ویژگی های فلز آلومینیوم بکار رفته در هادی سیم و کابل

ویژگی های فلز آلومینیوم بکار رفته در هادی سیم و کابل

 

فلز آلومینیوم به خوبی مس غلطک پذیر نیست ، رشته های نازک آن توانمندی لازم را برای رویارویی با نیروهای وارده را ندارد . استقامت مکانیکی این فلز در مقایسه با فلز مس بسیار کمتر است . اگر بر روی رسانای آلومینیومی کارهای مکانیکی انجام گیرد رسانائیش تغییر اندکی می کند .

البته این فلز در مقایسه با مس ، هم دارای نارسایی و هم برتری می باشد ، از جمله اینکه رسانایی آن از مس کمتر است و به ۶۱ درصد آن می رسد ، از سوی دیگر چگالی کمترودر حدود ۳/۱ مس را دارد . از سوی دیگر در یک رسانایی برابر ، مقطع یک رسانای آلومینیومی ۶/۱ برابر مقطع یک رسانای مسی است ، این بدین معناست که از مواد عایق ، حفاظ ، پرکننده ها ، روکش و غلاف بیشتری می باید بهره گرفت . بدین ترتیب در مقایسه دو کابل معادل مسی و آلومینیومی با غلاف فلزی ، سبکی رسانای آلومینیوم اثر چشمگیری در کاهش کلی وزن کابل نخواهد داشت .

با در نظر گرفتن همه جوانب ، گنجایش یک کابل آلومینیومی ۷۸ تا ۸۰ درصد گنجایش یک کابل مسی با مقطع یکسان خواهد بود .

بر خلاف فلز مس ،  ناخالصی ها تاثیر چشمگیری در رسانایی فلز آلومینیوم ندارند  . در کاربردهای برقی از آلومینیوم ۵/۹۹ درصد استفاده می گردد .

یکی از نارسائیهای کاربرد آلومینیوم در تجهیزات برقی ، پدیدار شدن پوسته ای نازک و سخت از اکسید آلومینیوم بر روی آن است . هر چند این پوسته برای جلوگیری از خوردگی آلومینیوم با ارزش می باشد اما از رسانایی آن به ویژه در نقاط اتصال می کاهد .جدای از این نقیصه ، عامل دیگری نیز کاربرد آلومینیوم را به ویژه در کابل کشی با دشواری روبرو ساخته است و آن نقطه تسلیم پایین این فلز و توانایی کم آن در برابر تنش های وارده است .

 

 

 

 

ویژگی های فلز آلومینیوم بکار رفته در هادی سیم و کابلویژگی های فلز آلومینیوم بکار رفته در هادی سیم و کابل – ویژگی های فلز آلومینیوم بکار رفته در هادی سیم و کابلویژگی های فلز آلومینیوم بکار رفته در هادی سیم و کابل

 

لینک کوتاه شده این صفحه : https://www.simandcable.com/simandhur7B

سیم و کابل - سیمند کابل - خرید سیم و کابل - فروش سیم وکابل - فروشنده سیم و کابل - فروشسیم و کابل - فروش سیم وکابل - انواع سیم و کابل - سیم و کابل - سیم و کابل خوب - سیم و کابل درجه یک - بهترین سیم و کابل - سیم وکابل اصل - سیم وکابل با کیفیت - سیم کابل - فروش سیم کابل - خرید سیم کابل - با کیفیت ترین سیم برق - بهترین سیم و کابل ایران - خرید سیم ساختمان - با کیفیت ترین سیم برق - کابل صنعتی افشان - با کیفیت ترین کابل برق - سیم افشان چیست - کابل ساختمانی - سیم ساختمان - کابل برق مفتولی - کابل برق - فروش سیم ساختمانی - خرید سیم برق مفتولی - خرید کابل برق - سیم و کابل - انواع سیم و کابل - سیم وکابل - قیمت سیم برق - سیم برق قیمت - کابل صنعتی - انواع کابل صنعتی - فروش کابل صنعتی - فروش سیم و کابل آنلاین - سیم و کابل انلاین - اطلاعات سیم و کابل

سیمند کابل ، فروش سیم و کابل ، خرید سیم و کابل ، سیم و کابل ، انواع سیم و کابل