کابل افشان 2 در 6

کابل افشان 2 در 6

کابل افشان 2 در 6 یک محصول با سطح مقطع و قدرت هدایت جریان الکتریکی بسیار مناسب است. این نوع کابل های امروزه با توجه به ویژگی های منحصر به فرد خود، به یکی از پر مصرف ترین کالا های برقی موجود در بازار تبدیل شده اند.

کاربرد اصلی کابل افشان 2 در 6، مربوط به بخش صنعتی و ساختمان های شهری می شود. سطح مقطع، قدرت هدایت جریان، میزان انعطاف پذیری و …. این کابل ها برای پروژه های صنعتی و ساختمان بسیار مناسب می باشد. ما در این مقاله به بررسی کامل این کابل ها و مشخصات ایشان می پردازیم. در نتیجه برای آشنایی بیشتر با این محصولات تا انتهای این مقاله همراه ما باشید.

کابل افشان 2 در 6

مشخصات کابل افشان 2 در 6 :

در این بخش از مقاله به بررسی مشخصات کابل افشان 2 در 6 پرداخته و تمامی ویژگی های این محصول را به صورت مجزا و تفکیک شده بررسی خواهیم کرد.

رشته های هادی به کار رفته در کابل :

در کابل افشان 2 در 6 از رشته های هادی مسی استفاده می شود. البته دقت داشته باشید که رشته های به کار رفته در این محصول، آنیل شده می باشد و نمی توان از رشته های مسی معمولی برای ساخت این کابل ها استفاده کرد.

رشته های مسی آنیل شده به کار رفته در کابل افشان 2 در 6 معمولا در کلاس ۱ و با حالت مفتولی یا با کلاس ۵ و در حالت افشان می باشند. انتخاب نوع افشان یا مفتولی این محصولات وابسته به نیاز برقکار متفاوت بوده و یک امر کاملا تخصصی می باشد. مقاومت حرارتی رشته های هادی در حالت صاف برابر با 40- تا 70+ درجه سانتیگراد و در حالت خم شده برابر با 5- تا 50+ درجه سانتیگراد می باشد.

عایق به کار رفته بر روی سیم : جنس عایق به کار رفته بر روی سیم، وابسته به برند و  کمپانی تولید کننده محصول می باشد. اما امروزه اغلب برنده ای تولید کننده کابل افشان 2 در 6 از روکش های عایق از جنس پی وی سی برای ساخت محصولات خود استفاده می کنند

عایق های ساخته شده از پی وی سی بهترین عملکرد، بازدهی و … را در اختیار مصرف کنندگان قرار می دهند. همچنین این عایق ها سبب می شوند تا شما بتوانید به راحتی از کابل های برق مورد نیاز خود در پروژه های صنعتی یا ساختمانی استفاده نمایید.

ولتاژ نامی :

ولتاژ نامی یکی از مهم ترین مشخصات تمامی کابل های برق با هر سطح مقطع و ساختاری است. ولتاژ نامی کابل افشان 2 در 6 برابر با 600/1000 ولت می باشد.

کابل افشان 2 در 6

غلاف کابل :

غلاف کابل بخشی است که در زیر روکش عایق بیرونی و بالای سیم های هادی قرار می گیرد. این غلاف  معمولا معمولا از پی وی سی ساخته می شود تا دوام و مقاومت بالایی داشته باشد. جنس غلاف نیز وابسته برند تولید کننده کابل متغیر است.

وزن کابل افشان 2 در 6 : وزن این کابل وابسته به متراژ و جنس روکش ها و رشته های هادی به کار رفته در آن می باشد. زیرا سطح مقطع و قطر این کابل ها با یکدیگر یکسان بوده و متراژ، مهم ترین عامل تعیین کننده وزن آن ها می باشد. اما به طور کلی وزن این کابل در هر ۱۰۰۰ متر برابر با حدود ۲۸۱ کیلوگرم می باشد.

ضخامت بخش های مختلف کابل :

قطر خارجی کابل افشان 2 در 6 به طور تقریبی برابر با ۱۲.۲ میلی متر می باشد که مدل های تولید شده توسط برند های مختلف، اندکی با هم متفاوت می باشند. ضخامت روکش سیم های کابل برابر با ۰.۸ میلی متر و ضخامت روکش کابل برابر با ۱.۳ میلی متر می باشد

جریان نامی کابل افشان 2 در 6 بر پایه متراژ :

جریان نامی کابل افشان 2 در 6 تا فاصله ۵۰ متری برابر با عدد ۳۲ آمپر تک فاز می باشد. در حالی که این عدد برای مسافت های ۶۸ متری به عدد ۲۵ کاهش پیدا می کند. با ادامه روند افزایش مسافت، عدد جریان نامی کابل در فاصله ۸۰ متری با افت ۱۵ عددی مواجه شده و به عدد ۲۰ می رسد. در ادامه با افزایش مسافت کابل افشان 2 در 6، جریان نامی آن در مسافت ۱۰۱۰ متری و ۱۵۰ متری به ترتیب برابر با ۱۵ آمپر و ۱۰ آمپر می شود.

موارد مصرف کابل :

همانطور که در بخش های قبلی مقاله گفته شد، این کابل های یکی از محصولات بسیار پرکاربرد بازار می باشند. کابل افشان 2 در 6 در بازار با نام هایی مثل کابل انعطاف پذیر و … نیز شناخته می شود. این کابل امروزه توسط کمپانی های مختلفی تولید می شود که هر کدام از ان ها از یک متریال و شیوه ساخت منحصر به فرد برای ساخت محصولات خود استفاده می کنند. کابل افشان 2 در 6 پروژه های ساختمان سازی شهری، پروژه های صنعتی و … مورد استفاده قرار می گیرد.

