کابل افشان 5 در 2.5

کابل افشان 5 در 2.5

کابل افشان 5 در 2.5 یک نوع کابل انعطاف پذیر می باشد که کاربرد های گسترده و وسیعی دارد. این کابل امروزه در لیست کابل های برق پر مصرف قرار می گیرد که کاربردهای مختلفی در صنایع پیدا کرده است. این کابل افشان در کنار ویژگی انعطاف پذیری، می تواند بار های مکانیکی را نیز به میزان قابل توجهی تحمل نماید. در ادامه به بررسی مشخصات فنی این کابل خواهیم پرداخت.

 

مشخصات کابل افشان 5 در 2.5 :

در این بخش از مقاله به بررسی تمامی مشخصات و ویژگی های کابل افشان 5 در 2.5 خواهیم پرداخت و شما را با بخش های مختلف این کابل آشنا خواهیم کرد.

رشته های هادی به کار رفته در کابل :

برای ساخت کابل افشان 5 در 2.5 از رشته های هادی مسی استفاده شده است. لازم به ذکر است که رشته های مسی به کار رفته در این کابل ها از نوع مس های آنیل شده می باشند. مس های آنیل شده به کار رفته در این کابل ها از گروه ۵ می باشند و می توانند ولتاژ ۳۰۰ الی ۵۰۰ ولت را تحمل نمایند. فرآیند آنیل کردن به رشته های مسی به کار رفته در این کابل ها کمک می کند تا سختی بیشتر و در عین حال انعطاف پذیری بهتری  داشته باشند.

عایق کابل افشان 5 در 2.5 :

عایق به کار رفته در اکثر این کابل ها از نوع پی وی سی می باشد. عایق های پی وی سی بهترین عملکرد و بازدهی را در بین تمامی متریال موجود در بازار دارند. این عایق ها ضمن انعطاف پذیری بالا، کارایی بسیار مناسبی  دارند. ضخامت عایق کابل افشان 5 در 2.5 برابر با ۰.۸ میلی متر می باشد. ضخامت این بخش از سیم کمتر از روکش به کار رفته در بخش بیرونی می باشد. در ادامه به بررسی سایر مشخصات این کابل ها می پردازیم.

کابل افشان 5 در 2.5

روکش به کار رفته کابل در سیم :

برای ساخت روکش کابل های افشان 5 در 2.5 مانند عایق به کار رفته در این سیم ها از پی وی سی استفاده می شود. ویژگی ها و مزیت های PVC سبب شده است که از این متریال در ساخت بسیاری از کابل های افشان استفاده شود. ضخامت روکش بیرونی این کابل برابر با ۱.۱ میلی بوده و حدود ۰.۳ میلی متر بیشتر از عایق آن ها می باشد. به این نکته دقت داشته باشید که روکش سیم، تمامی بخش های بیرونی کابل را پوشش می دهد. در حالی که عایق ها تنها دور تا دور رشته های هادی قرار می گیرند.

قطر و سطح مقطع کابل افشان 5 در 2.5 :

قطر و سطح مقطع یک کابل، تعیین کننده کاربرد و زمینه مصرف آن می باشد. به عبارت دیگر افراد فعال در حوزه برقکاری و …، کابل های مورد نیاز خود را بر اساس قطر، ضخامت و … انتخاب می کنند. قطر خارجی کابل افشان 5 در 2.5 به طور میانگین برابر با حدود ۱۲.۳ میلیمتر می باشد. سطح مقطع نامی هادی این کابل نیز برابر با ۰.۲۵×۵۰ میلی متر می باشد. لازم به ذکر است که این مدل کابل ها امروزه اغلب در متراژ های ۱۰۰ متری به فروش می رسند.

مقاومت در برابر حرارت:

مقاومت در برابر حرارت یکی دیگر از ویژگی ها و مشخصات بسیار مهم کابل های برق می باشد. مقاومت در برابر گرما یک عامل بسیار تعیین کننده می باشد که می تواند بر روی کارایی، عملکرد و … یک کابل افشان 5 در 2.5 تاثیر گذار باشد. امروزه اغلب برند های تولید کننده این محصولات تلاش می کنند تا کابل های خود را با بهترین و مقاوم ترین متریال در برابر گرما بسازند. اما به طور میانگین، اغلب کابل های افشان 5 در 2.5 می توانند تا حدود ۷۰ درجه دما را تحمل نمایند.

 

کابل افشان 5 در 2.5

مقاومت اهمی و وزن :

مقاومت اهمی کابل افشان 5 در 2.5 وابسته به دمای محیط دارد. این ویژگی به کابل افشان 5 در 2.5 تعلق نداشته و در تمامی کابل های برق موجود در بازار به همین شکل می باشد. در حال حاضر، مقاومت هادی کابل افشان 5 در 2.5 در دمای ۲۰ درجه سانتی گراد ( دمای محیط ) برابر با ۸۹/۷ اهم بر کیلومتر می باشد. وزن این کابل ها نیز به طور میانگین برابر با ۴۱۰ کیلوگرم برای هر کیلومتر می باشد.

ولتاژ نامی آخرین مشخصات فنی باقی مانده از کابل افشان 5 در 2.5 می باشد. ولتاژ نامی این کابل برابر با ۳۰۰/۵۰۰ ولت می باشد.

قیمت کابل افشان 5 در 2.5 :

قیمت خرید این کابل ها همانند سایر کابل های برق موجود در بازار، وابسته به عوامل مختلف و گوناگونی می باشد. به عنوان مثال برند تولید کننده یک کابل می تواند در لیست مهمترین عوامل تاثیرگذار بر روی قیمت آن قرار بگیرد.

