خبر برق : جلسه مشترک سندیکای صنعت برق ایران و معاونت هماهنگی توزیع شرکت توانیر سوم آذر سال جاری با حضور آقایان مهندسین رخشانی مهر، دقت، گودرزی، داوودی و قارداشی به عنوان نمایندگان توانیر و آقایان مهندسین باقری، برزی مهر، مسائلی و نظریان به عنوان نمایندگان سندیکا و با دستور جلسه بررسی راهکارهای حل مشکلات قراردادهای حوزه توزیع  نیروی برق در محل توانیر برگزار شد.

در ابتدای جلسه نمایندگان سندیکا گزارشی از موضوعات و مشکلات قراردادهای اعضا در حوزه توزیع نیروی برق ارائه کردند. در ادامه نیز نمایندگان توانیر به ارائه گزارش کوتاهی از اقدامات انجام شده برای رفع مشکلات قراردادهای در حوزه توزیع نیروی برق پرداختند.

در ادامه جلسه نمایندگان سندیکا چند راهکار پیشنهادی از قبیل تبیین تصویر روشن در خصوص پرداخت مطالبات، پرداخت تعدیل و یا مابه‌التفاوت برای قراردادهای بعد از تاریخ 97/05/01، ابلاغ بخشنامه شماره 99/330220مورخ 99/06/26 سازمان برنامه و بودجه به شرکت‌های توزیع نیروی برق سراسر کشور و استفاده از بخشنامه آحاد بها به عنوان روش جایگزین تعدیل در قراردادها جهت رفع مشکلات ناشی از تغییرات نرخ ارز در قراردادها را برای حل مشکلات قراردادی مطرح کردند.

خبر برق : بررسی قراردادهای مشکل‌دار حوزه توزیع صنعت برق

همچنین مواردی از جمله ابلاغ قرارداد تیپ به شرکت‌های توزیع نیروی برق به منظور اصلاح شرایط آتی قرارداد، ابلاغ فهرست بهای پایه توزیع نیروی برق به شرکت‌های توزیع نیروی برق سراسر کشور و ابلاغ شاخص‌‌های قطعی تعدیل برای فهرست بهای پایه توزیع نیروی برق به عنوان عوامل تاثیرگذار در حل مشکلات قراردادها مطرح شد.

در ادامه گزارشی از آمار قراردادهای بررسی شده در حوزه توزیع توسط نمایندگان شرکت توانیر ارائه شد که از مجموع 403 قرارداد استعلام شده از شرکت‌های توزیع سراسر کشور (قراردادهای مربوط به قبل از تاریخ 97/05/01 که توسط توانیر استعلام شده‌اند) تعداد196 قرارداد ملزم به ادامه قرارداد با برنامه زمان‌بندی شده هستند. همچنین برای 128 قرارداد دستور اتمام، برای 73 قرارداد دستور خاتمه و برای 6 قرارداد دستور فسخ صادر شده است.

در ادامه عنوان شد که با توجه به استعلام اخیر سندیکا در خصوص قراردادهای مشکل‌دار اجرای قراردادهای حوزه توزیع نیروی برق نیازمند 1000 میلیارد تومان منابع مالی است. در این گزارش به موضوع فهرست بهای توزیع و عدم ابلاغ شاخص تعدیل آن اشاره شد.
مدیرکل دفتر بررسی‌های فنی بازرگانی، قراردادها و پشتیبانی شرکت توانیر ضمن توضیح در خصوص تاخیر در ابلاغ شاخص تعدیل فهرست بهای توزیع، اعلام کرد که به زودی شاخص موقت فهرست بهای توزیع در سه ماهه اول و دوم سال 99 ابلاغ خواهد شد.

همچنین عنوان شد که بنابر مذاکرات صورت گرفته با رییس نظام فنی و اجرایی سازمان برنامه و بودجه کشور، بخشنامه نسل سوم تعدیل نرخ ارز تا پایان آذر ماه از طرف سازمان برنامه و بودجه ابلاغ خواهد شد.

در ادامه جلسه، از سوی معاون هماهنگی توزیع توانیر اعلام شد که بیش از 80 درصد حجم قراردادهای حوزه توزیع نیروی برق مربوط به تجهیزات کلیدی حوزه توزیع شامل ترانس، سیم و کابل، کنتور، پایه‌های بتنی و تابلو است که برنامه ورود این اقلام به بازار بورس موجب کاهش مشکلات قراردادهای آتی خواهد شد.

همچنین از سوی ایشان به تزریق 1000 میلیارد تومان در ماه جاری به شرکت‌های توزیع و جدیت شرکت توانیر برای استفاده از ظرفیت‌های منابع ارزی به عنوان راهکاری جهت حل مشکل تامین نقدینگی شرکت‌های توزیع اشاره شد.

در پایان جلسه مهندس رخشانی مهر موافقت و آمادگی خود را به منظور استمرار بررسی قرارداد‌های مشکل‌دار استعلام شده با هماهنگی سندیکا اعلام و مقرر شد با ابلاغ بخشنامه نسل سوم تعدیل نرخ ارز از سوی سازمان برنامه و بودجه، این بخشنامه جهت اجرا به شرکت های توزیع نیروی برق ابلاغ شود.

خبر برق

خبر برق – خبر صنعت برق – خبر برقی – اخبار برق خبر برق – خبر صنعت برق – خبر برقی – اخبار برق خبر برق – خبر صنعت برق – خبر برقی – اخبار برق 

ر برقی – اخبار برق 

منابع :

سندیکای برق 

 

لینک کوتاه شده این صفحه : https://www.simandcable.com/simandLxEKp

امکان ارسال دیدگاه وجود ندارد!