پخت پلی اتیلن با استفاده از سیلان کابل 

پخت پلی اتیلن با استفاده از سیلان کابل

 

این روش از جدیدترین روش های پخت پلی اتیلن می باشد . در این روش پلیمر پلی اتیلن با استفاده از روش پل های سیلوکسان کراس لینک می گردد . اصول پایه ای این روش توسط کورنینگ در 1970 میلادی و در کشور انگلستان تکمیل گردید . این روش یک شیوه دوجزیی است مه در آن هردوماده را همزمان آماده می سازند :

نخستین ماده پلیمر پلی اتیلن است که می بایستی کراس لینک گردد و ماده دیگر واکنش گری می باشد که فرآیند پخت به کمک آن ادامه می یابد . این دو ماده در دستگاه اکسترودر با یکدیگر آمیخته شده و پلی اتیلن شناور در آب یا بخار کم فشار در کنار کاتالیست پخته و کراس لینک می گردد .

 

 

پخت پلی اتیلن با استفاده از سیلان کابل 

پخت پلی اتیلن با استفاده از سیلان کابل

 

بدلیل آنکه بنیان ها همواره در حال بازیابی هستند در این روش تنها به مقدار اندکی پراکسید دی کیومیل نیاز می باشد . در روش پراکسید از آنجا که آب عامل واقعی فرآیند است مقدارش زیاد است ولی از آنجاییکه پلیمر اتیلن در دمای 80 درجه سانتیگراد تنها قادر به جذب 100 ppm آب می باشد لذا xlpe  حاصل همواره مقدار اندکی آب دارد .

این فرآیند در حضور آب و یک کاتالیست انجام می گیرد . در این روش الکوکسی سیلانها به صورت بنیان به زنجیره های پلیمر پیوند خورده و سپس در کنار آب یک فرآیند هیدرولیز روی می دهد و به دنبال آن گروه های سیلانولی شکل گرفته که بندهای میان میلوکسانها را به یکدیگر پیوند می دهند . از آنجا که سیلان پیوند خورده می تواند تا سه گروه الکوکسی واکنش دار را در خود جای دهد این امکان را ایجاد می نماید که در نقاطی از ماده گروه درهمی از پیوندها ایجاد گردد .

همانند پلی اولفین ها ، xlpe نیز در برابر پدیده اکسایش تابعی است از زمان و دمای وابسته به تجزیه اکسایشی و می بایستی با افزودن چند اکسیدانت آن را در برابر این پدیده حفظ کرده تا بتواند در زمان طولانی بهره برداری در برابر دمای 90 درجه سانتیگراد مقاومت لازم را داشته باشد .

از آنجا که آب به عنوان عامل کراس لینک ، در ماده برجای می ماند و به اجبار به درون گوشت عایق رانده می شود لذا هرچه ضخامت عایق بیشتر باشد زمان مورد نیاز پخت بیشتر خواهد گردید .

البته زمان انجام فرآیند نیز محدود می باشد ، معمولا” زمان پخت لایه ای به کلفتی 5/2 میلی متر در دمای 90 درجه سانتیگراد در آب ، نزدیک به 4 ساعت می باشد .

لینک کوتاه شده این صفحه : https://www.simandcable.com/simandwWuAq

سیم و کابل - سیمند کابل - خرید سیم و کابل - فروش سیم وکابل - فروشنده سیم و کابل - فروشسیم و کابل - فروش سیم وکابل - انواع سیم و کابل - سیم و کابل - سیم و کابل خوب - سیم و کابل درجه یک - بهترین سیم و کابل - سیم وکابل اصل - سیم وکابل با کیفیت - سیم کابل - فروش سیم کابل - خرید سیم کابل - با کیفیت ترین سیم برق - بهترین سیم و کابل ایران - خرید سیم ساختمان - با کیفیت ترین سیم برق - کابل صنعتی افشان - با کیفیت ترین کابل برق - سیم افشان چیست - کابل ساختمانی - سیم ساختمان - کابل برق مفتولی - کابل برق - فروش سیم ساختمانی - خرید سیم برق مفتولی - خرید کابل برق - سیم و کابل - انواع سیم و کابل - سیم وکابل - قیمت سیم برق - سیم برق قیمت - کابل صنعتی - انواع کابل صنعتی - فروش کابل صنعتی - فروش سیم و کابل آنلاین - سیم و کابل انلاین - اطلاعات سیم و کابل فروش سیم و کابل - خرید سیم و کابل - فروش سیم و کابل برق - فروش کابل برق - انواع سیم و کابل - فروش سیم و کابل - خرید سیم و کابل - خرید سیم برق - خرید کابل برق - فروش کابل برق - فروش سیم برق - فروش سیم و کابل برق - خرید سیم و کابل برق

سیمند کابل ، فروش سیم و کابل ، خرید سیم و کابل ، سیم و کابل ، انواع سیم و کابل

سیم و کابل  سیمند کابل فروش سیم و کابل خرید سیم و کابل سیم های قابل انعطاف سیم افشان سیم های نصب ثابت سیم مفتولی سیم خشک کابل افشان کابل انعطاف پذیر سبک کابل های نصب ثابت سبک کابل های قدرت چند رشته کابل های قدرت تک رشته کابل دو روکشه کابل تلفن سیم تلفن قیمت سیم تلفن خرید سیم نلفن خرید کابل تلفن کابل تلفن هوایی قیمت کابل تلفن هوایی کابل دو روکشه کابل های مسلح سیم فولادی کابل آرموردار کابل زره دار کابل با هادی هم مرکز کابل کانسانتریک کابل سازمانی کابل ابزار دقیق کابل کنترل انعطاف پذیر بدون شیلد کابل کنترل افشان بدون شیلد کابل کنترل افشان شیلدار سیم رانژه کابل تلفنی بیرون ساختمان کابل کواکسیال کابل مخابراتی زمینی کابل مخابراتی هوایی کابل تلفن فرکانس صوتی کابل آنتن کابل دوربین کابل آیفون سیم سخت هوایی هادی لخت مسی کابل گرد کابل تخت کابل جوشکاری با قوس الکتریکی کابل جوش کابل بالابر کابل زمینی کابل هالوژن کابل خشک قیمت کابل جوش کابل افشان چیست لیست قیمت سیم و کابل راهنمای خرید سینی کابل مجله سیم و کابل سیم و کابل ایران انواع کابل تلفن کابل آلومینیومی