پخت پلی اتیلن با استفاده از سیلان کابل 

پخت پلی اتیلن با استفاده از سیلان کابل

 

این روش از جدیدترین روش های پخت پلی اتیلن می باشد . در این روش پلیمر پلی اتیلن با استفاده از روش پل های سیلوکسان کراس لینک می گردد . اصول پایه ای این روش توسط کورنینگ در 1970 میلادی و در کشور انگلستان تکمیل گردید . این روش یک شیوه دوجزیی است مه در آن هردوماده را همزمان آماده می سازند :

نخستین ماده پلیمر پلی اتیلن است که می بایستی کراس لینک گردد و ماده دیگر واکنش گری می باشد که فرآیند پخت به کمک آن ادامه می یابد . این دو ماده در دستگاه اکسترودر با یکدیگر آمیخته شده و پلی اتیلن شناور در آب یا بخار کم فشار در کنار کاتالیست پخته و کراس لینک می گردد .

 

 

پخت پلی اتیلن با استفاده از سیلان کابل 

پخت پلی اتیلن با استفاده از سیلان کابل

 

بدلیل آنکه بنیان ها همواره در حال بازیابی هستند در این روش تنها به مقدار اندکی پراکسید دی کیومیل نیاز می باشد . در روش پراکسید از آنجا که آب عامل واقعی فرآیند است مقدارش زیاد است ولی از آنجاییکه پلیمر اتیلن در دمای 80 درجه سانتیگراد تنها قادر به جذب 100 ppm آب می باشد لذا xlpe  حاصل همواره مقدار اندکی آب دارد .

این فرآیند در حضور آب و یک کاتالیست انجام می گیرد . در این روش الکوکسی سیلانها به صورت بنیان به زنجیره های پلیمر پیوند خورده و سپس در کنار آب یک فرآیند هیدرولیز روی می دهد و به دنبال آن گروه های سیلانولی شکل گرفته که بندهای میان میلوکسانها را به یکدیگر پیوند می دهند . از آنجا که سیلان پیوند خورده می تواند تا سه گروه الکوکسی واکنش دار را در خود جای دهد این امکان را ایجاد می نماید که در نقاطی از ماده گروه درهمی از پیوندها ایجاد گردد .

همانند پلی اولفین ها ، xlpe نیز در برابر پدیده اکسایش تابعی است از زمان و دمای وابسته به تجزیه اکسایشی و می بایستی با افزودن چند اکسیدانت آن را در برابر این پدیده حفظ کرده تا بتواند در زمان طولانی بهره برداری در برابر دمای 90 درجه سانتیگراد مقاومت لازم را داشته باشد .

از آنجا که آب به عنوان عامل کراس لینک ، در ماده برجای می ماند و به اجبار به درون گوشت عایق رانده می شود لذا هرچه ضخامت عایق بیشتر باشد زمان مورد نیاز پخت بیشتر خواهد گردید .

البته زمان انجام فرآیند نیز محدود می باشد ، معمولا” زمان پخت لایه ای به کلفتی 5/2 میلی متر در دمای 90 درجه سانتیگراد در آب ، نزدیک به 4 ساعت می باشد .

لینک کوتاه شده این صفحه : https://www.simandcable.com/simandwWuAq

سیم و کابل سیمند کابل شرکت سیم و کابل بهترین برند سیم و کابل خرید سیم و کابل فروش سیم و کابل سیم و کابل از کجا برخریم آیا سیم و کابل بهترین نوع است خرید بهترین نوعغ سیم و کابل فروش مستقیم سیم و کابل خرید مستقیم سیم و کابل سیمند کابل مرغوب ترین نوع سیم و کابل بهترین نوع سیم و کابل سیم و کابل افشان از کجا بخریم قیمت سیم و کابل افشان خرید سیم کابل افشان قیمت سیم و کابل از کجا بگیریم قیمت تمام سیم و کابل بهترین قیمت سیم و کابل ارزان ترین نوع قیمت سیم و کابل سیمند کابل - سیم و کابل - سیم و کابل مرغوب - سیم و کابل استاندارد - انواع سیم و کابل - بهترین نوع سیم و کابل - خرید سیم و کابل - فروش سیم و کابل - قروشنده سیم و کابل - سیم و کابل ارزان - سیم و کابل با کیفیت - سیم و کابل لاله زار - قیمت سیم و کابل - قیمت سیم و کابل سیمند کابل - سیم و کابل دست دوم - خرید سیم و کابل - فروش سیم و کابل - عکس های سیم و کابل - تائیدیه سیم و کابل - تائیدیه های سیم و کابل سیمند کابل - عکس های کارخانه سیمند کابل - خبر های سیم و کابل - قیمت مس - قیمت مس سیم و کابل - مس آزاد سیم و کابل - نمایندگی سیم و کابل - نمایندگی سیمند کابل - پیگیری محصولات سیمند کابل - محصولات درون چاهی - قیمت سیم 1/5 - قسمت سیم 2/5 - قیمت سیم و کابل های ساختمانی - سیم یک - سیم 1×10 - سیم 1/5×1 - سیم 2/5×1 - سیم های متصل - انواع سیم و کابل - فروشنده سیم و کابل - خرید سیم و کابل سیمند کابل - بهترین نوع سیم و کابل در بازار - سیم سیما - سیم سیمکو - سیم و کابل ابهر

سیمند کابل ، فروش سیم و کابل ، خرید سیم و کابل ، سیم و کابل ، انواع سیم و کابل

سیم و کابل  سیمند کابل فروش سیم و کابل خرید سیم و کابل سیم های قابل انعطاف سیم افشان سیم های نصب ثابت سیم مفتولی سیم خشک کابل افشان کابل انعطاف پذیر سبک کابل های نصب ثابت سبک کابل های قدرت چند رشته کابل های قدرت تک رشته کابل دو روکشه کابل تلفن سیم تلفن قیمت سیم تلفن خرید سیم نلفن خرید کابل تلفن کابل تلفن هوایی قیمت کابل تلفن هوایی کابل دو روکشه کابل های مسلح سیم فولادی کابل آرموردار کابل زره دار کابل با هادی هم مرکز کابل کانسانتریک کابل سازمانی کابل ابزار دقیق کابل کنترل انعطاف پذیر بدون شیلد کابل کنترل افشان بدون شیلد کابل کنترل افشان شیلدار سیم رانژه کابل تلفنی بیرون ساختمان کابل کواکسیال کابل مخابراتی زمینی کابل مخابراتی هوایی کابل تلفن فرکانس صوتی کابل آنتن کابل دوربین کابل آیفون سیم سخت هوایی هادی لخت مسی کابل گرد کابل تخت کابل جوشکاری با قوس الکتریکی کابل جوش کابل بالابر کابل زمینی کابل هالوژن کابل خشک قیمت کابل جوش کابل افشان چیست لیست قیمت سیم و کابل راهنمای خرید سینی کابل مجله سیم و کابل سیم و کابل ایران انواع کابل تلفن کابل آلومینیومی ;