انواع ماشین های تابنده سیم و کابل

انواع ماشین های تابنده سیم و کابل

 

در صنعت سیم و کابل از تجهیزات مختلفی در خطوط تولید بهره گرفته می شود که یکی از تجهیزات تابنده ها می باشند . از تابنده ها برای تابیدن هادی و یا رشته های عایق شده بهره گرفته می شود . در این مقاله به شرح مختصر برخی از انواع ماشین های تابنده خواهیم پرداخت .

 ماشین بانچر یا Bunching Machine

در این نوع ماشین کپستن و قرقره خروجی (  take up ) درون یک قاب یا گهواره متعادل نگهداشته و با یک کمان یا قاب چرخان به حرکت در می آید . قاب چرخان غالبا” شامل دو صفحه انتهایی با بازوهای مربوطه می باشد . یک جفت پولی بر روی هرکدام از صفحات قرار دارد .

ماشین تابنده سیم و کابل

قرقره های مربوط به هرکدام از رشته ها روی پایه هایی در خارج از دستگاه قرار دارند . از این قرقره ها رشته های سیم خارج شده و از بین یک صفحه که روی اولین یاتاقان محوری حرکت می کند عبور داده می شوند ، پس از آن از درون یک دای شکل دهنده و سپس روی یک جفت از پولی ها حرکت می کنند و به این وسیله اولین تاب به رشته های bunch داده می شود  پس از آن از میان یکی از قسمتهای لوله ای شکل قفس چرخان به سمت پولی های هدایت کننده نصب شده در صفحه انتهایی عبور داده می شود و همانطور که سیم های bunch شده از این پولی های هدایت کننده در مسیر به سمت کپستن خارج می شوند تاب دوم نیز اعمال می گردد .

درام توئیستر یا  Drum Twister

ماشین تابنده ای است که در آن هم پی آف ها و هم تیک آپ حول محور خود می چرخند . کاترپیلار چرخنده کابل را به جلو می کشد و تاب کنترل شده ای به کابل می دهد . برای اینکه موقعیت نسبی هر رشته از کابل در کنار رشته دیگر ثابت بماند سنسورهایی برای هر رشته منظور شده است که به موتورهای هر قرقره پی آف فرمان می دهد تا تصحیح لازم را به انجام رساند ( معمولا” این کار با کاهش یا افزایش سرعت چرخش قرقره ها صورت می پذیرد ) .

ماشین تابنده سیم و کابل

ماشین تابنده سیم و کابل

پلانتری یا Planetary Stranding Machine

ماشین تابنده ای است که قرقره های سیم بصورت معلق در گهواره های چرخان قرار دارند . گهواره های نگهدارنده قرقره ها حرکتی سیاره ای دارند که این حرکت از طریق دنده های موسوم به خورشید و سیاره که در یکی از دو انتهای قفس چرخان قرار دارد به گهواره داده می شود .

ماشین تابنده سیم و کابل

سیم ها از میان محور جلوئی گهواره های نگهدارنده از روی قرقره ها به سمت صفحه تاب هدایت می شوند پس از آن به سمت قالب شکل دهنده کپستن کشش و در نهایت قرقره خروجی عبور داده می شود . قفس چرخان برای ماشین های تابنده سیاره ای اصولا” برای تعداد رشته سیم های مضرب 6 یعنی 6 و 12 و 18 و غیره مورد استفاده قرار می گیرد . ولی تولید کابل به غیر از موارد مذکور نیز قابل حصول است . یکی از معایب این ماشین ها محدودیت سرعت آنها و بالا بودن زمان توقف در مقایسه با ماشین های Tublar  است .

تیوبلار یا  Tublar Strander

ماشین تابنده سریعی است که قرقره های پی آف در چهار چوب های قابل جابجایی موجود در قسمت های مختلف یک لولوه چرخنده بزرگ قرار می گیرند . برای قرارگیری قرقره ها در لوله مذکور محل های قرارگیری قرقره با بریدن قسمت هایی از لوله ایجاد می شود . سیم یکی از قرقره ها از قسمت مرکزی لوله عبور داده   می شود و سایر سیم ها توسط هدایت کننده های موجود در قسمت داخلی لوله گذر کرده تا به انتهای لوله می رسند . در انتهای لوله توسط صفحه تاب دهنده که دارای دای های فلزی سخت می باشد عمل تابیدن با چرخش لوله انجام می شود . کل سیم های تابیده شده در پایان از درون یک دای که قطر آن متناسب با قطر سیم تابیده شده انتخاب می شود عبور کرده و در پایان توسط تیک آپ جمع می شود .