این کابل مقاومت مناسبی در برابر گرما داشته و با توجه به خاصیت انعطاف پذیری خود می تواند در بخش های مختلفی از سازه به کار گرفته شود. در کنار موارد فوق، می توانید از کابل های فوق برای ورودی وسایل برقی مختلف نیز استفاده نمایید.

کابل افشان 2 در 6

قیمت کابل افشان 2 در 6 :

قیمت کابل افشان 2 در 6 مانند سایر تجهیزات صنعتی برقی موجود در بازار، وابسته به آپشن ها مختلفی می باشد. مواردی مثل جنس رشته های هادی به کار رفته در کابل، جنس غلاف موجود در کابل، جنس روکش بیرونی، متراژ کابل، برند تولید کننده و … جز مهم ترین عوامل تاثیر گذار بر روی قیمت این کابل های می باشند.

لازم به ذکر است که مواردی مثل نوسانات نرخ ارز نیز می توانند باعث تغییر قیمت کابل افشان 2 در 6 شوند. در انتها دقت داشته باشید که هنگام خرید این محصول به سراغ برند های با سابقه و با کیفیت موجود در بازار بروید و تا کابل ایده آل و مناسبی تهیه فرمایید. زیرا این کابل ها اغلب به صورت توکار مورد استفاده قرار می گیرند و تعویض آن ها کار بسیار سخت و دشواری می باشد. به همین دلیل در هنگام خرید کابل افشان 2 در 6، باید یک محصول مقاوم و با کیفیت را خریداری نمود.

لینک کوتاه شده این صفحه : https://www.simandcable.com/simandufFju

سیم و کابل سیمند کابل شرکت سیم و کابل بهترین برند سیم و کابل خرید سیم و کابل فروش سیم و کابل سیم و کابل از کجا برخریم آیا سیم و کابل بهترین نوع است خرید بهترین نوعغ سیم و کابل فروش مستقیم سیم و کابل خرید مستقیم سیم و کابل سیمند کابل مرغوب ترین نوع سیم و کابل بهترین نوع سیم و کابل سیم و کابل افشان از کجا بخریم قیمت سیم و کابل افشان خرید سیم کابل افشان قیمت سیم و کابل از کجا بگیریم قیمت تمام سیم و کابل بهترین قیمت سیم و کابل ارزان ترین نوع قیمت سیم و کابل سیمند کابل - سیم و کابل - سیم و کابل مرغوب - سیم و کابل استاندارد - انواع سیم و کابل - بهترین نوع سیم و کابل - خرید سیم و کابل - فروش سیم و کابل - قروشنده سیم و کابل - سیم و کابل ارزان - سیم و کابل با کیفیت - سیم و کابل لاله زار - قیمت سیم و کابل - قیمت سیم و کابل سیمند کابل - سیم و کابل دست دوم - خرید سیم و کابل - فروش سیم و کابل - عکس های سیم و کابل - تائیدیه سیم و کابل - تائیدیه های سیم و کابل سیمند کابل - عکس های کارخانه سیمند کابل - خبر های سیم و کابل - قیمت مس - قیمت مس سیم و کابل - مس آزاد سیم و کابل - نمایندگی سیم و کابل - نمایندگی سیمند کابل - پیگیری محصولات سیمند کابل - محصولات درون چاهی - قیمت سیم 1/5 - قسمت سیم 2/5 - قیمت سیم و کابل های ساختمانی - سیم یک - سیم 1×10 - سیم 1/5×1 - سیم 2/5×1 - سیم های متصل - انواع سیم و کابل - فروشنده سیم و کابل - خرید سیم و کابل سیمند کابل - بهترین نوع سیم و کابل در بازار - سیم سیما - سیم سیمکو - سیم و کابل ابهر

سیمند کابل ، فروش سیم و کابل ، خرید سیم و کابل ، سیم و کابل ، انواع سیم و کابل

سیم و کابل  سیمند کابل فروش سیم و کابل خرید سیم و کابل سیم های قابل انعطاف سیم افشان سیم های نصب ثابت سیم مفتولی سیم خشک کابل افشان کابل انعطاف پذیر سبک کابل های نصب ثابت سبک کابل های قدرت چند رشته کابل های قدرت تک رشته کابل دو روکشه کابل تلفن سیم تلفن قیمت سیم تلفن خرید سیم نلفن خرید کابل تلفن کابل تلفن هوایی قیمت کابل تلفن هوایی کابل دو روکشه کابل های مسلح سیم فولادی کابل آرموردار کابل زره دار کابل با هادی هم مرکز کابل کانسانتریک کابل سازمانی کابل ابزار دقیق کابل کنترل انعطاف پذیر بدون شیلد کابل کنترل افشان بدون شیلد کابل کنترل افشان شیلدار سیم رانژه کابل تلفنی بیرون ساختمان کابل کواکسیال کابل مخابراتی زمینی کابل مخابراتی هوایی کابل تلفن فرکانس صوتی کابل آنتن کابل دوربین کابل آیفون سیم سخت هوایی هادی لخت مسی کابل گرد کابل تخت کابل جوشکاری با قوس الکتریکی کابل جوش کابل بالابر کابل زمینی کابل هالوژن کابل خشک قیمت کابل جوش کابل افشان چیست لیست قیمت سیم و کابل راهنمای خرید سینی کابل مجله سیم و کابل سیم و کابل ایران انواع کابل تلفن کابل آلومینیومی ;