نحوه حمل و نقل و انبارش محصولات سیم و کابل

نحوه حمل و نقل و انبارش محصولات سیم و کابل

 

حمل و نقل محصولات سیم و کابل

برای جابجایی و انتقال سیم و کابل ها که به صورت کلاف هستند محدودیتی خاص وجود ندارد فقط نباید با اجسام داغ ، مایعات و اجسام نوک تیز تماس داشته باشند . کلاف های کابل با هر وزن و طولی هنگام پیاده کردن نباید بر روی زمین پرتاب شوند. حتی اگر بر روی جسم نرمی هم انداخته شود احتمال آسیب دیدگی دارد بر همین اساس حلقه ها می بایستی به هنگام حمل و نقل  به تعداد مشخص بر روی پالت پلاستیکی و یا پالت چوبی سالم قرار داده شود .

برای کابل هایی که روی قرقره می باشند می بایست احتیاط های لازمه انجام شود تا باعث صدمه به کابل و قرقره نگردد. از جمله زمانی که قرقره های کابل با  راه آهن یا کامیون جابجا می شوند می بایست برای جلوگیری از تکان ها ی شدید در زیرآنها گوه گذاری شود.

برای پیاده کردن قرقره های کابل حتی المقدور از از لیفتراک جرثقیل یا سطح شیب دار استفاده گردد. در صورتی که امکان استفاده از این وسایل نباشد باید یک سطح شیبدار کمکی با الوارهای چوبی یاورقه ای مشبک ساخت به طوری که شیب آنها از 15 درجه بیشتر نباشد. هنگام استفاده از الوارهای چوبی یا ورقه های آهنی وزن قرقره از سطح شیب دار می بایست با طناب جرثقیل دستی  و یا چرخ و طناب مهار کرد. جایی که سطح شیب دار با زمین تماس دارد بهتراست خاک یا ماسه نرم ریخته شود تا مثل ترمز عمل نماید.

بهتر است برای انتقال قرقره به محل نصب از یدک کش استفاده شود که به تجهیزا ت سوار و پیاده کردن قرقره مجهزند و برای نصب، مستقیما از روی یدک کش باز شود. درصورتی که بلافاصله استفاده شود حد المقدور کابل را باید در جایی که  قرار است در آینده کابل کشی شود پیاده نمود تا آنجا که ممکن است  از غلتاندن قرقره ها پرهیز شود.

 

 

انبارش سیم وکابل

کلاف های سیم و کابل به صورت خوابیده روی وجه تخت آن انبار شوند. قرقره می بایست به صورت ایستاده روی لبه های فلنج کنار همدیگر انبار شوند. هرگز نباید قرقره ها را روی فلنج خواباند. در صورت روی هم قرار دادن قرقره ها می بایست از یکسان بودن سایز آن ها و داشتن حفاظ (رو کوبی) قرقره ها مطمئن شوند در غیر این صورت امکان افتادن و صدمه رساندن به کابل وجود دارد. کلاف ها و قرقره هایی که روی هم چیده می شوند می بایست سنگین وزن ها در ردیف پایین و سبک ترها در ردیف های بالایی باشند.

 

نحوه حمل و نقل و انبارش محصولات سیم و کابل

نحوه حمل و نقل و انبارش محصولات سیم و کابل

لینک کوتاه شده این صفحه : https://www.simandcable.com/simandS9wtU

سیم و کابل سیمند کابل شرکت سیم و کابل بهترین برند سیم و کابل خرید سیم و کابل فروش سیم و کابل سیم و کابل از کجا برخریم آیا سیم و کابل بهترین نوع است خرید بهترین نوعغ سیم و کابل فروش مستقیم سیم و کابل خرید مستقیم سیم و کابل سیمند کابل مرغوب ترین نوع سیم و کابل بهترین نوع سیم و کابل سیم و کابل افشان از کجا بخریم قیمت سیم و کابل افشان خرید سیم کابل افشان قیمت سیم و کابل از کجا بگیریم قیمت تمام سیم و کابل بهترین قیمت سیم و کابل ارزان ترین نوع قیمت سیم و کابل

سیمند کابل ، فروش سیم و کابل ، خرید سیم و کابل ، سیم و کابل ، انواع سیم و کابل

سیم و کابل  سیمند کابل فروش سیم و کابل خرید سیم و کابل سیم های قابل انعطاف سیم افشان سیم های نصب ثابت سیم مفتولی سیم خشک کابل افشان کابل انعطاف پذیر سبک کابل های نصب ثابت سبک کابل های قدرت چند رشته کابل های قدرت تک رشته کابل دو روکشه کابل تلفن سیم تلفن قیمت سیم تلفن خرید سیم نلفن خرید کابل تلفن کابل تلفن هوایی قیمت کابل تلفن هوایی کابل دو روکشه کابل های مسلح سیم فولادی کابل آرموردار کابل زره دار کابل با هادی هم مرکز کابل کانسانتریک کابل سازمانی کابل ابزار دقیق کابل کنترل انعطاف پذیر بدون شیلد کابل کنترل افشان بدون شیلد کابل کنترل افشان شیلدار سیم رانژه کابل تلفنی بیرون ساختمان کابل کواکسیال کابل مخابراتی زمینی کابل مخابراتی هوایی کابل تلفن فرکانس صوتی کابل آنتن کابل دوربین کابل آیفون سیم سخت هوایی هادی لخت مسی کابل گرد کابل تخت کابل جوشکاری با قوس الکتریکی کابل جوش کابل بالابر کابل زمینی کابل هالوژن کابل خشک قیمت کابل جوش کابل افشان چیست لیست قیمت سیم و کابل راهنمای خرید سینی کابل مجله سیم و کابل سیم و کابل ایران انواع کابل تلفن کابل آلومینیومی