پلیمر

پلیمر

 

واژه پلیمر به موادی اطلاق می گردد که ملکول آنها ساختار زنجیری داشته و بصورت مصنوعی سنتز گردیده و یا از طبیعت به دست می آید . از این مواد در ساختمان سیم و کابل به عنوان عایق ، پرکننده و یا روکش بهره گرفته می شود .

امروزه پلیمرهای بسیاری در دسترس قرار دارند که با تغییر در ساختمان ملکولی آنها ، ویژگی های تازه ای پیدا می کنند .

پلیمرها به دلیل نارسایی الکتریکی  در ساختار سیم های افشان ، سیم های مفتولی و کابل های الکتریکی ، کابل های مخابراتی ، کابل های کنترل ، کابل های ابزار دقیق و مصارف گسترده دارند . در یک مدار الکتریکی ، عایق وظیفه ممانعت از تماس و برقراری اتصال الکتریکی بین هادی در رشته سیم ها را بر عهده دارد . بر این اساس بسته به نیاز ویژه هر سیستم از گازها ، مایعات و جامدات می توان به عنوان عایق استفاده کرد . با وجودی که وظیفه عایق ، محدود کردن جریان برق از هادی به زمین و یا پتانسیل پایین تر است ، عایق های جامد نقش حفاظ الکتریکی / مکانیکی را نیز دارند .

 

 

امروزه مهمترین انواع پلیمرهای خشک به گروه های زیر تقسیم بندی می گردند :

  • الاستیک ها
  • پلیمرهای گرمانرم
  • پلیمرهای گرما سخت

در سیم ها و کابل های فشار ضعیف ،  عایق های جامد معمولا” علاوه بر خواص الکتریکی ، خواص مکانیکی مناسبی را نیز دارا هستند .

پلیمرها از یک مونومر و یا از ترکیب چندین مونومر تشکیل می شود که در یک یا چند ساختار زنجیری تکرار می شوند . این تعریف علاوه بر مواد با منشاء صنعتی ، موادی همانند سلولز را نیز در بر می گیرد .

در هر صورت اگر زنجیره پلیمر از یک مونومر تشکیل شده باشد این زنجیره را هومو پلیمر و اگر از دو مونومر مختلف ساخته شده باشد زنجیره را کوپلیمر می گویند .

از پلیمرها گرمانرم می توان به پلی وینیل کلراید یا پی وی سی ، پلی اتیلن و پروپیلن اشاره نمود .

 

پلیمر

پلیمر

پلیمر

پلیمر

 

 

 همچنین از الاستیک ها می توان به لاستیک سیلیکون ، اتیلن وینیل استان و پلی اتیلن کراس لینک اشاره نمود .

پلیمر

پلیمر

لینک کوتاه شده این صفحه : https://www.simandcable.com/simandLxOLM

سیم و کابل سیمند کابل شرکت سیم و کابل بهترین برند سیم و کابل خرید سیم و کابل فروش سیم و کابل سیم و کابل از کجا برخریم آیا سیم و کابل بهترین نوع است خرید بهترین نوعغ سیم و کابل فروش مستقیم سیم و کابل خرید مستقیم سیم و کابل سیمند کابل مرغوب ترین نوع سیم و کابل بهترین نوع سیم و کابل سیم و کابل افشان از کجا بخریم قیمت سیم و کابل افشان خرید سیم کابل افشان قیمت سیم و کابل از کجا بگیریم قیمت تمام سیم و کابل بهترین قیمت سیم و کابل ارزان ترین نوع قیمت سیم و کابل

سیمند کابل ، فروش سیم و کابل ، خرید سیم و کابل ، سیم و کابل ، انواع سیم و کابل

سیم و کابل  سیمند کابل فروش سیم و کابل خرید سیم و کابل سیم های قابل انعطاف سیم افشان سیم های نصب ثابت سیم مفتولی سیم خشک کابل افشان کابل انعطاف پذیر سبک کابل های نصب ثابت سبک کابل های قدرت چند رشته کابل های قدرت تک رشته کابل دو روکشه کابل تلفن سیم تلفن قیمت سیم تلفن خرید سیم نلفن خرید کابل تلفن کابل تلفن هوایی قیمت کابل تلفن هوایی کابل دو روکشه کابل های مسلح سیم فولادی کابل آرموردار کابل زره دار کابل با هادی هم مرکز کابل کانسانتریک کابل سازمانی کابل ابزار دقیق کابل کنترل انعطاف پذیر بدون شیلد کابل کنترل افشان بدون شیلد کابل کنترل افشان شیلدار سیم رانژه کابل تلفنی بیرون ساختمان کابل کواکسیال کابل مخابراتی زمینی کابل مخابراتی هوایی کابل تلفن فرکانس صوتی کابل آنتن کابل دوربین کابل آیفون سیم سخت هوایی هادی لخت مسی کابل گرد کابل تخت کابل جوشکاری با قوس الکتریکی کابل جوش کابل بالابر کابل زمینی کابل هالوژن کابل خشک قیمت کابل جوش کابل افشان چیست لیست قیمت سیم و کابل راهنمای خرید سینی کابل مجله سیم و کابل سیم و کابل ایران انواع کابل تلفن کابل آلومینیومی