سیم و کابل

خريد سيم و كابل استانداردبدون شک برای همه ما اتفاق افتاده که برای خريد ملزومات الکتریکی خصوصا” سيم و كابل لا اقل يكي دو مرتبه به بازار و يا به نزديكترين الكتريكي محل سكونت مراجعه نماييم ، اين خريد مي تواند كم يا زياد باشد ولي بايد توجه داشت با توجه به ارتباط مستقیم کیفیت  سيم و كابل با ایمنی و نقش بارز آن در بروز حوادث گوناگون  خرید این محصولات همانند خريدهاي رايج روزانه نيست و بايد در خريد سيم و كابل دقت لازم را بعمل آورد .

اما به واقع حساسیت در خريد سيم و كابل به چه دلیل است ؟

همه ما براي خريدهاي عادي سادگي مي توانيم با مراجعه به فروشگاه خريد خود را انجام دهيم ، قطعا” خريد تلويزيون ، يخچال يا گوشي تلفن همراه بعلت اينكه چند توليد كننده مطرح دارد به سادگي قابل انجام هست و اگر بخواهيم فرق بين آنها را متوجه شويم با يك جستجوی ساده در اينترنت قابل بررسي مي باشد.

سيم و كابل استاندارد


ولي در رابطه با خريد سيم وكابل استاندارد ، سيم برق و يا كابل برق اين موضوع تفاوت بسیار دارد .اهمیت اين موضوع وقتي بیشتر مي شود كه بدانيد بيش از يكصدو پنجاه كارخانه توليد سيم و كابل استاندارد در ایران وجود دارد و البته تعداد  كثيري هم توليد كننده غير استاندارد و اصطلاحا زير زميني در صنعت سيم و كابل ایران مشغول به فعالیت هستند كه سيم وكابل غير استاندارد توليد مي كنند .

توليدي سيم و كابل ، كابل برق ، سيم برق به چند دسته تقسيم مي شوند

١توليد كننده سيم و كابل مسي فشار ضعيف
٢توليد كننده سيم وكابل فشار ضعيف آلومينيومي
٣توليد كننده سيم وكابل فشار متوسط و فشار قوي مسي و آلومينيومي

در اين قسمت ما بنا نداريم كه برند خاصي را معرفي كنيم  چون مي توان با يك جستجوی ساده در گوگل و پيدا كردن كارخانه هاي معتبر تولید کننده  سيم و كابل و مقايسه آنها با هم به اين مهم دست يافت ولي توجه شما را به چند نكته ساده و كليدي جلب مي نماييم

تشخيص سيم و كابل استاندارد و
سيم و كابل غير استاندارد

چند نكته بسيار مهم در تشخيص سيم و كابل استاندارد وجود دارد :

۱- توانايي توليد كارخانه توليد كننده سيم و كابل استاندارد
٢ گواهينامه هاي استاندارد ملي و بين المللي كارخانه توليد كننده سيم و كابل استاندارد
٣-  از همه مهم تر دريافت لوح و تنديس رعايت حقوق مصرف كننده از طرف توليدي سيم و كابل كه اين گواهي نامه يكي از گواهی نامه های معتبر حال حاضر كشور بوده و یکی از عوامل تشخيص و خريد محصول خوب و ممتاز هست

تشخيص سيم و كابل استاندارد و كابل وسيم غير استاندارددر مجموع خريد سيم و كابل به دو بخش عمده سيم و كابل صنعتي و سيم وكابل ساختماني تقسيم ميشود

سيم و كابل ساختماني


در اين بخش معمولا چند سايز از سيم و كابل بيشترين استفاده را دارد

سيم ۱.۵ و ۲.۵ معمولا بیشترین مصرف را در بخش سيم و كابل ساختماني دارد .
براي وسايل گرمايشي و سرمايشي از كابلهاي ۳ رشته عمدتا” با سطح مقطع ۴ و ۶ ميليمتر مربع استفاده می گردد همچنین براي برق ورودي ساختمان ها معمولا از كابل مفتولی ۲ رشته با سطح مقطع ۴ ویا ۶ ميليمتر مربع ، براي آيفون از کابل آیفونی ۶ زوج و براي خطوط  تلفن از کابل مخابراتی ۲ يا ۴ زوج استفاده مي گردد .

برند خوب سيم و كابل
برند بد سيم و كابل

دراينجا این سوال مطرح مي شود که براي یافتن یک برند خوب سيم و كابل چه كاری بايد انجام داد ؟

پاسخ اينكه ، متاسفانه بايد گفت كارخانجات زير زميني بسياري در كشور وجود دارد كه سيم و كابل غير استاندارد توليد مي كنند و باز متاسفانه بايد عارض شويم که اكثر اين كارخانه ها با اضافه كردن پيشوند و پسوند به نام هاي تجاري معتبر باعث گمراه نمودن  خريداران مي گردند و از اين راه سيم و كابل غير استاندارد و تقلبي به مصرف كننده عرضه مي نمايند. در اين ميان فروشنده هاي سيم و كابل هم كه باز متاسفانه در راستاي سود جويي بعضا به مسئوليت اجتماعي خود پايبند نبوده و در راستاي تحصیل مال نامشرع اقدام به عرضه انواع سيم و كابل غير استاندارد و تقلبي می نمایند . فروشندگانی که به وفور در خيابان لاله زار يافت مي شود .

