نحوه تهیه امولسیون مورد استفاده در کشش هادی سیم و کابل

نحوه تهیه امولسیون مورد استفاده در کشش هادی سیم و کابل

برای تهیه امولسیون مورد استفاده در ماشین های کشش سیم و کابل لازم است که ابتدا مخزن ماشین کشش و یا مخزن سیستم گردش روغن کشش با استفاده از آب شرب ( دارای سختی کم ) با درجه حرارت حدود 12 تا 35 درجه سانتیگراد ( و به توصیه برخی درجه حرارت بین 38 تا 43 درجه سانتیگراد ) پر شده و سیستم گردش امولسیون را فعال نمود سپس روغن غلیظ که کاملا ” مخلوط شده و دارای درجه حرارتی بیش از 20 درجه سانتیگراد است را به آرامی و به تدریج به مخزن دارای آب اضافه می گردد .

باید به این نکته توجه داشت که اگر ماشین کشش به سیستم تصفیه کننده Cyclone  و یا فیلتر نواری مجهز می باشد از آنها در طول آماده سازی امولسیون یا طی چند روز نخست استفاده نشود چون اولا” به علت تازه بودن روغن ذرات مس در امولسیون وجود ندارد دوما” اینکه استفاده از این سیستم ها باعث نفوذ حجم زیادی هوا به داخل روغن و ایجاد کف می گردد . همچنین ممکن است مواد ضد کف موجود در روغن نیز پیش از آنکه درجه حرارت امولسیون به 40 درجه سانتیگراد برسد توسط فیلترهای نواری از آن جدا گردد .

 

کشش هادی سیم و کابل

 

 

در ماشین های کشش که فلکه های آن در داخل امولسیون قرار دارند می بایستی این فلکه ها حین تهیه امولسیون با سرعت کم در حال گردش باشند .

نکات مورد توجه در تهیه امولسیون از نظر کارشناسان

در زمان تهیه تهیه امولسیون می بایستی بصورت پیوسته میزان چربی آنرا تعیین نمود تا به درصد لازم دست پیدا کرد . برخی از کارشناسان توصیه می کنند که ابتدا ماشین کشش را با امولسیونی حاوی حدود نصف درصد چربی لازم راه اندازی نمود زیرا این عمل از ایجاد کف به دلیل تازه بودن امولسیون جلوگیری می نماید .

 

کشش هادی سیم و کابل

بنا بر نظر این گروه از کارشناسان به دلیل ایجاد کف در امولسیون تازه ناشی از بالا بودن غلظت روغن و کفایت خاصیت روانکاری (  با توجه به نوبودن امولسیون  ) بهتر است برای تهیه آن به میزانی روغن به آب اضافه گردد که مقدار مختصری کف در ماشین و مخازن مشاهده شود . در این زمان بایستی افزودن روغن متوقف و دستگاه جهت عملیات نازک کاری راه اندازی گردد .

با افزایش ذرات مس و از بین رفتن کف مجددا” بایستی افزودن روغن و آب نیمه گرم را تا جایی که درصد چربی مطلوب ایچاد گردد ادامه داد .

باید به این نکته توجه داشت که برای بالا بردن کیفیت روانکاری و نیز گرمازدائی امولسیون ، مخازن می بایستی حاوی مقدار قابل توجهی از امولسیون باشد به عبارت دیگر حجم امولسیون نبایستی بدلیل میزان چربی آن محدود گردد .

همچنین یکی دیگر از روشهای جلوگیری از تشکیل کف در امولسیون تازه ، اضافه نمودن حدود 10 درصد از امولسیون کهنه می باشد .

نگهداری و انبار امولسیون چگونه انجام میشود ؟

نگهداری و انبارش روغن مورد استفاده در امولسیون نیز از اهمیت ویژه ای برخوردار است . روغن های مورد استفاده در فرآیند کشش هادی سیم و کابل  عمدتا” در بشکه های فلزی توسط تامین کنندگان عرضه می گردد . برای جلوگیری از صدمه دیدن روغن ، این بشکه ها نبایستی در فضای باز انبار گردد . گرما و تابش آفتاب و همچنین سرما و درجه حرارت زیر صفر باعث کاهش عمر روغن کشش می گردد . از این روی توصیه می شود که همواره روغن ها را در فضای سرپوشیده نگاه داری نمود .

در عین حال سیستم انبار داری بایستی به گونه ای باشد که همواره روغن قدیمی تر زودتر مورد استفاده قرار گیرد . توصیه می گردد که بشکه ها را قبل از مصرف کاملا” تکان داده تا در صورت ته نشین شدن مواد روغن مجددا” مخلوط گردد .

 

کشش هادی سیم و کابل

لینک کوتاه شده این صفحه : https://www.simandcable.com/simando6niE

سیم و کابل سیمند کابل شرکت سیم و کابل بهترین برند سیم و کابل خرید سیم و کابل فروش سیم و کابل سیم و کابل از کجا برخریم آیا سیم و کابل بهترین نوع است خرید بهترین نوعغ سیم و کابل فروش مستقیم سیم و کابل خرید مستقیم سیم و کابل سیمند کابل مرغوب ترین نوع سیم و کابل بهترین نوع سیم و کابل سیم و کابل افشان از کجا بخریم قیمت سیم و کابل افشان خرید سیم کابل افشان قیمت سیم و کابل از کجا بگیریم قیمت تمام سیم و کابل بهترین قیمت سیم و کابل ارزان ترین نوع قیمت سیم و کابل

سیمند کابل ، فروش سیم و کابل ، خرید سیم و کابل ، سیم و کابل ، انواع سیم و کابل

سیم و کابل  سیمند کابل فروش سیم و کابل خرید سیم و کابل سیم های قابل انعطاف سیم افشان سیم های نصب ثابت سیم مفتولی سیم خشک کابل افشان کابل انعطاف پذیر سبک کابل های نصب ثابت سبک کابل های قدرت چند رشته کابل های قدرت تک رشته کابل دو روکشه کابل تلفن سیم تلفن قیمت سیم تلفن خرید سیم نلفن خرید کابل تلفن کابل تلفن هوایی قیمت کابل تلفن هوایی کابل دو روکشه کابل های مسلح سیم فولادی کابل آرموردار کابل زره دار کابل با هادی هم مرکز کابل کانسانتریک کابل سازمانی کابل ابزار دقیق کابل کنترل انعطاف پذیر بدون شیلد کابل کنترل افشان بدون شیلد کابل کنترل افشان شیلدار سیم رانژه کابل تلفنی بیرون ساختمان کابل کواکسیال کابل مخابراتی زمینی کابل مخابراتی هوایی کابل تلفن فرکانس صوتی کابل آنتن کابل دوربین کابل آیفون سیم سخت هوایی هادی لخت مسی کابل گرد کابل تخت کابل جوشکاری با قوس الکتریکی کابل جوش کابل بالابر کابل زمینی کابل هالوژن کابل خشک قیمت کابل جوش کابل افشان چیست لیست قیمت سیم و کابل راهنمای خرید سینی کابل مجله سیم و کابل سیم و کابل ایران انواع کابل تلفن کابل آلومینیومی