امروزه برند های شناخته شده و مختلفی در بازار فعالیت می کنند که کیفیت ساخت محصولات هر یک از ایشان با هم متفاوت می باشد. به همین دلیل در هنگام خرید کابل افشان 5 در 2.5 با قیمت های متفاوتی روبرو خواهید شد. از دیگر عوامل تاثیر گذار بر روی قیمت این کابل می توان به نوسانات نرخ ارز، متریال به کار رفته در کابل، متراژ کابل و … اشاره کرد.

کابل افشان 5 در 2.5

کاربرد های سیم افشان :

به طور کلی سیم ها افشان ( کابل افشان 5 در 2.5 یکی از اعضا خانواده ایشان می باشد ) دارای کاربرد های مختلف و متفاوتی می باشد. شما می توانید از این کابل های برای مصارف عمومی استفاده کنید. اغلب کاربرد این کابل ها در بخش عمومی، مربوط به ساخت اتاق های خشک، ساخت تجهیزات الکتریکی گوناگون، ساخت کلید ها و ساخت تابلو های مختلف می شود. در کنار موارد فوق، این کابل ها در جهت استفاده های مستقیم بر روی سینی های کابل، مخازن و کانال های مختلف نیز به کار گرفته می شوند.

استفاده از این محصولات در محل هایی همچون داخل لوله ها، زیر گچ و … امکان پذیر بوده و هیچ ایرادی ندارد. به علاوه کابل افشان 5 در 2.5 می تواند محدوده ۳۰- الی ۷۵+  درجه سانتی گراد را نیز تحمل کند. به همین دلیل این مدل کابل ها امروزه به یکی از پر مصرف ترین کالا های برقی موجود در بازار تبدیل شده اند.

لینک کوتاه شده این صفحه : https://www.simandcable.com/simandl7knG

سیم و کابل سیمند کابل شرکت سیم و کابل بهترین برند سیم و کابل خرید سیم و کابل فروش سیم و کابل سیم و کابل از کجا برخریم آیا سیم و کابل بهترین نوع است خرید بهترین نوعغ سیم و کابل فروش مستقیم سیم و کابل خرید مستقیم سیم و کابل سیمند کابل مرغوب ترین نوع سیم و کابل بهترین نوع سیم و کابل سیم و کابل افشان از کجا بخریم قیمت سیم و کابل افشان خرید سیم کابل افشان قیمت سیم و کابل از کجا بگیریم قیمت تمام سیم و کابل بهترین قیمت سیم و کابل ارزان ترین نوع قیمت سیم و کابل سیمند کابل - سیم و کابل - سیم و کابل مرغوب - سیم و کابل استاندارد - انواع سیم و کابل - بهترین نوع سیم و کابل - خرید سیم و کابل - فروش سیم و کابل - قروشنده سیم و کابل - سیم و کابل ارزان - سیم و کابل با کیفیت - سیم و کابل لاله زار - قیمت سیم و کابل - قیمت سیم و کابل سیمند کابل - سیم و کابل دست دوم - خرید سیم و کابل - فروش سیم و کابل - عکس های سیم و کابل - تائیدیه سیم و کابل - تائیدیه های سیم و کابل سیمند کابل - عکس های کارخانه سیمند کابل - خبر های سیم و کابل - قیمت مس - قیمت مس سیم و کابل - مس آزاد سیم و کابل - نمایندگی سیم و کابل - نمایندگی سیمند کابل - پیگیری محصولات سیمند کابل - محصولات درون چاهی - قیمت سیم 1/5 - قسمت سیم 2/5 - قیمت سیم و کابل های ساختمانی - سیم یک - سیم 1×10 - سیم 1/5×1 - سیم 2/5×1 - سیم های متصل - انواع سیم و کابل - فروشنده سیم و کابل - خرید سیم و کابل سیمند کابل - بهترین نوع سیم و کابل در بازار - سیم سیما - سیم سیمکو - سیم و کابل ابهر

سیمند کابل ، فروش سیم و کابل ، خرید سیم و کابل ، سیم و کابل ، انواع سیم و کابل

سیم و کابل  سیمند کابل فروش سیم و کابل خرید سیم و کابل سیم های قابل انعطاف سیم افشان سیم های نصب ثابت سیم مفتولی سیم خشک کابل افشان کابل انعطاف پذیر سبک کابل های نصب ثابت سبک کابل های قدرت چند رشته کابل های قدرت تک رشته کابل دو روکشه کابل تلفن سیم تلفن قیمت سیم تلفن خرید سیم نلفن خرید کابل تلفن کابل تلفن هوایی قیمت کابل تلفن هوایی کابل دو روکشه کابل های مسلح سیم فولادی کابل آرموردار کابل زره دار کابل با هادی هم مرکز کابل کانسانتریک کابل سازمانی کابل ابزار دقیق کابل کنترل انعطاف پذیر بدون شیلد کابل کنترل افشان بدون شیلد کابل کنترل افشان شیلدار سیم رانژه کابل تلفنی بیرون ساختمان کابل کواکسیال کابل مخابراتی زمینی کابل مخابراتی هوایی کابل تلفن فرکانس صوتی کابل آنتن کابل دوربین کابل آیفون سیم سخت هوایی هادی لخت مسی کابل گرد کابل تخت کابل جوشکاری با قوس الکتریکی کابل جوش کابل بالابر کابل زمینی کابل هالوژن کابل خشک قیمت کابل جوش کابل افشان چیست لیست قیمت سیم و کابل راهنمای خرید سینی کابل مجله سیم و کابل سیم و کابل ایران انواع کابل تلفن کابل آلومینیومی ;