کاربردهای طراحی کارخانه

کاربردهای طراحی کارخانه

زمانی که از طراحی کارخانه صحبت می شود مسئله طرح ریزی و ترتیب استقرار برای احداث یک کارخانه یا تولید محصول جدیدی به نظر می آید ، در صورتیکه اکثر اوقات  مسئله تجدید نظر در یک سیستم موجود مطرح است .

عموما” موارد زیر منجر به انجام طراحی کارخانه می گردند :

۱- تغییر طرح :

 گاهی اوقات تغییر طرح یک محصول یا یک قطعه منجر به تغییر شیوه تولید می شود که این ممکن است تغییرات جزئی یا طراحی مجدد کارخانه را ایجاب کند .

۲- بزرگتر کردن یک بخش :

اگر بنا بر هردلیلی مجبور شدیم که تولید یک محصول را افزایش دهیم ، این افزایش تولید ممکن است به تغییرات کوچکی به عنوان مثال احداث اتاق جدیدی در کنار سالن اصلی منجر گردد و یا اینکه نیاز به طراحی مجدد کارخانه داشته باشد  زیرا گاهی ازدیاد تولید محصول منجر به تغییر روش تولید هم می شود و مثلا” با ماشین آلات فعلی نمی توانیم به میزان مورد نیاز تولید نمائیم .

 

کاربردهای طراحی کارخانه

کاربردهای طراحی کارخانه

۳- کوچکتر کردن یک بخش :

امکان دارد لزوم کاهش تولید یک محصول منجر به تغییر روش تولید به روش دیگری شود و این تغییر به جایگزینی وسایل جدیدی منجر شود .

۴- تولید یک محصول جدید علاوه بر محصول قبلی :

این امر گاهی مستلزم تغییرات کوچکی مانند اضافه نمودن چند ماشین جدید و گاهی مستلزم اضافه نمودن یک بخش جدید است .

۵- تغییر مکان یک بخش :

در صورتیکه طرح استقرار داخل بخش خوب باشد فقط تغییر مکان خود بخش انجام می گیرد و وسایل به همان صورت قبلی در داخل بخش جدید قرار می گیرند . ولی اگر لازم بدانیم در حین این نقل مکان می توانیم تغییراتی در طرح استقرار داخل بخش بوجود آوریم که لااقل پس از این انتقال طرح بهتری داشته باشیم .

کاربردهای طراحی کارخانه

کاربردهای طراحی کارخانه

۶- افزودن یک بخش جدید :

مثلا” ممکن است تصمیم بگیریم که از این پس محصولی را که قبلا” می خریدیم خودمان بسازیم و یا عملیات جدیدی را روی محصول انجام دهیم که قبلا” در کارخانه دیگری انجام می گردیده است . در این صورت نیز شاید مجبور به بازطراحی کارخانه شویم .

۷- تعویض وسایل قدیمی که گاهی منجر به جابجائی وسایل اطراف می شود که این نیز به طراحی مجدد نیاز دارد .

۸- تغییر در روش تولید :

هرتغییر کوچکی در محیط کار احتمالا” تاثیری در محیط های کار دیگر خواهد داشت .

۹- تقلیل هزینه :

این گزینه نیز می تواند علت یکی از تغییرات فوق باشد .

۱۰- احداث یک کارخانه جدید :

این بزرگترین مسئله طراحی کارخانه است ، در اینجا طراح هیچگونه محدودیتی که در مراحل قبل وجود داشت را نخواهد داشت . او آزاد است که مفیدترین طرحی را که ابداع نموده است ارائه نماید .

 محل ساختمان ها در طرح می توانند مشخص گردند . دسترسی به طرح ایده آل ممکن می گردد و اینجاست که ابتدا طرح ها داده می شوند و سپس ساختمان و دیوارها بر حول آن طرح ساخته می شود .

علاوه بر موارد فوق جهت انجام یک طراحی کارخانه ، موارد استثنائی نیز گاهی اوقات مارا مجبور می کند که طراحی کارخانه را مجدد انجام داده یا در طرح موجود تجدید نظر نمائیم . از جمله این موارد عبارتند از :

  • ساختمان موجود منطبق بر نیازهای کارخانه نباشد
  • نبودن یک روش تولید خطی
  • تغییرات طرح محصول یا فرآیند تولید بدون ایجاد تغییر در طرح استقرار ماشین آلات صورت گرفته باشد
  • وجود بیکاری و زمان های تلف شده توجیه ناپذیر
  • وجود مشکلات کنترل موجودی
  • پایین بودن تولید محصول در یک بخش
  • وجود انبار غیرضروری کالای نیمه ساخته شده
  • شلوغی زیاد محیط کار و جریان تولید

 

لینک کوتاه شده این صفحه : https://www.simandcable.com/simandbxSwr

سیم و کابل سیمند کابل شرکت سیم و کابل بهترین برند سیم و کابل خرید سیم و کابل فروش سیم و کابل سیم و کابل از کجا برخریم آیا سیم و کابل بهترین نوع است خرید بهترین نوعغ سیم و کابل فروش مستقیم سیم و کابل خرید مستقیم سیم و کابل سیمند کابل مرغوب ترین نوع سیم و کابل بهترین نوع سیم و کابل سیم و کابل افشان از کجا بخریم قیمت سیم و کابل افشان خرید سیم کابل افشان قیمت سیم و کابل از کجا بگیریم قیمت تمام سیم و کابل بهترین قیمت سیم و کابل ارزان ترین نوع قیمت سیم و کابل

سیمند کابل ، فروش سیم و کابل ، خرید سیم و کابل ، سیم و کابل ، انواع سیم و کابل

سیم و کابل  سیمند کابل فروش سیم و کابل خرید سیم و کابل سیم های قابل انعطاف سیم افشان سیم های نصب ثابت سیم مفتولی سیم خشک کابل افشان کابل انعطاف پذیر سبک کابل های نصب ثابت سبک کابل های قدرت چند رشته کابل های قدرت تک رشته کابل دو روکشه کابل تلفن سیم تلفن قیمت سیم تلفن خرید سیم نلفن خرید کابل تلفن کابل تلفن هوایی قیمت کابل تلفن هوایی کابل دو روکشه کابل های مسلح سیم فولادی کابل آرموردار کابل زره دار کابل با هادی هم مرکز کابل کانسانتریک کابل سازمانی کابل ابزار دقیق کابل کنترل انعطاف پذیر بدون شیلد کابل کنترل افشان بدون شیلد کابل کنترل افشان شیلدار سیم رانژه کابل تلفنی بیرون ساختمان کابل کواکسیال کابل مخابراتی زمینی کابل مخابراتی هوایی کابل تلفن فرکانس صوتی کابل آنتن کابل دوربین کابل آیفون سیم سخت هوایی هادی لخت مسی کابل گرد کابل تخت کابل جوشکاری با قوس الکتریکی کابل جوش کابل بالابر کابل زمینی کابل هالوژن کابل خشک قیمت کابل جوش کابل افشان چیست لیست قیمت سیم و کابل راهنمای خرید سینی کابل مجله سیم و کابل سیم و کابل ایران انواع کابل تلفن کابل آلومینیومی