سیم افشان 1 در 0/75

سیم افشان 1 در 0/75

آشنایی با سیم افشان 1 در 0/75 :

سیم افشان 1 در 0/75 یکی از پرکاربرد ترین اعضای خانواده سیم های افشان می باشد. این نوع سیم ها دارای ویژگی های خاص و منحصر به فردی می باشند. مشخصات فنی یا همان ویژگی های منحصر به فرد یک کابل تعیین کننده محل مصرف و کاربرد های آن می باشد. ما در این مقاله تمامی مشخصات فنی مهم و کاربردی سیم افشان 1 در 0/75 را بررسی کرده و در ادامه شما را با کاربرد ها و موارد مصرف این محصول نیز آشنا خواهیم کرد. در نتیجه برای آشنایی بیشتر با این محصول، تا انتها همراه ما باشید.

بررسی مشخصات فنی سیم افشان 1 در 0/75 :‌

مشخصات فنی یک سیم افشان به یک آپشن منحصر به فرد اختصاص نیافته است و به بخش های مختلفی مربوط می شود. بررسی مشخصات فنی سیم به خریداران کمک می کند تا بتوانند بهترین محصول برای پروژه درحال ساخت خود را پیدا کنند. این مشخصات علاوه بر خریداران بر روی عملکرد افراد فعال در این حوزه نیز تاثیرگذار است.

به عنوان مثال یک برقکار ساختمانی از مشخصات فنی سیم کمک می گیرد تا بتواند از محل دقیق و بهینه ی استفاده از آن اطلاع یابد. به طور کلی همانطور که در بخش قبلی مقاله نیز گفته شد، کاربرد سیم افشان 1 در 0/75 و تمامی کابل های برق با توجه به مشخصات فنی آن تعیین می شود.

سیم افشان 1 در 0/75

رشته های هادی به کار رفته در سیم :‌

سیم افشان 1 در 0/75 با کمک رشته های هادی مسی ساخته شده است. اما دقت داشته باشید که رشته های هادی مسی به کار رفته در این سیم از نوع رشته های مسی معمولی نمی باشد. رشته های هادی موجود در این محصول از نوع مس آنیل شده گروه ۵ می باشد.

رشته های مسی آنیل شده گروه ۵ دارای ویژگی های خاص و منحصر به فردی می باشند. به عنوان مثال این رشته های دارای انعطاف پذیری بسیار خوبی می باشند. انعطاف پذیری بالای این سیم ها سبب شده است که امروزه از این محصولات در بخش های مختلف پروژه های ساختمانی و … استفاده شود.

رشته های مسی آنیل شده به کار رفته در سیم افشان 1 در 0/75 ضمن انعطاف پذیری، در برابر فشار نیز مقاوم می باشند. به طور کلی رشته های مسی آنیل شده موجود در این محصول دارای عملکرد و بازدهی بسیار مناسبی می باشند.

ضخامت و سطح مقطع بخش های مختلف :

سطح مقطع اغلب کابل های افشان از روی نام آن ها قابل تشخیص می باشند. به عنوان مثال سطح مقطع سیم افشان 1 در 0/75 برابر با ۰.۷۵ میلی متر مربع می باشد. اما درون این سیم بخش های مختلفی وجود دارد که هر کدام از آنها دارای سطح مقطع و ضخامت مخصوص به خود می باشند.

به عنوان مثال ضخامت روکش پی وی سی به کار رفته بر روی سیم افشان 1 در 0/75 برابر با حدود ۰.۶ میلی متر می باشد. قطر هر رشته هادی به کار رفته در این محصول نیز برابر با حدود ۰.۲ میلی متر و قطر خارجی با سیم افشان 1 در 0/75 برابر با ۲.۳۵ میلی متر می باشد. مشخصات فنی نظیر قطر و سطح مقطع در زمان استفاده از سیم، بسیار مهم و کاربردی می باشند.

ولتاژ نامی و مقاومت سیم افشان 1 در 0/75 :

مقاومت سیم افشان 1 در 0/75 مانند سایر سیم های افشان، وابسته به رشته های هادی آنیل شده به کار رفته درون آن می باشد. در حال حاضر مقاومت رشته های هادی آنیل شده به کار رفته در این سیم برابر با ۳۶ اهم در هر کیلومتر می باشد.

دقت داشته باشید که این میزان مقاومت در دمای ۲۰ درجه سانتی گراد می باشد و نوسانات دما می توانید باعث تغییر این مقاومت شود. ولتاژ نامی سیم افشان 1 در 0/75 نیز برابر با ۳۰۰ / ۵۰۰ ولت می باشد. آگاهی از ویژگی های فوق به شما کمک می کند تا بتوانید بهترین بازدهی را از این محصولات دریافت نمایید. در انتها دقت داشته باشید که وزن سیم افشان 1 در 0/75 در هر کیلومتر برابر حدود ۱۲ کیلوگرم می باشد.

سیم افشان 1 در 0/75

روکش عایق سیم افشان 1 در 0/75 :

سیم افشان 1 در 0/75 مانند سایر کابل های افشان دارای یک روکش عایق از جنس پی وی سی می باشد. روکش عایق به کار رفته بر روی این محصول دارای کاربرد های قابل توجهی می باشد. به عنوان مثال این عایق می تواند از رشته های هادی در برابر تغییر دما محافظت کرده و بخش قابل توجهی از این نوسانات را کاهش دهد.

در کنار ویژگی فوق، روکش های پی وی سی کمک می کنند تا شما بتوانید به راحتی از سیم های افشان 1 در 0/75 در بخش های مختلف مدنظر خود استفاده کنید. در ادامه به بررسی کاربرد این محصول و عوامل تاثیرگذار بر روی قیمت آن خواهیم پرداخت.

کاربرد سیم افشان 1 در 0/75 :

همانطور که در بخش های قبلی مقاله گفته شد، سیم افشان 1 در 0/75 یک محصول بسیار پرکاربرد می باشد. این سیم به دلیل ویژگی های گوناگونی همچون انعطاف پذیری و … در پروژه های مختلفی قابل استفاده می باشد. به عنوان مثال از این سیم افشان در زیر و روی گچ، در لوله های خرطومی، درون لوله های مختلف و … استفاده می شود.

دقت داشته باشید که این کابل ها محدودیت های مصرفی مختلفی نیز دارند. به عنوان مثال شما نمی توانید از یک سیم افشان 1 در 0/75 به طور مستقیم بر روی کانال کابل کشی، مخازن، سینی کابل و … استفاده نمایید.

سیم افشان 1 در 0/75

عوامل تاثیرگذار بر روی قیمت سیم :

قیمت نهایی تعیین شده برای یک سیم افشان 1 در 0/75 وابسته به عوامل مختلف و گوناگونی می باشد.  از سری مهم ترین عوامل تاثیر گذار بر روی قیمت این محصول می توان به کیفیت ساخت، برند تولید کننده سیم، نوع متریال به کار رفته، جنس و کیفیت رشته های هادی، متراژ و … اشاره کرد. به شما توصیه می کنیم در زمان خرید این محصولات، توجه ویژه ای به کیفیت ساخت و متریال به کار رفته در بخش های مختلف آن داشته باشید.

 

 

 

سیم افشان 1 در 0/75

لینک کوتاه شده این صفحه : https://www.simandcable.com/simandFQVf3