ماده روانکاری برای کشش مفتول مس

ماده روانکاری برای کشش مفتول مس

در مقالات پیشین در خصوص ساختار شیمیایی و شرایط نگهداری مواد روانکار بحث و بررسی شد . در این مقاله سعی خواهد شد آزمون هایی که برای اطلاع از وضعیت این ماده لازم است توضیح داده شود .

بدون شک اطلاع صحیح از وضعیت ماده سبب می گردد که فعالیت های موثر و به موقع برای جلوگیری از تخریب ماده صورت پذیرد همچنین زمان بندی مناسب برای تعویض و تخلیه روانکار فاسد شده انجام پذیرد .

ماده روانکاری برای کشش مفتول مس

ماده روانکاری برای کشش مفتول مس

 

پایداری امولسیون کشش

این پایداری عموما” به دو روش اندازه گیری می شود . کاربرد رفرکتومتر ساده ترین و سریع ترین روش در این زمینه می باشد . برای استفاده از این دستگاه کافی است قطره ای از امولسیون کشش را بر روی محل مربوطه در دستگاه ریخته و با اندازه گیری شاخص انکسار پایداری آن را که نسبت مستقیم با این شاخص دارد به دست آورد .

بایستی توجه داشت که مقدار صحیح استقامت امولسیون با استفاده از ضرایب تبدیل و یا از طریق بررسی نمودار پایداری ارائه شده توسط سازنده مایع روانکار بدست می آید .

عدم دقت این روش قابل انتظار است و این عدم دقت در مواقعی که امولسیون کشش آلوده به روغن های متفرقه باشد نمود بیشتری خواهد داشت . دقیق ترین روش اندازه گیری پایداری امولسیون روش انهدام آن بوسیله اسید است . در این روش قسمت آب ران امولسیون توسط حرارت دادن مایع روانکار توسط اسید کلریدریک جدا می شود .

تخمین دقیق پایداری امولسیون برای حصول اطمینان از چگونگی روانکاری امری ضروری است . سرریز شدن و بیرون ریختن امولسیون از سیستم کشش عادی است لذا همواره باید استقامت امولسیون کنترل تا میزان آن در حدود توصیه سازنده قرار گیرد .

ماده روانکاری برای کشش مفتول مس

ماده روانکاری برای کشش مفتول مس

 

آزمون میزان PH

این آزمون معیاری است برای اطلاع از اسیدی یا بازی بودن امولسیون و بهترین طریقه آزمون خواندن مستقیم بوسیله دستگاه PH متر بر روی نمونه ای از امولسیون است . ساختار اغلب ماده روانکاری به گونه ای طراحی می گردد که حداقل PH برابر ۸ را تامین کند و PH در محدوده ۵/۸ تا ۵/۹ برای امولسیون کشش مطلوب می باشد ، یعنی امولسیون قدری در محدوده بازی قرار دارد . PH باید در محدوده فوق باقی بماند تا مقاومت در برابر خوردگی امولسیون را در مقابل فلزات مغناطیسی که پیکره ماشین و لوله های جریان امولسیون را تشکیل می دهند تامین کند و به علاوه امولسیون صاحب پایداری مناسبی در این محدوده است .

فروش سیم برق

PH یک امولسیون در حال کار به دلایل مختلف ممکن است نقصان یابد ، آلودگی های ناشی از آزادسازی اسیدها توسط باکتری ها ، حل دی اکسید کربن و یا انتقال اسید به همراه مفتول پس از اطاق شستشو  معمولی ترین عوامل کاهش PH یک امولسیون است . برای حل این مشکل بایستی از مواد قلیایی استفاده نمود .

افت PH  در اثر عملکرد باکتری ها می بایستی به صورت کاملا” متفاوتی اصلاح شود که در مقاله دیگری به آن خواهیم پرداخت .

لینک کوتاه شده این صفحه : https://www.simandcable.com/simanddfiyO

سیم و کابل سیمند کابل شرکت سیم و کابل بهترین برند سیم و کابل خرید سیم و کابل فروش سیم و کابل سیم و کابل از کجا برخریم آیا سیم و کابل بهترین نوع است خرید بهترین نوعغ سیم و کابل فروش مستقیم سیم و کابل خرید مستقیم سیم و کابل سیمند کابل مرغوب ترین نوع سیم و کابل بهترین نوع سیم و کابل سیم و کابل افشان از کجا بخریم قیمت سیم و کابل افشان خرید سیم کابل افشان قیمت سیم و کابل از کجا بگیریم قیمت تمام سیم و کابل بهترین قیمت سیم و کابل ارزان ترین نوع قیمت سیم و کابل

سیمند کابل ، فروش سیم و کابل ، خرید سیم و کابل ، سیم و کابل ، انواع سیم و کابل

سیم و کابل  سیمند کابل فروش سیم و کابل خرید سیم و کابل سیم های قابل انعطاف سیم افشان سیم های نصب ثابت سیم مفتولی سیم خشک کابل افشان کابل انعطاف پذیر سبک کابل های نصب ثابت سبک کابل های قدرت چند رشته کابل های قدرت تک رشته کابل دو روکشه کابل تلفن سیم تلفن قیمت سیم تلفن خرید سیم نلفن خرید کابل تلفن کابل تلفن هوایی قیمت کابل تلفن هوایی کابل دو روکشه کابل های مسلح سیم فولادی کابل آرموردار کابل زره دار کابل با هادی هم مرکز کابل کانسانتریک کابل سازمانی کابل ابزار دقیق کابل کنترل انعطاف پذیر بدون شیلد کابل کنترل افشان بدون شیلد کابل کنترل افشان شیلدار سیم رانژه کابل تلفنی بیرون ساختمان کابل کواکسیال کابل مخابراتی زمینی کابل مخابراتی هوایی کابل تلفن فرکانس صوتی کابل آنتن کابل دوربین کابل آیفون سیم سخت هوایی هادی لخت مسی کابل گرد کابل تخت کابل جوشکاری با قوس الکتریکی کابل جوش کابل بالابر کابل زمینی کابل هالوژن کابل خشک قیمت کابل جوش کابل افشان چیست لیست قیمت سیم و کابل راهنمای خرید سینی کابل مجله سیم و کابل سیم و کابل ایران انواع کابل تلفن کابل آلومینیومی