کابل های فشار قوی گازی

کابل های فشار قوی گازی

 

کابل های فشار قوی گازی به چند نوع می باشند که عبارتند از :

کابل گازی با فشار داخلی در غلاف آلومینیومی

این نوع کابل در جایی که اختلاف سطح زیاد باشد کاربرد دارد و بصورت یک رشته و چند رشته در ولتاژهای مختلف ساخته می شود . ساختمان این کابل بسیار شبیه کابل روغنی سه سیمه می باشد .

عایق کاغذی کابل با مواد روغنی غلیظ آغشته می گردد و سپس روی آن را یک غلاف آلومینیومی می کشند که پس از مونتاژ کابل ، فضای خالی بین رشته سیم ها و غلاف آلومینیومی با گاز ازت پر می شود . فشار کابل توسط یک فشار سنج کنترل می گردد و استقامت الکتریکی این نوع از کابل بسیار بالا می باشد .

کابل گازی با فشار داخلی در لوله فولادی

عایق کاغذی این نوع از کابل ها به مواد روغنی بسیار غلیظ آغشته می شود که آخرین لایه عایق کاغذی سیم بوسیله کاغد متالیزه و نوار نازک مسی پیچیده می شود . بع از عایق نمودن سه رشته کابل ، رشته ها به یکدیگر تابیده شده و بعد با زره فولادی نازک و باریک پوشانده می شوند و سپس در داخل لوله فولادی قرار گرفته و در خاتمه لوله فولادی با ازت پر می شود .

کابل گازی با فشار خارجی در لوله فولادی

عایق کاغذی این نوع از کابل ها به مواد روغنی بسیار غلیظ آغشته می شودو بعد روی آن را با پلی اتیلن یا سرب می پوشانند و بعد سه رشته سیم عایق شده را بهم تابیده و فضای داخلی آنها را با مواد پرکننده پر می نمایند و بعد روی آن را دوباره باند پیچی نموده و سرانجام توسط یک زره فولادی حفاظت می نمایند . سپس آن را داخل یک لوله فولادی قرار می دهند و در خاتمه پس از مونتاژ کابل فضای داخل لوله فولادی را توسط گاز ازت با فشار زیاد پر می نمایند .

گاز ازت داخل لوله فولادی یک حالت فنر ارتعاشی می یابد و سبس می شود که در هنگام انبساط روغن با بالا رفتن درجه حرارت گاز فشره شده و با کم شدن بار و سرد شدن کابل ، روغن کابل در اثر فشار زیاد به داخل کاغذ فشرده و کابل وارد می شود که این امر باعث جلوگیری از بوجود آمدن خفره های خالی می گردد .

لینک کوتاه شده این صفحه : https://www.simandcable.com/simandN5P0f

سیم و کابل سیمند کابل شرکت سیم و کابل بهترین برند سیم و کابل خرید سیم و کابل فروش سیم و کابل سیم و کابل از کجا برخریم آیا سیم و کابل بهترین نوع است خرید بهترین نوعغ سیم و کابل فروش مستقیم سیم و کابل خرید مستقیم سیم و کابل سیمند کابل مرغوب ترین نوع سیم و کابل بهترین نوع سیم و کابل سیم و کابل افشان از کجا بخریم قیمت سیم و کابل افشان خرید سیم کابل افشان قیمت سیم و کابل از کجا بگیریم قیمت تمام سیم و کابل بهترین قیمت سیم و کابل ارزان ترین نوع قیمت سیم و کابل

سیمند کابل ، فروش سیم و کابل ، خرید سیم و کابل ، سیم و کابل ، انواع سیم و کابل

سیم و کابل  سیمند کابل فروش سیم و کابل خرید سیم و کابل سیم های قابل انعطاف سیم افشان سیم های نصب ثابت سیم مفتولی سیم خشک کابل افشان کابل انعطاف پذیر سبک کابل های نصب ثابت سبک کابل های قدرت چند رشته کابل های قدرت تک رشته کابل دو روکشه کابل تلفن سیم تلفن قیمت سیم تلفن خرید سیم نلفن خرید کابل تلفن کابل تلفن هوایی قیمت کابل تلفن هوایی کابل دو روکشه کابل های مسلح سیم فولادی کابل آرموردار کابل زره دار کابل با هادی هم مرکز کابل کانسانتریک کابل سازمانی کابل ابزار دقیق کابل کنترل انعطاف پذیر بدون شیلد کابل کنترل افشان بدون شیلد کابل کنترل افشان شیلدار سیم رانژه کابل تلفنی بیرون ساختمان کابل کواکسیال کابل مخابراتی زمینی کابل مخابراتی هوایی کابل تلفن فرکانس صوتی کابل آنتن کابل دوربین کابل آیفون سیم سخت هوایی هادی لخت مسی کابل گرد کابل تخت کابل جوشکاری با قوس الکتریکی کابل جوش کابل بالابر کابل زمینی کابل هالوژن کابل خشک قیمت کابل جوش کابل افشان چیست لیست قیمت سیم و کابل راهنمای خرید سینی کابل مجله سیم و کابل سیم و کابل ایران انواع کابل تلفن کابل آلومینیومی