سيم و كابل استاندارد
همانگونه كه در مقالات ، خبرها و
عارض شديم دوستان عزيز به هنگام خريد سیم و کابل باید حتما دقت لازم را مبذول نمايند تا شاهد حوادث تلخی همچون  آتش سوزي نباشيم و با دقت كافي به هنگام خريد سيم وكابل امنيت و آسايش خود و خانواده را تضمين نمایند .

  سيم و كابل ارزان


نكته مهمي كه اين روزها رايج شده عرضه سيم و كابل ارزان است . این دست از  سيم و كابل ها با توجه به عدم رعایت ضوابط استاندارد به هنگام تولید اصطلاحا” سيم و كابل غير استاندارد نامیده می شوند .  ارزان بودن كابل و سيم و ماركهاي متفرقه خود گواه محكمي بر غیر استاندارد بودن این محصولات است .

نكته جالب اینجاست که تنها حدودا ۵% از هزينه ساخت و سازها صرف خريد سيم و كابل استاندارد مي شود  ، ولي در صورت عدم رعايت مراتب مذكور و خرید سیم و کابل غیر استاندارد همه ۹۵% سرمايه گذاريصورت گرفته  به خاطر عدم کیفیت سيم و كابل در خطر قرار خواهد گرفت . بر اساس  گزارشات سازمان آتش نشاني ، حدود  ۵۰% از آتش سوزي هايي كه در كشور روي مي دهد به دلیل اتصال در سیستم برقی و سيم و كابل است . حوادثی که نمونه آن را در  فاجعه ساختمان پلاسكو شاهد بودیم .

سيم و كابل صنعتي

كابل سكتور


كابل هاي سكتور بيشتر براي مصارف خاص و عمدتا” پروژه های صنعتی مورد استفاده قرار می گیرند .كابل سكتور
براي سيستم هاي انتقال قدرت تا ۱۰۰۰ ولت و  اغلب به صورت نصب در زير زمين ، خارج و داخل ساختمان در آب و كانال ها و هر جا یی كه احتمال صدمات مكانيكي  وجود نداشته باشد استفاده مي شود

كابل سكتور


همانگونه كه قبلا بیان شد ،  كابل سكتور براي خطوط فشار ضعيف تا ولتاژ ۱۰۰۰ ولت و به منظور استفاده در ساختمان ، مجتمع هاي تجاري و صنعتي مورد استفاده قرار مي گيرد .


خريد كابل سكتور


در خريد كابل سكتور ، با توجه به اهميت آن می  بايستي دقت لازم بعمل آيد

 

فروش سيم و كابل استانداردسيمند كابل با توجه به ايفای مسئوليت اجتماعي خود و با هدف فروش سيم و كابل و عرضه سيم و كابل استاندارد با بهترين كيفيت ودارا بودن استانداردهاي ملي و بين المللي با راه اندازي اولين مركز تخصصي عرضه مستقيم توليدي سيم و كابل در كشور با احداث ساختماني در قلب پايتخت اقدام به عرضه مستقيم سيم و كابل از درب كارخانه نموده است .


خريد سيم و كابل استاندارد


با توجه به حجم گسترده عرضه سيم و كابل هاي غير استاندارد در سطح كشور علی الخصوص فروش سيم و كابل هاي غير استاندارد در بازارهاي اصلي فروش سيم و كابل ، وجود مراکز عرضه مستقیم محصولات سیم و کابل امري لازم و ضروري به نظر مي رسدفروش سيم و كابل استاندارد


سيمند كابل توانسته است با ايجاد ساختمان تخصصی ،  ضمن عرضه سيم و كابل استاندارد با بالاترين استانداردهاي ملي و بين لمللي و فراهم نمودن  امكانات و تسهیلات گسترده  امکان خريدي مطمئن را براي مشتريان محترم ايجاد نمايد.

سیمند کابل

سیمند کابل

سیمند کابل

خريد سيم و كابل

كابل برق ، سيم برق
در ساختمان سيمند كابل
فروش سيم افشان ، كابل افشان
كابل مفتول ، سيم مفتول ، كابل زميني انواع سيم ساختماني
كابل ساختماني ، كابل سكتور
فروش كابل swr ، كابل ابزار دقيق
كابل تلويزيون ، كابل رانژه
كابل كواكسيال ، سيم نايلون
سيم بند تخت ، كابل مخابراتي
كابل آلومينيوم ، سيم افشان
كابل افشان ، كابل مفتول ، كابل موتور ، كابل پمپ آب ، كابل برق
كابل الكترو موتور پمپ شناور
و ….
عرضه مي گردد

فروش سيم و كابل ساختماني

سيم ساختماني ، كابل ساختماني
سيمند كابل با عرضه مستيم محصول توليدي سيم و كابل اقدام به فروش سيم و كابل ساختماني در ساختمان مركزي خود نموده تا بتواند سيم و كابل استاندارد را بدون واسطه به مصرف كننده هاي حوزه خريد سيم كابل ساختماني عرضه نمايد از جمله مزاياي خريد كابل و سيم از اين مركز خريد سيم و كابل استاندارد مرغوب و با كيفيت هست كه با توجه به عرضه گسترده سيم و كابل تقلبي در سطح كشور خريد از توليد كننده سيم و كابل را ميسر كرده تا خريداران محترم بتوانند با خريد سيم و كابل ساختماني از اين مركز و دريافت فاكتور رسمي از كارخانه تمام دغدغه هاي احتمالي خود را مرتفع كرده و با خاطري آسوده خريدهاي خود را انجام دهند

لینک کوتاه شده این صفحه : https://www.simandcable.com/simandxLVU8