ماشین تابنده سیم و کابل

لینک کوتاه شده این صفحه : https://www.simandcable.com/simandYqiXM

سیم و کابل سیمند کابل شرکت سیم و کابل بهترین برند سیم و کابل خرید سیم و کابل فروش سیم و کابل سیم و کابل از کجا برخریم آیا سیم و کابل بهترین نوع است خرید بهترین نوعغ سیم و کابل فروش مستقیم سیم و کابل خرید مستقیم سیم و کابل سیمند کابل مرغوب ترین نوع سیم و کابل بهترین نوع سیم و کابل سیم و کابل افشان از کجا بخریم قیمت سیم و کابل افشان خرید سیم کابل افشان قیمت سیم و کابل از کجا بگیریم قیمت تمام سیم و کابل بهترین قیمت سیم و کابل ارزان ترین نوع قیمت سیم و کابل سیمند کابل - سیم و کابل - سیم و کابل مرغوب - سیم و کابل استاندارد - انواع سیم و کابل - بهترین نوع سیم و کابل - خرید سیم و کابل - فروش سیم و کابل - قروشنده سیم و کابل - سیم و کابل ارزان - سیم و کابل با کیفیت - سیم و کابل لاله زار - قیمت سیم و کابل - قیمت سیم و کابل سیمند کابل - سیم و کابل دست دوم - خرید سیم و کابل - فروش سیم و کابل - عکس های سیم و کابل - تائیدیه سیم و کابل - تائیدیه های سیم و کابل سیمند کابل - عکس های کارخانه سیمند کابل - خبر های سیم و کابل - قیمت مس - قیمت مس سیم و کابل - مس آزاد سیم و کابل - نمایندگی سیم و کابل - نمایندگی سیمند کابل - پیگیری محصولات سیمند کابل - محصولات درون چاهی - قیمت سیم 1/5 - قسمت سیم 2/5 - قیمت سیم و کابل های ساختمانی - سیم یک - سیم 1×10 - سیم 1/5×1 - سیم 2/5×1 - سیم های متصل - انواع سیم و کابل - فروشنده سیم و کابل - خرید سیم و کابل سیمند کابل - بهترین نوع سیم و کابل در بازار - سیم سیما - سیم سیمکو - سیم و کابل ابهر

سیمند کابل ، فروش سیم و کابل ، خرید سیم و کابل ، سیم و کابل ، انواع سیم و کابل

سیم و کابل  سیمند کابل فروش سیم و کابل خرید سیم و کابل سیم های قابل انعطاف سیم افشان سیم های نصب ثابت سیم مفتولی سیم خشک کابل افشان کابل انعطاف پذیر سبک کابل های نصب ثابت سبک کابل های قدرت چند رشته کابل های قدرت تک رشته کابل دو روکشه کابل تلفن سیم تلفن قیمت سیم تلفن خرید سیم نلفن خرید کابل تلفن کابل تلفن هوایی قیمت کابل تلفن هوایی کابل دو روکشه کابل های مسلح سیم فولادی کابل آرموردار کابل زره دار کابل با هادی هم مرکز کابل کانسانتریک کابل سازمانی کابل ابزار دقیق کابل کنترل انعطاف پذیر بدون شیلد کابل کنترل افشان بدون شیلد کابل کنترل افشان شیلدار سیم رانژه کابل تلفنی بیرون ساختمان کابل کواکسیال کابل مخابراتی زمینی کابل مخابراتی هوایی کابل تلفن فرکانس صوتی کابل آنتن کابل دوربین کابل آیفون سیم سخت هوایی هادی لخت مسی کابل گرد کابل تخت کابل جوشکاری با قوس الکتریکی کابل جوش کابل بالابر کابل زمینی کابل هالوژن کابل خشک قیمت کابل جوش کابل افشان چیست لیست قیمت سیم و کابل راهنمای خرید سینی کابل مجله سیم و کابل سیم و کابل ایران انواع کابل تلفن کابل آلومینیومی