازار، تنها برخی از ویژگی های این نوع کابل های شرکت سیمند کابل می باشد.

لینک کوتاه شده این صفحه : https://www.simandcable.com/simandDhicN

امکان ارسال دیدگاه وجود ندارد!